Swatka – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieSwatka - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników37 Votes
1.2
Swatka

Miłość w życiu człowieka pojawia się w wielu różnych i często nieprzewidywalnych sytuacjach. Trudno czasem przewidzieć, w jakich okolicznościach trafimy na tą jedyną i wyjątkową osobę. Miejscem spotkań coraz częściej staje się Internet, w którym istnieje mnóstwo stron o tematyce randkowej. Niniejsza recenzja zostanie w całości poświęcona witrynie Swatka.pl, która co prawda nie jest najpopularniejszą w „polskim Internecie”, ale za to ma do zaoferowania wiele ciekawych funkcji. W poniższym opisie skupimy się na aspektach funkcjonalnych strony, cenach związanych z korzystaniem z niej i opiniach innych użytkowników na jej temat.

Rejestracja na portalu – co warto wiedzieć?

Portal randkowy Swatka.pl jest dość funkcjonalny i przejrzysty, co widać już na poziomie okna rejestracji. Składa się ono z kilku dobrze znanych pól, takich jak płeć, nazwa profilu, adres email i hasło. Osoba rejestrująca się w serwisie musi również podać swoją datę urodzenia. Jeśli w dniu zakładania konta potencjalny użytkownik nie ma skończonych 18 lat, to stworzenie profilu nie będzie możliwe.

Ciekawą opcją podczas rejestracji jest możliwość zaznaczenia checkboxa dotyczącego przesyłania powiadomień na adres e-mail. Jeśli zaznaczymy tą opcję, na naszym mailowym koncie pojawią się dziesiątki powiadomień dotyczących np. popularności naszego konta, aktualnej listy odwiedzin itd. Jeśli zależy nam na otrzymywaniu tych powiadomień i… na prywatności, warto założyć konto w serwisie na odrębnym adresie e-mail. Po kliknięciu w odnośnik „Zarejestruj się” użytkownik musi jeszcze potwierdzić swój adres poprzez kliknięcie w link znajdujący się w przysłanej na skrzynkę wiadomości.

Uwaga! Serwis Swatka.pl umożliwia również rejestrację konta poprzez profil na Facebooku. Nie zalecamy jednak stosowania tej skądinąd szybkiej i prostej metody zakładania profilu.

Logowanie i korzystanie z profilu

Po zakończeniu rejestracji i po pierwszym logowaniu portal randkowy przeniesie nas do okna uzupełniania informacji profilowych. Jak w przypadku większości analogicznych stron, dane tu udostępniane powinny być dość precyzyjne. Zresztą podawanie ich w dość szczegółowej formie jest wskazane, ze względu na możliwość trafniejszego wyboru tej jedynej osoby. Informacje na temat naszego wyglądu, koloru włosów, oczu, wzrostu, aparycji i przekonań światopoglądowych o wiele łatwiej trafiają do potencjalnego partnera, niż suche dane o wieku i płci.

Jak znaleźć idealną osobę za pomocą serwisu?

Szukanie innych osób za pomocą serwisu Swatka.pl jest stosunkowo proste, choć wymaga nieco cierpliwości. Funkcje zaimplementowane w serwisie znacznie w tym pomagają.

Wypełnij test

Test dopasowania – to cyfrowy algorytm, który pozwala o wiele szybciej znaleźć wymarzoną osobę o podobnych do nas preferencjach. W ramach testu odpowiednio przygotowany i zaprojektowany program porównuje dane wprowadzone przez użytkownika z informacjami przedstawionymi przez inne osoby zarejestrowane na portalu.

Na podstawie tych danych można – z pewnym prawdopodobieństwem – określić, jak wiele wspólnego mamy z potencjalnym partnerem lub partnerką. Badania dowiodły, że dzięki temu ryzyko rozczarowania na jednym z pierwszych spotkań „w realu” jest o wiele mniejsze. Oczywiście warto pamiętać również o dodaniu atrakcyjnego zdjęcia, które zwiększy nasze szanse w kontakcie z innymi osobami.

Znajdź interesujące osoby

Wyszukiwarka profili – Swatka.pl to serwis, który oferuje profesjonalne randki online. Jest to możliwe m.in. dzięki rozbudowanej wyszukiwarce użytkowników zarejestrowanych w serwisie. Aplikacja ta umożliwia odszukanie określonych osób na dwa sposoby. W trybie szybkiego wyszukiwania użytkownik definiuje wyłącznie wiek osoby, jej płeć i miejsce zamieszkania (również w pewnej odległości od naszej lokalizacji).

Z kolei w trybie wyszukiwania zaawansowanego można odszukać wybraną osobę na podstawie wielu różnych kryteriów, w tym również i tych światopoglądowych. Jedną z ciekawszych funkcji proponowanych przez wyszukiwarkę jest możliwość wyświetlania wyłącznie tych profili, których właściciele udostępniają zdjęcia.

Porozmawiaj

Jeśli już odnajdziemy wymarzoną osobę, warto się z nią skontaktować. Portal randkowy oferuje funkcję rozbudowanego komunikatora, za pośrednictwem którego można wysyłać wiadomości do dowolnej osoby. Istnieje również możliwość reagowania uśmiechem na konkretne zdjęcie, co jest oznaką zainteresowania wybraną osobą.

Konto darmowe

Portal randkowy Swatka.pl oferuje dostęp do przechowywanych treści w oparciu o dwa typy kont. Pierwsze z nich to konto darmowe, którego funkcjonalność jest mocno ograniczona. Bez opłat możemy przeglądać profile, dodawać osoby do listy ulubionych profili jednak na tym funkcjonalność się kończy. Niestety, aby wysyłać wiadomości oraz poznawać nowe osoby wymagane jest wykupienie konta Premium, które swoją drogą w porównaniu do konkurencji jest stosunkowo tanie.

Konto płatne – funkcjonalność

W ramach konta płatnego, użytkownik może skorzystać z następujących funkcji:

 • Możliwość wysyłania nielimitowanych wiadomości. Użytkownik Premium może pisać z kim chce, jak chce i jak długo chce. Co więcej, tą drogą można również wysyłać zdjęcia i to w bardzo dużej liczbie. Użytkownicy kont darmowych z takiej funkcji nie mogą skorzystać.
 • Dodawanie większej liczby zdjęć. W ramach konta Premium użytkownik może wysłać na swój profil 5 różnych zdjęć. Osoby korzystające z profilu za darmo mogą wysłać zaledwie 3 rożne pliki. Uwaga! Przy udostępnianiu własnych materiałów foto nie obowiązuje ograniczenie maksymalnej rozdzielczości zdjęć.
 • Funkcja blokowania wiadomości. Jest ona bardzo przydatna w przypadku nachalnych rozmówców, którzy koniecznie chcą podjąć z nami kontakt. Takie rozmowy nie zawsze są dla nas przyjemne, dlatego warto je blokować. Funkcja ta umożliwia zablokowanie konwersacji zarówno z jednym z użytkowników, jak i z większą ich grupą.
 • Przeglądanie listy osób odwiedzających nasz profil. Dzięki niej możemy łatwo sprawdzić, kto ostatnio przeglądał udostępniane przez nas treści. Jeśli ktoś robi to permanentnie, to być może oznacza, że dana osoba jest nami zainteresowana (choć może nie mieć odwagi, by do nas „zagadać”).
 • Możliwość wysyłania dedykowanych prezentów. Wirtualne upominki to kolejna zaleta tego nietuzinkowego serwisu. Dzięki nim łatwiej zyskać czyjąś sympatię, co ma ogromne znaczenie w kontekście dalszego rozwijania naszej znajomości. Wirtualne upominki ułatwiają późniejszą rozmowę i – być może – randkę w „realu”.

Uwaga! Korzystanie z serwisu jest możliwe tylko za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na chwilę obecną twórcy portalu nie stworzyli dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Koszt konta premium

Na tle konkurencji Swatka wyróżnia się stosunkowo niskim kosztem za konto premium. Dostępne jest również konto VIP oraz Premium + VIP. W ramach tego konta, każda osoba, którą dodasz do listy VIP-ów będzie mogła wysyłać wiadomości nawet jeśli nie posiada konta premium. Poniżej skupimy się na kosztach najpopularniejszego rodzaju – czyli konta premium:

 • 1 miesiąc za 59 złotych,
 • 3 miesiące za 33 złotych miesięcznie (łącznie 99 złotych),
 • 6 miesięcy za 23,17 złotych miesięcznie (łącznie 139 złotych),
 • 12 miesięcy za 13,25 złotych miesięcznie (łączenie 159 złotych),
 • dożywotni dostęp za 199 złotych.

Płatności można dokonywać za pomocą karty płatniczej oraz przelewu tradycyjnego bądź elektronicznego z konta bankowego.

Opinie użytkowników – mocne i słabe strony serwisu

Portal randkowy Swatka.pl to – według użytkowników – serwis w pełni dopracowany, niszowy i prosty w obsłudze. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy znajdzie tu kogoś dla siebie, gdyż na witrynie tej znajdują się osoby szukające zarówno głębokiej miłości, jak i przelotnych związków. Istotną zaletą serwisu jest też dość szeroka funkcjonalność kont darmowych, czego raczej nie spotyka się w przypadku tego typu portali.

Czy istnieją jakieś słabe strony portalu? Według użytkowników jedną z nich jest wysoki koszt konta Premium i stosunkowo niewielka liczba zarejestrowanych kont. Na szczęście tendencja ta stale się poprawia, dzięki wciąż rosnącej liczbie zarejestrowanych w serwisie osób.

Swatka
Podsumowanie
Swatka.pl to profesjonalny portal randkowy oferujący randki online. Warto go docenić ze względu na przejrzyste zasady użytkowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że portal ten nie jest zorientowany wyłącznie na zyski, lecz przede wszystkim na potrzeby swoich użytkowników. Widać to zwłaszcza na przykładzie stale poszerzanej oferty serwisu i liczbie jego aktualizacji.
Ocena użytkowników37 Votes
Zalety
Wiele metod płatności - w tym przelew tradycyjny
Niski koszt konta premium
Przejrzysty regulamin
Wady
Nieco przestarzały design strony
Brak aplikacji mobilnej
1.2
Swatka

1 KOMENTARZ

 1. Wg.mnie lipa jakich wiele,myślę że odpowiada bot,na wielokrotne zapytania,o takiej samej treści otrzymuję identyczne odpowiedzi . Niby ktoś się odzywa,ale tylko kiedy doładujesz konto ..70 zł,dzień,dwa dni później nie ma żadnego odzewu,jestem zarejestrowany od miesięcy,a otrzymałem parę bzdurnych informacji,i parę buziek,nie wiem czy tylko ja tak mam,czy to reguła. Generalnie nie polecam . Szkoda kasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

NiktsienieDowie – Opinie i informacje o portalu

Polskie portale randkowe można podzielić w oparciu o kilka różnych czynników. Jednym z nich jest data ich powstania....

Badoo – Opinie i informacje o portalu

Badoo to jeden z najpopularniejszych serwisów randkowych w naszym kraju, choć jego funkcjonowanie nie ogranicza się wyłącznie do...

Katolickie portale randkowe – Ranking

Bądźmy szczerzy - katolickie portale randkowe nie mają dobrej opinii w sieci. Owszem, jeśli korzystanie z nich wiąże...

Jak ożywić długoletni związek?

Związki z długim stażem są pełne bliskości, akceptacji i wzajemnego wsparcia. Niestety, w miarę upływu lat, w relację...