Be2 – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieBe2 - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników0 Votes
0
Be2

Portal Be2 to jeden z najstarszych serwisów randkowych na rynku. Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi około 2 milionów na całym globie, co odpowiada obecnej liczbie mieszkańców Warszawy. Strona ta kierowana jest głównie do osób poszukujących poważniejszych związków, a wyróżnia się wysokim procentem zarejestrowanych pań (przekraczającym 50 procent).

Jak rozpocząć korzystanie z serwisu?

Be2 to portal randkowy, który wyróżnia się prostym interfejsem Użytkownika i jeszcze prostszą metodą zakładania konta. Proces rejestracji rozpoczynamy od wprowadzenia swojego adresu e-mail i hasła, za pośrednictwem których będziemy logować się w serwisie. W trakcie rejestracji zaznaczamy też naszą płeć i określamy swoje preferencje seksualne. Dzięki temu osoby przeglądające nasz profil będą wiedziały, na co mogą liczyć w przypadku rozpoczęcia ewentualnej znajomości.

Test osobowości – istota portalu Be2

Jednym z najważniejszych atutów serwisu jest zaawansowany test osobowości, który pomoże nam znaleźć osobę o podobnych zainteresowaniach, preferencjach i – co równie ważne – charakterze. Dzięki temu prawdopodobieństwo natrafienia na TĄ lub TEGO jedynego znacznie wrasta. Pytania w w/w teście dotyczą przede wszystkim sfery antropologicznej, psychologicznej i społecznej. Są one tak dobrane, by za ich pomocą można było uzyskać w miarę obszerny obraz danej osoby i – w miarę możliwości – już na etapie „pierwszego spotkania” mieć z nią lepszy kontakt.

Funkcjonalność serwisu

Be2 to portal randkowy, którego funkcjonalność jest bardzo zaawansowana i złożona. Oto funkcje, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
 1. Geolokalizacja – jest to funkcja, w ramach której serwis wyszukuje z bazy swoich Użytkowników osoby, mieszkające w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Twórcy serwisu gwarantują, że każdy Użytkownik znajdzie w tej bazie przynajmniej jedną osobę, która będzie mieszkać stosunkowo blisko podanej przezeń lokalizacji.
 2. Wyszukiwarka – to niezwykle ważna funkcja, w ramach której Użytkownik może w prosty sposób (w oparciu o szereg filtrów) wyszukać odpowiednią osobę dla siebie. Jednym z algorytmów wyszukiwania jest wspomniany test osobowości, który w pewnym stopniu pozwala się lepiej poznać już na wczesnym etapie relacji.
 3. „Zrób pierwszy krok” – to ciekawa funkcja w ramach której, Użytkownik może w określony sposób zwrócić na siebie uwagę osoby, którą jest zainteresowany. Po wysłaniu wspomnianego „sygnału” Użytkownik musi uzyskać upoważnienie, które jest niezbędne do przeglądania profili innych osób.
 4. Pomoc specjalisty – to kolejna, bardzo ciekawa funkcja, dzięki której Użytkownik może dowiedzieć się, jak zapoznać inną osobę bez zaliczenia tak zwanej gafy. Specjalista pomoże również w kontekście utrzymania kontaktu z wymarzoną osobą, zwiększenia swojej atrakcyjności w jej oczach itd. Taka pomoc istotnie zwiększa nasze szanse w serwisie!
 5. Blog – to miejsce, którego zadaniem jest potwierdzenie skuteczności działania portalu. Znajdują się na nim historie miłosne par, które poznały się za pośrednictwem serwisu i które mogą zaświadczyć o jego skuteczności. Nawiasem mówiąc, według danych przedstawionych przez twórców portalu, aż 40 procent wszystkich Użytkowników Premium znajduje na nim miłość swojego życia.
 6. Dostęp przez telefon – portal randkowy oferuje dostęp do wszystkich swoich funkcji również za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej. Dzięki niej możliwe jest łączenie się z wieloma różnymi Użytkownikami w trakcie wykonywania codziennych zadań. Aplikacja jest dostępna wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS a także – z dostępem do Internetu.
Poza tym Be2 jest portalem funkcjonalnym, przejrzystym, łatwym w obsłudze i bardzo atrakcyjnym pod kątem graficznym. Można w nim znaleźć mnóstwo osób szukających przygód, jak również gotowych na stały związek.

Konto darmowe i konto Premium

Randki przez Internet za pośrednictwem portalu Be2 są… dosyć kosztowne (w ramach konta Premium). Opłata za dostęp:
 • pierwszy miesiąc premium objęty jest promocją i wynosi 39,90 złotych,
 • pakiet kwartalny to wydatek rzędu 119,90 złotych miesięcznie,
 • pakiet półroczny to koszt 79,90 złotych miesięcznie.
Każda z subskrypcji odnawiana jest w sposób automatyczny. Tym samym po zakończeniu okresu rozliczeniowego portal ponownie pobiera stosowną opłatę, nie wymagając przy tym zgody Użytkownika. W serwisie dostępna możliwość wykupienia promocyjnego dostępu Premium – jeśli jednak się rozmyślimy, trzeba odpowiednio wcześniej anulować subskrypcję, w przeciwnym wypadku zostanie ona odnowiona automatycznie. Spodobał Ci się portal Be2? Mimo wszystko anuluj starą subskrypcję (promocyjną) i zamów nową – automatyczne przedłużenie po okresie promocyjnym opiewa na 199,50 złotych za miesięczny dostęp. O wiele korzystniejsze jest anulowanie subskrypcji i zamówienie nowej – z 6 bądź 12 miesięcznym dostępem. Co ciekawe, portal randkowy umożliwia darmowe wydłużenie okresu Premium przez jeden miesiąc, o ile nie znajdzie on dziesięciu innych osób, które pasowałyby do profilu wybranego Użytkownika. Płatność można wykonać za pośrednictwem PayPal bądź kartą płatniczą Visa oraz MasterCard.

Funkcje konta darmowego

Korzystanie z konta darmowego w serwisie nie ma większego sensu. Dlaczego? Ponieważ oferowane przez portal funkcje ograniczają się wyłącznie do opisywanego wcześniej testu osobowości i możliwości uzupełniania własnego profilu. Reasumując, znalezienie „drugiej połówki” za pośrednictwem konta darmowego jest praktycznie niemożliwe.

Funkcje konta Premium

Konto Premium daje realną możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności serwisu. Oprócz funkcji opisywanych wcześniej, w ramach płatnego abonamentu Użytkownik może liczyć na:
 • możliwość przeglądania listy osób, które właśnie odwiedziły określony profil,
 • możliwość przeglądania zawartości galerii (w ramach określonych uprawnień), które należą do innych Użytkowników,
 • możliwość konwersacji z innymi Użytkownikami serwisu.

Jak usunąć konto w portalu Be2

Portal randkowy Be2 umożliwia usunięcie własnego konta w serwisie, aczkolwiek przebieg tego procesu jest zależny od różnych czynników, w tym od modelu posiadanego przez Użytkownika konta.
 1. Osoby posiadające konto darmowe, powinny kliknąć w aplet „Ustawienia konta” a następnie w przycisk „Dezaktywuj profil”. Po jego wciśnięciu konto Użytkownika zostanie zdezaktywowane i nie będzie miał on już do niego dostępu.
 2. Osoby posiadające konto Premium nie mają już takiej możliwości. Mogą oni co prawda wypowiedzieć umowę z serwisem, ale tylko w formie listownej, faksem lub za pośrednictwem poczty mailowej. Co więcej, muszą oni wysłać tą wiadomość co najmniej na 14 dni przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego.
Uwaga! Dezaktywowanie profilu w menu „Dezaktywuj profil” nie jest jednoznaczne z przerwaniem świadczenia usługi Premium. Co ważne – osoby rezygnujące z niej nie uzyskają zwrotu z tytułu niewykorzystanych środków lub niezakończonego okresu rozliczeniowego.

Ochrona danych osobowych

Serwis skupia się na pełnej ochronie danych osobowych swoich Użytkowników. Dane te, udostępniane w ramach rejestracji, są chronione przed wglądem osób trzecich. Oczywiście Użytkownik serwisu może je przesłać dowolnym osobom (w ramach konta Premium), ale robi to tylko na własną odpowiedzialność.

Opinie na temat portalu Be2

Be2 to serwis randkowy, który jest doceniany przez wielu randkowiczów za przejrzysty interfejs, odpowiednio dopasowaną bazę osób korzystających z portalu i wspomniany już wcześniej test osobowości. Dzięki tym niewątpliwym zaletom, witryna ta znacznie ułatwia kontakt z innymi osobami, co zresztą potwierdzają liczne wpisy na dołączonym do portalu blogu. Wiele osób docenia ten portal również za panującą w nim przyjemną atmosferę. Jest to oczywiście efekt pracy administratorów i moderatorów, którzy bardzo skrupulatnie podchodzą do kwestii monitorowania zakładanych profili i udostępnianych w nich treści. Oczywiście są i takie osoby, które dość krytycznie podchodzą do kwestii funkcjonowania tego portalu. Najczęściej przytaczaną, negatywną opinią na temat serwisu jest kwestia rezygnacji z usługi i związane z nią kontrowersje.
be2 opinie
Be2
Podsumowanie
Be2 to typowy portal randkowy, z którego można efektywnie korzystać wyłącznie po wykupieniu konta Premium. W zamian za wykup abonamentu, Użytkownicy uzyskują dostęp do wielu różnych funkcji, z których część wyróżnia się swoją innowacyjnością. Na uwagę zasługuje również fakt, że dominującą rolę odgrywają tu kobiety, których profile stanowią ponad połowę wszystkich kont zarejestrowanych w serwisie.
Ocena użytkowników0 Votes
Zalety
Dopasowanie osób wg. testu osobowiści
Duża popularność
Równomierny stosunek płci
Wady
Płatność jedynie kartą lub PayPal
Automatycznie odnawiana subskrypcja
0
Be2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Singles50 – Opinie i informacje o portalu

Zdecydowana większość portali randkowych jest przeznaczona wyłącznie dla osób młodych. Zjawisko to ma oczywiście swoje dobre i złe...

ZaadoptujFaceta – Opinie i Informacje

Randki przez Internet rządzą się swoimi prawami, najczęściej dyktowanymi charakterem witryn randkowych. Feministki twierdzą, że na większości portali...

ChrzescijanskieRandki – Opinie i Informacje

Gdy recenzent katolickiego portalu randkowego słyszy po raz pierwszy o witrynie ChrzescijanskieRandki, ma przed oczami typową stronę społecznościową,...

Spotykamy – Opinie i informacje o portalu

Miłość niejedno ma imię. Podobne zresztą jak drogi, dzięki którym można ją odnaleźć. Nie inaczej jest z portalami...