Badoo – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieBadoo - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników47 Votes
1.1
Badoo

Badoo to jeden z najpopularniejszych serwisów randkowych w naszym kraju, choć jego funkcjonowanie nie ogranicza się wyłącznie do Polski. Serwis powstał w 2006 roku i od tego momentu zarejestrowało się w nim już ponad 420 milionów użytkowników na całym świecie. Jak w przypadku wielu innych, analogicznych portali, również i tutaj Użytkownicy spotykają się w Sieci, by po pewnym czasie spotkać się „w realu”. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Rejestracja – o czym pamiętać i czego unikać?

Rejestracja na portalu Badoo rozpoczyna się od wejścia na stronę główną i… wybrania okienka z właściwą płcią. Następnie przechodzimy do formularza, w którym podajemy nasze dane osobowe, to jest imię, datę urodzenia (brak możliwości zarejestrowania osób niepełnoletnich) i miasto, w którym aktualnie mieszkamy. Po zatwierdzeniu wprowadzonych informacji zostajemy przekierowani do kolejnego okna, w którym istnieje możliwość wgrania zdjęcia. Można to zrobić na dwa sposoby: albo z dysku, albo z FB czego oczywiście się nie zaleca. Gdy już przejdziemy przez wszystkie powyższe kroki, system nakazuje nam potwierdzenie naszego adresu mailowego. Tutaj sytuacja wygląda analogicznie jak w innych serwisach. Po prostu wchodzimy na nasze konto mailowe, klikamy odpowiedni odnośnik i… gotowe.

Rejestracja – zalecenia i uwagi

 1. Konto na portalu należy zakładać wyłącznie w oparciu o nowy adres e-mail, który nie posiada wpisów w książce kontaktowej. W przeciwnym razie system może powiązać nas z kontami naszych znajomych i wykorzystywać nasze kontakty w celach marketingowych.
 2. Zakładając konto należy pamiętać również o tym, by nie wiązać go z serwisem FB. Owszem, taka opcja jest bardzo kusząca, gdyż nie wymaga wprowadzania danych z formularza, ale w praktyce grozi wykorzystaniem wszystkich naszych wrażliwych danych.
 3. Pod żadnym pozorem nie należy wprowadzać do serwisu danych logowania z naszego konta mailowego. Owszem, dzięki temu dowiemy się, czy nasi znajomi również randkują przez Internet w Badoo, ale w ten sposób narażamy się jednocześnie na wykorzystywanie naszego konta do wysyłania niechcianych reklam.
 4. Wybierając sposób płatności za korzystanie z funkcji Premium, warto zdecydować się na zakup tak zwanych kredytów. Włączenie automatycznego pobierania opłat może bowiem doprowadzić do multiplikacji opłat za usługi, co do których nie wiedzieliśmy, że mogą być płatne.

Konto podstawowe i premium – najważniejsze różnice i funkcjonalności

Każdy portal oferujący randki przez Internet umożliwia darmowy dostęp do konta i możliwości skorzystania ze strefy Premium. Nie inaczej jest w przypadku Badoo. W ramach konta darmowego, Użytkownik może:
 • czatować z innymi Użytkownikami serwisu, aczkolwiek w ciągu jednego dnia w ramach konta darmowego można rozmawiać z maksymalnie 10 różnymi osobami,
 • zapoznać się z listą osób, które wcześniej przeglądały nasz profil,
 • uzupełnić swój profil o dodatkowe informacje, zdjęcie itd.
W ramach konta Premium, Użytkownik może:
 • czatować bez ograniczeń, z dowolną liczbą osób w ciągu jednego dnia,
 • wyszukiwać profile innych osób za pomocą specjalnie dostosowanej wyszukiwarki, w której zaimplementowano specjalne filtry umożliwiające odnalezienie najlepszego partnera,
 • podnieść poziom swojego profilu w rankingu Badoo, dzięki czemu znajdzie się on na wyższej pozycji w omawianej wcześniej wyszukiwarce,
 • skorzystać z wielu narzędzi umożliwiających promowanie własnego profilu,
 • kontaktować się z osobami zainteresowanymi jego profilem; funkcjonalność ta jest dostępna w ramach usługi „Chcą Cię poznać”.

Funkcjonalności serwisu

Dodatkowe funkcje w serwisie Badoo opierają się przede wszystkim na poprawie widoczności danego profilu. Do najważniejszych i najciekawszych z nich można zaliczyć:
 1. Podniesienie profilu – to usługa, której celem jest zwiększenie wyświetleń wybranego profilu, które uzyskuje się dzięki czasowemu podwyższeniu wśród wyników wyszukiwania (w najbliższej okolicy). Po zakończeniu świadczenia tej usługi, wybrany profil „spada” znacznie niżej, przez co liczba wyświetleń jest niższa.
 2. Światło Reflektorów – to usługa, która pozwala na wypromowanie własnego zdjęcia i pokazanie go wszystkim osobom z okolicy. Dzięki temu znacznie zwiększa się zainteresowanie wybranym kontem. Czas trwania tej usługi również jest ograniczony.
 3. Darmowe Kredyty – to funkcja, za pomocą której Użytkownik może odebrać dodatkowe, darmowe kredyty od tych osób, które wcześniej zostały przez niego zaproszone do korzystania z serwisu. Aby zebrać kredyty, wystarczy kliknąć w specjalny aplet „Odbierz”, który znajduje się w pobliżu zdjęcia znajomego.
 4. Tryb Niewidoczny – to usługa, która polega na ukryciu swojej aktywności w serwisie w ten sposób, by inni, podglądani Użytkownicy nie mieli możliwości sprawdzenia, kto ostatnio przeglądał ich profile. Usługa ta jest dostępna tylko w ramach konta Premium.

Randki w ramach serwisu – cennik Premium

Konto Premium oferuje bardzo szerokie możliwości Użytkownikom serwisu. Dostęp do niego wiąże się też z uzyskaniem pewnej liczby kredytów, za które można kupować dodatkowe usługi. Płatności w serwisie możemy podzielić na cztery różne plany.
 • 21.99 złotych – uzyskujemy tygodniowy dostęp do serwisu w wersji Premium. Ponadto w pakiecie uzyskujemy 100 dodatkowych kredytów, których ważność jest określona przez czas dostępu do Premium.
 • 73.99 złotych – użytkownik może skorzystać z miesięcznego dostępu do Badoo w ramach konta Premium. Osoba wybierająca ten pakiet uzyska również 550 kredytów, które – tak jak w powyższym punkcie – są dostępne jedynie przez miesiąc.
 • 174.99 złotych – użytkownik otrzymuje dostęp do konta Premium na 3 miesiące. W tym czasie może on skorzystać z aż 1250 dodatkowych kredytów.
 • 414.99 złotych – można korzystać z serwisu bez jakichkolwiek ograniczeń. Ta jednorazowa wpłata uprawnia Użytkownika do możliwości skorzystania z nieograniczonych w czasie funkcji Premium, a także – z nieskończonej liczby kredytów.

Jak usunąć konto z serwisu?

Teoretycznie usunięcie konta w serwisie jest możliwe, ale w praktyce proces ten jest dość skomplikowany i czasochłonny.
 1. Procedurę usuwania konta w serwisie rozpoczynamy od zalogowanie się na nie. Następnie klikamy na nasze imię (lewy, górny róg ekranu) i – następnie – na symbol koła zębatego, który dla odmiany znajduje się w prawym górnym rogu. Jak łatwo się domyślić, symbol ten prowadzi nas do apletu ustawień, w którym opcja „Usuń konto” znajduje się na samym dole przewijanego ekranu. Po kliknięciu w aplet zostajemy przekierowani do specjalnego formularza, za pośrednictwem którego przystąpimy do właściwego etapu usuwania konta.
 2. Po wejściu do formularza serwis zapoznaje nas z informacjami zachęcającymi nas do dalszego pozostawienia konta. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani „powrotem” do portalu, należy kliknąć w „Usunąć konto”. a następnie w odnośnik „Dalej”.
 3. Jeśli wykonaliśmy wszystkie powyższe kroki, serwis w kolejnym oknie poinformuje nas o możliwości skorzystania z funkcji płatnych przez 3 najbliższe dni. Jeśli mimo to nadal jesteśmy zainteresowani wyjściem z serwisu i usunięciem konta, koniecznie powinniśmy kliknąć w „Usunąć konto”.
 4. Po kliknięciu w odnośnik serwis zażąda określenia powodu, dla którego chcemy usunąć nasze konto w portalu. Mamy do wyboru kilka różnych checkboxów, z których wybieramy sobie jeden i – po jego zaznaczeniu – klikamy w odnośnik „Dalej”. Ostatnim krokiem jest podanie hasła do logowania w Badoo. Wpisujemy też hasło, które pojawia się w specjalnie przygotowanym obrazku (zabezpieczenie przed botami). Po kliknięciu w „Usunąć konto” nasz profil zostaje zdezaktywowany.
 5. Po zakończeniu wszystkich w/w czynności, Użytkownik nie może ponownie logować się w serwisie przez 30 dni. Jeśli to zrobi, konto zostanie przywrócone i z powrotem będzie można z niego korzystać na normalnych warunkach.
Badoo - opinie
Badoo
Podsumowanie
Badoo to popularny portal randkowych. Na tle konkurencji serwis ten wyróżnia się bogatą ofertą funkcjonalności w ramach darmowego konta - niestety tą zaletą przyćmiewa dość drogie konto premium. Warto jednak wypróbować Badoo i osobiście ocenić czy warto zostać członkiem premium.
Ocena użytkowników47 Votes
Zalety
Duża liczba aktywnych użytkowników
Wysoka funkcjonalność w ramach darmowe konta
Wygoda i przejrzysta aplikacja mobilne
Wady
Według użytkowników trudny kontakt z administracją portalu
1.1
Badoo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Darmowe portale randkowe – Ranking

Portal randkowe stają się coraz popularniejszą formą poznawania swojej drugiej połówki. Oczywiście wszyscy byśmy chcieli, aby taki serwis...

Ilove.agrobiz – Opinie i Informacje

Jedni mówią, że miłość jest ślepa. Inni, że przychodzi po każdego. Jeszcze inni podkreślają, że trzeba się o...

Academic Singles – Opinie i informacje o portalu

Academic Singles został stworzony z myślą o łączeniu wykształconych osób. Portal dba o wysoki odsetek kobiet - co...

Jaki wybrać dobry portal randkowy?

Wybór portalu randkowego nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie czego szukamy - znajomości, miłości...