Twoo – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieTwoo - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników8 Votes
0.8
Twoo

Można prowadzić niszowy portal randkowy, albo też… portal globalny. W tym drugim przypadku wymagania wobec strony jak i jej twórców są zdecydowanie wyższe. Czy Twoo – będący takim właśnie portalem – dobrze wpisuje się w tą rolę? O tym będzie niniejsza recenzja. Zapraszamy do jej lektury.

Twoo – informacje o portalu

Twoo do portal randkowy, który – jak na polskie warunki – jest dość „stary”, gdyż działa już od 2011 roku. Oczywiście nie mówimy tu o „polskim” portalu. Twoo jest narzędziem globalnym, którego użytkownicy żyją, funkcjonują i bawią się na całym świecie. Jak łatwo się domyślić, jest to olbrzymia zaleta, ponieważ dzięki temu (przynajmniej w teorii) możemy poznawać osoby z całego świata.

Żeby było ciekawiej, portal ten posiada własną aplikację (brakuje jej w niszowych portalach, prawda?) i to nie tylko pod Androida, ale też iOS. Co ważne, portal ten wyróżnia się również bardzo atrakcyjnym interfejsem użytkownika. Jednym słowem jest miło, sympatycznie i kolorowo. Czy na pierwszy rzut oka można chcieć czegoś więcej?

Rejestracja w portalu

Rejestracja w portalu wygląda dokładnie tak samo, jak w każdym innym, randkowym serwisie internetowym. Jedyne czego nam tu potrzeba, to dostępu do poczty internetowej. Jeśli mamy swoje konto e-mail, warto wybierać tylko taką drogę rejestracji. Najlepiej, jeśli dane konto jest założone tylko dla rejestracji na wspomnianym portalu.

Portal „kusi nas” możliwością zarejestrowania się w serwisie za pomocą konta na FB. Powiązanie obydwu kont jest jednak dość ryzykowne, zważywszy na fakt, że serwis ten może wysyłać naszym znajomym na FB powiadomienia dotyczące posiadanego przez nas konta na Twoo. Dlatego jeśli cenimy sobie prywatność, załóżmy konto wyłącznie w oparciu o adres e-mail.

Jak to zrobić? Najlepiej wejść na stronę główną portalu i kliknąć w odnośnik „Zarejestruj się”. Automatycznie otworzy się nam specjalny formularz rejestracyjny, w którym wprowadzamy podstawowe informacje na nasz temat, wraz ze wspomnianym adresem e-mail. Wypełnienie tych pól jest bardzo ważne, gdyż to na ich podstawie inni użytkownicy będą wyszukiwać nasz profil. Poza tym bez tych danych (potwierdzanych kliknięciem w przycisk „Zarejestruj się”) nie będziemy mogli przeglądać profili innych osób. Utworzenie konta będzie wiązało się z przesłaniem stosownej wiadomości na nasz adres e-mail. Znajduje się w niej link aktywacyjny, w który należy kliknąć, by móc w pełni korzystać z możliwości portalu (przynajmniej w zakresie darmowego konta).

Pierwsze logowanie

Po kliknięciu w link aktywacyjny przyjdzie czas na pierwsze logowanie w serwisie. Po wprowadzeniu naszych danych logowania i zatwierdzeniu ich, serwis pokaże nam nasz profil i poprosi o uzupełnienie podstawowych danych na nasz temat. Na tym etapie bardzo ważne jest udostępnienie swojego zdjęcia, które – co ciekawe – można udostępnić również z poziomu FB lub IG. Zdjęcia można również dodać z dysku swojego komputera, co zresztą zalecamy. Oczywiście możemy również pominąć ten krok, ale liczmy się z tym, że będziemy przez wielu użytkowników traktowani jako bot.

Uwaga! Serwis Twoo jest typowym, społecznościowym portalem randkowym. Oznacza to, że możemy w nim znaleźć zarówno miłość naszego życia, jak i osoby chętne na krótkotrwały romans. Dlatego przesłane przez nas zdjęcie powinno mieć w miarę standardowy charakter. Udostępnianie grafik o tematyce erotycznej będzie tu raczej nie na miejscu.

Podstawowe funkcje portalu

Najważniejszymi zaletami serwisu są łatwa i szybka rejestracja, wraz z możliwością poznania wielu różnych i ciekawych ludzi z całego świata. Jedną z podstawowych funkcji portalu jest zaimplementowany w nim chat, dzięki czemu rozmowy można prowadzić w czasie rzeczywistym. Nie ma też weryfikacji przesyłanych treści przez osoby trzecie.

Konto darmowe

Z portalu można korzystać na dwa różne sposoby: z poziomu konta darmowego, ale i również w oparciu o konto Premium. Trzeba przyznać, że – jeśli chodzi o funkcjonalność konta darmowego – to twórcy Twoo postąpili w dość liberalny sposób. Użytkownik może bowiem prowadzić w ciągu jednego dnia rozmowy z aż trzema innymi osobami. W przypadku chęci nawiązania „czwartej” rozmowy, zostanie ona niestety zablokowana.

Korzyści i koszt konta Premium

Pomimo faktu, że darmowe randki przez Internet za pośrednictwem serwisu są możliwe, to jednak znacznie lepszym pomysłem będzie wykupienie konta Premium. Istnieje kilka modeli płatności, na które może się zdecydować użytkownik portalu.

 • Dostęp do konta Premium na miesiąc, który kosztuje 43 złote.
 • Dostęp do konta Premium na trzy miesiące, który kosztuje 109.99 złotych.
 • Dostęp do konta Premium na sześć miesięcy, którego koszt to 179.99 złotych.

Jeśli płatność w serwisie była realizowana za pośrednictwem karty kredytowej, to po zakończeniu okresu trwania wykupionego abonamentu, użytkownik musi liczyć się z tym, że kolejna opłata zostanie przez serwis pobrana automatycznie. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy kliknąć w „Ustawienia konta” a następnie w zakładkę „Unlimited”. Gdy zobaczymy opcję „Odnów automatycznie” trzeba będzie ją odznaczyć.

Z jakich funkcji portalu możemy korzystać za pośrednictwem konta Premium? Przede wszystkim z nieograniczonych rozmów, dzięki czemu szansa na znalezienie wyjątkowej i interesującej nas osoby diametralnie wzrasta. Posiadacze konta Premium mogą też skorzystać z dostępu do wielu różnych i interesujących gier online. Należy jednak pamiętać, że uczestnictwo w nich wiąże się z koniecznością posiadania kredytów, których nie otrzymamy w ramach wybranego abonamentu. Cena poszczególnych pakietów prezentuje się następująco:

 • zakup 5 kredytów to wydatek rzędu 37 złotych,
 • zakup 10 kredytów to wydatek rzędu 67 złotych.

Funkcje platformy – z czego może skorzystać użytkownik Twoo?

Podstawową funkcją serwisu jest możliwość czatowania z osobami z całego świata. To jednak nie wszystko. Na podstawie danych nt. miejsca zamieszkania użytkownika, serwis wybierze dla niego osoby, które znajdują się możliwie najbliżej niego. Dzięki temu szansa nie tylko na konwersację, ale i na spotkanie „w realu” znacznie wzrasta. Ciekawą opcją w serwisie jest też funkcja przesyłania tzw. „uśmiechów”. Dzięki nim możemy pokazać innym użytkownikom, że jesteśmy zainteresowani nawiązaniem z nimi kontaktu.

Portal randkowy Twoo to również bogata baza merytorycznych porad, dzięki którym łatwiej będzie użytkownikowi znaleźć miłość. Niestety porady te są dostępne wyłącznie w ramach bloga, który jest dostępny jedynie w angielskiej wersji językowej.

Ciekawą funkcją portalu jest też wyszukiwarka, za pomocą której możemy łatwo wyszukiwać interesujące nas osoby. Zaletą tego narzędzia jest duża liczba filtrów, dzięki którym znalezienie idealnej osoby będzie jeszcze łatwiejsze.

Opinie na temat portalu

Odnosząc się do opinii użytkowników, portal randkowy Twoo ma wiele zalet, ale i też trochę wad. Użytkownicy doceniają portal za:

 • ogromną bazę użytkowników z całego świata, dzięki czemu możemy pisać nawet z osobami z innych kontynentów,
 • ciekawy interfejs użytkownika, przyjazne funkcje,
 • zorientowanie się na wiele różnych typów relacji, a nie jedynie na seks.

Do wad najczęściej zalicza się:

 • dość wysoki koszt dostępu do funkcji Premium,
 • konieczność wykupu dodatkowych punktów w celu korzystania z gier,
 • liczba użytkowników w okolicy jest zależna od tego, czy mieszkamy w aglomeracji czy poza nią.

 

Twoo - opinie
Twoo
Podsumowanie
Twoo to nowoczesny i przyjazny portal randkowy. Warto go polecić zwłaszcza tym osobom, które nie są nastawione na określony typ relacji. Warto też zaznaczyć, że jego głównym atutem jest możliwość porozmawiania z użytkownikami z całego świata.
Ocena użytkowników8 Votes
Zalety
Darmowe konwersacje z 3 osobami dziennie
Portal globalny
Dla osób szukających różnej formy związku
Wady
Stosunkowo wysoki koszt premium
0.8
Twoo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Przeznaczeni – Opinie i informacje o portalu

W wirtualnym świecie istnieje niewiele portali randkowych z wartościami. Przeznaczeni to serwis, który wyłamuje się z tych tendencji....

SexBadoo – Opinie i Informacje

Powiedzmy to sobie szczerze - portal randkowy SexBadoo nie jest przeznaczony dla "grzecznych" użytkowników i użytkowniczek. Jest to...

Jak ożywić długoletni związek?

Związki z długim stażem są pełne bliskości, akceptacji i wzajemnego wsparcia. Niestety, w miarę upływu lat, w relację...

Katolikus – Opinie i informacje

Pisanie recenzji katolickich portali randkowych to prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony, mamy tu do czynienia z dość wyraźną...