Jaki wybrać dobry portal randkowy?

Strona głównaRandkowanieJaki wybrać dobry portal randkowy?

Wybór portalu randkowego nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie czego szukamy – znajomości, miłości a może jedynie przelotnego romansu. W świecie online każdy znajdzie swoje miejsce – zarówno młodsi jak i starsi użytkownicy. Sprawdź na co zwracać uwagę szukając dobrego portalu randkowego oraz poznaj podstawy skutecznego zawierania znajomości.

Ważne pytania, które warto sobie zadać

Można się zastanawiać, czy bardziej czasochłonne jest szukanie miłości poprzez portal randkowy, czy też… szukanie właściwego portalu, na którym tą miłość można znaleźć. W jednym i w drugim wypadku problem jest bardzo złożony i – niejednokrotnie – nie do rozwiązania. Oczywiście treść poniższego artykułu raczej nie pomoże osobom, które szukają miłości. Niemniej może on pomóc tym ludziom, którzy szukają dobrej platformy do poznawania innych osób.

Osoby szukające miłości przez Internet, powinny najpierw odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:

 1. Kogo poszukujemy? Czy nasza relacja ma być czymś głębszym, czy tylko zabawą na jedną lub kilka nocy?
 2. Czy szukamy kogoś, kto w pewnym stopniu ma podobne zainteresowania, pasje?
 3. Czy jesteśmy gotowi na rozczarowanie? Czy poszukujemy miłości po to, by uleczyć swoje wewnętrzne bóle, cierpienia?

Odpowiedzi na te pytania decydują o tym, jakiego portalu szukamy, W internetowym świecie można znaleźć wyspecjalizowane witryny dla konkretnych osób (np. rolników, katolików), bardziej ogólne platformy i strony wyłącznie o charakterze finansowo – erotycznym.

Wybieramy portal randkowy – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza kwestia dotycząca wyboru danej platformy, jest chyba oczywista. Profil i charakter strony – bo o nich mowa – to podstawowe kryteria dotyczące wyboru określonej witryny. Oto krótka charakterystyka większości z nich.

Darmowe portale randkowe

To dość rzadki, ale za to bardzo pozytywnie odbierany wariant witryn randkowych. Niestety – w większości przypadków – darmowe portale randkowe są po prostu… nudne. Nie ma tu zbyt dużo ruchu, użytkownicy logują się co kilka tygodni (jeśli w ogóle to robią), a aktualizacje pojawiają się bardzo rzadko. Mimo to, portale te z pewnością wpadną w oko miłośnikom tradycyjnych związków. Zdecydowana większość z nich to strony, na których można znaleźć miłość lub przyjaźń.

Portale tematyczne

Do tej grupy wliczamy najczęściej witryny przeznaczone dla konkretnych grup społecznych. Społeczności te są zwykle dość hermetyczne, ale to właśnie dzięki takim platformom, można poznać osobę wyznającą podobne wartości. Portale tematyczne mają najczęściej charakter religijny, ale są też i takie, które grupują osoby z konkretnych grup społecznych, jak np. rolnicy.

Portale erotyczne

Portale erotyczne to najbardziej niebezpieczny wariant stron randkowych. W przeciwieństwie do dwóch powyższych grup, prawie zawsze są one nastawione wyłącznie na zysk. Zarejestrowani w nich użytkownicy to niejednokrotnie boty, których celem jest maksymalizacja przychodów. Łatwo je poznać po szybkim inicjowaniu rozmowy. Rejestrując się na takim portalu, można już po kilku minutach otrzymać kilka wiadomości od botów.

Na co zwracać uwagę, wybierając e-randki?

Wybór dobrego portalu randkowego jest nie łatwym zadaniem. Poniższa lista pomoże Ci w odfiltrować na stracie większość niskiej jakości serwisów. Dobrym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na ranking stron randkowych. W przestrzeni Internetu funkcjonują witryny, w ramach których można porównać wybrane portale w oparciu o szereg różnych funkcjonalności.

1. System płatności

Jedna z najważniejszych kwestii, która może decydować nie tylko o opłacalności wyboru konkretnej platformy, ale też… o wynikających z tego faktu wydatkach. Należy unikać płatności kartą kredytową, w której opłata jest dostępna w ramach automatycznie przedłużanej subskrypcji. Warto też unikać tzw. „systemu punktowego”, który polega na wykupie punktów, jednostek wirtualnej waluty itd.

2. Dostępne funkcje

Dobry portal oferujący randki przez Internet, posiada szerokie spektrum funkcji, dostępnych dla użytkownika korzystającego z serwisu za darmo. Mowa tu zwłaszcza o (ograniczonej) komunikacji, możliwości wysłania pewnej ilości wiadomości dziennie i opcji przeglądania części galerii profilowych innych osób.

3. Odsetek użytkowników

Przyszły internetowy randkowicz, powinien zwrócić uwagę również na aktywność na wybranej stronie. Jeśli większość z użytkowników logowała się na niej kilka lub kilkanaście lat temu, to znalezienie za jej pomocą miłości, może okazać się niemożliwe. Warto również sprawdzić odsetek zarejestrowanych kobiet i mężczyzn. Jeśli tych pierwszych będzie miało, portal prawdopodobnie zaoferuje im dostęp bez opłat.

4. Regulamin

To od niego wszystko powinno się zacząć. Warto zwrócić uwagę na to, czy… jest on dostępny dla użytkownika i czy został on napisany w profesjonalny sposób. Warto poszukać zapisów dotyczących botów, czyli fałszywych kont. Ich obecność powinna przynajmniej zniechęcać do korzystania z wybranego portalu. W regulaminie warto zapoznać się również z informacjami dotyczącymi usunięcia konta, reklamacji i – ewentualnie – przerwania subskrypcji.

5. Opinie

Zdanie innych użytkowników na temat wybranego portalu randkowego, powinno być w pewnym sensie wiążące. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym czynnikiem powinien być zdrowy rozsądek i umiejętność oddzielenia rzetelnych opinii od fałszywych reklam. Dotyczy to zwłaszcza niszowych portali o wątpliwej reputacji.

Randki online – jak zacząć?

Przygodę z randkami online należy zacząć od konta darmowego. Nawet najlepsze recenzje, opinie i inne wpisy nie oddadzą autentycznego klimatu wybranego portalu. Korzystając z usług free (a w niektórych portalach jest ich całkiem sporo), można wyrobić sobie zdanie na temat randek za pośrednictwem określonej platformy.

Druga kwestia to sposób randkowania. Chcąc zapoznać się z inną osobą, warto znać swoją wartość. Bądźmy szczerzy – jeśli tuż po założeniu konta pojawia się na naszej skrzynce kilkanaście nieodebranych wiadomości, to znak, że są to w większości boty. Komunikacja z nimi może okazać się bardzo kosztowna. Zwłaszcza, jeśli na portalu panuje zasada „wiadomość = punkt”.

Inną kwestią jest prywatność, która – nawet na portalu randkowym – jest prawdziwą świętością. Owszem, udostępnianie podstawowych danych w postaci opisu profilu i zdjęć do galerii jest w pełni zasadne, ale na tym warto poprzestać. Osoby rozpoczynające korzystanie z portali randkowych, muszą liczyć się z faktem, że nie wszyscy współużytkownicy są nastawienie przyjaźnie.

Randkując przez Internet, warto trochę poczekać. Umówienie się na spotkanie powinny poprzedzać długie godziny spędzone razem na komunikatorze. Bądź co bądź – większość relacji (niekoniecznie tych głębokich) ma swoje korzenie właśnie w rozmowie. Jeśli komuś zależy na bardzo szybkim spotkaniu, to albo chce nas wykorzystać, albo też… korzysta z portalu oferującego seks randki.

Na koniec, portal randkowy nie powinien być czymś w rodzaju odskoczni od prawdziwego życia. Skupienie się wyłącznie na cyfrowym świecie, nie jest ani zdrowe, ani bezpieczne. Równolegle z prowadzeniem życia „w sieci”, warto skupić się również na kontaktach w świecie realnym. Kto wie, czy prawdziwa miłość nie zawita w naszych progach w zupełnie nieoczekiwanym momencie?

Twój profil jest Twoją wizytówką

Samo założenie profilu oraz wykupienie dostępu premium może nie być skutecznym rozwiązaniem. Twój profil na portalu randkowym jest Twoją wizytówką. Postaraj się, aby przedstawić się jako osoba, z którą inny będą chcieli nawiązać kontakt.

 1. Dodaj swoje zdjęcie – dodanie zdjęcia jest podstawowym krokiem, który zwiększa atrakcyjność profilu. Pozwala na „pierwszy kontakt wzrokowy” a tym samym udowodnienie, że nasz profil nie jest fake kontem. Mówi się, że jedno zdjęcie może wyrazić więcej niż tysiąc słów – postaraj się wybrać takie, które przekaże co nieco o Twojej osobowości.
 2. Uzupełnij szczegółowe informacje o sobie – szukając stałego związku warto zacząć od dodania ważnych informacji. Jesteś pedantką/em i wiesz, że to może wpływać na relacje w związku? Dodaj informacje, że dbasz o porządek i nie znosisz bałaganu. Jeśli szukasz jedynie miłosnej przygody warto skupić się na cechach zewnętrznych. Po sposobie uzupełnienia profilu możemy również ocenić w jaki celu dopasowana do nas osoba założyła konto. Oczywiście działa to w dwie strony – dlatego ważne, aby uzupełnić profil o informacje, które są ważne dla nas i które pomogą innym ocenić czy warto z nami nawiązać kontakt.
 3. Zwróć na siebie uwagę – dodanie zdjęcia i kilku informacji o sobie to nie wszystko. Portale umożliwiają dodanie opisu własnej osoby – nie szukaj skutecznego szablonu – po prosu bądź sobą i przedstaw się w ciekawy sposób.
 4. Nawiąż kontakt – rejestracja i uzupełnienie profilu to zbyt mało, żeby umówić się na randkę. Trzeba jeszcze nawiązać kontakt – czekając na pierwszy ruch interesującej nas osoby może przelecieć nam koło nosa okazja poznania wyjątkowej osoby, a być może nawet miłości życia.

Randkowanie przez Internet – czego unikać?

Randkowanie za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów, jest bezpieczne o ile przestrzega się ściśle określonych zasad.

 1. Przekierowania – niektóre portale randkowe (zwłaszcza o tematyce erotyczne), mogą być zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem. Wyzwaniem są tzw. przekierowania, które przenoszą użytkownika do zupełnie innego serwisu, by tak udostępnił swoje dane.
 2. Reklamy – korzystanie zwłaszcza z bezpłatnych portali randkowych, jest obarczone wszechobecnymi reklamami. Lepiej w nie nie klikać, gdyż często są one nośnikiem szkodliwego oprogramowania.
 3. Aplikacje – korzystanie z serwisów przez aplikacje mobilne, jest być może wygodne, ale wiąże się też z możliwością cyberataku. Przed ich instalacją, warto sprawdzić opinie na ich temat.
 4. Przelew – to najbezpieczniejsza forma płatności. Zalecana jest również płatność sms-em, ale zwykle wiąże się ona z wykupem dostępu na okres nie dłuższy, niż 30 dni.
 5. Zdjęcia – lepiej nie wysyłać zdjęć o charakterze erotycznym. Pozostawmy je dla siebie, gdyż mogą one być wykorzystane w szkodliwy dla ich „bohatera” sposób.

Podsumowanie

Randkowanie przez Internet nie jest złe. Niemniej wiąże się ono z pewnymi ograniczeniami. Przestrzeganie ich daje gwarancję, że korzystanie z danego serwisu będzie w pełni bezpieczne i – co najważniejsze – satysfakcjonujące.

1 KOMENTARZ

 1. Miałem przyjemność korzystać z wielu portali, dla mnie podstawa to bezpłatne korzystanie z podstawowych opcji czyli szukanie osób oraz nawiązywanie kontaktu, jeśli tego nie było to odpuszczałem temat, bo zazwyczaj było to czyste naciągactwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Flirt.com – Opinie i informacje o portalu

Flirt to jeden z najpopularniejszych portali randkowych wśród Polaków. Długoletnie doświadczenie pozwoliło na zbudowanie intuicyjnego systemu dopasowanego do...

SekretnySexKontakt – Opinie i informacje o portalu

SekretnySexKontakt to portal randkowy, którego funkcjonalność skupia się przede wszystkim na kojarzeniu par zainteresowanych szybkim i niezobowiązującym flirtem....

OneNightFriend – Opinie i Recenzja

Trzeba przyznać, że portal randkowy OneNightFriend, to jedna z najbardziej tajemniczych stron randkowych. Nazwa tej strony jednoznacznie sugeruje,...

C-date – Opinie i informacje o portalu

C-date to internetowy serwis towarzyski, w którym zarejestrowanych jest ponad 2 miliony Użytkowników. Osoby te to najczęściej ludzie...