Katolickie portale randkowe – Ranking

Strona głównaRandkowanieKatolickie portale randkowe - Ranking

Bądźmy szczerzy – katolickie portale randkowe nie mają dobrej opinii w sieci. Owszem, jeśli korzystanie z nich wiąże się z pewnymi technicznymi i formalnymi trudnościami, to faktycznie lepiej zrezygnować z uczestnictwa w nich. Problem polega jednak na tym, że większość „komentatorów” z góry traktuje je jako „randkową formę ciemnogrodu”, a tak wcale nie musi być! Gdyby przeanalizować wszystkie internetowe opinie na temat katolickich portali randkowych, można by dojść do wniosku, że są to witryny gromadzące smutnych ludzi, którzy lubią zamykać się w swoich hermetycznych kręgach. Poniższy artykuł – który notabene jest napisany na podstawie własnych obserwacji – będzie (przynajmniej częściowym) zanegowaniem tych opinii i próbą rzetelnego spojrzenia na temat, z uwzględnieniem zalet i wad tychże portali.

Katolicki portal, czyli co?

Jak łatwo się domyślić, pod pojęciem „katolicki portal randkowy” kryje się zwykła witryna randkowa, która jest stworzona i prowadzona przez zdeklarowanych katolików. Oznacza to oczywiście, że jej użytkownicy:

 • muszą przestrzegać regulaminu i założeń portalu,
 • muszą liczyć się z obostrzeniami dotyczącymi udostępniania określonych treści,
 • muszą mieć określony system wartości (choć jest to, prawdę mówiąc, sprawa drugorzędna),
 • muszą jasno i zgodnie z prawdą deklarować swoje zdanie na temat określonych zjawisk społecznych.

Co to oznacza w praktyce? Mówiąc szczerze, tylko dwa ostatnie punkty mogą budzić pewne wątpliwości ze strony osób niewierzących. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze wiąże się to z pewną cenzurą. A nawet jeśli się z nią wiąże, to… jesteśmy na portalu katolickim.

Ranking katolickich portali randkowych

W rankingu umieściliśmy portale, które z założenia są jedynie dla katolików bądź udostępniają w opcjach dopasowania wybór wyznania wiary. Aktualnie znajdują się w nim jedynie 5 portali – postaramy się sprawdzić dla Was więcej tego typu serwisów oraz na bieżąco aktualizować ranking.

ChrzescijanskieRandki.pl - Opinie
Reasumując, ChrzescijanskieRandki to bardzo ciekawy i pozytywny portal dla osób o określonym światopoglądzie. Specyficzna formuła speed datingu i jego rosnąca popularność sprawiają, że ten chrześcijański portal randkowy będzie odnosił coraz większe sukcesy w kojarzeniu par.
2
ChrzescijanskieRandki
Singlowanie.pl - Opinie
Singlowanie.pl to ciekawie zaprojektowany, chrześcijański portal randkowy. Wyróżnia się on oryginalną, lekką formą i przyjaznym interfejsem. Na dodatek warto zwrócić uwagę na udostępnienie przez twórcę portalu aplikacji mobilnej, dzięki czemu można z niego korzystać za pośrednictwem smartfona.
1.8
Singlowanie
ZapisaniSobie.pl - Opinie
Zapisanisobie to nowoczesny, katolicki portal randkowy, który wyróżnia się co prawda swoim mocno chrześcijańskim zabarwieniem, ale - bądźmy szczerzy - jego twórcy, podobnie jak i użytkownicy, mają ku temu pełne prawo. Reasumując, jest to witryna randkowa, którą z pewnością warto polecić innym użytkownikom. Co ważne - nie muszą być to wyłącznie chrześcijanie!
1.8
ZapisaniSobie
Przeznaczeni opinie
Przeznaczeni to z całą pewnością wyjątkowy portal randkowy. Można nawet powiedzieć, że trzyma on pewien poziom, który jest wręcz nieosiągalny dla innych tego typu stron internetowych. Jego zaletą są z pewnością proste i przejrzyste zasady, rzetelna obsługa i profesjonalne podejście do kwestii monitoringu rejestrowanych kont. Na uwagę zasługuje również ukierunkowanie go na potrzeby określonej grupy odbiorców, co wśród tego typu portali jest rzadkością.
1.1
Przeznaczeni
Katolikus.pl - opinie
Katolikus to portal katolicki, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób wierzących na tego typu platformy. I choć może on wydawać się pod wieloma względami niedopracowany, to jednak warto go polecić. Jego głównym atutem - oprócz braku opłat - jest też odpowiednio wysoki poziom. Dlatego z pewnością zostanie on dobrze przyjęty przez osoby, które szukają kogoś na stałe.
0.7
Katolikus

Dwa portale katolickie, dwa sposoby patrzenia na świat

Może jest to truizm, ale w polskim Internecie występują dwa rodzaje portali dla katolików (tudzież chrześcijan). Pierwszą grupę stanowią witryny ortodoksyjne, których uczestnicy wyznają (tylko) wiarę katolicką. Oczywiście osobną kwestią pozostaje problem weryfikacji tych osób, niemniej nie da się ukryć faktu ich istnienia.

Do drugiej grupy należą portale, na których mogą rejestrować się wszyscy, również „niekatolicy”. Oczywiście wymaga się od nich, by respektowali oni zasady przyjęte na portalu. Nie muszą oni wyznawać tych samych zasad co katolicy, ale powinni – przynajmniej w teorii – poinformować o tym potencjalnych partnerów lub partnerki.

W Internecie można znaleźć i takie portale, które „katolickie” są tylko z nazwy. W ich przypadku taka analiza nie ma jednak sensu.

Czy którykolwiek z powyższych wariantów jest szkodliwy z punktu widzenia użytkownika? Bądźmy szczerzy – portale te są własnością prywatną, a ich właściciel może kształtować je w dowolny sposób. Prawdę mówiąc, zawsze znajdą się osoby, którym taki model światopoglądowy będzie odpowiadał. Znalezienie takich osób na portalach o znacznie innym zabarwieniu (zwłaszcza erotycznym) będzie trudne, jeśli w ogóle niemożliwe.

Czym powinien charakteryzować się dobry portal katolicki?

Przejdźmy do konkretów. Zastanówmy się, jak powinien wyglądać typowy portal katolicki. Wbrew pozorom, cechy takiej idealnej witryny randkowej, nie odbiegają w znacznym stopniu od cech typowego portalu oferującego randki online.

 1. Specyficzny charakter i wyjątkowy nastrój. Dobry, katolicki portal randkowy to taki, który ma swój oryginalny, wręcz niepowtarzalny charakter. Po wejściu do takiego portalu powinniśmy – przynajmniej w teorii – poczuć się jak byśmy znaleźli się w wyjątkowym miejscu. Owszem, nie jest to sacrum, ale jest to z pewnością miejsce wyjątkowe. Przynajmniej… takie powinno być.
 2. Elitarność – dobry, chrześcijański portal, powinien oferować w miarę wysoki poziom spotkań online (i nie tylko). Rzecz jasna nie chodzi tu o podział na lepszych lub gorszych, ale na stworzenie klimatu. Z całym szacunkiem, ale nie każdemu odpowiada idea szybkich randek o tematyce erotycznej. Jeśli chrześcijański portal ma zaoferować coś ciekawego, to – jak łatwo się domyśleć – musi mieć to odmienny charakter.
 3. Ludzie. Oczywiście na to twórcy portalu mają ograniczony wpływ. Niemniej dobrze jest, jeśli – szukając miłości lub przyjaźni – trafiamy na inteligentnych ludzi na poziomie. W tym miejscu warto też zaapelować do wszystkich osób, które są zarejestrowane na takich portalach. Bądźmy szczerzy – nawet najlepsza moderacja najlepszego portalu, nie rozwiąże problemu z użytkownikami, którzy zakładają konto dla zabawy uczuciami innych.
 4. Wysoka cena Premium. Jak to, przecież dostęp do funkcji Premium powinien być najtańszy! Z punktu widzenia użytkownika – jak najbardziej. Należy jednak pamiętać, że niska cena „przyciąga” osoby, które (zgodnie z powyższym punktem) zakładają konta tylko po to, by się nieetycznie bawić. Nie oszukujmy się – przynajmniej w teorii, szukanie seksu na katolickich portalach raczej średnio się sprawdza. I niech tak pozostanie!
 5. Funkcje – portal chrześcijański powinien oferować dostęp do wielu ciekawych funkcji, ale… nie powinno być ich zbyt dużo. Jeśli użytkownicy katolickiej witryny randkowej szukają na jej łamach osób, które chcą czegoś więcej, to serwis, który im to oferuje, powinien skupić się wyłącznie na tym. Flirciarskie gry i inne „dodatki” zwyczajnie się tu nie sprawdzają…
 6. To jednak nie wszystko! Jeśli ktoś uważa, że (na podstawie powyższych punktów) na portalu katolickim powinno być smutno i drętwo, to zwyczajnie się myli. Oczywiście wszystko zależy od tego, do kogo adresowany jest dany portal. Jeśli jest to witryna, której „targetem” są osoby młode, to jak najbardziej warto postawić na element humorystyczny. W przypadku osób starszych pewnie będzie nieco poważniej (np. portale randkowe 50+), ale to też nie jest regułą!

Chrześcijański portal randkowy – na co uważać?

Zakładając konto na chrześcijańskim portalu randkowym, warto mieć na uwadze, że nigdy nie można do końca ufać jego twórcom (podobnie jak w przypadku jakichkolwiek innych witryn randkowych). Nie oszukujmy się: portale (nawet te chrześcijańskie) powstały dla pieniędzy. Nietrudno zatem dojść do wniosku, że również i na ich łamach mogą pojawić się jakieś zagrożenia dla naszego portfela.

Jeśli zatem mówimy o pieniądzach, to – tak jak w przypadku innych portali – należy zwrócić uwagę, na:

 • mikropłatności i sposób ich naliczania,
 • ewentualną możliwość automatycznego przedłużania ważności konta,
 • kwestie związane z zakończeniem korzystania z portalu,
 • możliwość szybszego zakończenia uczestnictwa w portalu,
 • poniesione przez nas koszty i ich ewentualny zwrot.

Użytkownik portali katolickich nie powinien zapominać, że również i na ich łamach znajdą się osoby, które na różne osoby będą chciały go oszukać. Jeśli mężczyzna szuka na portalu katolickim kobiety, a ona nagle zjawia się i – bez wcześniejszego poznania – chce bardzo szybko wejść w głębszą relację, to… lepiej takiej kobiety unikać. To samo dotyczy ewentualnych próśb o wpłaty na konto, doładowania itd.

W kwestiach finansów warto również zwrócić uwagę na sposób naliczania opłat. Choć w przypadku portali katolickich jest to rzadkość, to lepiej unikać stron, które nie tylko pobierają opłaty abonamentowe, ale też naliczają koszty z tytułu dodatkowych usług. Takie zachowanie jest z pewnością nieetyczne i ma niewiele wspólnego z katolickim światopoglądem.

Rejestrując się na portalach katolickich, warto pamiętać nie tylko o kwestiach finansowych, ale i uczuciowych, gdyż te – jak powszechnie wiadomo – bolą zawsze najbardziej. Największą bolączką takich portali zawsze pozostają ludzie. Jeśli osoba szuka miłości, to znajdzie ją również na portalu katolickim, z tym że… światopogląd obiektu westchnień może być zupełnie inny, niż ten deklarowany. Dlatego korzystając z takich witryn, zawsze warto pamiętać o tym, by w nową relację nie angażować się zbyt szybko.

Uwaga! Nawet najlepsza recenzja wybranego portalu, nie zastąpi treściwego i przejrzystego regulaminu. Doceniajmy strony, które oferują nieograniczony dostęp do jego zapisów!

Pozostałe rankingi randek:

Profil na portalach katolickich – jak go upiększyć?

Posiadanie profilu na katolickim portalu randkowym zobowiązuje – podobnie jak w przypadku każdego innego portalu – do jego upiększania i podwyższania jego pozycji w wyszukiwarce. Jak zatem sprawić, by nasz profil prezentował się lepiej?

 1. Zdjęcie – musi ono przedstawiać osobę pogodną, uśmiechniętą i pewną siebie. Najlepiej, jeśli właściciel danego profilu uprawia na nim aktywność sportową. Przykładowo osoby lubiące jeździć konno, powinny zadbać o zdjęcie wykonane w trakcie takiej jazdy. Nie można też zapominać o tym, że zdjęcie musi przedstawiać w miarę możliwości całą sylwetkę i epatować tym, co mamy najpiękniejsze. Jak łatwo się domyślić, materiały kontrowersyjne z pewnością tutaj nie przejdą.
 2. Dodatki – mogą one wprowadzić dużo dobrego, ale też i złego do ogólnej prezencji naszego zdjęcia. Najczęściej mają one postać wirtualnych naklejek, które – na niektórych portalach – można sobie przesyłać. Ich nadmiar z pewnością się nie sprawdzi, gdyż będzie świadczył o naszym infantylizmie. Dlatego jeśli to możliwe, nie stawiajmy na żadne, sztuczne dodatki. Chyba, że są to prawdziwe dzieła sztuki (takie też się zdarzają).
 3. Treść – tutaj najważniejsze jest to, co dany użytkownik napisze o sobie. Wiek, płeć i zainteresowania ma każdy. W polu „o sobie” warto napisać coś oryginalnego. Pamiętajmy jednak, że mimo iż jesteśmy na portalu chrześcijańskim, to w większości przypadków wyświechtane frazesy nic tu nie dadzą. Zamiast po raz kolejny cytować Hymn o Miłości św. Pawła, lepiej napisać coś oryginalnego na swój temat. I koniecznie z dystansem do siebie…
 4. Pozycjonowanie wśród wyników wyszukiwania. Nie mamy zbyt dużego wpływu na to, jaką pozycję uzyska nasz profil w wyszukiwarce na chrześcijańskim portalu randkowym. Oczywiście możemy skorzystać z dodatkowo płatnych „narzędzi”, ale – na szczęście – na portalach katolickich jest tego bardzo mało. Nie inwestujmy w coś, z czego korzystają przecież wszyscy.

ABC szukania partnera na randkowych portalach katolickich

Jeśli katolicki portal randkowy to miejsce, w którym chcemy szukać wymarzonego partnera lub partnerki, to wypróbujmy kilka poniższych kroków. Dzięki nim będzie nam o wiele łatwiej!

 1. Bądźmy wierzący lub uczciwie deklarujmy się jako osoby niewierzące. Takie postępowanie będzie uczciwe zarówno wobec nas, jak i wobec innych użytkowników portalu. Pamiętajmy, że jesteśmy na portalu chrześcijańskim i wielu tam zarejestrowanym osobom z pewnością na tym zależy.
 2. Nie angażujmy się zbyt szybko. To, że sami staramy się być uczciwi w Sieci, nie oznacza, że inni robią dokładnie tak samo. Nawet po dłuższej znajomości online, mogą na światło dzienne wyjść kwestie, które zaprzepaszczą całą dotychczasową relację.
 3. Starajmy się poznawać przez dość długi czas. Jeśli między nami rzeczywiście zaczyna „iskrzyć” to nie próbujmy od razu przejść do kolejnego etapu relacji. Chrześcijański portal randkowy to miejsce, w którym ludzi poznaje się dość długo. Nawiasem mówiąc, taka jest jego romantyczna specyfika.
 4. Nie rozpoczynajmy rozmowy od kwestii światopoglądowych (np. aborcji, eutanazji, czy też związków jednopłciowych). Nasz rozmówca i potencjalny, przyszły partner, może poczuć się zniesmaczony taką rozmową. Nie traktujmy chrześcijańskich portali randkowych, jako miejsc dla dewiantów. Rozmowy na temat kwestii światopoglądowych „wyjdą z czasem”, a my na samym początku skupmy się przede wszystkim na budowaniu zaufania i zrębów przyszłej relacji.
 5. Gdy już poznamy kogoś wyjątkowego z kim chcielibyśmy się spotkać, traktujmy go raczej jako wspaniałego człowieka, który – być może z jakiś powodów – znalazł się na naszej drodze życia. Kalkowanie wyobrażeń zza monitora komputera może wywołać szybkie rozczarowanie. Dlatego tak ważne jest, by móc jak najlepiej poznać się przed pierwszą randką.

Podsumowanie

To nie przypadek, że w niniejszym artykule skupiliśmy się przede wszystkim na analizie zjawiska chrześcijańskich portali randkowych od strony psychologicznej i społecznej. Kwestie techniczne pozostają nadal bez zmian. Zasady, które sprawdzają się w przypadku wielu innych stron, sprawdzają się również i tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

SexKontakty – Opinie i Informacje

W cyfrowym świecie istnieją portale randkowe, których nazwa dużo mówi o charakterze określonej strony WWW. SexKontakty to witryna,...

Randki.org – Opinie i informacje o portalu

Jak korzystać z zasobów portali randkowych? Większość osób robi to na dwa różne sposoby. W pierwszej grupie znajdują...

Pomysł na randkę: 60 kreatywnych propozycji

Jeśli chodzi o planowanie randki, możliwości są nieograniczone. Jednak ważne jest, aby wybrać aktywność, która spodoba się obojgu...

Spotykamy – Opinie i informacje o portalu

Miłość niejedno ma imię. Podobne zresztą jak drogi, dzięki którym można ją odnaleźć. Nie inaczej jest z portalami...