Pelnoletnie – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowaniePelnoletnie - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników40 Votes
1.6
Pelnoletnie

Szukanie miłości czasami wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli szukamy jej w tak zwanym „realu”, to ogranicza się ono do przysłowiowego kosza. Jeśli zaś korzystamy z niektórych portali randkowych, istnieje również pewne ryzyko finansowe, związane z niedokładnym zaznajomieniem się z regulaminem. Serwis Pełnoletnie to portal nastawiony w zasadzie na seks randki bez zobowiązań.

Informacje o portalu

Serwis Pełnoletnie jest portalem, którego użytkownicy powinny bardzo dobrze zaznajomić się z regulaminem.  Zawarte na nim treści, podobnie jak w przypadku wielu analogicznych stron WWW, mają charakter wyłącznie randkowy. Nie oznacza to jednak, że dostęp do nich jest darmowy. Wręcz przeciwnie – korespondencja z wybraną osobą może nas sporo kosztować, o ile nie zaznajomiliśmy się z regulaminem.

Portal ten jest częścią innego serwisu o podobnej charakterystyce – WiecejNizMilosc – klikając w przycisk rejestracja nie powinno nas zdziwić przekierowanie na tą właśnie stronę.

Rejestracja – co warto o niej wiedzieć?

Rejestracja w serwisie Pelnoletnie jest dość zawiła i wiąże się z przekierowaniem do okna rejestracyjnego, które przypisane jest do zupełnie innej domeny (zakazanamilosc.com). Po wejściu w okno rejestracji, jesteśmy poddawani serii pytań, z których najciekawsze to pytania o stosunek do zabezpieczeń, doświadczenie w korzystaniu z portali randkowych itd.

Oczywiście w oknie rejestracji jesteśmy też proszeni o podanie własnego adresu mailowego, wieku i loginu, na podstawie którego będziemy logować się na naszym koncie. Jeśli wszystkie powyższe informacje zostaną przez nas potwierdzone, na nasz adres zostanie wysłana stosowna wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Po wejściu w swoją skrzynkę i odnalezieniu wiadomości z portalu randkowego (może się ona znajdować w folderze SPAM), należy kliknąć we wspomniany link aktywacyjny, dzięki czemu nasze konto (jak na razie darmowe) będzie mogło zostać aktywowane. Oczywiście nie będzie to oznaczało, że od razu uzyskamy dostęp do pełni funkcji portalu.

Logowanie w serwisie – informacje praktyczne

Jak w przypadku każdego innego serwisu oferującego randki dla dorosłych, również i portal Pelnoletnie w trakcie pierwszego zalogowania nakłania do uzupełnienia informacji profilowych. Dotyczą one przede wszystkim własnego wyglądu, koloru oczu, włosów jak i bardziej intymnych „zagadnień”.

W związku z tym, że liczba tych okien jest dość duża, proces wypełniania każdego z nich będzie trwał dość długo. Niemniej z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo ważne, gdyż w ten sposób można znacznie łatwiej odnaleźć wymarzoną osobę (np. poprzez funkcję dopasowań).

Po zdefiniowaniu wszystkich istotnych informacji na nasz temat, szybko odkryjemy, że dostęp wyłącznie do konta podstawowego to zbyt mało, by móc cieszyć się pełnią funkcjonalności serwisu. Dlatego już kilkunastu minutach korzystania z konta darmowego, najprawdopodobniej podejmiemy decyzję o konieczności wykupu kredytów.

Funkcje Premium

Serwis Pełnoletnie nie oferuje dostępu do konta Premium. Nie oznacza to jednak, że dostęp do większości funkcji portalu jest całkowicie darmowy. Jeśli chcemy go odblokować, musimy wykupić specjalne kredyty, których cena waha wynosi około 50 groszy za „sztukę” – cena zależna od wielkości zakupionego pakietu. Jeden kredyt pozwala nam na wysłanie jednej wiadomości do wybranego użytkownika. Osoby korzystające z kredytów mogą też liczyć na pełny dostęp do najważniejszych funkcji premiowanych, to jest:

 • możliwości doboru optymalnej osoby za pomocą funkcji automatycznych dopasowań, która jest oparta na innowacyjnych algorytmach wprowadzonych przez portal,
 • możliwości przeglądania pełnej listy multimediów udostępnionych przez wybranego użytkownika; użytkownicy kont podstawowych nie mają takiej możliwości,
 • opcji wysłana odpowiednich wirtualnych podarków a także pewnych oznak zainteresowań, które – być może – ułatwią dalsze kontakty w Internecie a potem w „realu”.

Płatności w portalu można dokonywać poprzez kartę płatniczą bądź przelewem za pośrednictwem Przelewy24.

Zanim przystąpimy do subskrypcji…

Bądźmy szczerzy – seks randka w serwisie Pełnoletnie jest dość kosztowna i – niestety – obwarowana wieloma obostrzeniami.

 1. Wykupienie dowolnej liczby kredytów nie oznacza, że użytkownik może z nich korzystać bez jakichkolwiek ograniczeń. Okres ich ważności jest uzależniony od wykupionego pakietu. Po zakończeniu tego okresu, wszystkie niewykorzystane kredyty po prostu znikają.
 2. Jeśli kredyty zostały wykupione na zasadzie płatnej subskrypcji, to jej anulowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy użytkownik wyrazi takie pragnienie i prześle stosowny wniosek na adres mailowy administracji. Wniosek ten powinien zostać przesłany na co najmniej 72 godziny przez zakończeniem okresu wykupu subskrypcji.
 3. Podczas korzystania z serwisu użytkownik może prowadzić konwersację z profilami wirtualnymi. Zgodnie z regulaminem, prowadzenie takiej konwersacji nie może zakończyć się spotkaniem w „świecie rzeczywistym”.

Regulamin serwisu mówi jasno, że wszelkie udostępniane przez Użytkownika treści na portalu, mogą być wykorzystywane przez Administrację w celach reklamowych itd. Oznacza to, że dane z naszego konta użytkownika, mogą zostać przekazane podmiotom trzecim, z którym spółka – będąca właścicielem portalu – współpracuje.

Jak usunąć konto?

Usunięcie konta w serwisie jest możliwe, aczkolwiek wymaga ono wysłania stosownej wiadomości na adres support@zakazanamilosc.com. Należy przy tym pamiętać, że usunięcie konta z serwisu nie oznacza, że anulowane zostają regulacje dotyczące wykupu kredytów. Jeśli ograniczymy się wyłącznie do usunięcia konta, opłaty obciążające naszą np. kartę kredytową, mogą nadal być pobierane przez spółkę zarządzającą witryną internetową – dotyczy osób, które zgłosiły chęć pobierania opłaty subskrypcyjnej.

Opinie na temat portalu

Portal Pelnoletnie to dość oryginalna witryna internetowa, która – jak każda inna – budzi wśród swoich użytkowników różne opinie. I choć większość z nich to tak zwane „pozytywy”, to nie brakuje również i takich, które w negatywny sposób odnoszą się do sposobu funkcjonowania portalu. Największe zalety serwisu, to:

 • Dostęp do dużej liczby profili, z czego zdecydowana większość to konta zarejestrowanych kobiet. Znalezienie tu znajomości „na kilka nocy” nie jest problemem, chyba że podjęliśmy konwersację z profilem wirtualnym.
 • Czytelny interfejs witryny, który pozwala na korzystanie z wielu możliwości portalu nawet przez tych użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w kontekście witryn randkowych.
 • Dość jasny sposób płatności (kredytami) za wybrane usługi. Jedna wiadomość to jeden kredyt, co zresztą jest zasadą dość często spotykaną w świecie wirtualnych randek erotycznych.
 • Możliwość przeglądania zdjęć profilowych nawet przez użytkowników spoza portalu, aczkolwiek funkcja ta ogranicza się wyłącznie do bardziej uporządkowanych treści. Zdjęcia o bardziej pikantnej wymowie, są dostępnie wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, korzystających z opcji płatnych.

Z kolei największe wady serwisu, to według użytkowników:

 • Niejasny system płatności, do którego nie ma dostępu dla użytkowników spoza portalu. Oznacza to, że osoba która jeszcze nie zarejestrowała się w serwisie, nie może sprawdzić ewentualnych kosztów użytkowania konta Premium lub wykupowanych kredytów.
 • Przekierowania – to kolejna, według użytkowników, wada serwisu, która w oczach mniej doświadczonych randkowiczów może budzić pewne obawy. Niemniej sam proces rejestracji (na odrębnej domenie) odbywa się dość szybko, co wynika z jej prostej konstrukcji.
 • Serwis Pelnoletnie to podmiot internetowy, którego działalność ogranicza się w zasadzie jedynie do jednego typu znajomości. Jest to typowa „seks randka”, która może nie odpowiadać osobom, które szukają w portalu miłości lub przyjaźni.
Pelnoletnie.pl - Opinie i recenzja
Pelnoletnie
Podsumowanie
Serwis Pelnoletnie.pl to funkcjonalna witryna randkowa, aczkolwiek z punktu widzenia niedoświadczonego i niezarejestrowanego użytkownika, jej funkcjonowanie może być dość zawile i skomplikowane. Dlatego przed założeniem konta należy zaznajomić się z regulaminem korzystania z portalu.
Ocena użytkowników40 Votes
Zalety
Spora baza użytkowników
Możliwość przejrzenia profili przed rejestracją
Płatne funkcje w konkurencyjnej cenie do podobnych portali
Wady
Dużo fałszywych kont
Ograniczona możliwość konta darmowego
Zawiły regulamin
1.6
Pelnoletnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

PoprostuFlirt – Opinie i Informacje

Szukanie okazji do niezobowiązujących spotkań, może odbywać się za pomocą - dosłownie - wulgarnych stron randkowych, ale też...

Fuckbook.com – Opinie i Recenzja

Istnieją portale internetowe, których nazwy na trwałe zapadły w pamięć ich użytkowników. Tak jest np. w przypadku serwisu...

Co robi facet, gdy mu się podobasz? 10 sygnałów

Kiedy mężczyzna spotyka kobietę, która go pociąga, zaczyna zachowywać się w określony sposób. Celem artykułu jest analiza tych...

E-podryw – Opinie i informacje o portalu

Znaczną grupę wszystkich dostępnych w Internecie portali randkowych, stanowią serwisy ukierunkowane wyłącznie na jeden typ relacji. Prawdę mówiąc...