Kochlik – Opinie i Informacje

Strona głównaRandkowanieKochlik - Opinie i Informacje
Ocena użytkowników14 Votes
1.8
Kochlik

Recenzując portale randkowe, trudno nie dojść do wniosku, że praktycznie każdy z nich ma swoją „wersję Premium”. Przystępując do recenzowania portalu Kochlik.pl, można zatem zostać (pozytywnie) zaskoczonym, choć – bądźmy szczerzy – przyzwyczajenie każe sprawdzić, czy i tu nie ma żadnych ukrytych opłat. Dlaczego niniejszy wstęp jest taki niecodzienny? Ponieważ opisywany w nim portal również taki jest. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości analogicznych stron, na Kochlik.pl nie ponosi się żadnych dodatkowych opłat. Owszem, na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, ale po dłuższym „przebywaniu” na łamach tejże strony, nie sposób nie utwierdzić się w tym przekonaniu.

Kochlik – Informacje o portalu

Kochlik.pl to całkowicie darmowy portal randkowy, który – od strony graficznej – wygląda jakby jego twórcy zatrzymali się na początku zeszłego dziesięciolecia. I choć taka uwaga mogłaby w przypadku większości analogicznych portali być wstępem do dalszych krytycznych wpisów, to trzeba przyznać, że jest to w zasadzie jedyna, istotna wada tego portalu (przynajmniej na pierwszy rzut oka).

Pomijając kwestię interfejsu, Kochlik.pl jest ciekawie zaprojektowanym serwisem internetowym, który posiada (prawie) wszystkie podstawowe funkcje dobrego portalu randkowego. Oczywiście trudno w nim znaleźć odniesienia do nowoczesnych dodatków dostępnych w wielu tego typu serwisach, ale nie ukrywajmy – jesteśmy przecież na portalu randkowym. Co więcej, dostosowanym do potrzeb osób szukających zarówno przygody, jak i romantycznej miłości.

Rejestracja w serwisie

Rejestracja w serwisie Kochlik.pl wygląda dokładnie tak samo, jak na innych, podobnych portalach. Wchodzimy na stronę główną portalu, wypełniamy krótki formularz, wprowadzamy nasz adres e-mail i… gotowe. Dalsza część rejestracji przebiega również bardzo podobnie. Wszystko ogranicza się do kliknięcia w link aktywacyjny, który znajduje się w przysłanej na nasz adres wiadomości mailowej.

Czy to wszystko? Nie do końca… Po aktywowaniu naszego konta, warto uzupełnić podstawowe informacje na swój temat. Najlepiej zadbać również o własne zdjęcie profilowe. Twórcy portalu kładą szczególny nacisk na to, by miało ono ściśle określoną formę, to jest:

 • nie przedstawiało jakichkolwiek wulgarnych treści,
 • przedstawiało twarz w standardowym oświetleniu,
 • miało wiarygodny charakter; udostępnienie zdjęcia sprzed pięciu lat raczej nie wchodzi w grę.

Pierwsze logowanie – wrażenia

Po zalogowaniu się w serwisie, można odnieść wrażenie, że randki za darmo to podstawowy motor napędowy tego portalu. Już od samego początku (to jest od momentu rejestracji), jesteśmy wręcz zasypywani informacjami dotyczącymi braku pobieranych przez serwis opłat. Po pewnym czasie staje się to uciążliwe i to na tyle, że zaczynamy zastanawiać się „gdzie jest haczyk”. W rzeczywistości haczyka nie ma, ale jest sporo wątpliwości…

Największą zaletą tego portalu jest wyszukiwarka (o niej później) i duża liczba zarejestrowanych osób. Nawet, jeśli podejmiemy się wyszukiwania innej osoby w dość małych miejscowościach, najprawdopodobniej i tak kogoś znajdziemy. Nie można oczywiście zapominać, że brak opłat nie determinuje osób do usuwania swoich kont. Może być więc tak, że spora część tych użytkowników jest po prostu nieaktywna!

Funkcjonalności portalu

Darmowy portal randkowy Kochlik.pl oferuje dostęp do podstawowych funkcji, dostępnych w wielu konkurencyjnych serwisach. Chodzi między innymi o:

 1. Możliwość dodawania zdjęć i edycji własnego profilu. Jeśli chodzi o zdjęcia, to warto zwrócić uwagę na aspekty o których pisaliśmy wcześniej. Najważniejszym z nich jest tu wspomniana twarz, która powinna być bardzo dobrze widoczna. Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, to materiał może zostać odrzucony przez moderację.
 2. Rozmowa z innymi osobami. W serwisie możemy rozmawiać z innymi osobami całkowicie bez ograniczeń. Nie musimy w tym celu wykupywać żadnych płatnych abonamentów, ani też dodatkowych kredytów. Po prostu wchodzimy na profil wybranej osoby, wciskamy ikonkę wiadomości i… można pisać.
 3. Prywatne galerie. Jak na portal randkowy przystało, Kochlik.pl umożliwia przesłanie zdjęć również o charakterze prywatnym. Niemniej mogą one być udostępniane tylko wybranym użytkownikom, zdefiniowanym przez nas w ustawieniach serwisu. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, gdyż nie zmusza nas do udostępniania wszystkich najważniejszych dla nas materiałów.
 4. Czarna lista. Osoba korzystająca z funkcji portalu, może wprowadzić innego użytkownika na tak zwaną czarną listę. Osoba, która tam się pojawi, nie będzie mogła przeglądać zawartości danego profilu i związanej z nim aktywności. Na czarną listę można kogoś wpisać, ale można też z niej kogoś skreślić.

Wyszukiwarka – atut serwisu Kochlik

Wprowadzenie tak rozbudowanego systemu wyszukiwania innych osób do skądinąd darmowego portalu randkowego, jest sporym atutem serwisu i jego twórców. Na czym polega wyjątkowość zaimplementowanej wyszukiwarki?

W wyszukiwarce podstawowej mamy możliwość wyszukiwania innych osób pod kątem:

 • płci,
 • wzrostu,
 • miejsca zamieszkania,
 • odległości od regionu, który jest dla nas istotny.

Warto zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na ostatni punkt, gdyż umożliwia on odnalezienie osób, które znajdują się w określonej odległości od nas. Nie musimy zatem wpisywać kilku okolicznych miast, lecz wystarczy, że wpiszemy interesującą nas odległość od naszego miejsca zamieszkania.

Wyszukiwarka zaawansowana daje możliwości jeszcze bardziej szczegółowego dopasowania. Oczywiście jest ona rozszerzeniem podstawowej wyszukiwarki o dodatkowe cechy, takie jak:

 • kolor oczu, włosów,
 • budowa ciała,
 • opinie na temat stosowania używek,
 • stan cywilny,
 • posiadanie dzieci lub ich brak,
 • wykonywany zawód,
 • wykształcenie.

Tak duża liczba parametrów wyszukiwania jest swoistym ewenementem jeśli chodzi o serwisy randkowe. Warto mieć to na uwadze!

Usuwanie konta – co warto wiedzieć?

W związku z tym, że portal Kochlik.pl nie oferuje dostępu do konta płatnego, nie ma potrzeby anulowania subskrypcji. Niemniej, jeśli będziemy chcieli rozstać się z portalem, najlepiej usunąć konto. Będzie to zresztą uczciwy krok w stosunku do osób, które mogłyby z biegiem czasu zacząć do nas pisać.

Jak zatem usunąć konto w serwisie? Na początku logujemy się na swoim profilu, a następnie wchodzimy w menu Ustawienia i klikamy w Usuń konto. Po wyrażeniu woli usunięcia profilu, musimy jeszcze potwierdzić ją naszym hasłem do konta. Po potwierdzeniu tożsamości, konto zostanie bezpowrotnie usunięte.

Kochlik – opinie użytkowników

Darmowy portal randkowy Kochlik.pl, zebrał wśród swoich użytkowników wiele pozytywnych i – niestety – również i negatywnych opinii. Co inne osoby mówią o tym serwisie?

Jeśli chodzi o zalety, to wiele osób podkreśla, że najważniejszą z nich jest możliwość korzystania z serwisu za darmo. Kolejnym ważnym atutem strony jest wspomniana wyszukiwarka i dość prosty, choć nieco toporny interfejs użytkownika. Zaletą jest też dostęp do skromnych zasobów merytorycznych, dzięki którym można zapoznać się np. z aktualnym słownikiem randkowym.

Jeśli chodzi o wady, to serwis ten nie jest aktualizowany (co zresztą widać po stronie głównej) i nie posiada kilku wartościowych narzędzi (np. chatu).

Kochlik.pl - opinie
Kochlik
Podsumowanie
Czy randki za darmo w Internecie są możliwe? Przykład prezentowanego portalu utwierdza nas w opinii, że tak właśnie jest. I choć pod wieloma względami jest to witryna przestarzała (powstała w 2013 roku), to jednak oferuje ona to, co najważniejsze - możliwość poznawania osób za pomocą Internetu. I to bez jakichkolwiek kosztów!
Ocena użytkowników14 Votes
Zalety
Całkowicie darmowy portal
Wady
Portal nie dostosowany do urządzeń mobilnych
Nieco przestarzały interfejs
1.8
Kochlik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

MyDwoje – Opinie i informacje o portalu

Jak stworzyć portal randkowy, który będzie łączył w sobie przyjazny interfejs, wygodę użytkowania, bezpieczeństwo danych i uczciwą formę...

Loveaholics – Opinie i informacje o portalu

Liczba dostępnych w Internecie portali randkowych jest wręcz imponująca, ale większość z nich oferuje praktycznie te same funkcje...

4 pomysły na świętowanie rocznicy związku

Każdy rok spędzony razem to dobra okazja do wspólnego świętowania czy nawet obdarowywania się upominkami. Rocznice, i to...

ChrzescijanskieRandki – Opinie i Informacje

Gdy recenzent katolickiego portalu randkowego słyszy po raz pierwszy o witrynie ChrzescijanskieRandki, ma przed oczami typową stronę społecznościową,...