Randki.org – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieRandki.org - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników8 Votes
1.2
Randki.org

Jak korzystać z zasobów portali randkowych? Większość osób robi to na dwa różne sposoby. W pierwszej grupie znajdują się użytkownicy, którzy szukają w ten sposób miłości. Z kolei w drugiej grupie są osoby, które chcą się po prostu „zabawić” portalem i dostępnymi na nim funkcjonalnościami. Randki.org to serwis skierowany przede wszystkim do tej pierwszej grupy osób. Dlaczego? Powód jest prosty: ten dość ascetyczny portal randkowy nie posiada zbyt rozbudowanych funkcjonalności. Wręcz przeciwnie – nawet jego interfejs jest na pierwszy rzut oka zniechęcający. Brakuje tu efektownych grafik, rozbudowanych funkcji i wielu innych elementów interfejsu, które są dobrze znane użytkownikom bardziej popularnych portali. Nic więc dziwnego, że liczba osób zarejestrowanych w portalu wynosi zaledwie kilkadziesiąt tysięcy.

Rejestracja i logowanie – jak założyć konto w serwisie?

Założenie konta w serwisie Randki.org jest bardzo proste i trwa zaledwie kilka chwil. W oknie rejestracji wpisujemy naszą nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail. Po zatwierdzeniu procesu rejestracyjnego na wskazany przez nas adres zostaje wysłana wiadomość, w której znajduje się link aktywujący dostęp do nowego konta w serwisie.

Uwaga! Przy pierwszym logowaniu na nowe konto, mogą wystąpić problemy z uzyskaniem do niego dostępu. Jeśli proces ten trwa zbyt długo, warto jeszcze raz kliknąć w odnośnik „Zaloguj”, po czym zawartość naszego konta powinna nam zostać natychmiastowo udostępniona.

Po pierwszym zalogowaniu, użytkownik zostaje poproszony o uzupełnienie danych profilowych. W tym celu musi on wypełnić pola dotyczące: własnej płci, orientacji seksualnej. miasta w którym mieszka, wieku itd. Na koniec użytkownik musi opisać siebie. Jest to forma reklamy, która ma zachęcić inne osoby do odwiedzania założonego przezeń konta.

W drugiej części formularza podajemy wszystkie informacje, które zostaną przedstawione innym użytkownikom na łamach naszego konta. Dotyczą one przede wszystkim osób których szukamy, opisu idealnego partnera (lub partnerki), wyznania, stosunku do używek, oczekiwań wobec portalu itd. Po zatwierdzeniu wszystkich powyższych danych, nasze konto zostaje poddane weryfikacji przez administrację. Trwa ona zwykle kilka godzin.

Darmowe konto

Randki.org to bardzo prosty, wręcz ascetyczny portal randkowy. Co ciekawe, przeglądać znajdujące się w jego zbiorach profile mogą nawet te osoby, które nie posiadają konta w serwisie. Należy jednak dodać, że – oprócz zdjęć – wszelkie pozostałe dane osobowe (imię, nazwisko i adres), są ukryte. Dzięki temu portal randkowy spełnia wszystkie zalecenia dotyczące polityki RODO.

Po zalogowaniu się w serwisie użytkownik może:

 • przeglądać profile innych osób, zgodnie z wytycznymi określonymi przez administratorów strony,
 • edytować swój profil, uzupełniać dostępne w nim dane,
 • ustawić zdjęcie główne i wysłać kolejne zdjęcia uzupełniające,
 • wysłać wiadomość do innej osoby i prowadzić z nią ograniczoną konwersację,
 • korzystać z praktycznie wszystkich funkcjonalności systemu.

Uwaga! Tuż po założeniu konta i pierwszym logowaniu, dostęp do niektórych usług może być w znacznym stopniu utrudniony. Jest to spowodowane tym, że każde z kont jest dokładnie weryfikowane. Dopiero po zakończeniu wspomnianej weryfikacji można korzystać z wszystkich dostępnych na danym poziomie funkcji.

Koszt i funkcjonalność konta płatnego

W przeciwieństwie do wielu innych, analogicznych stron internetowych, portal randkowy Randki.org nie oferuje dostępu do konta płatnego (premium). W zasadzie większość funkcji serwisu jest dostępna z poziomu konta darmowego, co niewątpliwie jest dużą zaletą serwisu.

Niemniej obowiązek uiszczenia opłaty w serwisie jednak istnieje. Dotyczy on wykupu dostępu do danych kontaktowych wybranej osoby. Dostęp ten kosztuje w zależności od wybranej metody płatności:

 • tradycyjny przelew: 6 złotych,
 • płatność sms-em: 11 złotych.

Moje konto – funkcjonalność

Po zalogowaniu się na swoje konto, użytkownik może dokonać wielu różnych zmian w udostępnianych przez siebie treściach. Z poziomu swojego konta można m.in:

 • ustawić swój profil,
 • dodać zdjęcie główne,
 • zmienić numer telefonu,
 • rozbudować bazę zdjęć,
 • wysyłać i odbierać wiadomości od innych użytkowników,
 • sprawdzić, kto ostatnio przeglądał nasz profil,
 • sprawdzić osoby, które nas zapamiętały i które zostały przez nas zapamiętane,
 • zmienić swój adres mailowy,
 • zmienić dostępne hasło,
 • odblokować niechcianych nadawców,
 • dokonać zmian dotyczących powiadomień drogą mailową,
 • usunąć posiadane konto.

Jak usunąć konto w serwisie?

Jeśli randki przez Internet za pośrednictwem serwisu Randki.org nie przypadną nam do gustu, zawsze istnieje możliwość usunięcia naszego konta z portalu. Co ciekawe, proces ten jest bardzo szybki i ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć.

Jeśli chcemy usunąć konto w serwisie, należy wybrać odpowiednią zakładkę w menu „Moje konto”, czyli kliknąć w „Usuń profil”. Po kliknięciu w ten odnośnik wyświetli się nam okno dialogowe, w którym należy podać przyczynę rezygnacji z usług portalu. Powód dla którego chcemy usunąć nasze konto należy wpisać własnoręcznie, gdyż nie można wybrać gotowych odpowiedzi z rozwijalnego menu. Po kliknięciu w odnośnik potwierdzający chęć usunięcia konta, jest ono bezpowrotnie usuwane z serwisu.

Uwaga! W związku z tym, że portal internetowy nie oferuje żadnych płatnych subskrypcji, lecz jedynie dostęp na zasadach mikropłatności, nie istnieje konieczność anulowania automatycznego przedłużania ważności opłaconego konta.

Opinie na temat portalu

Randki.org to portal randkowy, który – mimo swej ascetycznej prostoty – jest dość lubianą, choć niszową platformą. Strona ta służy wyłącznie do nawiązywania znajomości i jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek „ulepszeń”. Jakie opinie na jej temat mają jej użytkownicy?

Serwis ten jest przede wszystkim doceniany za swą prostotę. Interfejs portalu jest prosty, przejrzysty i wygodny w użytkowaniu nawet dla starszych osób. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie jest to witryna zdominowana wyłącznie przez jedną grupę użytkowników. Można tu znaleźć zarówno kobiety jak i mężczyzn (mniej więcej 50/50 procent), którzy szukają przyjaźni, miłości i szeroko rozumianej przygody. Zaletą serwisu jest również niski koszt dostępu do danych osobowych wybranego użytkownika, dzięki czemu nawiązanie z nim znajomości nie powinno być żadnym problemem.

Czy istnieją jakieś wady portalu? Zdecydowana większość opinii użytkowników ma charakter pozytywny. Niemniej zdarzają się i takie osoby, które krytykują witrynę za:

 • nieodpowiednie rozmieszczenie niektórych przycisków,
 • mało przejrzysty interfejs,
 • brak aktualizacji, które mogłyby podnieść stronę na „wyższy” poziom,
 • brak narzędzi, dzięki którym komunikacja z wybranymi użytkownikami byłaby łatwiejsza.

Mimo to można odnieść wrażenie, że większość z prezentowanych opinii negatywnych, jest raczej kwestią gustu, aniżeli merytoryczną krytyką dostępnych w portalu funkcjonalności. Jest to po prostu witryna przeznaczona dla konkretnej grupy osób, która preferuje taką formę randkowania w sieci.

Randki.org - opinie i informacje
Randki.org
Podsumowanie
Randki przez Internet za pośrednictwem serwisu jeszcze nigdy nie były tak proste. Mało wymagający interfejs, niskie koszty dostępu do funkcji premiowanych, mało skomplikowane zasady i przejrzyste formy płatności to cechy dobrego portalu randkowego. Serwis Randki.org jest właśnie takim portalem i - co najważniejsze - wciąż w sposób płynny funkcjonuje na rynku towarzyskich stron społecznościowych.
Ocena użytkowników8 Votes
Zalety
Należy do nielicznych portali darmowych
Wady
Przestarzały interfejs
Niska liczba użytkowników
1.2
Randki.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

TwojaRandka – Opinie i informacje o portalu

Miłość można znaleźć wszędzie: w kinie, na ulicy, w pracy, a nawet w szkole i podczas spaceru w...

Loveaholics – Opinie i informacje o portalu

Ilość portali randkowych dostępnych w sieci jest naprawdę imponująca, jednak większość z nich oferuje praktycznie identyczne funkcje i...

Jaki wybrać dobry portal randkowy?

Wybór portalu randkowego nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie czego szukamy - znajomości, miłości...

Smartpage – Opinie i Informacje

W Internecie można znaleźć wiele różnych portali randkowych. Niektóre z nich są naprawdę darmowe, a inne... no cóż,...