Jak działają portale randkowe bez rejestracji?

Strona głównaNa czasieJak działają portale randkowe bez rejestracji?

Chcąc stworzyć dobrą recenzję nt. portali randkowych „bez rejestracji”, trzeba zrobić konkretny research. Znalezienie informacji na ich temat nie jest proste, gdyż witryn takich jest – nawet w „polskim Internecie” wyjątkowo mało. Czy to oznacza, że niniejszy artykuł nie miał prawa powstać? Nie, ponieważ pojedyncze strony, które tak właśnie funkcjonują, działają w sposób niezwykle ciekawy i warty opisania.

Faktem jest, że istnienie witryn randkowych, z zasobów których można korzystać bez rejestracji, może się wydawać co najmniej wątpliwe. Istotą serwisu randkowego jest bowiem kojarzenie zarejestrowanych użytkowników, a nie osób anonimowych, które przecież mogą być botami. Jak zatem wygląda to w praktyce? Jak zwykle… zapraszamy do lektury!

Rejestracja? Kwestia umowna…

Na początku niniejszego artykułu trzeba jasno podkreślić, czym tak naprawdę są portale randkowe dostępne bez logowania. Znaczna część z nich to po prostu… strony fałszywe, które co prawda reklamują się w ten sposób, ale dostęp do nich jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Tak czy inaczej, „prawdziwe” strony randkowe, których twórcy nie wymagają logowania… naprawdę istnieją. Różnica między nimi a typową witryną randkową jest taka, że w tej pierwszej, autoryzacja dostępu do własnego wpisu odbywa się za pośrednictwem dedykowanego hasła. Użytkownik utrzymuje je po założeniu własnego wpisu, dzięki czemu zabezpiecza się on przed próbami włamania lub jego przejęcia. I to by było na tyle…

Wyszukiwarka – jak to działa bez rejestracji?

Witryny randkowe, które nie wymagają rejestracji, posiadają najczęściej typowe wyszukiwarki, które umożliwiają odszukanie osoby na podstawie:

 • nicku,
 • lokalizacji (miasto, województwo),
 • wieku,
 • płci itd.

Z reguły nie ma tu co liczyć na bardziej zaawansowane funkcje. Mało tego, na takich stronach raczej nie znajdziemy algorytmu kojarzącego użytkowników. Mechanizm wyszukiwania profili (lub raczej wpisów) nie jest tu skomplikowany, ale w przypadku niektórych stron, udało się ich twórcom wprowadzić kilka zasadniczych i ciekawych zmian. O nich jednak później…

Wracając do wyszukiwarki, po wprowadzeniu do niej danych wyświetla się nam lista wpisów innych użytkowników. Z poziomu menu wyszukiwania możemy z łatwością przejrzeć zawartość całego wpisu i – jeśli użytkownik ją założył – również i galerii. Większość portali „bez logowania” nie dzieli przechowywanych multimediów na otwarte lub prywatne. Tutaj decyzja należy do samego użytkownika.

Interfejs, czyli korzystanie z portalu

Oczywistą wadą portali randkowych oferujących dostęp bez rejestracji, jest ich skąpy, żeby nie powiedzieć słaby interfejs. Oczywiście powyższa zasada nie jest regułą! Istnieją i takie portale, które – nie wymagając rejestracji – oferują użytkownikowi całkiem ciekawą i atrakcyjną „skórkę”. Problem w tym, że zdecydowana większość z nich jest darmowa. Ich właściciele kompensują sobie braki środków z zewnątrz, dochodami z reklam, które – niestety – często zajmują znaczną część witryny. Tym samym nie tylko jest ona niedopracowana (brak wymaganych i podstawowych aktualizacji), ale też wypełniona różnego rodzaju reklamami, które ją zwyczajnie zaśmiecają.

Osoby chcące korzystać z witryny randkowej bez logowania i rejestracji, muszą wziąć pod uwagę, że nie będzie ona posiadała kilku podstawowych funkcji, znanych im z alternatywnych portali. Mowa tu zwłaszcza, o:

 • czarnej liście, czyli możliwości blokowania niektórych użytkowników,
 • liście osób, które ostatnio przeglądały nasz profil,
 • funkcji dopasowania (o której zresztą była mowa wcześniej),
 • funkcji optymalizacji pozycji profilu w wynikach wyszukiwania innych osób,
 • funkcji dopasowywania wyników wyszukiwania do naszych własnych preferencji, w tym oczywiście bieżącej lokalizacji,
 • funkcji automatycznego uwzględnienia lokalizacji urządzenia mobilnego przy wyszukiwaniu innych osób,
 • dostępności za pośrednictwem aplikacji mobilnej itd.

Naturalnie – zgodnie z tym co było napisane wcześniej – nie ma co generalizować. Niektóre z tych funkcji są dostępne w portalach bez rejestracji, a z innych można skorzystać w nieco innej formie. Niemniej, pod tym względem, możliwości takich portali są znacznie uboższe.

Czas na… pozytywy

Kilka powyższych akapitów niniejszego artykułu mogłoby sugerować, że portale randkowe oferujące swe zasoby bez rejestracji, są po prostu czymś gorszym od swoich „rejestracyjnych” odpowiedników. Nie jest to prawdą, ponieważ – w przeciwieństwie do bardziej znanych konkurentów – korzystanie z nich zapewnia szereg korzyści.

 1. Brak logowania/rejestracji – to chyba największa zaleta tego typu portali. Chcąc rozpocząć konwersację z wybraną przez nas osobą, wystarczy… dopisać komentarz. Niektóre portale są skonstruowane w ten sposób, by odpowiedzi na niego można było udzielić w komentarzach, ale tylko po podaniu swojego pinu, hasła lub innego ciągu znaków, który ma posłużyć do autoryzacji wpisu.
 2. Brak kosztów, subskrypcji i innych form opłat. Z reguły portale dostępne bez rejestracji, nie wymuszają na użytkownikach świadczenia opłat abonamentowych (zresztą byłoby to trudne w realizacji). Niemniej może się tak zdarzyć, że za niektóre usługi (np. prezenty), trzeba będzie po prostu zapłacić.
 3. Pełna dyskrecja! To od użytkownika zależy, w jakim stopniu „odsłoni się” przed innymi użytkownikami portalu. I nie chodzi tu wcale o własne wdzięki, lecz o dane na swój temat. Wszystkie portale randkowe, niezależnie od tego, czy wymagają rejestracji czy nie, mają obowiązek zabezpieczenia danych swoich użytkowników. Dlatego osoba czytająca wpis innej osoby, najprawdopodobniej zobaczy tylko fragment jej adresu e-mail. Jeśli autor wpisu będzie zainteresowany komentarzem, to w odpowiedzi poda pełny adres e-mail.
 4. Brak konieczności zamykania konta lub wyłączenia subskrypcji. W większości „rejestrowanych” portali randkowych, usuwanie konta (wraz ze swymi danymi), to proces bardzo skomplikowany. Podobnie zresztą bywa z anulowaniem subskrypcji, która bardzo często „lubi się” przedłużać w sposób automatyczny. Tutaj takiego problemu nie ma, gdyż… nie ma kont!

Rozkład profili i szansa na potencjalny związek

Czy korzystanie z portali randkowych dostępnych bez rejestracji, daje większe szanse na udany związek? Teoretycznie tak, ale wszystko zależy od sposobu funkcjonowania danego portalu. Niestety większość z nich:

 • nie ma zbyt wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google, co znacznie utrudnia ich znalezienie,
 • jest dostępna na równi z innymi portalami, które również reklamują się słowem kluczowym „bez rejestracji”; niestety większość z nich to zwykłe portale randkowe, w których trzeba założyć konto,
 • jest pozycjonowana pod często spotykane frazy (np. wspomniane „bez rejestracji”), przez co znalezienie ich graniczy z cudem,
 • zawiera dane niewielkiej liczby użytkowników, z których część to konta bez zdjęcia profilowego…

Poza tym trudno oszacować, czy na danej witrynie zarejestrowanych jest więcej mężczyzn, czy też kobiet. Powód jest prosty: brak kont użytkownika, które można by dokładnie weryfikować.

Pozycja wśród wyników wyszukiwania, czyli pomysłowość twórców

Brak posiadanego konta użytkownika i wymaganej rejestracji (z subskrypcją włącznie), jest jedną z głównych przyczyn niewielkiego ruchu w obrębie strony. Dlatego niektórzy administratorzy wprowadzili dość ciekawą funkcję, która polega na uzależnieniu pozycji w wynikach wyszukiwania, od wprowadzonych edycji własnego wpisu.

Wygląda to najczęściej w ten sposób, że wprowadzenie zmian do własnego wpisu, automatycznie przenosi go na sam początek wyników wyszukiwania. W ten sposób niejako zachęca się użytkowników do częstszego korzystania z funkcji danego portalu, oferując im w zamian większą szansę na znalezienie bliskiej im osoby.

Powyższa zależność jest tylko jedną z wielu metod zwiększenia atrakcyjności tego typu portali. Czy słuszną? To już musi ocenić administracja…

Podsumowanie

Portale randkowe udostępniające swą zawartość bez rejestracji, to swoiste novum w świecie wirtualnych randek. Mimo to, ich właścicielom nie można odmówić pomysłowości, dzięki której przyciągną oni przynajmniej część internetowych randkowiczów. Naszym zdaniem, pomysł ten jest bardzo ciekawy i obiecujący.

1 KOMENTARZ

 1. Darmowe najczęsciej nie mają apki, a to według mnie teraz podstawa, zresztą cięzej zweryfikować tożsamość jak wszystko anonimowe..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

ZaadoptujFaceta – Opinie i Informacje

Randki przez Internet rządzą się swoimi prawami, najczęściej dyktowanymi charakterem witryn randkowych. Feministki twierdzą, że na większości portali...

Singles50 – Opinie i informacje o portalu

Zdecydowana większość portali randkowych jest przeznaczona wyłącznie dla osób młodych. Zjawisko to ma oczywiście swoje dobre i złe...

TwojaSeksRandka – Opinie i informacje o portalu

Doświadczenia i preferencje seksualne mogą zarówno dzielić, jak i łączyć. Portal Twojaseksrandka jest ukierunkowany na kojarzenie ze sobą...

Randki.org – Opinie i informacje o portalu

Jak korzystać z zasobów portali randkowych? Większość osób robi to na dwa różne sposoby. W pierwszej grupie znajdują...