Katolikus – Opinie i informacje

Strona głównaRandkowanieKatolikus - Opinie i informacje
Ocena użytkowników3 Votes
0.7
Katolikus

Pisanie recenzji katolickich portali randkowych to prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony, mamy tu do czynienia z dość wyraźną – nie ukrywajmy tego – niszą, a z drugiej ich cyfrowy świat jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu jakiekolwiek zaszufladkowanie nie ma tu najmniejszego sensu. Nie inaczej jest w przypadku portalu Katolikus, któremu poświęcona zostanie niniejsza recenzja.

Katolikus – co to jest?

Jest to portal katolicki, który przeznaczony jest głównie dla chrześcijan. W przeciwieństwie do innych, często „letnich” portali, witryna ta ma bardzo wyraźny, katolicki wydźwięk. Dla przykładu, na stronie znajduje się mnóstwo treści jednoznacznie odwołujących się do wiary katolickiej. Wbrew pozorom, jest to bardzo obszerny aspekt funkcjonowania tej witryny. Oprócz skądinąd ciekawie napisanego bloga, można tu znaleźć:

  • informacje na temat Mszy Św. dla singli (z podziałem na województwa i miasta),
  • modlitwy o znalezienie tej jedynej lub tego jedynego,
  • rekolekcje traktujące o miłości między mężczyzną i kobietą (również w wersji wideo),
  • trochę poradników itd.

Pisząc recenzję tego portalu, ma się pewne wątpliwości, czy jest to witryna typowo „polska”, czy może raczej jakaś ogólnoświatowa platforma dla osób zainteresowanych wspólnym życiem według zasad katolickich. O tym jednak później…

Rejestracja w serwisie

Katolicki portal randkowy Katolikus, oferuje dokładnie te same mechanizmy rejestracji, co każdy inny portal randkowy. Wystarczy wejść na stronę główną serwisu, kliknąć w przycisk „register” i rozpocząć wypełnianie krótkiego formularza. Składa się on zaledwie z kilku okien dialogowych, w których musi się pojawić nasza nazwa użytkownika, hasło i adres e-mail.

Potwierdzenie rejestracji wiąże się z przesłaniem na maila stosownej wiadomości, w której znajduje się link aktywacyjny. Po jego kliknięciu, jesteśmy automatycznie przenoszeni do swojego konta w portalu. Wszystko odbywa się zatem w sposób szybki, sprawny i wygodny, ale…

No właśnie, jedną z kwestii, która z pewnością zdenerwuje nas przy zakładaniu tu konta, jest anglojęzyczny interfejs. To znaczy jest on anglojęzyczny wyłącznie w pewnym zakresie. Uzupełniając dane na temat swojego profilu, trzeba wiedzieć czym jest „gender”, czym „age” i czym różni się „country” od „city”. Żeby było ciekawiej, kilka linijek niżej mamy już całkowicie polskojęzyczne wpisy, dzięki którym wiemy, w którym oknie zdefiniować nasz stosunek do Mszy Św. lub palenia. Jest to poważny minus portalu, z którym (na szczęście?) powinny poradzić sobie osoby młode, znające angielski na poziomie bardzo podstawowym.

Pierwsze logowanie w portalu – co dalej?

Na szczęście powyższy „wybryk” twórców strony, jest jedną z niewielu wpadek. Jeśli zaraz po zalogowaniu lubimy czytać regulamin (do czego zachęcamy jeszcze przed założeniem konta), to z pewnością mocno zdziwi nas fakt, że jest on stworzony w sposób mocno powierzchowny. Można odnieść wrażenie, że został on skopiowany z poradnika „jak napisać regulamin” i tylko w niektórym stopniu dostosowany do wymogów portalu.

Przykład? Czytając regulamin, można odnieść wrażenie, że ma się do czynienia z witryną odpłatną. Oczywiście na samym początku jesteśmy informowani o tym, że założenie profilu i użytkowanie go jest całkowicie nieodpłatne. Jeśli jednak kilka linijek niżej czytamy o postępowaniu reklamacyjnym, zaczyna się w naszej głowie pojawiać mętlik. Od razu chcemy uspokoić – korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe. Za jego dochody odpowiedzialne są głównie reklamy.

Wracając do tematu „pierwszego logowania”, wypełnienie wszystkich okien dialogowych dotyczących naszego profilu, jest dosyć czasochłonne. Oprócz wprowadzenia podstawowych danych na nasz temat, musimy tu również odnieść się do stosowania używek, stosunku do Boga, najważniejszych kwestii w swoim życiu i oczywiście uczestnictwa w Mszy Świętej. Sam interfejs witryny prezentuje się dość dobrze, ale brakuje w nim prostoty. Niektóre funkcje są dostępne tylko po kliknięciu w odpowiednie symbole, co mocno utrudnia korzystanie z portalu.

Uwaga! Wysyłając zdjęcie do galerii, można udostępnić jedynie trzy pliki!

Funkcjonalność serwisu – co warto wiedzieć na jej temat?

Katolikus to chrześcijański portal randkowy, który – pod względem funkcjonalności – w zasadzie nie różni się od innych, analogicznych serwisów.

Przeglądanie zawartości serwisu

Pod tym względem serwis Katolikus oferuje dokładnie to samo, co inne, darmowe strony randkowe, to jest przeglądanie profili, zawartości galerii (choć mało kto ma więcej, niż 1 zdjęcie) i możliwość dodania wybranej osoby do grona ulubionych.

Wiadomości

Użytkownik może wysłać do innego użytkownika wiadomość lub też napisać coś na czacie. Ze względu na darmowy charakter portalu, można w treści przesyłanych wiadomości przedstawić swoje dane kontaktowe. Naszym zdaniem, powinny być to dane udostępniane w formie ograniczonej.

Wyszukiwarka

W serwisie nie ma podziału na mniej lub bardziej zaawansowaną wersję wyszukiwarki. Ta, która znajduje się w Katolikus, jest – wbrew pozorom – dość przejrzysta. Oczywiście nie ma tu mowy o kojarzącej pary „sztucznej inteligencji”, czy jakichkolwiek innych algorytmach. Wyszukiwarka – oprócz standardowych okien dialogowych – posiada również możliwość odszukania osoby na podstawie jej stosunku do Mszy Św. lub też dzieci.

Warto podkreślić, że Katolikus to dość otwarty, katolicki portal randkowy. Mogą z niego korzystać zarówno osoby wierzące, jak i nie wierzące. Naszym zdaniem warto – przynajmniej w ograniczonej formie – zaznaczyć, jaki ma się stosunek do wiary i do Boga. Z analogicznych serwisów nie korzystają bowiem jedynie osoby wierzące, lecz również te osoby, które szukają kogoś „na poziomie”. Bądź co bądź, ów poziom na portalach katolickich jest dość wysoki.

Usuwanie konta z serwisu

Z reguły każdy, chrześcijański portal randkowy oferuje w miarę przejrzystą funkcję usuwania konta z serwisu. W przypadku Katolikus tak niestety nie jest. Chcąc usunąć konto, trzeba się po prostu zapoznać z FAQ, który jest dostępny na jednej z podstron.

Sam proces usuwania konta jest dość prosty. Wystarczy, że wejdziemy na nasz profil (My Profile), a następnie zejdziemy na dół i odszukamy charakterystyczny, niebieski przycisk z krzyżykiem. Po jego kliknięciu, zostaniemy ponownie zapytani o chęć usunięcia konta (niestety po angielsku). Jeśli to zrobimy, nasze konto wraz ze wszystkimi znajdującymi się w nim danymi, zostanie definitywnie usunięte.

Opinie na temat serwisu

Zdecydowana większość osób poleca ten serwis, chociażby ze względu na jego lekką formę, ciekawie zaprojektowaną grafikę i dość dużą funkcjonalność. Istotną zaletą witryny jest też brak jakichkolwiek opłat za jej korzystanie. Katolicy doceniają również ten portal za sporą ilość chrześcijańskich treści, w tym poradników, modlitw, bloga i rekolekcji.

Jakie są negatywne opinie na temat tego portalu? Pomijając całkowicie bezzasadne żądania jego laicyzacji, wielu ludzi krytykuje go za niedopracowany interfejs. I choć od strony graficznej jest on dość dobrze dopracowany, to jednak ma on sporo wad w kwestii czysto technicznej (np. wprowadzanie danych profilowych, usunięcie konta itd.).

Katolikus.pl - opinie
Katolikus
Podsumowanie
Katolikus to portal katolicki, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób wierzących na tego typu platformy. I choć może on wydawać się pod wieloma względami niedopracowany, to jednak warto go polecić. Jego głównym atutem - oprócz braku opłat - jest też odpowiednio wysoki poziom. Dlatego z pewnością zostanie on dobrze przyjęty przez osoby, które szukają kogoś na stałe.
Ocena użytkowników3 Votes
Zalety
Brak opłat
Dużo ciekawych treści dla katolików
Wady
Portal nie jest w pełni przetłumaczony na język polski
0.7
Katolikus

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

SexKontakty – Opinie i Informacje

W cyfrowym świecie istnieją portale randkowe, których nazwa dużo mówi o charakterze określonej strony WWW. SexKontakty to witryna,...

Randki24 – Opinie i Informacje

Internetowe portale randkowe nie zawsze są najszybszą drogą do znalezienia bliskiej nam osoby, ale z pewnością jedną z...

O czym rozmawiać na pierwszej randce? 17 tematów do rozmów

Pierwsza randka zazwyczaj jest nieco stresująca. W końcu poznajesz kogoś nowego i próbujesz zrobić dobre wrażenie. Kluczem do...

SekretnySexKontakt – Opinie i informacje o portalu

SekretnySexKontakt to portal randkowy, którego funkcjonalność skupia się przede wszystkim na kojarzeniu par zainteresowanych szybkim i niezobowiązującym flirtem....