SzukamRolnika – Opinie i Informacje

Strona głównaRandkowanieSzukamRolnika - Opinie i Informacje
Ocena użytkowników8 Votes
1.4
SzukamRolnika

O tym, że rolnictwo to specyficzna forma aktywności zawodowej, nikogo nie trzeba przekonywać. Rolnicy to wyjątkowa grupa społeczna, która ze względu na charakter swojej pracy, tworzy w pewnym sensie zamknięte enklawy. Oczywiście nie jest to ich wina, gdyż taka jest właśnie specyfika pracy na – często wielkoobszarowej – roli. Niestety ma to również przełożenie na kwestie towarzyskie.
Portal randkowy SzukamRolnika to serwis, który ma rolnikom pomóc w znalezieniu kogoś bliskiego. Choć twórcy strony deklarują, że nie jest ona stworzona wyłącznie w celu poszukiwania miłości, to – można odnieść wrażenie – że to jest jej głównym celem. Podobny jest też wydźwięk portalu, którego zadaniem jest (przede wszystkim) kojarzenie osób, które w przyszłości mogą stworzyć stały związek.

Rejestracja w serwisie, czyli od czegoś trzeba zacząć

Choć to nieprawdopodobne, to rejestracja na portalu SzukamRolnika jest bardzo szybka, pomimo wielu okien dialogowych, które trzeba wypełnić. Składa się ona z trzech podstawowych etapów:

 1. Etap pierwszy – polega na wprowadzeniu na stronie głównej podstawowych informacji, to jest imienia użytkownika, jego daty urodzenia, płci i adresu e-mail. Po wprowadzeniu powyższych danych, klikamy w przycisk „Zarejestruj się”.
 2. Etap drugi – polega on na wprowadzeniu bardziej szczegółowych danych, w tym przybliżonego miejsca zamieszkania (województwo, miasto), krótkiego opisu dotyczącego własnej osoby, relacji, którą jesteśmy w stanie zaoferować itd. Po wprowadzeniu i zatwierdzeniu tych wszystkich danych, na nasz adres zostaje wysłany link aktywacyjny.
 3. Etap trzeci – w niczym nie różni się on od procedur dostępnych na łamach konkurencyjnych witryn i polega na aktywacji konta poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, umieszczony w wiadomości mailowej.

Pierwsze logowanie – ogólne spostrzeżenia dotyczące portalu

Na pierwszy rzut oka, portal wygląda na dość uporządkowany. Podstawowe funkcje dostępne z poziomu konta użytkownika, znajdują się po lewej stronie ekranu. Jest ich całkiem sporo, co bardzo dobrze świadczy o portalu. Istnieją jednak pewne niedociągnięcia, które niekoniecznie wynikają z błędów popełnionych przez administrację i twórców portalu. Jednym z nich jest duży odsetek profili, które nie posiadają żadnych zdjęć. Jest to poważny błąd ze strony osób szukających kogoś bliskiego, gdyż w ten sposób znacznie utrudniają sobie one znalezienie partnera lub partnerki.

Wróćmy jednak do tematu interfejsu portalu. Witryna ta nie zmusza nas od razu do uzupełnienia danych profilowych. Niemniej trzeba przyznać, że opisy każdego z profili są dość minimalistyczne. Brakuje w nich np. odniesień do wyglądu, choć – być może właśnie w ten sposób – twórcy portalu chcą zachęcić jego użytkowników, do przesyłania własnych zdjęć.

Funkcje dostępne w ramach serwisu SzukamRolnika

Wbrew pozorom, SzukamRolnika to portal randkowy dla rolników, który oferuje bardzo szerokie spektrum oferowanych funkcji. Należą do nich:

 • Edycja profilu – wczytywanie zdjęć własnych, przeglądanie (również w wersji darmowej) zdjęć innych osób i udzielenie prośby o udostępnienie innych zdjęć.
 • Skrzynka wiadomości – która oferuje dostęp do podstawowych usług, takich jak między innymi listę wiadomości odebranych, wysłanych i nowych. W skład narzędzia wchodzi również aplet „Kosz”, w ramach którego można usuwać niechciane wiadomości.
 • Pozdrowienia – czyli wirtualne zaczepki, które mają zwrócić uwagę tych osób, które podobają się nam w szczególny sposób.
 • Lista osób odwiedzających – to dobrze wszystkim znana funkcja, za pomocą której możemy przeglądać osoby, które ostatnio odwiedziły nasz profil.
 • Przyjaciele – czyli osoby, które są w serwisie naszymi bliskimi znajomymi. Ich listę można dowolnie przeglądać i edytować. Będąc czyimś przyjacielem, można skorzystać z funkcji otrzymania maila w momencie, gdy ta osoba zaloguje się w serwisie.
 • Zablokowani – czyli osoby, które są zbyt natrętnymi (w stosunku do nas) randkowiczami i z którymi nie chcemy mieć nic wspólnego. Oczywiście listę zablokowanych można dowolnie edytować, również poprzez usunięcie z niej poszczególnych rekordów i wprowadzenie ich do grupy „Przyjaciół”.

Konto płatne – co warto wiedzieć na jego temat?

SzukamRolnika to portal randkowy dla rolników, który – jak większość analogicznych stron – oferuje dostęp do swych usług, również za pośrednictwem konta płatnego. Umożliwia ono dostęp do następujących funkcji:

 • pisanie i odbieranie wiadomości tekstowych do wszystkich użytkowników portalu,
 • wymiana zdjęć z innymi użytkownikami (funkcja prośby o zdjęcia),
 • przeglądanie listy osób, które ostatnio odwiedzały nasz profil,
 • przeglądanie listy osób, które dodały nas do przyjaciół.

Upraszczając, wykupienie dostępu do Strefy Premium, jest w zasadzie jedynym sposobem na funkcjonalne korzystanie z portalu.

Ile to wszystko kosztuje?

Randki online za pośrednictwem serwisu, nie są wcale takie drogie. Koszt usługi Premium jest jednak dość zróżnicowany i zależy on głównie od okresu, na który opłaca się dostęp do konta i sposobu uregulowania płatności. Zgodnie z informacjami, z którymi można zapoznać się na stronie SzukamRolnika, wygląda to następująco:

 • Strefa Premium płatna przelewem na 15 dni, to koszt 15 zł
 • Strefa Premium płatna przelewem na 30 dni, to koszt 25 zł
 • Strefa Premium (druczek przelewowy) płatna przelewem
  na 15 dni, to koszt 15 zł
 • Strefa Premium (druczek przelewowy) płatna przelewem na 30 dni, to koszt 25 zł
 • Strefa Premium płatna przez SMS na okres 10 dni, to koszt 11,07 zł
 • Strefa Premium płatna przez SMS na okres 30 dni, to koszt 30,75 zł.

Jak widać na powyższym przykładzie, nie ma tu automatycznie przedłużanych subskrypcji. Dzięki temu użytkownicy nie muszą się obawiać, że z ich karty zostaną pobrane dodatkowe opłaty!

Jak usunąć konto w serwisie?

Usuwanie konta w serwisie jest bardzo proste i ogranicza się do zaledwie kilku podstawowych kroków. Co ciekawe, jest to w zasadzie prawie jedyny portal randkowy dla rolników, w którym odnośnik pozwalający wykasować konto, umieszczony został na stronie głównej profilu użytkownika. Jest więc wygodnie i – co najważniejsze – szybko.

Jak zatem usunąć swój profil? Wystarczy zalogować się na swoje konto i w oknie głównym, w dolnej części witryny (i po lewej stronie) odszukać odnośnik „Usuń profil”. Po jego kliknięciu, zostajemy przekierowani do osobnego okna, w którym zaznaczamy przyczyny, dla których opuszczamy serwis. Możemy zaznaczyć jedną z dostępnych opcji lub też opisać przyczynę, dla której chcemy usunąć konto. Po potwierdzeniu naszej woli wykasowania profili z zasobów portalu, jest ono natychmiastowo wyczyszczone.

Opinie na temat serwisu

Większość użytkowników jednoznacznie podkreśla, że serwis SzukamRolnika, jest bardzo pozytywny w odbiorze. Co więcej, jest on też łatwy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Należy też podkreślić, że według opinii wielu osób, portal ten trzyma dość wysoki poziom.

Czego dotyczą opinie negatywne? Przede wszystkim charakteru witryny, która – oprócz nazwy – ma niewiele wspólnego z rolnictwem. Niektórzy użytkownicy negatywnie odbierają również kwestię braku dokładniejszego opisu własnego wyglądu, ale – zgodnie z tym o czym pisaliśmy wcześniej – nie jest on potrzebny, jeśli udostępni się własne zdjęcie.

SzukamRolnika.pl - Opinie
SzukamRolnika
Podsumowanie
SzukamRolnika to rozbudowany, funkcjonalny i przede wszystkim tani w obsłudze portal randkowy, który jednak nie jest przeznaczony wyłącznie dla rolników. Prawdą jest stwierdzenie, że prócz nazwy, ma on niewiele wspólnego z rolnictwem. Niemniej kwestia ta nie wpływa na jego ogólny odbiór.
Ocena użytkowników8 Votes
Zalety
Niski koszt dostępu premium
Brak automatycznych subskrypcji
Wady
Niska liczba użytkowników w porównaniu do konkurencji
1.4
SzukamRolnika

1 KOMENTARZ

 1. Mocno niszowy portal, niestety mniej potencjalnych kontaktów niż w popularnych portalach, chociaż duży plus za jakość, konta w takich portalach dają większe szanse, że znajdzie się drugą połówkę, która kocha rolę 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Flirtrandki – Opinie i informacje o portalu

W przypadku niektórych portali randkowych, opisywanie ich funkcjonalności, systemu płatności a także definiowanie "targetu", ogranicza się w zasadzie...

SexBadoo – Opinie i Informacje

Powiedzmy to sobie szczerze - portal randkowy SexBadoo nie jest przeznaczony dla "grzecznych" użytkowników i użytkowniczek. Jest to...

Pelnoletnie – Opinie i informacje o portalu

Szukanie miłości czasami wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli szukamy jej w tak zwanym "realu", to ogranicza się...

Co robi facet, gdy mu się podobasz? 10 sygnałów

Kiedy mężczyzna spotyka kobietę, która go pociąga, zaczyna zachowywać się w określony sposób. Celem artykułu jest analiza tych...