Portal randkowy dla rolników – gdzie szukać miłości?

Strona głównaZwiązekPortal randkowy dla rolników - gdzie szukać miłości?

Miłość jest dla każdego i jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, rolnik też ma prawo kochać. Bądźmy szczerzy – na pozór (przynajmniej w kwestii psychologiczno – uczuciowej) rolnik niczym nie różni się od innych ludzi. Je, śpi, pracuje, płaci podatki i jednocześnie szuka miłości. Nietrudno jednak odnieść wrażenie, że jest to osoba, która – w swym wiejskim zaciszu – funkcjonuje na nieco innych zasadach, niż większość mieszczańskiego społeczeństwa.

Ta różnica przenosi się również na kwestie uczuciowe. Według przeprowadzonych badań statystycznych, rolnicy zdradzają znacznie rzadziej, niż mieszkańcy miast. Ponadto nie ulega wątpliwości, że mimo wyczerpującej pracy, nie są oni otoczeni tak wieloma stresogennymi czynnikami, jak mieszkańcy miast i miasteczek. Czy zatem rolnik „kocha inaczej”? Jak przekłada się to na poszukiwanie „drugiej połówki” w Internecie?

Portal randkowy dla rolników – wiejskie życie a miłość

W tak zwanym „polskim Internecie” istnieje wiele różnych portali przeznaczonych dla rolników. Niektóre z nich, to… zwykłe portale randkowe, które w swej funkcjonalności, nie różnią się niczym od dobrze znanych, komercyjnych stron randkowych. W wielu recenzjach podkreśla się, że nawet w typowych witrynach o tematyce randkowej, znajdzie się kobieta, która „zechce” rolnika. Jest to jednak spore uproszczenie, gdyż osoba, dla której rola jest całym życiem, będzie oczekiwać czegoś więcej.

Czym zatem wyróżnia się „rolniczy portal randkowy”, od innych tego typu witryn? Różnice są tu dość subtelne, ale za to widoczne gołym okiem:

 1. Tematyka – zarówno adres strony (domena), jak i jej interfejs, są całkowicie ukierunkowane na tematy rolnicze. Wchodząc na taką witrynę, człowiek musi mieć pewność, że jest to strona dla ludzi o określonych preferencjach i oczekiwaniach. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki!
 2. Merytoryka – portale randkowe dla samotnych rolników, posiadają dość znaczny wymiar merytoryczny. Mowa tu zwłaszcza o różnego rodzaju poradnikach, które – w formie artykułów lub wpisów na bloga – doradzają rolnikom, jak radzić sobie w trudnej sztuce poszukiwania miłości.
 3. Forma – portale randkowe dla rolników, to witryny, które z reguły mają dość klarowną, konserwatywną wymowę. Podkreśla się w nich wartość miłości, wierności, zaradności, ale i pracowitości. Osoby, które są zainteresowane korzystaniem z takiego portalu, muszą mieć to na względzie!

Portale randkowe dla samotnych rolników

Portale skierowanych typowo do rolników nie znajdziemy niestety zbyt wiele – aktualnie udało nam się znaleźć jedynie 2 serwisy, które są warte uwagi.

Ilove-agrobiz.pl - Opinie
Dzięki portalowi ilove.agrobiz, randki dla rolników wreszcie mogą wejść na zupełnie nowy poziom. I choć projekt ten na pierwszy rzut oka nie mógł się udać, to z biegiem miesięcy i lat, stał się on jedną z najbardziej innowacyjnych platform randkowych, przeznaczonej dla tej grupy społecznej.
4.2
Ilove.agrobiz
SzukamRolnika.pl - Opinie
SzukamRolnika to rozbudowany, funkcjonalny i przede wszystkim tani w obsłudze portal randkowy, który jednak nie jest przeznaczony wyłącznie dla rolników. Prawdą jest stwierdzenie, że prócz nazwy, ma on niewiele wspólnego z rolnictwem. Niemniej kwestia ta nie wpływa na jego ogólny odbiór.
4.2
SzukamRolnika

Rolnik szukający miłości w sieci ma możliwości jak każdy inny. Ważne jednak, aby zwracać uwagę na upodobania poznawanych osób. Jeśli druga osoba przywykła do miejskiego życia, może niechętnie emigrować na wieś. Określenie przyszłości i związanego z nią miejsca zamieszkania jest kluczowe podczas poszukiwań miłości. Warto o tym pamiętać, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z „ogólnych” portali randkowych.

eDarling
Działalność eDarling rozpoczęła się w 2010 roku zdobywając wielu zadowolonych użytkowników, którym udało się znaleźć swoją drugą połówkę. Jedyne czego w tym portalu brakuje to krótkoterminowego okresu testowego premium, który by pozwolił na przetestowanie pełnej funkcjonalności portalu za drobną opłatę.
4.5
eDarling
Fuckbook.com - opinie
Fuckbook, to niekwestionowany lider jeśli chodzi o erotyczny portal randkowy z najwyższą liczbą użytkowników. Ponad 29 miliony założonych kont to rezultat, który świadczy nie tylko o popularności serwisu, ale też o jego funkcjonalności. Dlatego - naszym zdaniem - warto go polecić zwłaszcza tym osobom, które szukają okazji do szybkich, niezobowiązujących spotkań. Jeśli szukamy "miłości na wieki", to warto jej poszukać gdzieś indziej.
4.4
FuckBook
loveaholics opinie
Loveaholics to jeden z tych portali, które cieszą się bardzo przyjaznym interfejsem Użytkownika. I nie chodzi tu jedynie o funkcjonalność poszczególnych przycisków, okien i innych elementów strony WWW. Równie ważny jest tu sposób prowadzenia portalu i profesjonalne podejście administracji do jego Użytkowników.
4.4
Loveaholics
Przeznaczeni opinie
Przeznaczeni to z całą pewnością wyjątkowy portal randkowy. Można nawet powiedzieć, że trzyma on pewien poziom, który jest wręcz nieosiągalny dla innych tego typu stron internetowych. Jego zaletą są z pewnością proste i przejrzyste zasady, rzetelna obsługa i profesjonalne podejście do kwestii monitoringu rejestrowanych kont. Na uwagę zasługuje również ukierunkowanie go na potrzeby określonej grupy odbiorców, co wśród tego typu portali jest rzadkością.
4.3
Przeznaczeni
Singlowanie.pl - Opinie
Singlowanie.pl to ciekawie zaprojektowany, chrześcijański portal randkowy. Wyróżnia się on oryginalną, lekką formą i przyjaznym interfejsem. Na dodatek warto zwrócić uwagę na udostępnienie przez twórcę portalu aplikacji mobilnej, dzięki czemu można z niego korzystać za pośrednictwem smartfona.
4.3
Singlowanie

Czym kierować się przy wyborze portalu dla rolników?

Osoba, która chce założyć konto w portalu dla rolników, nie powinna wybierać pierwszej, lepszej strony, której chce powierzyć swoje dane osobowe. Wręcz przeciwnie – powinna ona kierować się określonymi kryteriami, które jej w tym wyborze pomogą. Oto najważniejsze z nich:

 1. Prostota – portal randkowy dla rolników, powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze. Bądźmy szczerzy – zdecydowana większość osób pracujących na roli, nie ma czasu (ani ochoty), by spędzać godziny na optymalizacji swojego profilu lub na wypełnianiu rozbudowanych formularzy. Ponadto nadmierna liczba funkcji również bywa szkodliwa, gdyż – z punktu widzenia rolnika – zakłóca obraz strony i wypacza jej przeznaczenie.
 2. Pomoc – dobry portal randkowy dla rolników, powinien nie tylko zapewniać dostęp do wielu merytorycznych treści, ale też pomagać osobom, które poszukują swojej „drugiej połówki”. Pomoc ta może mieć charakter wielopłaszczyznowy i – w zależności od przyjętej strategii – powinna być świadczona poprzez forum użytkowników lub też poprzez profesjonalną pomoc psychologa lub seksuologa. Pomoc ta winna być udzielana ze względu na fakt, że rolnicy często nie mają czasu, by pielęgnować swoje życie towarzyskie.
 3. Odpowiednio zaprojektowany formularz rejestracyjny – ok, tu nie chodzi już o samą prostotę rejestracji, lecz o odpowiednio skomponowany panel, za pomocą którego zakłada się konto. Po pierwsze, jego obowiązkowym elementem, powinno być pole dotyczące chęci pozostania w domu lub też możliwości przeprowadzenia się do ukochanej i ukochanego. Po drugie, pozytywna weryfikacja konta powinna być uzależniona od wstawienia swojego zdjęcia. Dzięki temu mamy pewność, że rozmawiamy z prawdziwą osobą, a nie z botami.

Na co uważać przy randkowaniu z rolnikiem?

Faktycznie, powyższy śródtytuł brzmi dość prowokacyjnie. Nie jest on jednak skierowany wyłącznie do osób, które chciałyby się wiązać z rolnikiem, ale też do… samych rolników. Przede wszystkim nie można zapominać, że życie na roli (najczęściej na wsi), wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Randkując z rolnikiem, trzeba pamiętać, że:

 • rzadko zdarza się, by rolnik przeprowadzał się do miasta, raczej oczekuje on, że to kobieta (lub mężczyzna niebędący rolnikiem), przeprowadzi się na wieś; szczególną cechą rolników jest przywiązanie do ziemi, na której pracują, warto o tym pomyśleć przy pierwszych rozmowach,
 • przeprowadzając się na wieś, trzeba będzie wykazać się nie tylko samozaparciem i siłą woli, ale też pracowitością i zaradnością; w zamian można liczyć na wierność i uczciwość w związku, który być może przerodzi się w małżeństwo,
 • na większości stron randkowych dla rolników, standardem jest organizacja spotkań „w plenerze”; niestety często są to szkolenia, bądź inne formy aktywności, które z poznawaniem nowych osób mają niewiele wspólnego,
 • przeprowadzając się do rolnika, trzeba pamiętać, że – jeśli pracuje on na swoim gospodarstwie – to często mieszka również ze swymi rodzicami (gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie); dla wielu kobiet taka perspektywa jest nie do przyjęcia, co zresztą jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę dzisiejsze realia społeczne,
 • portale dla samotnych rolników, to miejsca przeznaczone głównie dla singli, nie oznacza to oczywiście, że osoby „po przejściach” nie mają tu czego szukać, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość,
 • zdecydowana większość osób na „rolniczych portalach randkowych”, to osoby młode, szukające kogoś z kim nie tylko spędzą razem życie, ale też razem poprowadzą gospodarstwo; poza tym wielu rolników w średnim i w starszym wieku uważa – zresztą niesłusznie – że szukanie miłości przez Internet nie jest dla nich.

Poza tym będąc rolnikiem randkującym w Sieci, nie można zapominać, że odsetek osób gotowych przeprowadzić się na wieś, jest relatywnie niewielki. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego już na samym początku znajomości, warto dokładnie omówić ten problem.

Jak uatrakcyjnić swój profil na portalu randkowym dla rolników?

Osoba korzystająca z portalu randkowego dla rolników, może korzystać z dokładnie tych samych narzędzi do zwiększania atrakcyjności profilu, co osoby zarejestrowane na innych, tematycznych witrynach internetowych.

 1. Wstawienie własnego zdjęcia – to podstawa, jeśli chodzi o zwiększenie atrakcyjności danej osoby w oczach potencjalnego partnera. To również znak, że ma się do czynienia z uczciwą osobą, a nie z botem lub… podszytym pracownikiem portalu.
 2. Opis siebie – to kolejne kryterium, które decyduje o popularności własnego profilu. Jeśli kochamy pracę na roli, warto to wyrazić słowami. Zdecydowana większość portali randkowych posiada w formularzu okno pt. „O sobie”. Jest to idealne miejsce na krótki opis swej pracy i pasji.
 3. Tematyczne zdjęcie – bycie rolnikiem to coś więcej, niż tylko wykonywanie określonego zawodu. To pasja, którą należy wyrazić również w swoim zdjęciu profilowym. Przedstawienie swojej postaci na tle np. rozległego pola, to doskonały pomysł!
 4. Udzielanie się w społeczności – chcąc stać się naprawdę rozpoznawalnym, należy brać udział w życiu społeczności danej witryny. Udzielanie się na forum, albo też spotykanie się w większym gronie, to doskonały pomysł, by potem móc się lepiej poznać.
 5. Rozwijanie się w swej pasji – chcąc być zauważalnym, należy dużo mówić na temat swojej pasji. Nie chodzi tu wyłącznie o tekst, ale też o zdjęcia, wpisy, komentarze itd. Bądźmy szczerzy – korzystamy przecież z portalu „branżowego”, w którym istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że spotkamy innego rolnika.

Podsumowanie

Wbrew pozorom, portale randkowe dla rolników, istotnie różnią się od innych, analogicznych witryn, przeznaczonych dla szerszego grona osób. Należy przy tym pamiętać, że najważniejsza zawsze pozostaje miłość!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak ożywić długoletni związek?

Związki z długim stażem są pełne bliskości, akceptacji i wzajemnego wsparcia. Niestety, w miarę upływu lat, w relację...

Co robić z dziewczyną? Lista ponad 40 kreatywnych pomysłów

Bez względu na to, jak długo jesteś ze swoją dziewczyną, znalezienie nowych i interesujących rzeczy do zrobienia razem...

Negatywne cechy charakteru, nad którymi warto pracować 

Każdy z nas ma pewne negatywne cechy, nad którymi powinien pracować. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest pierwszym krokiem...

Pozytywne cechy charakteru: 20 dobrych cech przydatnych w życiu

Każdy człowiek inny zestaw cech charakteru, które czynią go wyjątkowym. Niektórzy ludzie są mili, inni są zdecydowani czy...