ChrzescijanskieRandki – Opinie i Informacje

Strona głównaZwiązekChrzescijanskieRandki - Opinie i Informacje
Ocena użytkowników3 Votes
4
ChrzescijanskieRandki

Gdy recenzent katolickiego portalu randkowego słyszy po raz pierwszy o witrynie ChrzescijanskieRandki, ma przed oczami typową stronę społecznościową, której użytkownicy szukają miłości i przyjaźni. Gdy jednak wchodzi on głębiej w ten temat, nagle okazuje się, że mówimy o czymś zupełnie innym. Tak jest właśnie w przypadku portalu ChrzescijanskieRandki.

ChrzescijanskieRandki, czyli co warto wiedzieć o portalu?

Mówi się, że tzw. pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Tak też jest w przypadku portalu ChrzescijanskieRandki, który – trzeba to przyznać – znacząco różni się od wielu analogicznych witryn internetowych (nawet chrześcijańskich).

Jedyną rzeczą, która łączy je ze sobą, jest pięknie prezentująca się strona główna. Widać na niej uśmiechniętych ludzi, całość wręcz tonie w delikatnych pastelowych barwach, a strona główna epatuje pozytywnym humorem. Kto powiedział, że chrześcijańskie randki muszą być drętwe?

Randki po chrześcijańsku mogą zaskoczyć. I zaskakują, ponieważ recenzowana w niniejszym artykule witryna, wcale nie jest typowym portalem randkowym. Jest to raczej platforma, za pomocą której można zapisać się na tzw. szybkie randki. Cóż, być może katolicka odmiana speed datingu wygląda dość egzotycznie, ale… może warto spróbować?

Speed dating w chrześcijańskim znaczeniu

Przejdźmy do sedna sprawy. Prezentowana strona to nic innego, jak katolicki portal randkowy, który pośredniczy w tzw. speed datingu, czyli szybkich randkach. Ich idea polega na tym, by grupa kilkunastu osób poznała się w trakcie krótkich, bo zaledwie kilkuminutowych rozmów na zasadzie „każdy z każdym”. Po zakończeniu właściwej części spotkania, osoby podejmują decyzję co do próby podtrzymania kontaktu z wybraną osobą. Jeśli takiej nie znajdą, to… nic się nie stanie. Zaletą szybkich randek jest możliwość ponownego spotkania się w zupełnie nowym gronie ludzi.

A teraz słów kilka o wymiarze chrześcijańskim. Wbrew pozorom, idea „szybkich randek dla wierzących” nie jest skierowana wyłącznie do członków kościoła katolickiego lub też dowolnej wspólnoty chrześcijańskiej. Twórcy tej witryny zalecają jednak, by osoby spotykające się w ramach tychże randek, miały w miarę podobne podejście do istotnych z punktu widzenia wiary spraw społecznych. Dzięki temu ryzyko ewentualnego rozczarowania będzie znacznie mniejsze.

Szybkie randki na portalu – jak to wygląda od strony technicznej?

Jak zacząć przygodę z serwisem? Najlepiej rozpocząć ją od dokładnego przeanalizowania zawartości strony. Przedstawione tu informacje mają charakter ogólny i umieszczone są w sposób chaotyczny. Pewnym błędem – od strony technicznej – jest też wadliwe rozmieszczenie treści na każdej z podstron. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat wybranego zagadnienia, musimy nie tylko wejść na określoną podstronę, ale też przewinąć ją w dół, gdyż ekran główny zajmują zdjęcia uśmiechających się, młodych ludzi…

Co dalej? W górnej części ekranu znajduje się przycisk „Wydarzenia”. Po jego kliknięciu wyświetlą nam się wszystkie najbliższe spotkania, które będą miały miejsce w określonym mieście. Zaletą serwisu jest to, że najważniejsze dane odnośnie wybranego spotkania, są jasno i rzeczowo przedstawione w przejrzystej tabelce. Mowa tu o:

 • charakterystyce grupy, czyli głównie o tym, w jakim wieku są osoby spotykające się na randce,
 • miejsce spotkania, to jest miasto wraz z dokładnym adresem,
 • godzina spotkania wraz z datą kiedy będzie miało ono miejsce.

Plusem jest też dołączona mapka (Google Maps), na której możemy zobaczyć lokalizację wybranego obiektu.

Rezerwacja spotkania i koszty

ChrzescijanskieRandki to katolicki portal randkowy, który oferuje możliwość zarezerwowania wybranego spotkania w oparciu o formularz zgłoszeniowy. Chcąc zarezerwować sobie miejsce na szybkiej randce, należy zaznaczyć swoją płeć i kliknąć w stosowny odnośnik. Warto zaznaczyć, że na stronie znajduje się również cennik spotkania. Jeśli podaną kwotę przelejemy na konto portalu, to nasza obecność zostanie potwierdzona.

Uwaga! Twórcy portalu zadbali również o organizację tak zwanej listy rezerwowej. Jeśli chcemy na nią trafić, powinniśmy wysłać stosowną wiadomość e-mail na adres biuro@chrzescijanskierandki.pl. Po wysłaniu wiadomości, na nasz adres będą przychodzić powiadomienia o najbliższych, organizowanych w ten sposób spotkaniach.

Ile to kosztuje? Cennik jest oczywiście ustalany na podstawie „warunków miejscowych”, to jest prestiżu restauracji, liczby uczestników itd. W trakcie pisania tej recenzji, na stronie głównej serwisu można było znaleźć informacje o zbliżającym się spotkaniu w Krakowie (gdzieś w połowie grudnia). Niestety wszystkie wolne miejsca na nim zostały już wyprzedane.

Konto użytkownika, opłaty dodatkowe, inne formalności

ChrzescijanskieRandki to nowoczesny, niestandardowy i funkcjonalny, chrześcijański portal randkowy, który – w przeciwieństwie do wielu analogicznych serwisów – stawia przede wszystkim na kontakt w „realu”. Oznacza to, że:

 • nie ma potrzeby zakładania konta użytkownika, osoby chcące skorzystać z portalu, mogą zarejestrować się wyłącznie na określone wydarzenie,
 • nie ma ukrytych kosztów, abonamentu itd.,
 • wszystkie informacje na temat spotkań można znaleźć na stronie głównej lub na adres e-mail, po przesłaniu wcześniejszego kontaktu,
 • nie ma potrzeby rezygnowania z płatnej subskrypcji lub z dostępu do konta, gdyż ich zwyczajnie nie ma,
 • serwis ma charakter wyłącznie informacyjny; nie ma tu żadnych ukrytych treści, ani jakichkolwiek kruczków prawnych,
 • serwis skutecznie chroni dane osobowe swoich użytkowników (rejestrujących się na spotkania),
 • serwis nie generuje żadnego uciążliwego mailingu, nawet jeśli jego administracja ma dostęp do naszego adresu.

Zalety i wady chrześcijańskiego speed datingu

Znalezienie kilku rzetelnych opinii na temat serwisu ChrzescijanskieRandki jest dość trudne, gdyż grono osób korzystających z portalu jest relatywnie małe. Niemniej wśród szczątkowych opinii dotyczących serwisu, większość stanowią pozytywy. Użytkownicy portalu doceniają go głównie za:

 • ciekawy interfejs i brak konieczności rejestracji w serwisie (wraz z wypełnianiem nużących formularzy rejestracyjnych),
 • pozytywny przekaz płynący z serwisu,
 • brak nachalności w kontekście wyznawanych poglądów; portal po prostu łączy ludzi o zbieżnym spojrzeniu na świat,
 • oryginalna forma randek, stawiająca na bezpośrednio kontakt, a nie na poznawanie się za pośrednictwem czatów i forów użytkowników,
 • brak kontroli ze strony administracji,
 • wysoka kultura portalu i korzystających z jego pomocy osób,
 • niewielkie ryzyko rozczarowania się, głównie ze względu na podobny światopogląd użytkowników,
 • niskie ceny, biorąc pod uwagę fakt, że uczestnicy spotykają się najczęściej w ciekawych i wyjątkowych miejscach.

Niestety niektórzy użytkownicy serwisu mają również pewne zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania portalu. Chodzi mianowicie o:

 • niewielką liczbę spotkań i szybkie wykupienie pojedynczych, wolnych miejsc,
 • długie terminy nadchodzących randek (niektóre są planowane nawet na trzy miesiące wcześniej),
 • konieczność zaangażowania się w poznawanie nowych ludzi, które – jak łatwo się domyślić – może nie przynieść efektów,
 • niewielka liczba miast, w których organizowane są spotkania (Kraków, Katowice, Wrocław, Rzeszów i Tarnów).
ChrzescijanskieRandki.pl - Opinie
ChrzescijanskieRandki
Podsumowanie
Reasumując, ChrzescijanskieRandki to bardzo ciekawy i pozytywny portal dla osób o określonym światopoglądzie. Specyficzna formuła speed datingu i jego rosnąca popularność sprawiają, że ten chrześcijański portal randkowy będzie odnosił coraz większe sukcesy w kojarzeniu par.
Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Ocena użytkowników3 Votes
Zalety
Spotkania w realu - randki w formie speed dating
Stosunkowo niski koszt za udział
Wady
Niewielka ilość miast
Niska liczba nowych wydarzeń
4
ChrzescijanskieRandki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!

Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Final Score
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Negatywne cechy charakteru, nad którymi warto pracować 

Każdy z nas ma pewne negatywne cechy, nad którymi powinien pracować. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest pierwszym krokiem...

Pozytywne cechy charakteru: 20 dobrych cech przydatnych w życiu

Każdy człowiek inny zestaw cech charakteru, które czynią go wyjątkowym. Niektórzy ludzie są mili, inni są zdecydowani czy...

4 pomysły na świętowanie rocznicy związku

Każdy rok spędzony razem to dobra okazja do wspólnego świętowania czy nawet obdarowywania się upominkami. Rocznice, i to...

Wartości w życiu człowieka: 10 najważniejszych

Życie składa się z wielu elementów, które często determinują nasz sukces i szczęście. Dla większości najważniejsze wartości w...