Ilove.agrobiz – Opinie i Informacje

Strona głównaZwiązekIlove.agrobiz - Opinie i Informacje
Ocena użytkowników5 Votes
4.2
Ilove.agrobiz

Jedni mówią, że miłość jest ślepa. Inni, że przychodzi po każdego. Jeszcze inni podkreślają, że trzeba się o nią postarać. Kto ma rację? Tego nikt nie wie. Niemniej odpowiedź na to pytanie zadali sobie również twórcy portalu ilove.agrobiz i – co ważne – odpowiedzieli na nie w dość oryginalny sposób. Tak, mowa tu oczywiście o portalu randkowym dla rolników, będącym głównym tematem niniejszej recenzji. Dowiemy się z niej, jak wyglądają randki dla rolników online i jak funkcjonuje ich cyfrowa wersja. W naszej recenzji skupimy się też nad kosztami dostępu do usług Premium i na obsługiwanych przezeń funkcjach.

O portalu ilove.agrobiz

Jest to portal randkowy, którego celem jest kojarzenie par wśród rolników, ale nie tylko. Serwis ten ma typowo „rolniczy” charakter i – co ciekawe – jest bardzo udaną, choć jedną z pierwszych prób stworzenia platformy, działającej na rzecz tej grupy społecznej. Zgodnie z domysłami, portal ten jest stworzony głównie dla osób szukających miłości. Nic w tym dziwnego – gdyby zaprojektowano go w celu szukania osób do szybkich i niezobowiązujących randek, prawdopodobnie byłby on jednym, wielkim niewypałem.

Rejestracja w serwisie

Żartobliwie można powiedzieć, że nawet okno rejestracji w serwisie ilove.agrobiz, ma w sobie coś z rolnictwa. Ze względu na swą złożoność, przypomina ono raczej wniosek o dofinansowanie z UE, niż okno do rejestracji w portalu randkowym.

Skąd taka uwaga? A choćby stąd, że już na pierwszym etapie rejestracji, przyszły użytkownik portalu musi określić po co tu się tu loguje, kogo szuka, skąd jest i… jaka jest specyfika jego gospodarstwa rolnego. Oczywiście obowiązkowo trzeba podać również własne dane osobowe, aczkolwiek mają one charakter dość ogólny. Trzeba jednak przyznać, że okno rejestracji może zniechęcić, gdyż cały ten proces trwa dosyć długo.

Kolejny etap rejestracji jest już bardzo prosty. Po zatwierdzeniu wszystkich powyższych informacji, na podany wcześniej adres mailowy, zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po jego kliknięciu, nasze konto w serwisie zostanie aktywowane.

Serwis randkowy a zdjęcia

Bardzo ważną kwestią poruszaną podczas rejestracji, jest udostępnienie własnego zdjęcia. Bez niego nie można założyć konta w serwisie. Twórcy portalu zadbali również, by zdjęcia przesyłane na serwer, miały ściśle określone cechy:

  • muszą przedstawiać osobę użytkownika,
  • nie mogą przedstawiać osób trzecich,
  • najlepiej, jeśli dotykają one tematyki rolniczej,
  • nie mogą przedstawiać treści kontrowersyjnych.

Pierwsze logowanie w serwisie – co warto wiedzieć?

Serwis prezentuje się dość przewidywalnie, ale jest tu kilka ciekawych funkcji, z których z pewnością warto skorzystać. O nich jednak napiszemy później, gdyż na samym początku skupimy się wyłącznie na interfejsie witryny. Z pewnością jest ona dosyć przejrzysta, a nawet… minimalistyczna. Można odnieść wrażenie, że poszczególne przyciski funkcyjne „gubią się” gdzieś w treści strony, gdyż są one po prostu zbyt małe.

Po zalogowaniu warto uzupełnić swoje dane profilowe, które posłużą innym użytkownikom, w ewentualnym odnalezieniu nas w skądinąd dużym gąszczu zarejestrowanych tu profili. Życie na tym portalu toczy się wolno, aktualizacje wprowadzane są dość rzadko, a wszystko to „oblane jest” typowym, wiejskim designem, którego centrum jest zdjęcie seksownej pary, wtulonej w stogi siana. Nic więc dziwnego, że jest to typowy portal randkowy, przeznaczony dla miłośników rolnictwa.

Przegląd najważniejszych funkcji portalu

Choć większość potencjalnych użytkowników ilove.agrobiz mogłaby mieć sporo obaw co do działania strony, to w rzeczywistości… jest to bardzo dobry portal randkowy. Oprócz typowych narzędzi, z którymi mają do czynienia użytkownicy alternatywnych portali, tutaj można skorzystać z:

  • Porady – dotyczących podejmowania konwersacji z przedstawicielami przeciwnej płci. Bądźmy szczerzy – rolnicy (również młodzi) nie mają zbyt dużo czasu na naukę damsko – męskiego savoir vivre. Lepiej, gdy poruszą ten temat ze specjalistami, którzy mają większą wiedzę na temat wrażliwości kobiet i mężczyzn.
  • Blog – w którym można znaleźć wiele ciekawych treści, które – co jest bardzo interesujące – umieszczane są przez zwykłych użytkowników strony, a nie przez specjalistów, którzy często są oderwani od typowej, wiejsko – rolniczej rzeczywistości.
  • Horoskop – za pomocą którego można w łatwy sposób poznać osoby, które według gwiazd (lub raczej według algorytmu), będą tworzyły z nami potencjalny związek. Ot, kolejny ciekawy sposób na dopasowanie się ze sobą!
  • Funkcja „Obserwuję” – dzięki której można zobaczyć, czyją wyjątkową sympatią cieszy się nasz wybranek lub wybranka serca. Funkcja ta pozwoli nam się też przekonać, czy na daną chwilę mamy jakiekolwiek szanse u użytkownika, który się nam spodobał.
  • Prezenty – które można przesyłać wybranym przez siebie użytkownikom. Bardzo pięknym upominkiem są np. wirtualne kwiaty, na udostępnianie których decyduje się spora grupa mężczyzn. To dzięki nim można zwrócić na siebie uwagę innej osoby, ale też w delikatny sposób zaznaczyć swoje zainteresowanie nią.
  • Czat – za pomocą którego można rozmawiać z wybranymi osobami.

Poza tym trzeba przyznać, że twórcy portalu ilove.agrobiz wpadli na jeszcze jeden i to bardzo dobry pomysł. Jest nim na pozór mało istotna kwestia, na temat której każda z rejestrujących się osób musi wypowiedzieć się w trakcie zakładania konta. Dotyczy ona gotowości do ewentualnej przeprowadzki, na którą przecież nie każdy rolnik może sobie pozwolić.

W portalu ilove.agrobiz zaimplementowano również ciekawe funkcje społecznościowe. Mowa tu o stworzonym dla użytkowników forum i o organizowanych przez społeczność spotkaniach w różnych punktach kraju.

Płatności za konto – realia i literacka rzeczywistość

Randki dla rolników za pośrednictwem portalu ilove.agrobiz, są… całkowicie darmowe. Zgodnie z informacjami przedstawionymi w regulaminie, serwis czerpie swoje dochody przede wszystkim z reklam. To jednak nie wszystko. Zgodnie z regulaminem portalu, warunkiem utrzymania konta na stronie jest udostępnianie treści na opisywanym już wcześniej blogu.

Oczywiście regulamin nie ujawnia częstotliwości publikacji, ale – biorąc pod uwagę historię wpisów – można odnieść wrażenie, że wystarczy udostępniać je co miesiąc lub dwa. Nawiasem mówiąc, poziom merytoryczny większości z nich jest bardzo wysoki. To dzięki tym wpisom można znacznie głębiej poznać potencjalnego partnera lub partnerkę.

Usuwanie konta

Usunięcie konta z zasobów portalu ilove.agrobiz jest bardzo proste i ogranicza się zaledwie do wejścia w menu ustawień profilu i zaznaczenia odpowiedniego odnośnika kasującego konto. Po jego kliknięciu i ostatecznym zatwierdzeniu woli usunięcia profilu, jest on całkowicie wykasowywany z zasobów portalu randkowego.

Opinie na temat portalu

Serwis ilove.agrobiz to portal randkowy, który jest przez użytkowników doceniany za swą prostotę, przyjazny interfejs, szerokie wsparcie merytoryczne (zwłaszcza pod kątem budowania relacji) i spokojny, nawet dość konserwatywny charakter. Oczywiście są i tacy użytkownicy, którzy jednoznacznie podkreślają jego wady: skupienie na tradycyjnych wartościach, oparcie się wyłącznie na „modelu rolniczym” i braku wielu dodatkowych funkcji. Niemniej trzeba pamiętać, że jest to serwis stworzony głównie dla rolników, z których większość reprezentuje określone wartości.

Uwaga! Z portalu można korzystać również za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Ilove-agrobiz.pl - Opinie
Ilove.agrobiz
Podsumowanie
Dzięki portalowi ilove.agrobiz, randki dla rolników wreszcie mogą wejść na zupełnie nowy poziom. I choć projekt ten na pierwszy rzut oka nie mógł się udać, to z biegiem miesięcy i lat, stał się on jedną z najbardziej innowacyjnych platform randkowych, przeznaczonej dla tej grupy społecznej.
Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Ocena użytkowników5 Votes
Zalety
Całkowicie darmowy portal
Przyjazny interfejs strony
Wady
Niska liczba użytkowników
4.2
Ilove.agrobiz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!

Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Final Score
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Co robić z dziewczyną? Lista ponad 40 kreatywnych pomysłów

Bez względu na to, jak długo jesteś ze swoją dziewczyną, znalezienie nowych i interesujących rzeczy do zrobienia razem...

Negatywne cechy charakteru, nad którymi warto pracować 

Każdy z nas ma pewne negatywne cechy, nad którymi powinien pracować. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest pierwszym krokiem...

Pozytywne cechy charakteru: 20 dobrych cech przydatnych w życiu

Każdy człowiek inny zestaw cech charakteru, które czynią go wyjątkowym. Niektórzy ludzie są mili, inni są zdecydowani czy...

4 pomysły na świętowanie rocznicy związku

Każdy rok spędzony razem to dobra okazja do wspólnego świętowania czy nawet obdarowywania się upominkami. Rocznice, i to...