Smartpage – Opinie i Informacje

Strona głównaRandkowanieSmartpage - Opinie i Informacje
Ocena użytkowników4 Votes
1.5
SmartPage

W Internecie można znaleźć wiele różnych portali randkowych. Niektóre z nich są naprawdę darmowe, a inne… no cóż, darmowe tylko z nazwy. SmartPage to witryna, która zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy. Oczywiście jesteśmy o tym powiadamiani od pierwszej wizyty na tej stronie, ale cóż – tak działa marketing.

SmartPage – Informacje o portalu

SmartPage, to darmowy portal randkowy, który wyróżnia się dość dużym zbiorem zarejestrowanych kont – ich liczba oscyluje w okolicach 200 tysięcy. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że jest to witryna w pewien sposób „wymarła”. Widać to zwłaszcza na przykładzie aktywnych kont użytkowników, których – w chwili pisania recenzji – było zaledwie kilka w poszukiwanej grupie osób. Co gorsza, wielu użytkowników logowało się w portalu aż… tydzień temu. Pytanie, dlaczego tak właśnie jest?

Od razu chcemy zaznaczyć, że SmartPage to całkowicie darmowa strona randkowa. Nie ma tu żadnych ukrytych opłat ani innych form wynagrodzenia, niemniej… ruch tutaj i tak jest dość mały, co jest zadziwiające w przypadku rzeczywiście darmowej witryny randkowej. Można odnieść wrażenie, że jest to winą dawno nieaktualizowanego interfejsu i nieco chaotycznej szaty graficznej. Mimo to, po założeniu tam profilu… chce się do niego wracać. Dlaczego?

Poniższa recenzja będzie opisem portalu, który tak naprawdę niczym się nie wyróżnia, albo przynajmniej nie chce się wyróżniać. A szkoda, bo witryna ta – od strony graficznej – prezentuje się dość ubogo. Można odnieść nawet wrażenie, że zatrzymała się ona pod względem interfejsu, gdzieś w połowie zeszłego dziesięciolecia. Mimo to warto ją zrecenzować, chociażby ze względu na fakt, że „interfejs strony nie czyni”.

Zacznijmy przygodę z serwisem!

Rejestracja w serwisie jest bardzo krótka i nie wymaga wypełniania bardzo długich formularzy online. Na samym początku podajemy jedynie podstawowe informacje na nasz temat, to jest adres mailowy, nick, pod którym nasze konto będzie funkcjonować i dane na temat naszej płci. Oczywiście nie możemy zapomnieć również o haśle, które – jak w większości tego typu portali – musi zostać wpisane dwukrotnie, w celu potwierdzenia jego bezbłędności. Na koniec zaznaczamy „Politykę prywatności” i… to wszystko. Mówiąc o checkboxach, warto podkreślić, że portal sam zaznacza, które „zgody” muszą być zaznaczone.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pozycji w formularzu rejestracji, przychodzi pora na przejście do swojej skrzynki mailowej i aktywację konta. Warto zaznaczyć, że brak aktywacji wiąże się z brakiem możliwości korzystania z serwisu. Posiadanie konta (które nie jest aktywowane) nie jest tu żadną wymówką.

Po aktywacji konta otwiera się przed nami dostęp do wszystkich podstawowych funkcji serwisu. Na samym początku serwis zachęca swoich użytkowników, by uzupełniali jak najwięcej danych na swój temat. Dzięki temu znalezienie tej wymarzonej osoby będzie jeszcze łatwiejsze! Korzystanie z portalu nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Praktycznie już od momentu pierwszego logowania, możemy rozpocząć konwersację z określoną osobą. Należy jednak pamiętać, że obowiązuje tu limit 30 sekund, w trakcie których nie możemy wysyłać kolejnej wiadomości.

SmartPage – lista dostępnych funkcji

Z oczywistych powodów nie ma potrzeby, by w niniejszej recenzji opisywać usługi dostępne w ramach konta darmowego lub konta Premium. Użytkownik – całkowicie za darmo – uzyskuje dostęp do szeregu ciekawych funkcji, których nie powstydziłby się żaden duży portal randkowy. W zasadzie lista dostępnych tu funkcjonalności jest bardzo szeroka i umożliwia podjęcie kontaktu z dowolną osobą, bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych obostrzeń.

Do jakich funkcji uzyskujemy dostęp w ramach konta darmowego? Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo:

 • możliwość wyszukiwania i przeglądania dowolnych profili użytkownika, wraz z filtracją uzyskanych wyników (np. profile tylko ze zdjęciem),
 • rozbudowana wyszukiwarka, która zawiera szereg ciekawych filtrów ułatwiających wyszukiwanie optymalnej osoby,
 • możliwość przeglądania wszystkich zdjęć, bez podziału na galerie „oficjalne” i „dla wybranych”,
 • możliwość nieograniczonego pisania do dowolnych osób, z uwzględnieniem zastosowania 30-sekundowej przerwy pomiędzy wiadomościami,
 • możliwość wysyłania prezentów, które najczęściej mają postać kwiatów lub innych grafik (ich lista mogłaby być zdecydowanie szersza),
 • możliwość stworzenia własnego bloga (oczywiście za darmo) wraz z udostępnianiem na nim kolejnych i nieograniczonych wpisów,
 • możliwość udostępniania swojej ulubionej muzyki, oczywiście za pomocą hiperłącza do innej witryny z mediami,
 • możliwość zaproponowania określonej aktywności wybranej osobie (dotyczy zwłaszcza tych osób, które są nieśmiałe).

Jak widać, możliwości serwisu są bardzo duże. Rzecz jasna należy do nich zaliczyć również opcję nieograniczonego edytowania swojego profilu, wraz z udostępnieniem zdjęć i krótkich, otwartych opisów siebie.

Jak usunąć konto w serwisie?

Wbrew pozorom, usunięcie konta w serwisie nie jest takie proste, choć tak naprawdę wystarczy kilka kroków, by móc zakończyć korzystanie z portalu. Co zatem zrobić, by zamknąć swoje konto?

Najpierw wchodzimy w „Twój profil”, potem w „Ustawienia” a na koniec przeciągamy stronę do samego dołu i klikamy w „Usuń konto”. Warto zaznaczyć, że podczas usuwania konta, można spotkać się z dwiema „nieprawidłowościami”.

 1. Przycisk „Usuń konto” jest trudny do odszukania w interfejsie strony. Znajduje się on dopiero na samym dole witryny, co oznacza, że nie każdy będzie mógł szybko go odnaleźć.
 2. Proces usuwania konta nie jest w żaden sposób autoryzowany przez użytkownika. W efekcie można stracić dostęp do konta z winy innej osoby, która przypadkowo lub umyślnie skorzystała z naszego komputera, laptopa lub urządzenia mobilnego.

Opinie na temat portalu

Oceny dotyczące korzystania z portalu SmartPage są zwykle pozytywne, niemniej można jednak znaleźć i takie opinie, które krytykują sposób funkcjonowania portalu.

Wśród pozytywnych opinii użytkowników, warto wymienić:

 • darmowy dostęp,
 • duża liczba użytkowników w różnym wieku (nie jest to portal dla konkretnej grupy wiekowej),
 • sporo ciekawych funkcji, z których można skorzystać całkowicie za darmo i bez jakichkolwiek ukrytych opłat,
 • darmowe randki, również w kontekście przesyłanych wiadomości,
 • rozbudowana wyszukiwarka, która umożliwia przeszukiwanie zasobów witryny w oparciu o wiele różnych, interesujących filtrów.

Wśród negatywnych opinii użytkowników, warto wymienić:

 • niedopracowany, a raczej nieaktualizowany interfejs użytkownika, który prezentuje się dość… „staro” w porównaniu do konkurencji,
 • niewielka liczba użytkowników online; niektórzy z nich pojawiają się w serwisie raz na kilka dni,
 • portal ten jest dość trudny w obsłudze, chociażby ze względu na źle dopracowany i nieuporządkowany interfejs.

Reasumując – witryna SmartPage to darmowy portal randkowy, który warto polecić chociażby ze względu na brak jakichkolwiek opłat. I choć interfejs strony może w pewnym stopniu odstraszać, to z pewnością warto skorzystać z jego możliwości. Zwłaszcza że odszukanie podobnego, lecz bardziej rozbudowanego portalu randkowego może być bardzo trudne lub nawet niemożliwe

SmartPage.pl - opinie
SmartPage
Podsumowanie
Mało jest w Internecie portali randkowych, które byłyby całkowicie darmowe. SmartPage jest tutaj pozytywnym wyjątkiem, choć przydałoby mu się nieco liftingu. Trzeba przyznać, że ze swoją dużą liczbą użytkowników, witryna ta ma ogromny potencjał. Być może warto go wykorzystać w przyszłości?
Ocena użytkowników4 Votes
Zalety
Portal całkowicie darmowy
Rozbudowana wyszukiwarka
Wady
Duża liczba nieaktywnych kont
Przestarzały interfejs
1.5
SmartPage

2 KOMENTARZE

 1. Założyłam konto na tym portalu,później nie można było się absolutnie zalogować. Link potwierdzający nie przyszedł na pocztę. Po czym ponownie się zarejestrowałam i komunikat że ip zostało zablokowane. Więc teraz nawet nie ma możliwości usunięcia konta!!!

 2. Założyłem konto, próbowałem dwukrotnie skontaktować się z adminem przez podany na stronie link i nic. Napisałem ,że olewają klienta i opinię podtrzymuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

O czym rozmawiać na pierwszej randce? 17 tematów do rozmów

Pierwsza randka zazwyczaj jest nieco stresująca. W końcu poznajesz kogoś nowego i próbujesz zrobić dobre wrażenie. Kluczem do...

Jaki wybrać dobry portal randkowy?

Wybór portalu randkowego nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie czego szukamy - znajomości, miłości...

Tematy, który nie należy poruszać na pierwszej randce

Pierwsza randka zazwyczaj jest nieco stresująca. W końcu staramy się wypaść jak najlepiej unikając popełniania gafy, które przekreśli...

TwojaSeksRandka – Opinie i informacje o portalu

Doświadczenia i preferencje seksualne mogą zarówno dzielić, jak i łączyć. Portal Twojaseksrandka jest ukierunkowany na kojarzenie ze sobą...