Darmowe portale randkowe – Ranking

Strona głównaRandkowanieDarmowe portale randkowe - Ranking

Portal randkowe stają się coraz popularniejszą formą poznawania swojej drugiej połówki. Oczywiście wszyscy byśmy chcieli, aby taki serwis był darmowy, a przy tym posiadał wszelkie udogodnienia. Niestety w pełni darmowych portali randkowych praktycznie nie ma – a jeśli są to z dużą liczbą fałszywych konta. Dochodząc do kompromisu w naszym rankingu umieściliśmy portale randkowe, które oferują dużą funkcjonalność w ramach darmowego konta, pozwalając na swobodne poznawania nowych osób. Pamiętaj, że samo założenie konta może nie wystarczyć. W sieci trzeba się wyróżniać. W artykule znajdziesz informacje jak znaleźć odpowiedni darmowy portal randkowy oraz jak uatrakcyjnić swój profil.

Ranking darmowych portali randkowych

Przed rejestracją, w którymkolwiek z poniższych portali polecamy przeczytanie recenzji – wszystkie z nich dostępne na naszej stronie. Kryterium umieszenia portalu w rankingu:

 • darmowe wysyłanie wiadomości bez limitu,
 • częściowo darmowe wysłanie wiadomości – w tym portale, które umożliwiają wysyłanie wiadomości bez konta premium jedynie kobietom,
 • portale z limitem wysyłanych wiadomości – przykładowo do 5 osób dziennie,
 • serwisy, które oferują bezpłatne konto premium w ramach przetestowania systemu.

Cafomat.pl - Opinie
Cafomat to bardzo funkcjonalny portal randkowy, który - mimo dość prostej struktury - jest dość skutecznym narzędziem w poszukiwaniu miłości. Witrynę tą warto polecić zwłaszcza singlom, którzy z różnych powodów szukają miłości przez Internet. Strona ta z pewnością jest godna polecenia!
3
Cafomat
Kochlik.pl - opinie
Czy randki za darmo w Internecie są możliwe? Przykład prezentowanego portalu utwierdza nas w opinii, że tak właśnie jest. I choć pod wieloma względami jest to witryna przestarzała (powstała w 2013 roku), to jednak oferuje ona to, co najważniejsze - możliwość poznawania osób za pomocą Internetu. I to bez jakichkolwiek kosztów!
1.7
Kochlik
Razem50Plus
Dzięki serwisowi Razem50plus z usługi randki online mogą wreszcie skorzystać osoby po 50 roku życia. Prawdę mówiąc w Internecie znajduje się niewiele portali, które w tak kompleksowy i profesjonalny sposób realizowałyby tego typu usługi.
1.5
Razem50plus
SmartPage.pl - opinie
Mało jest w Internecie portali randkowych, które byłyby całkowicie darmowe. SmartPage jest tutaj pozytywnym wyjątkiem, choć przydałoby mu się nieco liftingu. Trzeba przyznać, że ze swoją dużą liczbą użytkowników, witryna ta ma ogromny potencjał. Być może warto go wykorzystać w przyszłości?
1.2
SmartPage
Randki.org - opinie i informacje
Randki przez Internet za pośrednictwem serwisu jeszcze nigdy nie były tak proste. Mało wymagający interfejs, niskie koszty dostępu do funkcji premiowanych, mało skomplikowane zasady i przejrzyste formy płatności to cechy dobrego portalu randkowego. Serwis Randki.org jest właśnie takim portalem i - co najważniejsze - wciąż w sposób płynny funkcjonuje na rynku towarzyskich stron społecznościowych.
1.1
Randki.org
Badoo - opinie
Badoo to popularny portal randkowych. Na tle konkurencji serwis ten wyróżnia się bogatą ofertą funkcjonalności w ramach darmowego konta - niestety tą zaletą przyćmiewa dość drogie konto premium. Warto jednak wypróbować Badoo i osobiście ocenić czy warto zostać członkiem premium.
1.1
Badoo
Tinder - Opinie i informacje o portali
Tinder to portal randkowy, który oferuje randki online w innowacyjnej formie. Do jego zalet należy zaliczyć wygodną formę użytkowania, bezpieczeństwo, ale i olbrzymią liczbę dostępnych funkcji, które istotnie zwiększą popularność naszego konta w wybranej lokalizacji.
1
Tinder
Twoo - opinie
Twoo to nowoczesny i przyjazny portal randkowy. Warto go polecić zwłaszcza tym osobom, które nie są nastawione na określony typ relacji. Warto też zaznaczyć, że jego głównym atutem jest możliwość porozmawiania z użytkownikami z całego świata.
0.8
Twoo

Indywidualne dopasowanie najlepszego serwisy randkowego

Wybór idealnego portalu randkowego nie jest możliwy. A jeśli nawet jest możliwy, to jest to bardzo trudne zadanie. Dlaczego? Trudno szukać serwisu, który spełniałby oczekiwania wszystkich potencjalnych użytkowników. Bądźmy szczerzy – dziś w Internecie szukamy wszystkiego, począwszy od miłości, a skończywszy na osobie, z którą śmiało możemy napić się piwa.

Z drugiej strony nietrudno dojść do wniosku, że „coś trzeba wybrać”. Oczywiście szukanie miłości za pośrednictwem portalu randkowego nie jest jedynym wyjściem, ale przy obecnym trybie życia, jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla użytkownika. Czym więc sugerować się, by dany wybór był dla nas najlepszy? Na to pytanie spróbujmy odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Kogo szukamy?

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać przy wyborze optymalnego portalu randkowego, jest oczywiście kwestia naszych oczekiwań i naszego podejścia do potencjalnego związku.

Jeśli szukamy miłości, sprawa jest dosyć prosta. Większość portali randkowych łączy ludzi, którzy poszukują swojej drugiej połówki. Problem w tym, że portale te i tak bardzo często ukierunkowane są na określony typ relacji. Czasami wystarczy kilka chwil, by nowy użytkownik wychwycił, w czym dany portal się „specjalizuje”. Co gorsza – nie zawsze jest to takie proste. Niektóre witryny uniemożliwiają pełny dostęp do listy użytkowników osobom, które nie mają wykupionego konta Premium.

Wśród potencjalnych użytkowników portali randkowych są również i takie osoby, które szukają przyjaźni, seksu lub też kogoś do pogadania przy piwie. Jak zaspokoić potrzeby takich osób? Odpowiedzią na takie „zapotrzebowanie” są po raz kolejny portale randkowe o bardzo szerokiej tematyce. Owszem, w Internecie nietrudno znaleźć typowe „serwisy do seksu”, ale – bądźmy realistami – spora część z nich to platformy, które pod płaszczykiem legalnej działalności chcą wymusić na użytkowniku ponoszenie dodatkowych kosztów.

Kim jesteśmy?

Celem powyższych akapitów nie jest zniechęcenie potencjalnych użytkowników do korzystania z portali randkowych, lecz uwypuklenie trudności, przed którymi stoją osoby wybierające optymalną platformę.

Podobnie jest zresztą w kwestii tego, kim jesteśmy. Jeśli szukamy miłości i jesteśmy osobami młodszymi, wybór dostępnych portali jest dość duży. Podobnie bywa zresztą z poszukiwaniem seksu. Z biegiem czasu lista dostępnych stron niestety ulega znaczącemu skróceniu. Niewiele portali skupia wokół siebie społeczność np. 50+. Owszem, jeśli są to typowe portale tematyczne, to bardzo dobrze. Niektóre z nich zresztą warunkują założenie konta od posiadania określonego wieku.

Z drugiej strony warto też zwrócić uwagę na sposób korzystania z danego serwisu. Jeśli jest to strona przeznaczona wyłącznie dla osób w średnim wieku, to jej interfejs powinien być do tego dostosowany. Mowa tu nie tylko o powiększonej czcionce i minimalistycznych odnośnikach, ale też o systemach płatności, które – w przypadku osób starszych – powinny być uproszczone do minimum.

Mój idealny portal randkowy to…?

Dotychczas próbowaliśmy nakreślić problemy, jakie stoją przed potencjalnymi użytkownikami portali randkowych. Teraz spróbujemy określić cechy portalu idealnego.

 1. Tematyczność – to, naszym zdaniem, najważniejsza cecha dobrego portalu randkowego. Jeśli szukamy miłości, odpowiednim dla nas portalem będzie witryna, która wpisze się w te oczekiwania. Podobnie jest w przypadku osób poszukujących „przygód”, przyjaźni itd. Co więcej, serwis ten powinien w sposób jasny informować, co może zaoferować swoim użytkownikom.
 2. Darmowy dostęp do podstawowych funkcji portalu. Co można rozumieć poprzez „podstawowe funkcjonalności” portalu? Przede wszystkim dostęp do profili użytkowników (choćby w ograniczonym zakresie) i możliwość skorzystania z (niekoniecznie darmowego) okresu próbnego. Ważne jest również to, by subskrypcja za ten okres nie przedłużała się automatycznie. Jest to po prostu nieuczciwe.
 3. Interfejs – przejrzysta „skórka” portalu to jedna z najważniejszych jego cech. Dzięki niej korzystanie z serwisu jest o wiele łatwiejsze i to nawet dla tych użytkowników, którzy mają niewielkie doświadczenie w korzystaniu z Internetu. Dobrze zaprojektowany interfejs przyciąga osoby z zewnątrz, budując atmosferę wsparcia i zaufania. Niestety, w wielu serwisach randkowych po prostu tego nie ma.
 4. Kwestia opłat – tak zwane darmowe portale randkowe w zasadzie nie istnieją. A jeśli nawet istnieją, to oferują bardzo skąpy zakres usług i funkcjonalności. Zresztą nie ma w tym niczego złego. Niemniej ważne jest, by nawet najprostsze i – teoretycznie – bezpłatne portale randkowe, udostępniały swoim potencjalnym użytkownikom informacje na temat ponoszonych opłat i obsługiwanych funkcji.
 5. Regulamin – przed korzystaniem z dowolnej usługi, konsument powinien mieć pełny obraz zasad obowiązujących w określonym portalu. Warto stawiać na takie platformy, które na stronie głównej udostępniają swój regulamin. Być może jest to szczegół, ale – z punktu widzenia zdezorientowanego, potencjalnego użytkownika – jest to szczegół bardzo ważny.
 6. Prywatność – to kolejna i (niestety) bardzo częsta „kość niezgody” pomiędzy użytkownikami a administracją portalu randkowego. Nie warto wybierać platform, które w jakikolwiek sposób udostępniają podmiotom trzecim nasze dane, preferencje i zdjęcia. Nawet, jeśli do tego dochodzi, to informacja o tym powinna znaleźć się w regulaminie serwisu. Poprzez prywatność rozumiemy również kwestie związane z udostępnianiem treści (np. reklamowych) poprzez serwisy społecznościowe takie jak np. Facebook.
 7. Autentyczność użytkowników – najlepsze portale to takie, które zapewniają kontakt z prawdziwymi użytkownikami. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, to zdarzają się i takie serwisy randkowe, które z mają z tym spory problem. Użytkownik logujący się na takich stronach bardzo często nawet nie wie, że rozmawia z administracją lub moderacją serwisu. Często w trakcie tych rozmów dochodzi do propozycji płatności za określone usługi…
 8. Funkcjonalność – dostępne w Internecie strony randkowe można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są strony, które skupiają się wyłącznie na kojarzeniu par, ułatwieniu kontaktów itd. Alternatywą dla nich są witryny, które oferują szereg usług, gier i dodatków, które nie zawsze mają związek z poznawaniem nowych ludzi. Który z powyższych wariantów jest lepszy? To wszystko zależy od użytkownika. Niemniej witryny „z dodatkami” bardzo często generują dodatkowe koszty (np. w ramach mikropłatności).

Tak zwane „portale randkowe za darmo” – co o nich myśleć?

Czy warto korzystać z darmowych portali randkowych? W gruncie rzecz można, ale… i tak nie są one darmowe. Nawet jeśli dana strona figuruje w wyszukiwarce Google jako bezpłatna, to warto pamiętać o tym, że dostęp do niektórych funkcji i tak może wiązać się z opłatami. Mowa tu chociażby o:

 • konieczności wykupienia punktów na określone usługi (np. na chat),
 • płatnym dostępie do wybranych galerii (najczęściej prywatnych),
 • ograniczeniach dotyczących liczby prowadzonych rozmów,
 • opóźnieniach w korespondencji, związanych m.in. z koniecznością jej monitorowania przez administrację,
 • ograniczeniach w treści przesyłanych informacji (zwłaszcza, jeśli dotyczą danych kontaktowych),
 • podmienianiu treści wysyłanych przez innych użytkowników, co niestety też ma miejsce,
 • dużej liczbie reklam, co wiąże się przede wszystkim z aplikacjami mobilnymi.

Wniosek? Przy wyborze portalu randkowego nie należy sugerować się wyłącznie przymiotnikiem „darmowy”, gdyż stwierdzenie to ma często niewiele wspólnego z prawdą.

Aplikacja mobilna – warto, czy nie?

Czy przy wyborze portalu randkowego warto zwrócić uwagę na dostęp do aplikacji mobilnej? Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej czasu spędzamy przy smartfonach i tabletach, to jak najbardziej. Z drugiej strony istnieje relatywnie niewiele portali, które oferują dostęp do swojej zawartości z poziomu aplikacji na Androida (o iOS nie wspominając!).

Poza tym te, które istnieją, budzą wśród potencjalnych użytkowników sporo podejrzeń. Jeśli wybrana aplikacja prosi o dostęp do sms-ów, skrzynki z kontaktami i wielu innych, wrażliwych danych, to warto na nią w sposób szczególny uważać. Nie należy też zapominać, że zdecydowana większość portali randkowych powinna oferować dostęp do stron responsywnych, które są dostosowane do niewielkich urządzeń mobilnych. Nie warto marnować czasu na witryny, które tej prostej funkcji nie obsługują…

Pozostałe rankingi randek:

Automatyczne dopasowywanie – co to jest?

Automatyczne dopasowanie to funkcja, która jest dostępna w wielu różnych portalach randkowych i – jak łatwo się domyśleć – najczęściej jest dostępna tylko z poziomu konta Premium. Jej zaletą jest dopasowanie do naszego konta osób, które teoretycznie mają z nami najwięcej wspólnego. W rzeczywistości ta sama funkcja może w różnych portalach funkcjonować zupełnie inaczej. Im więcej czynników bierze się w niej pod uwagę, tym efektywniejsze dopasowanie (choć rzeczywistość często to weryfikuje).

Na co uważać przed i w trakcie korzystania z serwisu randkowego?

Korzystanie z serwisów randkowych wiąże się z określonymi przywilejami, ale też z koniecznością przestrzegania wielu różnych obostrzeń. To dzięki nim przeglądanie zawartości serwisu i korzystanie z jego funkcjonalności będzie bezpieczne dla nas i… dla naszego portfela.

 1. Nie należy angażować się w rozmowę z osobami, które nakłaniają nas do różnych wydatków, zakupów czy inwestycji. Najczęściej odpowiedzialne są za to boty lub po prostu administracja, moderacja lub pracownicy wybranego serwisu.
 2. Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób zakończenia współpracy z portalem. Nawet najlepsze i – rzekomo – darmowe portale randkowe, mogą ukryć informację o automatycznym przedłużaniu subskrypcji. O takich rzeczach użytkownik dowie się z regulaminu o ile jest on udostępniony poza serwisem.
 3. Opłacając dostęp do konta Premium, warto zrezygnować z opcji obciążenia karty kredytowej. Przelew bankowy nie będzie generował cyklicznych obciążeń. Poza tym korzystanie z przelewu zapewni nam możliwość łatwego zrezygnowania z subskrypcji. Przy okazji, sam wykup dostępu Premium nie zawsze jest jedynym, sensownym rozwiązaniem. Istnieje wiele portali, które udostępniają szereg ciekawych funkcji z poziomu konta darmowego.
 4. Jeśli zależy nam na anulowaniu subskrypcji, warto zgłosić ten fakt nieco wcześniej, niż wynikałoby to z regulaminu. Każdy z portali udostępnia rzecz jasna taką możliwość, ale – zgodnie z regulaminem – obowiązują różne terminy nadsyłania zgłoszeń. W przypadku większości stron, administracja zapewnia o takiej możliwości najpóźniej na 72 godziny przed upływem jej terminu. Warto o tym pamiętać!
 5. Choć wiele portali oferuje taką możliwość, to zakładanie konta w serwisie randkowym i łączenie go z kontem na FB lub IG nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście szereg witryn „kusi nas” taką opcją, ale z praktycznego punktu widzenia lepiej z niej nie korzystać. Jeśli zamierzamy zakładać konto oparte na adresie e-mail (najlepsza opcja) to warto stworzyć do tego celu osobną skrzynkę mailową.
 6. Chcąc założyć konto w wybranym serwisie, zawsze zwracajmy uwagę, czy nie jesteśmy przekierowywani na strony podmiotów trzecich. Istnieje szereg portali randkowych (niektóre z nich reklamują się jako portale randkowe za darmo), które podczas rejestracji przekierowują nas na inne, analogiczne strony WWW. Z takich witryn nie warto korzystać.
 7. Oczywistym jest też, że podczas rejestracji/uzupełniania profilu, nie należy podawać żadnych danych wrażliwych. Dokładniejsze dane osobowe przekazujemy wyłącznie tym osobom, co do wiarygodności których mamy całkowitą pewność. Bądźmy szczerzy – półlegalne, bezpłatne portale randkowe często zarabiają na danych swoich klientów.
 8. I na koniec jeszcze jedna, ważna rzecz. Jeśli dopiero co poznana kobieta chce zostać naszą kochanką, przyjaciółką, żoną itd., to lepiej takiego kontaktu po prostu unikać. W zdecydowanej większości są to konta fałszywe, z właścicielami których nigdy się nie spotkamy.

Jak zadbać o swój profil, czyli użytkowanie serwisu w praktyce

Portale randkowe bardzo często informują na swych łamach, w jaki sposób ich użytkownicy mogą poprawić widoczność swoich profili w wynikach wyszukiwania. Problem w tym, że chcąc to zrobić, musimy najczęściej wykupić dostęp do konta Premium. Jeśli zatem większość osób zarejestrowanych w serwisie będzie posiadało takie konto, żadne z nich nie będzie mogło „wybić się” na tle konkurencji.

Jak zatem zrobić to mądrze i z głową? Oto kilka wskazówek, dzięki którym korzystanie z portalu będzie jeszcze łatwiejsze, skuteczniejsze i przyjemniejsze.

 • Zwróćmy uwagę na nasz profil. Jeśli informacje w nim zawarte to tylko gotowe frazesy zapisane w portalu (wiele serwisów podczas rejestracji wypełnia profile gotowymi odpowiedziami), to mało kto się nimi zainteresuje. Dobrym pomysłem będzie założenie konta w witrynie, która oferuje możliwość przygotowania własnych odpowiedzi. Im więcej napiszemy o sobie, tym większa szansa na to, że znajdziemy w serwisie tą najważniejszą osobę.
 • Kolejna kwestia to zdjęcie profilowe. Najlepiej, jeśli jest to wpadająca w oko grafika, na której przedstawiamy swój naturalny wygląd, nie zapominając rzecz jasna o uśmiechu. Wszelkiego rodzaju „sweet focie”, zdjęcia w lustrze, czy też materiały pornograficzne zwykle nie podnoszą atrakcyjności własnego profilu. Warto też zadbać o to, by nie importować zdjęć z FB lub IG, lecz po prostu z dysku naszego komputera.
 • Jeśli portal oferuje możliwość skorzystania z gustownych dekoracji profilowych, jak najbardziej warto je zaimplementować do naszego zdjęcia głównego. Im większa baza takich dekoracji, tym oczywiście lepiej. Podstawą w sukcesie na portalach randkowych jest nasza indywidualność. Jeśli niczym nie podkreślimy swojej wyjątkowości, znalezienie Partnera/Partnerki będzie dla nas bardzo trudne.
 • Szukajmy portali randkowych, w których profil użytkownika można ozdobić we wszelaki sposób. Mowa tu oczywiście również o muzyce (niektóre witryny randkowe współpracują np. z Deezer lub Spotify) i o plikach wideo. Multimedialne dodatki znacznie ubogacą nasz profil, dzięki czemu – pomiędzy wierszami – powiemy innym ludziom całkiem sporo o swojej osobowości.

Liczba użytkowników – czy brać ją pod uwagę?

Na koniec ostatnia, bardzo ważna zresztą kwestia. Jest nią liczba użytkowników wybranego serwisu, a także stosunek profili „żeńskich” do profili „męskich”. Od strony marketingowej wygląda to tak:

 • „W naszym portalu znajdziesz aż 10 milionów użytkowników.”
 • „Oferujemy największą bazę kont – 450 tysięcy osób!”
 • „U nas 55 procent wszystkich użytkowników to kobiety”.

Co ważne – powyższe stwierdzenia mogą być całkowicie prawdziwe. Problem polega na tym, że dotyczą one najczęściej wszystkich kont, w tym również tych, które są nieaktywne. Warto zatem korzystać z tych portali, które cały czas „żyją”. Można w tym kontekście zapoznać się z opiniami innych osób.

Podsumowanie

Choć niniejszy tekst może wydawać się dość długi, to i tak nie obejmuje on wszystkich kwestii związanych z korzystaniem z portali randkowych. Dlatego decydując się na założenie konta, warto kierować się nie tylko uczuciami, ale też zdrowym rozsądkiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Fuckbook.com – Opinie i Recenzja

Istnieją portale internetowe, których nazwy na trwałe zapadły w pamięć ich użytkowników. Tak jest np. w przypadku serwisu...

Twoo – Opinie i informacje o portalu

Można prowadzić niszowy portal randkowy, albo też... portal globalny. W tym drugim przypadku wymagania wobec strony jak i...

SexKontakty – Opinie i Informacje

W cyfrowym świecie istnieją portale randkowe, których nazwa dużo mówi o charakterze określonej strony WWW. SexKontakty to witryna,...

Tematy, który nie należy poruszać na pierwszej randce

Pierwsza randka zazwyczaj jest nieco stresująca. W końcu staramy się wypaść jak najlepiej unikając popełniania gafy, które przekreśli...