Jak zadbać o higienę intymną kobiet?

Strona głównaLifestyleJak zadbać o higienę intymną kobiet?

Higiena intymna to dla wielu kobiet temat tabu. Sprawia to, że jej utrzymanie może być dla wielu pań poważną zagwozdką. Deficyty wiedzy w zakresie higieny intymnej mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Nieprzestrzeganie higieny może bowiem powodować rozwijanie się niebezpiecznych chorób. O czym więc warto pamiętać, aby mieć pewność, że nasze miejsca intymne są utrzymane w dobrej kondycji?


Artykuł partnera

Jak dbać o higienę intymną?

Kobiety szukające patentu na właściwą higienę intymną powinny pamiętać przede wszystkim o regularnym zmienianiu bielizny. Należy pamiętać, że okolice pochwy są bardzo wrażliwe, dlatego codzienne zmienianie majtek jest absolutnie obligatoryjne. Równocześnie należy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z częstotliwością mycia się. Dlatego też odradzane jest mycie miejsc intymnych więcej niż 2 razy dziennie. Ponadto warto zdawać sobie sprawę z tego, że pochwa ma niskie pH i zapobiega rozwojowi chorobotwórczych mikroogranizmów. W efekcie nie należy myć jej wewnątrz. Higiena intymna u kobiet ma szczególne znaczenie w przypadku wystąpienia miesiączki. Warto pamiętać, by podpaski oraz tampony wymieniać co około 4 godziny, ponieważ krew sprzyja rozwojowi bakterii. W przypadku podejrzenia wystąpienia infekcji intymnej warto skonsultować się ze specjalistą. Dzięki jego wsparciu zażegnanie potencjalnego problemu powinno być o wiele prostsze. 

Co robić w przypadku wystąpienia infekcji intymnej?

W większości przypadków konsultacja z lekarzem jest absolutnie obowiązkowa, jeżeli doszło do infekcji intymnej. Zanim zarejestrujemy się do medyka, warto jednak zdecydować się na zakup leku bez recepty, który może przywrócić prawidłową florę bakteryjną pochwy. Jednym z najlepszych produktów na rynku jest Iladian. Ma on szerokie spektrum walorów, a ponadto daje szybkie i wymierne efekty. Występuje on w formie łatwo przyswajalnych kapsułek i jest bardzo delikatny, przez co nie obciąża organizmu. Iladian odpowiada zarówno za łagodzenie suchości pochwy, jak i redukowanie świądu czy upławów. Co więcej, lek ten eliminuje potencjalny nieprzyjemny zapach z miejsc intymnych, dzięki czemu znacząco poprawia samoocenę kobiet. Decydując się na jego zakup, można być pewnym, iż nie odczuje się niepożądanego niedosytu. 

Ofertę sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/iladian-zel-do-higieny-intymnej-20919.html

Higiena intymna a sfera erotyczna – o czym należy pamiętać?

W życiu większości kobiet seks odgrywa bardzo istotną rolę. Niestety, wiele pań zapomina o tym, że współżycie ze swoim partnerem może przyczyniać się do gorszej kondycji miejsc intymnych i niepożądanych chorób. Aby zapewnić sobie należyte bezpieczeństwo, należy pamiętać o tym, by zawsze stosować prezerwatywy. Mają one wiele funkcji, albowiem nie tylko chronią przed niechcianą ciążą, ale również niwelują ryzyko dostania się bakterii do naszych narządów intymnych. Szczególnie rekomendowane są prezerwatywy Skyn. Są one bardzo wytrzymałe, a ponadto cechują się sporą przyjaznością dla alergików. Bardzo dobrze dopasowują się do członka, przez co zapewniają skuteczną ochronę zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. 

Ofertę sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/unimil-skyn-original-6541.html

Oprócz stosowania prezerwatyw ważna jest również higiena po skończonym stosunku. W tym aspekcie szczególnie istotną rolę odgrywa oddanie moczu. Dzięki niemu cewka moczowa zostanie opłukana z ewentualnych bakterii, a ryzyko wystąpienia chorób grzybiczych zniweluje się do absolutnego minimum. W celu jeszcze większej ochrony rekomendowane jest wzięcie prysznica i dokładne wymycie miejsc intymnych. Do tego celu można użyć nie tylko wody, ale również specjalnych płynów ginekologicznych. Równocześnie warto pamiętać o higienie potencjalnych gadżetów erotycznych. Należy je regularnie myć, aby usuwać z nich niechciane zabrudzenia i pozostałości nasienia. Pod żadnym pozorem nie wolno używać ich ponownie, jeżeli nie zostały dokładnie umyte. 

Czy depilacja poprawia higienę intymną?

W społeczeństwie przyjął się stereotyp, zgodnie z którym częsta depilacja poprawia higienę intymną. Takie myślenie jest jednak niezgodne z prawdą, ponieważ włoski pełnią wiele istotnych funkcji, a ich usuwanie ma w większości przypadków wyłącznie znaczenie estetyczne. Decydując się na depilację, należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z jej częstotliwością. Zbyt częste golenie się może bowiem podrażniać okolice intymne i oddziaływać niekorzystnie na ich stan. Aby zniwelować ryzyko takich problemów, warto zdecydować się na depilację laserową. Jest ona nie tylko niezwykle bezpieczna, ale również efektywna. W przypadku nawracających infekcji rekomendowane jest jednak znaczne ograniczenie depilacji, gdyż może ona przynosić niechciane reperkusje. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak wygląda leczenie pod narkozą?

Współczesne gabinety dentystyczne świadczą usługi stomatologiczne na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze kilka dekad temu, dlatego w trakcie...

Jak stworzyć udany budżet dzięki 5 przydatnym wskazówkom

W ostatnim czasie polskie realia robią się coraz bardziej skomplikowane ze względu na fakt, że inflacja nieustannie rośnie...

Kto grał Lorda Voldemorta w Harrym Potterze? Lista aktorów

Każdy fan Harry'ego Pottera, prawdopodobnie zastanawiał się kto grał Lorda Voldemorta w poszczególnych częściach. Ralph Fiennes wcielając się...

Jak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, ale też ich bliskich – rodziców, dziadków i przyjaciół. Przychodzi też...