Portale randkowe 30 + | Ranking portali

Strona głównaZwiązekPortale randkowe 30 + | Ranking portali

Zwykle o randkach przez Internet mówi się w kontekście konkretnych grup społecznych, to jest młodzieży, osób po 50 roku życia, czy też chrześcijan. Dziś spróbujemy zupełnie czegoś innego, biorąc pod uwagę potrzeby niedostrzeganej grupy randkowiczów online, do której należą osoby w wieku 30+. Jaki zatem powinien być optymalny dla nich portal randkowy?

Zacznijmy od definicji…

Kim są osoby 30+? Teoretycznie, są to ludzie, których wiek to co najmniej 30 lat. Problem w tym, że do takiej grupy użytkowników wliczałyby się również osoby w wieku 40, 50 a nawet 70 lat. Stworzenie portalu, który byłby ukierunkowany tylko na potrzeby tychże osób, jest po prostu niemożliwe. Dlatego umówmy się, że jako osoby 30+. będziemy traktować tylko trzydziestolatków i czterdziestolatków. Tak będzie po prostu łatwiej.

Na początek zdefiniujmy oczekiwania statystycznego członka takiej grupy, wobec potencjalnego partnera lub partnerki:

 • otwartość (związki na stałe i na chwilę),
 • możliwość ograniczenia relacji wyłącznie do rozmowy,
 • odpowiedni status społeczny, wykształcenie,
 • rzetelne i realistyczne podejście do życia.

Ranking portali dla 30 latków

W zasadzie większość portali randkowych jest dedykowana 30 latkom. Praktycznie każdy serwis posiada wbudowaną wyszukiwarkę osób, w której można zdefiniować odpowiedni wiek dopasowanych osób. W poniższym rankingu przedstawiamy 10 najlepszych portali randkowych według oceny redakcji i naszych czytelników.

eDarling
Działalność eDarling rozpoczęła się w 2010 roku zdobywając wielu zadowolonych użytkowników, którym udało się znaleźć swoją drugą połówkę. Jedyne czego w tym portalu brakuje to krótkoterminowego okresu testowego premium, który by pozwolił na przetestowanie pełnej funkcjonalności portalu za drobną opłatę.
4.5
eDarling
loveaholics opinie
Loveaholics to jeden z tych portali, które cieszą się bardzo przyjaznym interfejsem Użytkownika. I nie chodzi tu jedynie o funkcjonalność poszczególnych przycisków, okien i innych elementów strony WWW. Równie ważny jest tu sposób prowadzenia portalu i profesjonalne podejście administracji do jego Użytkowników.
4.4
Loveaholics
Fuckbook.com - opinie
Fuckbook, to niekwestionowany lider jeśli chodzi o erotyczny portal randkowy z najwyższą liczbą użytkowników. Ponad 29 miliony założonych kont to rezultat, który świadczy nie tylko o popularności serwisu, ale też o jego funkcjonalności. Dlatego - naszym zdaniem - warto go polecić zwłaszcza tym osobom, które szukają okazji do szybkich, niezobowiązujących spotkań. Jeśli szukamy "miłości na wieki", to warto jej poszukać gdzieś indziej.
4.4
FuckBook
Twoo - opinie
Twoo to nowoczesny i przyjazny portal randkowy. Warto go polecić zwłaszcza tym osobom, które nie są nastawione na określony typ relacji. Warto też zaznaczyć, że jego głównym atutem jest możliwość porozmawiania z użytkownikami z całego świata.
4.3
Twoo
Przeznaczeni opinie
Przeznaczeni to z całą pewnością wyjątkowy portal randkowy. Można nawet powiedzieć, że trzyma on pewien poziom, który jest wręcz nieosiągalny dla innych tego typu stron internetowych. Jego zaletą są z pewnością proste i przejrzyste zasady, rzetelna obsługa i profesjonalne podejście do kwestii monitoringu rejestrowanych kont. Na uwagę zasługuje również ukierunkowanie go na potrzeby określonej grupy odbiorców, co wśród tego typu portali jest rzadkością.
4.3
Przeznaczeni
Singlowanie.pl - Opinie
Singlowanie.pl to ciekawie zaprojektowany, chrześcijański portal randkowy. Wyróżnia się on oryginalną, lekką formą i przyjaznym interfejsem. Na dodatek warto zwrócić uwagę na udostępnienie przez twórcę portalu aplikacji mobilnej, dzięki czemu można z niego korzystać za pośrednictwem smartfona.
4.3
Singlowanie
Sympatia
Sympatia oferuje randki przez internet już od 17 lat. Portal łączy ludzi, organizuje wyjazdy integracyjny oraz liczne konkursy. Aby wykorzystać potencjał oferowanych przez Sympatię funkcji nie obędzie się bez konta premium - jednak jego koszty są sporo mniejsze niż w innych popularnych portalach.
4.3
Sympatia
Fellow - opinie
Fellow to dość niszowy portal dla gejów, który jednak w pewnym sensie mocno zaskakuje. Takim zaskoczeniem jest duża liczba funkcjonalności dostępna z poziomu konta standardowego, brak natarczywej erotyki i wysoki poziom strony WWW. Na uwagę zasługuje również prosty interfejs systemu. Sprawia on wrażenie, że został stworzony przez mężczyzn dla mężczyzn. Jednym słowem - jest to portal, który warto polecić innym użytkownikom.
4.3
Fellow
DateZone - opinie
DateZone to portal stworzony dla osób szukających niezobowiązującej przygody. Duża liczba użytkowników oraz funkcjonalność serwisu są mocnymi atutami. Podobnie jak w przypadku innych portali darmowe konto, znacznie ogranicza nasze możliwości.
4.3
DateZone
RandkizMilfami.pl - opinie
Serwis RandkizMilfami to portal randkowy, który - pod względem funkcjonalności - przypomina szereg analogicznych stron internetowych. Warto jednak zaznaczyć, że mimo wszystko ma on wiele zalet, które jednoznacznie wynikają z jego budowy i dostępnych funkcjonalności.
4.3
RandkizMilfami

Portal randkowy 30+ i podstawowe wymagania

Randkowy portal dla 30 latków, powinien przede wszystkim zapewniać możliwość rozpoczęcia dowolnej formy relacji, a nie tylko miłości lub „związku na jedną noc”. Strona taka już na pierwszy rzut oka musi mieć uporządkowany charakter, zapewniać przejrzyste formy „współpracy” i udostępniać regulamin, co zresztą jest obowiązkiem każdego dostawcy analogicznych usług.

To jednak nie wszystko! W ramach oferowanych usług, witryna ta nie powinna zawierać fałszywych kont. I choć jest to tylko sugestia, to twórcy stron randkowych powinni mieć ją na uwadze. Zwłaszcza, że zdecydowana większość trzydziestolatków szuka konkretnych relacji, a nie botów, które mogłyby nakłaniać ich do podjęcia reakcji, podtrzymywania rozmowy lub wykupu dodatkowych kredytów.

Na początek może być oryginalnie!

Randki przez Internet w portalu dla osób 30+, wcale nie muszą mieć wyłącznie charakteru typowych spotkań przez Internet. Wręcz przeciwnie – mogą one wyróżniać się osobliwą formą i treścią. Ciekawym pomysłem jest idea „szybkich randek”, które również w Polsce zyskują na popularności. Oczywiście jest to forma przeznaczona wyłącznie dla osób dojrzałych emocjonalnie, które wiedzą, czego szukają.

Portal randkowy 30+ może być też budowany na zasadzie społeczności. I choć nie jest to zbyt popularna forma spotykania się w Sieci, to jednak ma ona wiele zalet. Po pierwsze, możemy spotykać się z innymi ludźmi w cyfrowym świecie, bez swoistego „parcia na związek”. Po drugie, w takim modelu możemy zawsze przejść z wybraną osobą na priv i spróbować wejść głębiej w relację z nią.

Cennik dla osób 30+

Portal randkowy dla 30 latków powinien oferować jasne zasady dostępu do usług Premium. Cennik nie powinien opierać się na kredytach, lecz na abonamencie. Co więcej, portal (nie tylko w regulaminie) powinien jasno informować, jakie są warunki zakończenia korzystania z subskrypcji. Najlepiej, jeśli dany portal nie przedłuża jej automatycznie, co świadczy o jego poważnym podejściu do Użytkownika.

Czy w cenniku takiego portalu powinny być wyszczególnione opłaty za dodatkowe usługi? Nie, aczkolwiek istnieje jeden warunek „na tak”. Jest nim dostęp do treści Premium w oparciu o kilka różnych modeli kont. W większości dobrych portali dla osób po trzydziestce, istnieje prosty podział na: konto darmowe, konto Premium, konto Premium z dostępem do społeczności (forum, tajna grupa na FB itd.). Jednym słowem, zasady płatności za usługi takiego portalu powinny być dość przejrzyste.

Czat wideo – czy to obowiązkowe?

Oczywiście dobry portal dla 30 latków nie musi posiadać na swoich łamach wbudowanego czatu wideo, podobnie jak sam czat nie jest warunkiem profesjonalizacji portalu. Niemniej, w przypadku witryn randkowych dla osób w tym wieku, jego istnieje jest wskazane z co najmniej kilku powodów:

 • czat wideo pozwala budować dojrzałe relacje, które – z punktu widzenia większości trzydziestoletnich singli – są po prostu priorytetem,
 • dzięki funkcji czatu można poznać daną osobę znacznie lepiej, niż wynikałoby to z kilku zdań w komunikatorze tekstowym i zdjęcia profilowego (opcjonalnie galerii),
 • czat jest po prostu bardziej atrakcyjny niż rozmowa tekstowa, gdyż angażuje więcej zmysłów i świadczy o zaangażowaniu rozmówcy,
 • korzystanie z czatu świadczy o poważnym podejściu do potencjalnego związku.

Kilka zdań o sobie…

Portal oferujący randki przez Internet dla osób powyżej 30 roku życia, powinien udostępniać możliwość dość złożonego opisania siebie. Oparcie się wyłącznie na prostym formularzu, w którym możemy wybierać jedną z kilku preinstalowanych odpowiedzi, to za mało, by dokładnie opisać siebie. Tymczasem dzisiejszym, trzydziestoletnim singlom, bardzo zależy na możliwości poznania kogoś w miarę dobrze. Cóż, w ten sposób minimalizujemy ryzyko rozczarowania na pierwszej randce.

Jak zatem powinien wyglądać taki opis z perspektywy trzydziestolatka? Bądźmy szczerzy – jednym z najważniejszych kryteriów pozostaje wykonywana praca i posiadane wykształcenie. Poza tym osoby z tej grupy społecznej często zwracają uwagę na kwestie indywidualne, takie jak np. krótka sentencja, własny wiersz lub inne, indywidualne formy wyrażania treści. Portal dla 30 latków powinien zapewniać maksymalną personalizację własnego profilu, wraz z możliwością udostępnienia danych w postaci multimediów.

Moderacja to podstawa!

Sprawnie funkcjonująca moderacja to podstawa, jeśli chodzi o rzetelny portal dla 30 latków. Jej rola w rzetelnie funkcjonującej witrynie randkowej, powinna skupić się na:

 • sprawnej moderacji pojawiających się profili, wpisów a także danych multimedialnych,
 • kontroli pod kątem wiarygodności profili,
 • informowania użytkownika na temat funkcjonowania portalu (zasada pierwszych kroków),
 • wsparcie techniczne, które powinno być dostępne niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z pakietu darmowego czy premiowanego.

Dobrze jest, jeśli moderacja na takim portalu jest dostępna w formie czatu i to najlepiej – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Z punktu widzenia 30 latka jest to szczególnie istotne, gdyż z reguły nie ma on czasu, by oczekiwać przez kilka dni na wsparcie ze strony technika.

Warto jednak zauważyć, że w portalu dla osób 30+, moderacja nie powinna kontrolować przesyłanych wiadomości. Bądźmy szczerzy – większość osób powyżej 30 roku życia to poważni ludzie, którzy nie skupiają się na przesyłaniu banalnych treści (i z pewnością nie chcą być monitorowani). Jeśli istnieje ryzyko, że np. użytkownicy darmowych kont mogliby przesyłać między sobą dane kontaktowe, opcja czatu powinna być dla nich wyłączona!

Treść, blog, porady, a może i opinie innych osób?

Twórcy portali randkowych dla osób powyżej 30 roku życia, powinni zwrócić uwagę na kwestię merytorycznego wsparcia użytkowników w zakresie randkowania online. Dobrym rozwiązaniem jest np. blog, w którym poszczególne wpisy traktowałyby o zwyczajach panujących w randkowych serwisach online, przygotowaniu się na randkę, najlepszym ubiorze i zasadach savoir – vivre. Dobrą praktyką jest też stworzenie strony społecznościowej dotyczącej wybranego portalu, np. na FB, IG lub Twitterze.

Portal randkowy 30+ powinien też posiadać możliwość udostępnienia wpisów przez jego użytkowników. Mogą one mieć postać klasycznego bloga lub też „miłosnych historii” osób, którym udało się poznać kogoś za pośrednictwem portalu. Z dwojga obydwu rozwiązań, znacznie lepszym wydaje ta pierwsza opcja, gdyż w przypadku wspomnianych „historii”, zawsze istnieje ryzyko, że przedstawione informacje są skrojone pod potrzeby portalu i jego użytkowników.

Podsumowanie

Randki przez Internet, to coraz częstsza forma zawiązywania znajomości pomiędzy osobami 30+. Niestety na rynku usług internetowych wciąż jest mało portali, które byłyby skierowane konkretnie do tych osób. Szkoda, bo również i takie osoby szukają miłości przez Internet. Co więcej, szybki tryb codziennego życia sprawia, że ich liczba sukcesywnie wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Co robić z dziewczyną? Lista ponad 40 kreatywnych pomysłów

Bez względu na to, jak długo jesteś ze swoją dziewczyną, znalezienie nowych i interesujących rzeczy do zrobienia razem...

Negatywne cechy charakteru, nad którymi warto pracować 

Każdy z nas ma pewne negatywne cechy, nad którymi powinien pracować. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest pierwszym krokiem...

Pozytywne cechy charakteru: 20 dobrych cech przydatnych w życiu

Każdy człowiek inny zestaw cech charakteru, które czynią go wyjątkowym. Niektórzy ludzie są mili, inni są zdecydowani czy...

4 pomysły na świętowanie rocznicy związku

Każdy rok spędzony razem to dobra okazja do wspólnego świętowania czy nawet obdarowywania się upominkami. Rocznice, i to...