Portale randkowe dla seniorów

Strona głównaRandkowaniePortale randkowe dla seniorów

Życie seniora nie jest łatwe i to zarówno w kontekście zdrowia, pracy, ale i… uczuć. Osoby starsze kojarzone są przede wszystkim z rolą babć i dziadków, a nie osób, które przecież też szukają miłości. Jak takim ludziom pomóc? Jedną z form wsparcia jest stworzenie portali randkowych dla seniorów. Poniższy poradnik jest przeznaczony właśnie dla tych osób. Powiemy w nim, czym kierować się przy wyborze takiego portalu, jakie opłaty z tego tytułu można i trzeba ponieść, jak zwiększyć atrakcyjność swego profilu itd. Jednym słowem – pomożemy w wybraniu optymalnego portalu randkowego.

Seniorzy – czas na miłość!

Osoby starsze to bardzo interesujący „target” dla twórców portali randkowych. Po pierwsze – trudno dokładnie zweryfikować ich wiek. Można stworzyć portal dla 40 latków, 50 latków, ale też i dla 60 latków. Każda z tych grup ma swoje określone potrzeby i każda stawia inne wymagania. Po drugie – osoby te szukają w miarę „spokojnej” witryny randkowej, która będzie dla nich maksymalnie przewidywalna, łatwo dostępna i przejrzysta. Wreszcie po trzecie – seniorzy szukają przede wszystkim miłości, a nie seksualnych rozrywek. Dlatego przeznaczone dla nich portale, to najczęściej platformy „na poziomie”, wyróżniające się określonym poziomem usług.

Najwyżej oceniane portale randkowe dla seniorów

Poniższy ranking zawiera portale ukierunkowane typowo pod seniorów – Oznacza, to, że blokują one rejestrację dla młodszego grona randkowiczów. Aktualnie znajdują się w nim jedynie 2 serwisy odpowiadające wymaganiom tego rankingu. Jeśli, żaden z nich Ci się nie spodoba nic straconego. Sprawdź inne portale randkowe – które są otwarte na użytkowników w każdym wieku. Z pomocą filtrów wyszukiwania z łatwością znajdziesz osoby odpowiadające Twoim wymaganiom wiekowym.

Razem50Plus
Dzięki serwisowi Razem50plus z usługi randki online mogą wreszcie skorzystać osoby po 50 roku życia. Prawdę mówiąc w Internecie znajduje się niewiele portali, które w tak kompleksowy i profesjonalny sposób realizowałyby tego typu usługi.
1.4
Razem50plus
Sympatia
Sympatia oferuje randki przez internet już od 17 lat. Portal łączy ludzi, organizuje wyjazdy integracyjny oraz liczne konkursy. Aby wykorzystać potencjał oferowanych przez Sympatię funkcji nie obędzie się bez konta premium - jednak jego koszty są sporo mniejsze niż w innych popularnych portalach.
1.1
Sympatia
Swatka.pl to profesjonalny portal randkowy oferujący randki online. Warto go docenić ze względu na przejrzyste zasady użytkowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że portal ten nie jest zorientowany wyłącznie na zyski, lecz przede wszystkim na potrzeby swoich użytkowników. Widać to zwłaszcza na przykładzie stale poszerzanej oferty serwisu i liczbie jego aktualizacji.
1.1
Swatka

Portal randkowy dla seniorów – czym kierować się przy wyborze?

Spróbujmy zatem – o ile to możliwe – postawić się na miejscu osoby starszej i sprawdzić, jaki typ portalu randkowego, byłby dla nas najlepszy. Oto kilka istotnych wskazówek!

 1. Przejrzystość treści – o wyjątkowości portalu dla seniorów, decyduje przejrzystość interfejsu i – tym samym – prostota jego obsługi. Skomplikowane technicznie witryny o dużej liczbie dostępnych funkcjonalności, nie są proste w obsłudze dla osób młodych, a co dopiero starszych. Dla osoby starszej, prosty dostęp do serwisu jest w pewnym sensie synonimem bezpieczeństwa i z pewnością budzi zaufanie.
 2. Wsparcie – dobre portale randkowe dla osób starszych zapewniają kompleksowe wsparcie dla swoich użytkowników. O ile w przypadku platform dla osób młodszych, często uzależnia się je od wykupienia dostępu Premium, o tyle osoby starsze – przynajmniej w teorii – powinny korzystać z niego na specjalnych warunkach. Wsparcie to powinno obejmować nie tylko drogę mailową, ale też np. funkcjonalny czat, za pomocą którego można w łatwy sposób skorzystać ze wsparcia konsultanta, moderacji lub administracji.
 3. System płatności – darmowe portale dla seniorów to rzadkość (co w pewnym sensie jest zrozumiałe). Niemniej uiszczanie opłat powinno być w nich maksymalnie uproszczone. Dobra witryna towarzyska powinna zapewniać możliwość realizacji transakcji np. drogą sms-ową, gdyż jest ona dla najłatwiejsza dla osób starszych i w średnim wieku. Wybierając portal dla seniorów, należy unikać stron oferujących realizację transakcji poprzez płatną subskrypcję, gdyż jej anulowanie może być dla nich dość trudne, jeśli w ogóle możliwe.
 4. Wyłączność – jeśli portal randkowy dla seniorów ma rzeczywiście spełniać swą funkcję, to musi on być przeznaczony wyłącznie dla osób w określonym przedziale wieku. Błędem wielu platform jest udostępnienie ich zawartości dla młodszych użytkowników, którzy – ze względu na preferencyjne warunki korzystania z witryny – coraz częściej z nich korzystają. Skutkiem tego jest duża liczba osób korzystających ze strony, ale niewielka liczba użytkowników o określonym wieku.
 5. Proste zasady członkostwa Premium – portale randkowe dla seniorów, powinny oferować w miarę przejrzyste zasady korzystania z konta premiowanego. Pod żadnym pozorem nie należy korzystać z witryn, które oferują członkostwo wielostopniowe (np. Premium, VIP, VIP Gold itd.) lub stron, które w ramach świadczonych usług, zachęcają do wykupienia określonego pakietu punktów, kredytów lub innej formy wirtualnej waluty.
 6. Niskie ceny – nie jest tajemnicą, że konto Premium oferowane w ramach portali dla seniorów, jest tańsze od typowego konta Premium, oferowanego w ramach alternatywnych witryn internetowych. Dlatego szukając optymalnej strony towarzyskiej, senior powinien zwrócić uwagę również na wysokość ewentualnych kosztów. Większość portali oferuje roczny dostęp już za 50 – 70 złotych.

Darmowe portale dla seniorów – co warto o nich wiedzieć?

Sporą część portalu randkowych dla seniorów, stanowią strony w pełni darmowe. Niestety – pomimo braku opłat – mają one pewne ograniczenia:

 • duża liczba wyświetlanych reklam, które mogą być odnośnikami prowadzącymi do szkodliwych treści (głównie wirusów),
 • niewielki ruch na stronie – brak dodatkowych aktualizacji (na które nie ma pieniędzy) skutecznie zniechęca użytkowników do aktywnego uczestnictwa w platformie,
 • konieczność aktywnego uczestnictwa w życiu strony, pisanie artykułów na bloga, aktywność na forum internetowym itd.

Poza tym darmowe portale towarzyskie dla osób starszych są bardzo często niedopracowane pod kątem interfejsu. Brak aktualizacji pod kątem nowych przeglądarek, środowisk programistycznych, platform i języków programowania, może skutecznie utrudnić korzystanie z serwisu internetowego.

Przeczytaj również:

Optymalna treść to podstawa!

Starsi użytkownicy serwisów randkowych, to zwykle ludzie, którzy w szczególny sposób preferują ich funkcjonalizm. Profesjonalny i godny zaufania portal randkowy dla osób w średnim i starszym wieku, powinien również:

 • udostępniać treści pomagające w znalezieniu miłości (również przez Internet), a także wspierające w aktywności społecznej,
 • zapewniać dostęp do forum, w ramach którego użytkownicy mogą wymienić się przemyśleniami, porozmawiać itd.,
 • oferować szeroką paletę usług, w tym doradztwo zdrowotne, pomoc psychologiczną itd.

Dobrą i pożądaną cechą takiej witryny, jest też stworzenie platformy, w ramach której użytkownicy mogliby się wspierać. Czat, spotkania przy kawie, czy też organizacja spotkań społeczności wybranego portalu, to bardzo ciekawe inicjatywy, z których warto skorzystać.

Opłaty, konta darmowe i konta Premium

Zdecydowana większość portali randkowych dla seniorów, umożliwia regulowanie wpłat wyłącznie drogą sms-owa lub przelewem. Obydwie metody płatności są bardzo bezpieczne i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Bardzo ważną cechą portali randkowych dla seniorów, jest stosunkowo duża funkcjonalność kont darmowych. W wielu tego typu platformach, użytkownik „standard”, może korzystać m.in. z następujących funkcji:

 • możliwość wysyłania ograniczonych liczbowo wiadomości (np. jednej na dobę), co daje pewne możliwości komunikacji bez konieczności uiszczania opłat,
 • możliwość wysyłania ofert do osób, które nas interesują; z reguły są to różnego rodzaju zaczepki, uśmiechy i inne formy „elektronicznego podrywu”, które przeznaczone są dla osób nieśmiałych i szukających zwykle osób do głębszych relacji bardziej zobowiązujących spotkań,
 • możliwość przeglądania podstawowych informacji zawartych w wybranych kontach; portale towarzyskie dla seniorów raczej nie obsługują funkcji „galerii priv”, dlatego nie ma potrzeby udostępniania ich osobom trzecim, które wykupiły dostęp Premium,
 • korzystania z wirtualnych narzędzi komunikacyjnych, takich jak czaty, fora internetowe itd.

Niektóre portale randkowe dla osób starszych, oferują dostęp do zamkniętych grup na FB i innych witryn o charakterze społecznościowym. Często bywa tak, że dostęp do nich jest uzależniony od wykupienia dostępu do usług Premium.

Oczywiście nie oznacza to, że użytkownicy konta standard, mogą w przypadku portali randkowych, korzystać z podobnego spektrum usług. Profile Premium zapewniają szereg dodatkowych usług, z których spora część dotyczy dostępu do funkcji pomocniczych, takich jak:

 • możliwość oznaczenia swojego profilu jako konto VIP – świadczy to o tym, że jego użytkownik jest osobą zweryfikowaną, która na poważnie podchodzi do tematu zarówno randek internetowych, jak i tych w tzw. „realu”,
 • możliwość wysyłania prezentów wybranym osobom, dzięki którym użytkownik może zwrócić na siebie uwagę innych osób.

Atrakcyjność profilu – jak o nią zadbać?

Portale randkowe dla seniorów, w zasadzie niczym się nie różnią w kwestii zwiększenia atrakcyjności swojego profilu, od innych witryn o charakterze randkowym i towarzyskim.

 1. Pierwszą a zarazem najskuteczniejszą metodą zwiększenia atrakcyjności swojego profilu, jest uzupełnienie wszystkich informacji na temat swojej osobowości, wyglądu, a także oczekiwań względem drugiej osoby. Większość portali dla seniorów posiada pod tym kątem bardzo szerokie pole manewru. Co więcej – niektóre z nich oferują dostęp do różnych grup zainteresowań (np. w forach internetowych) lub umożliwiają udostępnianie różnych wpisów na blogach itd.
 2. Atrakcyjność swojego profilu można zwiększyć również poprzez dodanie nowych zdjęć. Najlepiej, jeśli materiały te przedstawiają (w sposób czytelny) wybraną osobę i nie mają charakteru pornograficznego. Bądźmy szczerzy – na portalach towarzyskich dla osób starszych, wymagany jest odpowiedni poziom. Większość witryn randkowych przestrzega tego – zresztą dość nieformalnego – zalecenia.
 3. Dodatkowe nakładki – atrakcyjność swojego profilu (a w zasadzie swojej galerii) można poprawić poprzez stosowanie różnych, tematycznych nakładek. Co prawda z opcji tej korzysta niewiele portali dla osób starszych, ale zawsze znajdą się takie, które stawiają na tą metodę opisania swojej osobowości, czy też chwilowego samopoczucia lub stanu ducha.
 4. Wyższa pozycja w rankingu – atrakcyjność swojego profilu można poprawić chociażby… poprzez wykupienie dostępu do usług Premium. O zaletach wynikających z zakupienia konta premiowanego, napisaliśmy już nieco wcześniej.

Porady dotyczące korzystania z portalów randkowych dla seniorów

Portale towarzyskie dla osób w wieku dojrzałym, to nie jedyna forma budowania wirtualnych znajomości. Osoby w tym wieku mogą również skorzystać z wielu innych, podobnych platform, w których jest miejsce dla takich użytkowników. Korzystanie z takich narzędzi również wiąże się z określonymi korzyściami:

 • w ten sposób można znaleźć osoby, których światopogląd będzie zbliżony do naszego; mowa tu o portalach np. dla katolików, osób lubiących sport, wegetarian itd.; zdecydowana większość witryn towarzyskich dla seniorów, takich możliwości po prostu nie posiada,
 • zakładanie kont na kilku portalach, znacznie zwiększa nasze możliwości w szukaniu odpowiedniego partnera lub partnerki; prawdę mówiąc większość osób w ten właśnie sposób szuka swojej drugiej połówki lub też osoby, z którą można się zaprzyjaźnić, pójść na kawę itd.,
 • portale internetowe, których użytkownicy należą do szerszego spektrum wiekowego, mogą być dla osoby starszej nie tyle potencjalnym partnerem, lecz przede wszystkim przyjacielem lub osobą, z którą można pogadać na różne tematy.

Przed wyborem najlepszego portalu randkowego dla siebie, senior powinien wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

 • sposób przeprowadzania procesu reklamacyjnego, warunki zwrotu środków itd., czasem zdarza się, że wykup konta Premium, nie pociąga za sobą aktywacji usługi, co rodzi potrzebę zwrotu zainwestowanych środków,
 • regulacje dotyczące konta Premium, polityki prywatności i kwestii związanych z usunięciem konta z systemu – informacje te będą bardzo istotne w przypadku, gdy użytkownik znajdzie swoją drugą połowę i nie będzie już chciał korzystać z zawartości strony.

Wybierając optymalny dla siebie portal, potencjalny użytkownik powinien również zasięgnąć opinii na jego temat. W Internecie znajduje się mnóstwo ciekawych witryn, których celem jest porównanie dostępnych stron randkowych, ale też udostępnienie opinii innych użytkowników. Warto się nimi sugerować i to nie tylko przy wyborze portalu randkowego dla seniorów.

Podsumowanie

O wyjątkowości witryny o charakterze randkowym, decyduje przede wszystkim jej funkcjonalność i zapewnione przez nią bezpieczeństwo. Kwestie te doceniają głównie osoby starsze, dla których są to priorytety, jeśli chodzi o poszukiwanie miłości w Internecie. Ich bagatelizowanie, może nie tylko rozczarować użytkownika, ale też narazić go na niepotrzebne straty finansowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Singles50 – Opinie i informacje o portalu

Zdecydowana większość portali randkowych jest przeznaczona wyłącznie dla osób młodych. Zjawisko to ma oczywiście swoje dobre i złe...

Flirtrandki – Opinie i informacje o portalu

W przypadku niektórych portali randkowych, opisywanie ich funkcjonalności, systemu płatności a także definiowanie "targetu", ogranicza się w zasadzie...

SexKontakty – Opinie i Informacje

W cyfrowym świecie istnieją portale randkowe, których nazwa dużo mówi o charakterze określonej strony WWW. SexKontakty to witryna,...

Tinder – Opinie i informacje o portalu

Każda osoba, która miała już do czynienia z tematyką randki online, słyszał już pewnie o Tinderze. Dla większości...