Tematy, który nie należy poruszać na pierwszej randce

Strona głównaRandkowanieTematy, który nie należy poruszać na pierwszej randce

Pierwsza randka zazwyczaj jest nieco stresująca. W końcu staramy się wypaść jak najlepiej unikając popełniania gafy, które przekreśli szanse na kolejne spotkanie. Poznaj tematy, który nie należy poruszać na pierwszej randce.

17 tematów, który nie należy poruszać na pierwszej randce

Pierwsza randka to szanse na lepsze poznanie drugiej osoby. Jednak równie łatwo jest wzbudzić zainteresowanie swoją osobą jest zniechęcić rozpoczynając niewłaściwe tematy. Kiedy masz już dobry pomysł na aranżacje randki, warto poznać tematy, których nie należy poruszać na tym etapie znajomości.

1. Poprzednie związki

Jednym z tematów, których lepiej unikać na pierwszej randce jest rozmowa o byłych. Taki temat (szczególnie jeśli będzie poruszany zbyt szczegółowo i emocjonalne) może sprawić wrażenie, że być może to jeszcze nie koniec poprzedniego związku. Może to poważnie zniechęcić Twoją randkę. Jeśli chcesz mieć udaną pierwszą randkę kategoryczne omijaj ten temat.

2. Ja, ja i jeszcze raz ja

Pierwsza randka to okazja, abyście poznali się nawzajem. Jeśli jesteś rozgadaną osobą, pamiętaj, aby podczas pierwszego spotkania nieco stonować i angażować się w rozmowy, które zapoczątkuje druga osoba. Mówienie wyłącznie o sobie może sprawić wrażenie, że tak naprawdę nie zależy Ci na poznaniu swojej randki.

3. Dramaty rodzinne

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać na pierwszej randce, jest unikanie dyskusji o jakichkolwiek rodzinnych dramatach. Obejmuje to takie tematy, jak rozwód, wychowywanie dzieci i problemy finansowe. Zamiast tego skup się na rozmowach o pozytywnych rzeczach w swoim życiu, takich jak hobby i zainteresowania. Pomoże to stworzyć bardziej pozytywne i przyjemne doświadczenie z pierwszej randki dla was obojga.

4. Preferencje seksualne

Jednym z największych tematów tabu na pierwszej randce powinny być preferencje seksualne. Jest to bardzo osobisty temat, który może sprawić, że twoja randka będzie czuła się nieswojo, więc najlepiej jest unikać tego. Temat, ten możesz zostawić jak już się lepiej poznacie.

5. Pieniądze

Kolejnym tematem, którego lepiej unikać są pieniądze i zarobki. Przed wszystkim należy powstrzymać się od wścibskiego dopytywania o wysokość wypłaty oraz przechwalanie się swoimi zarobkami.

6. Polityka

Polityka to jedej z najbardziej kontrowersyjnych tematów, który potrafi naprawdę mocno podzielić ludzi. Jeśli jednak już taki temat się rozpocznie staraj się wyrazić bardziej ogólnikowo, zamiast atakować czy popierać poszczególną partię bądź polityka.

7. Wyrażanie niskiej samooceny

Mówiąc o swoich niepewnościach, wadach i kompleksach raczej nie zachęcisz do siebie drugiej osoby. Zamiast tego staraj się emanować pewnością siebie oraz pozytywnym nastawieniem. Z drugiej strony możesz się wykazać, jeśli to druga osoba wspomni o swoich kompleksach. Jeśli Twoja randka powie, że ma duży nos, możesz zabawnie rzucić, że to nic przy Twoich odstających uszach.

8. Ostatnie operacje

Wszelkie procedury medyczne, zarówno poważne, jak i drobne, są ogólnie uważane za informacje prywatne. Tematy takie mogą być trudne do omówienia i sprawić, że Twoja randka poczuje się nieswojo. Z tego powodu najlepiej jest unikać wspominania o ostatnich operacjach na pierwszej randce. Obejmuje to zarówno zabiegi planowe (takie jak chirurgia plastyczna), jak i niezbędne medycznie (takie jak wycięcie migdałków).

Jeśli temat się pojawi, szanuj prywatność swojej randki i powstrzymaj się od zadawania zbyt wielu osobistych pytań. Pamiętaj, że każdy ma inne granice, jeśli chodzi o omawianie swojego zdrowia, więc zawsze najlepiej jest zachować ostrożność.

9. Straszne zbrodnie w sąsiedztwie

Omawianie przestępstwa na pierwszej randce może sprawić, że druga osoba poczuje się niebezpiecznie lub nieswojo, dlatego najlepiej jest całkowicie unikać wszelkich wzmianek o przestępstwach. Pamiętaj, że pierwsza randka powinna być zabawna i przyjemna dla obu stron, więc upewnij się, że rozmowa jest lekka i pozytywna.

10. Leki, które obecnie przyjmujesz

Chociaż to zupełnie naturalne, że chcesz podzielić się ważnymi szczegółami ze swojego życia z kimś, kogo jesteś zainteresowany, omawianie swoich problemów zdrowotnych i leków może być przedwczesne. Ponadto możliwe jest, że Twoja randka może mieć negatywne skojarzenia z niektórymi lekami, na przykład jeśli miała z nimi złe doświadczenia w przeszłości. Jeśli zdecydujesz się poruszyć temat leków, zrób to w sposób wrażliwy i pełen szacunku.

11. Skargi dotyczące barmana lub kelnera

Na pierwszej randce ważne jest zrobienie dobrego wrażenia. Jednym ze sposobów na to jest unikanie narzekania na barmana lub kelnera. Jeśli jesteś niezadowolony z usługi, lepiej nic nie mówić, niż zaryzykować, że Twoja randka z góry uzna Cię za niewdzięcznego i aroganckiego.

Zamiast skupiać się na negatywach, spróbuj znaleźć coś pozytywnego do powiedzenia na temat zaistniałej sytuacji. To pokaże Twojej randce, że jesteś w stanie zachować spokój i równowagę, nawet w obliczu przeciwności losu.

12. Okres abstynencji seksualnej

To bardzo osobisty temat, który może sprawić, że twoja randka poczuje się niezręcznie. Dodatkowo może to sprawić, że druga osoba będzie miała wrażenie, że nie jesteś zainteresowany poważnym związkiem, a jedynie przelotną przygodą.

13. Pytania rodem z rozmowy o pracę

Rozmowa o pracy, edukacji czy wykształceniu mogą być ciekawym temat na pierwszą randkę. Unikaj jednak zadawania pytań w stylu „Gdzie widzisz siebie za 5 lat?”. Takie pytania kojarzą się z rozmową o pracę, która najczęściej jest stresująca.

14. Używanie wulgaryzmów i nieprzyzwoitych słów

Jednym z głównych zakazów jest używanie nieprzyzwoitych słów. Obejmuje to przeklinanie, opowiadanie niestosownych dowcipów i wulgarne komentarze. Takie zachowanie jest nie tylko niewłaściwe, ale może również wywołać na twojej randce złe wrażenie.

15. Skróty i akronimy

Chociaż możesz swobodnie używać skróconych terminów z przyjaciółmi i rodziną, twoja randka może ich nie znać. Ponadto akronimy mogą być łatwo źle zrozumiane prowadząc do niezręcznych nieporozumień. Lepiej zachować ostrożność i unikać używania skrótów i akronimów na pierwszej randce. Trzymaj się jasnego, zwięzłego języka.

16. Aktualne tragiczne wydarzenia

Omawianie tragicznych wydarzeń na pierwszej randce może być przytłaczające i przygnębiające. Ważne jest, aby na pierwszej randce było lekko i przyjemnie, a omawianie tragicznych wydarzeń może popsuć nastrój. Jest mnóstwo innych tematów do omówienia na pierwszej randce, więc nie ma potrzeby poruszania tych, które są zbyt poważne.

17. Pijackie eskapady

Niezależnie od tego, czy jest to wstydliwa opowieść o upiciu się na imprezie, czy opowieść o przebudzeniu w obcym miejscu po nocy intensywnego picia, omawianie swoich wyczynów z alkoholem najlepiej zostawić na póżniej. Jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, najlepiej omijać wszelkie historie związane z używkami.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, o czym rozmawiać na pierwszej randce. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad, które mogą pomóc w zapewnieniu płynnego przebiegu rozmowy.

  • Pomocne może być znalezienie wspólnej płaszczyzny z twoją randką. Może to być wszystko, od wspólnych zainteresowań po wspólne znajomości.
  • Ważne jest również, aby być otwartym i szczerym wobec siebie. Nie próbuj być kimś, kim nie jesteś – Twoja randka doceni Twoją autentyczność.
  • Pamiętaj, aby słuchać równie dobrze, jak mówisz. Aktywne słuchanie pokaże, że jesteś zainteresowany poznaniem swojej randki i zapewni, że rozmowa jest dwukierunkowa.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, możesz być pewien, że Twoja pierwsza rozmowa na randce zakończy się sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Fellow – Opinie i informacje o portalu

W Internecie istnieje niewiele portali randkowych dla gejów, aczkolwiek - jeśli chodzi o ich popularność - to Fellow...

BabciaPoszukiwana – Opinie i informacje o portalu

BabciaPoszukiwana to serwis randkowy, który jest stworzony dla osób w różnym wieku i - co równie ważne -...

TwojaSeksRandka – Opinie i informacje o portalu

Doświadczenia i preferencje seksualne mogą zarówno dzielić, jak i łączyć. Portal Twojaseksrandka jest ukierunkowany na kojarzenie ze sobą...

Randki24 – Opinie i Informacje

Internetowe portale randkowe nie zawsze są najszybszą drogą do znalezienia bliskiej nam osoby, ale z pewnością jedną z...