Cafomat – Opinie i Informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieCafomat - Opinie i Informacje o portalu
Ocena użytkowników3 Votes
3
Cafomat

Czasami portal randkowy ma bardzo zwyczajną i niczym nie wyróżniającą się formę. Brak swoistej „charyzmy” nie oznacza rzecz jasna, że mamy tu do czynienia z czymś nudnym i mało kreatywnym. Wręcz przeciwnie – „szare” i zwyczajne portale randkowe, również mają swój niepowtarzalny urok. Może więc warto w nich zakładać konta? Cafomat jest właśnie takim portalem. Na pozór niczym się on nie wyróżnia. Wręcz przeciwnie – interfejs wydaje się skrojony na miarę poprzedniej epoki, a liczba funkcji (przynajmniej na pierwszy rzut oka) nie jest oszałamiająca. Pewną zaletą jest tu brak jakichkolwiek opłat, ale – bądźmy szczerzy – czy każdy chciałby w coś takiego wejść? Poniższa recenzja powstała właśnie dlatego, by odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest Cafomat?

Cafomat to całkowicie (bez żadnych ukrytych kosztów) darmowy portal randkowy, który przeznaczony jest głównie dla singli. Oczywiście trudno tu dokładnie o weryfikację stanu cywilnego posiadacza wybranego konta, ale tak przynajmniej deklaruje właściciel strony. Sama nazwa tego portalu dużo mówi nt. jego charakteru. Według jego twórców, jest to „wirtualna kawiarnia”, która ma gromadzić samotne osoby, poszukujące kogoś więcej, niż tylko znajomych do wspólnych pogawędek.

Rejestracja w portalu

Zakładanie konta na portalu Cafomat jest bardzo proste i ogranicza się do kilku prostych kroków. Po wejściu na stronę główną serwisu, jesteśmy – w oknie rejestracji – proszeni o wypełnienie krótkiego formularza. Znajdują się w nim informacje nt. naszego imienia, płci (w tym tej, którą jesteśmy zainteresowani) i adresu e-mail. Po potwierdzeniu wszystkich powyższych danych, serwis wyśle na nasz adres e-mail wiadomość, w której znajdować się będzie link aktywacyjny. Po jego kliknięciu, nasze konto zostanie aktywowane.

Uwaga! W trakcie rejestracji, serwis może nas poinformować, że nasz adres e-mail jest już podpięty pod któreś z kont. Jest to rzecz jasna błąd programistyczny. Wystarczy, że zalogujemy się na nasze konto, a kłopot ten zniknie.

Pierwsze logowanie i… co dalej?

Po tzw. „pierwszym logowaniu”, serwis poprosi nas o uzupełnienie danych profilowych. Tutaj musimy się już bardziej „otworzyć”, gdyż wśród wymaganych danych są informacje o:

 • miejscowości w której mieszkamy,
 • województwie,
 • cechach fizycznych (wzrost, kolor oczu, włosów itd.),
 • ewentualnie posiadanych dzieciach, stosunku do nich,
 • stosunku do używek, papierosów itd.

To jednak nie wszystko. W dalszej części formularza, jesteśmy obligowani do zdefiniowania się za pomocą 10 różnych cech osobowości. Musimy też oznaczyć swoje wartości (do 5) i opisać ulubioną muzykę. Na końcu opisujemy siebie (najlepiej za pomocą kilku zdań) i wpisujemy swoje motto życiowe.

Najważniejsze funkcje portalu

Interfejs portalu – choć prosty – oferuje całkiem sporo ciekawych funkcjonalności. Wchodząc na stronę główną, znajdziemy tu między innymi:

 1. Możliwość edycji własnego profilu i wprowadzania zdjęć do galerii. Trzeba przyznać, że w Cafomat każda osoba jest opisywana w dość szczegółowy sposób. Warto też wstawiać swoje zdjęcia i wprowadzić dane profilowe, dzięki którym użytkownik może korzystać z pełnej funkcjonalności portalu. Co ważne, nie ma ograniczeń co do rozmiaru wstawianych zdjęć. Należy jednak pamiętać, by ich treść nie miała erotycznego lub podobnego charakteru.
 2. Wiadomości – użytkownicy portalu Cafomat, mogą bez ograniczeń pisać do siebie i – co równie ważne – treść tych wiadomości nie jest w żaden sposób moderowana. Warto jednak pamiętać, że w przypadku zablokowania nas przez innego użytkownika, cała historia rozmów z nim zostanie usunięta.
 3. Ulubione i Zablokowani – tych funkcji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dzięki funkcji Ulubione, możemy zorganizować swoją listę ulubionych profili, z którymi łatwiej będzie się nam skontaktować. Co ważne – lista ta może być na bieżąco aktualizowana, co oznacza możliwość wprowadzania nowych rekordów i ich usuwanie. Z kolei funkcja Zablokowani (lista ta również może być aktualizowana), umożliwia nam zablokowanie konkretnych osób, co prowadzi wyłączenia możliwości otrzymywania wiadomości z ich strony.
 4. Wyszukiwarka – to narzędzie, za pomocą którego możemy w dość prosty sposób wyszukać interesujące nas osoby. Oferuje ona dostęp do podstawowych kryteriów wyszukiwania, takich jak nazwa użytkownika, miasto zamieszkania itd. Ciekawą funkcją wprowadzoną w wyszukiwarce, jest opcja sortowania wyników na podstawie daty utworzenia konta.
 5. Odwiedziny – to prosta funkcja, która pozwala sprawdzić, kto w ostatnim czasie odwiedził nasz profil. Chcąc zdobyć więcej odwiedzin, należy uzupełnić profil, wstawić atrakcyjne zdjęcie profilowe i… przejść przez proces akceptacji profilu przez moderację.

Oprócz powyższych funkcji, darmowy portal randkowy Cafomat, oferuje również dostęp do wielu różnych „dodatków”, które uatrakcyjniają korzystanie z witryny. Mowa tu o:

 • artykułach, z których można dowiedzieć się, jakich błędów unikać podczas pierwszej randki, robienia zdjęć profilowych itd.,
 • bloga, dotyczącego funkcjonowania strony Cafomat i aktualizacji dostępnych w niej funkcji,
 • menu „Pomoc”, w którym można dowiedzieć się pewnych rzeczy na temat funkcjonowania portalu,
 • odnośników do regulaminu strony i danych kontaktowych.

Trzeba przy tym podkreślić, że treści te – choć dość merytoryczne – ograniczają się do zaledwie kilku różnych wpisów. Jest to ewidentna wada tej strony, która wymaga nadrobienia dość dużych zaległości.

Jak usunąć konto?

W związku z tym, że Cafomat to portal internetowy dostępny całkowicie za darmo, nie ma potrzeby opisywania procesu rezygnacji z subskrypcji konta Premium. Niemniej konto darmowe można już usunąć, a cały ten proces opiszemy w kilku poniższych punktach:

 1. Po wejściu na stronę główną portalu, wchodzimy w menu Ustawienia. Dostęp do niego jest uzależniony od tego, czy wcześniej udostępniliśmy nasze dane profilowe.
 2. Po kliknięciu w odpowiedni odnośnik, przejeżdżamy na sam dół witryny, po czym klikamy w odnośnik „Usuń konto”.
 3. Następnym krokiem jest potwierdzenie chęci usunięcia konta. Użytkownik musi podać hasło do swojego konta, by móc je wykasować z zasobów serwisu. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo praktyczny krok.
 4. Po wprowadzeniu hasła i potwierdzeniu go, użytkownik zostaje poinformowany, że jego konto właśnie zostało usunięte.

Opinie na temat portalu

Cafomat to prosty, ale jednocześnie funkcjonalny i – co najważniejsze – darmowy portal randkowy. Ma on swój niepowtarzalny charakter i styl. O tym, że jest to nietuzinkowa strona internetowa, świadczą opinie, które na jej temat można znaleźć w Internecie. Do najczęściej wymienianych przez użytkowników pozytywów, należą:

 • brak kosztów użytkowania portalu,
 • duże spektrum funkcji dla osób, które wprowadziły dane profilowe i wstawiły zdjęcie,
 • prosty, a zarazem przejrzysty interfejs,
 • duża liczba użytkowników, w tym kobiet.

Niestety, wielu użytkowników wskazuje również na pewne wady tego portalu. Największe z nich dotyczą:

 • lekko przestarzałego interfejsu,
 • braku możliwości usunięcia konta bez podania danych profilowych,
 • długiego procesu rejestracji, wynikającego z konieczności podania szeregu informacji o sobie.

 

Cafomat.pl - Opinie
Cafomat
Podsumowanie
Cafomat to bardzo funkcjonalny portal randkowy, który - mimo dość prostej struktury - jest dość skutecznym narzędziem w poszukiwaniu miłości. Witrynę tą warto polecić zwłaszcza singlom, którzy z różnych powodów szukają miłości przez Internet. Strona ta z pewnością jest godna polecenia!
Ocena użytkowników3 Votes
Zalety
Darmowe korzystanie z portalu
Prosta obsługa
Wady
Długi proces rejestracji
Nieco przestarzały wygląd stronyw
3
Cafomat

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

BabciaPoszukiwana – Opinie i informacje o portalu

BabciaPoszukiwana to serwis randkowy, który jest stworzony dla osób w różnym wieku i - co równie ważne -...

NiktsienieDowie – Opinie i informacje o portalu

Polskie portale randkowe można podzielić w oparciu o kilka różnych czynników. Jednym z nich jest data ich powstania....

Twoo – Opinie i informacje o portalu

Można prowadzić niszowy portal randkowy, albo też... portal globalny. W tym drugim przypadku wymagania wobec strony jak i...

Ilove.agrobiz – Opinie i Informacje

Jedni mówią, że miłość jest ślepa. Inni, że przychodzi po każdego. Jeszcze inni podkreślają, że trzeba się o...