Portale randkowe 30 + | Ranking portali

Strona głównaRandkowaniePortale randkowe 30 + | Ranking portali

Zwykle o randkach przez Internet mówi się w kontekście konkretnych grup społecznych, to jest młodzieży, osób po 50 roku życia, czy też chrześcijan. Dziś spróbujemy zupełnie czegoś innego, biorąc pod uwagę potrzeby niedostrzeganej grupy randkowiczów online, do której należą osoby w wieku 30+. Jaki zatem powinien być optymalny dla nich portal randkowy?

Zacznijmy od definicji…

Kim są osoby 30+? Teoretycznie, są to ludzie, których wiek to co najmniej 30 lat. Problem w tym, że do takiej grupy użytkowników wliczałyby się również osoby w wieku 40, 50 a nawet 70 lat. Stworzenie portalu, który byłby ukierunkowany tylko na potrzeby tychże osób, jest po prostu niemożliwe. Dlatego umówmy się, że jako osoby 30+. będziemy traktować tylko trzydziestolatków i czterdziestolatków. Tak będzie po prostu łatwiej.

Na początek zdefiniujmy oczekiwania statystycznego członka takiej grupy, wobec potencjalnego partnera lub partnerki:

 • otwartość (związki na stałe i na chwilę),
 • możliwość ograniczenia relacji wyłącznie do rozmowy,
 • odpowiedni status społeczny, wykształcenie,
 • rzetelne i realistyczne podejście do życia.

Ranking portali dla 30 latków

W zasadzie większość portali randkowych jest dedykowana 30 latkom. Praktycznie każdy serwis posiada wbudowaną wyszukiwarkę osób, w której można zdefiniować odpowiedni wiek dopasowanych osób. W poniższym rankingu przedstawiamy 5 najlepszych portali randkowych według oceny użytkowników, w recenzjach poszczególnych serwisów na naszym portalu.

Cafomat.pl - Opinie
Cafomat to bardzo funkcjonalny portal randkowy, który - mimo dość prostej struktury - jest dość skutecznym narzędziem w poszukiwaniu miłości. Witrynę tą warto polecić zwłaszcza singlom, którzy z różnych powodów szukają miłości przez Internet. Strona ta z pewnością jest godna polecenia!
3
Cafomat
E.podryw.com - opinie i informacje
Randki przez Internet to bardzo złożona kwestia. Na rynku istnieje wiele portali randkowych, które w mniej lub bardziej udany sposób kojarzą przyszłe pary. Witryna E-podryw.com jest pod tym względem serwisem udanym i funkcjonalnym. Warto podkreślić, że jego funkcjonalność w ramach konta bezpłatnego również jest dość duża, co jest swoistym ukłonem w stronę tych użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z portalem.
2
E-podryw
ZapisaniSobie.pl - Opinie
Zapisanisobie to nowoczesny, katolicki portal randkowy, który wyróżnia się co prawda swoim mocno chrześcijańskim zabarwieniem, ale - bądźmy szczerzy - jego twórcy, podobnie jak i użytkownicy, mają ku temu pełne prawo. Reasumując, jest to witryna randkowa, którą z pewnością warto polecić innym użytkownikom. Co ważne - nie muszą być to wyłącznie chrześcijanie!
1.8
ZapisaniSobie
Singlowanie.pl - Opinie
Singlowanie.pl to ciekawie zaprojektowany, chrześcijański portal randkowy. Wyróżnia się on oryginalną, lekką formą i przyjaznym interfejsem. Na dodatek warto zwrócić uwagę na udostępnienie przez twórcę portalu aplikacji mobilnej, dzięki czemu można z niego korzystać za pośrednictwem smartfona.
1.7
Singlowanie
Kochlik.pl - opinie
Czy randki za darmo w Internecie są możliwe? Przykład prezentowanego portalu utwierdza nas w opinii, że tak właśnie jest. I choć pod wieloma względami jest to witryna przestarzała (powstała w 2013 roku), to jednak oferuje ona to, co najważniejsze - możliwość poznawania osób za pomocą Internetu. I to bez jakichkolwiek kosztów!
1.7
Kochlik

Portal randkowy 30+ i podstawowe wymagania

Randkowy portal dla 30 latków, powinien przede wszystkim zapewniać możliwość rozpoczęcia dowolnej formy relacji, a nie tylko miłości lub „związku na jedną noc”. Strona taka już na pierwszy rzut oka musi mieć uporządkowany charakter, zapewniać przejrzyste formy „współpracy” i udostępniać regulamin, co zresztą jest obowiązkiem każdego dostawcy analogicznych usług.

To jednak nie wszystko! W ramach oferowanych usług, witryna ta nie powinna zawierać fałszywych kont. I choć jest to tylko sugestia, to twórcy stron randkowych powinni mieć ją na uwadze. Zwłaszcza, że zdecydowana większość trzydziestolatków szuka konkretnych relacji, a nie botów, które mogłyby nakłaniać ich do podjęcia reakcji, podtrzymywania rozmowy lub wykupu dodatkowych kredytów.

Na początek może być oryginalnie!

Randki przez Internet w portalu dla osób 30+, wcale nie muszą mieć wyłącznie charakteru typowych spotkań przez Internet. Wręcz przeciwnie – mogą one wyróżniać się osobliwą formą i treścią. Ciekawym pomysłem jest idea „szybkich randek”, które również w Polsce zyskują na popularności. Oczywiście jest to forma przeznaczona wyłącznie dla osób dojrzałych emocjonalnie, które wiedzą, czego szukają.

Portal randkowy 30+ może być też budowany na zasadzie społeczności. I choć nie jest to zbyt popularna forma spotykania się w Sieci, to jednak ma ona wiele zalet. Po pierwsze, możemy spotykać się z innymi ludźmi w cyfrowym świecie, bez swoistego „parcia na związek”. Po drugie, w takim modelu możemy zawsze przejść z wybraną osobą na priv i spróbować wejść głębiej w relację z nią.

Cennik dla osób 30+

Portal randkowy dla 30 latków powinien oferować jasne zasady dostępu do usług Premium. Cennik nie powinien opierać się na kredytach, lecz na abonamencie. Co więcej, portal (nie tylko w regulaminie) powinien jasno informować, jakie są warunki zakończenia korzystania z subskrypcji. Najlepiej, jeśli dany portal nie przedłuża jej automatycznie, co świadczy o jego poważnym podejściu do Użytkownika.

Czy w cenniku takiego portalu powinny być wyszczególnione opłaty za dodatkowe usługi? Nie, aczkolwiek istnieje jeden warunek „na tak”. Jest nim dostęp do treści Premium w oparciu o kilka różnych modeli kont. W większości dobrych portali dla osób po trzydziestce, istnieje prosty podział na: konto darmowe, konto Premium, konto Premium z dostępem do społeczności (forum, tajna grupa na FB itd.). Jednym słowem, zasady płatności za usługi takiego portalu powinny być dość przejrzyste.

Pozostałe rankingi randek:

Czat wideo – czy to obowiązkowe?

Oczywiście dobry portal dla 30 latków nie musi posiadać na swoich łamach wbudowanego czatu wideo, podobnie jak sam czat nie jest warunkiem profesjonalizacji portalu. Niemniej, w przypadku witryn randkowych dla osób w tym wieku, jego istnieje jest wskazane z co najmniej kilku powodów:

 • czat wideo pozwala budować dojrzałe relacje, które – z punktu widzenia większości trzydziestoletnich singli – są po prostu priorytetem,
 • dzięki funkcji czatu można poznać daną osobę znacznie lepiej, niż wynikałoby to z kilku zdań w komunikatorze tekstowym i zdjęcia profilowego (opcjonalnie galerii),
 • czat jest po prostu bardziej atrakcyjny niż rozmowa tekstowa, gdyż angażuje więcej zmysłów i świadczy o zaangażowaniu rozmówcy,
 • korzystanie z czatu świadczy o poważnym podejściu do potencjalnego związku.

Kilka zdań o sobie…

Portal oferujący randki przez Internet dla osób powyżej 30 roku życia, powinien udostępniać możliwość dość złożonego opisania siebie. Oparcie się wyłącznie na prostym formularzu, w którym możemy wybierać jedną z kilku preinstalowanych odpowiedzi, to za mało, by dokładnie opisać siebie. Tymczasem dzisiejszym, trzydziestoletnim singlom, bardzo zależy na możliwości poznania kogoś w miarę dobrze. Cóż, w ten sposób minimalizujemy ryzyko rozczarowania na pierwszej randce.

Jak zatem powinien wyglądać taki opis z perspektywy trzydziestolatka? Bądźmy szczerzy – jednym z najważniejszych kryteriów pozostaje wykonywana praca i posiadane wykształcenie. Poza tym osoby z tej grupy społecznej często zwracają uwagę na kwestie indywidualne, takie jak np. krótka sentencja, własny wiersz lub inne, indywidualne formy wyrażania treści. Portal dla 30 latków powinien zapewniać maksymalną personalizację własnego profilu, wraz z możliwością udostępnienia danych w postaci multimediów.

Moderacja to podstawa!

Sprawnie funkcjonująca moderacja to podstawa, jeśli chodzi o rzetelny portal dla 30 latków. Jej rola w rzetelnie funkcjonującej witrynie randkowej, powinna skupić się na:

 • sprawnej moderacji pojawiających się profili, wpisów a także danych multimedialnych,
 • kontroli pod kątem wiarygodności profili,
 • informowania użytkownika na temat funkcjonowania portalu (zasada pierwszych kroków),
 • wsparcie techniczne, które powinno być dostępne niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z pakietu darmowego czy premiowanego.

Dobrze jest, jeśli moderacja na takim portalu jest dostępna w formie czatu i to najlepiej – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Z punktu widzenia 30 latka jest to szczególnie istotne, gdyż z reguły nie ma on czasu, by oczekiwać przez kilka dni na wsparcie ze strony technika.

Warto jednak zauważyć, że w portalu dla osób 30+, moderacja nie powinna kontrolować przesyłanych wiadomości. Bądźmy szczerzy – większość osób powyżej 30 roku życia to poważni ludzie, którzy nie skupiają się na przesyłaniu banalnych treści (i z pewnością nie chcą być monitorowani). Jeśli istnieje ryzyko, że np. użytkownicy darmowych kont mogliby przesyłać między sobą dane kontaktowe, opcja czatu powinna być dla nich wyłączona!

Treść, blog, porady, a może i opinie innych osób?

Twórcy portali randkowych dla osób powyżej 30 roku życia, powinni zwrócić uwagę na kwestię merytorycznego wsparcia użytkowników w zakresie randkowania online. Dobrym rozwiązaniem jest np. blog, w którym poszczególne wpisy traktowałyby o zwyczajach panujących w randkowych serwisach online, przygotowaniu się na randkę, najlepszym ubiorze i zasadach savoir – vivre. Dobrą praktyką jest też stworzenie strony społecznościowej dotyczącej wybranego portalu, np. na FB, IG lub Twitterze.

Portal randkowy 30+ powinien też posiadać możliwość udostępnienia wpisów przez jego użytkowników. Mogą one mieć postać klasycznego bloga lub też „miłosnych historii” osób, którym udało się poznać kogoś za pośrednictwem portalu. Z dwojga obydwu rozwiązań, znacznie lepszym wydaje ta pierwsza opcja, gdyż w przypadku wspomnianych „historii”, zawsze istnieje ryzyko, że przedstawione informacje są skrojone pod potrzeby portalu i jego użytkowników.

Podsumowanie

Randki przez Internet, to coraz częstsza forma zawiązywania znajomości pomiędzy osobami 30+. Niestety na rynku usług internetowych wciąż jest mało portali, które byłyby skierowane konkretnie do tych osób. Szkoda, bo również i takie osoby szukają miłości przez Internet. Co więcej, szybki tryb codziennego życia sprawia, że ich liczba sukcesywnie wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

MyDwoje – Opinie i informacje o portalu

Jak stworzyć portal randkowy, który będzie łączył w sobie przyjazny interfejs, wygodę użytkowania, bezpieczeństwo danych i uczciwą formę...

NiktsienieDowie – Opinie i informacje o portalu

Polskie portale randkowe można podzielić w oparciu o kilka różnych czynników. Jednym z nich jest data ich powstania....

WildSpank – Opinie i Recenzja

"Noc ma swoje prawa" - mówią często osoby, które z różnych powodów muszą pracować na nocną zmianę. To...

BabciaPoszukiwana – Opinie i informacje o portalu

BabciaPoszukiwana to serwis randkowy, który jest stworzony dla osób w różnym wieku i - co równie ważne -...