Academic Singles – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaZwiązekAcademic Singles - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników91 Votes
1.2
Academic Singles

Academic Singles został stworzony z myślą o łączeniu wykształconych osób. Portal dba o wysoki odsetek kobiet – co jest częstym problemem konkurencyjnych serwisów – oferując im sporą funkcjonalność w ramach darmowego konta. Niestety mężczyźni praktycznie nie obejdą się bez wykupienia konta premium.

Informacje o Academic Singles

Nazwa portalu randkowego Academic Singles może kojarzyć się serwisem dla młodych osób. Zamysłem serwisu nie jest jednak zespalanie wyłącznie młodszych użytkowników. Portal kierowany jest do wykształconych singli z całej Polski. W trakcie rejestracji musimy odpowiedź na pytania, na podstawie których system autonatycznie dopasuje osoby o podobnych cechach, zainteresowaniach i preferencjach.

Założenie konta

 1. Podaj swoją płeć oraz płeć osoby z którą chcesz się umówić (portal również dla osób homoseksualnych).
 2. Podaj e-mail oraz ustaw hasło do konta.
 3. Odpowiedz na pytania zawarte w formularzu. Przykładowe pytania z portalu Academic Singles podczas, których należy wybrać jedną z kilku podanych odpowiedzi:
  • Jaka jest Twoja wizja podziału obowiązków w związku?
  • Czy możesz zaufać swojemu partnerowi na początku związku?
  • Co jest pierwszą rzeczą, którą chciałbyś wiedzieć o swoim nowym partnerze?
 4. W kolejnym etapie testu należy określić w skali od 1-6 opis czego oczekujesz od partnerki/partnera. Następnie będziemy musieli odpowiedzieć na pytania określające Ciebie oraz jak określiliby Cię Twoi przyjaciele.
 5. Po teście osobowości pozostaje już tylko wypełnić kilka pól: Imię, data urodzenia oraz informacja na temat wzrostu, koloru oczu, włosów oraz sylwetki. W portalu Academic Singles podajemy jednie przybliżone dane lokalizacyjne – kraj, województwo oraz powiat Zgodnie z zamysłem portalu (dla osób wykształconych) należy podać wykonywany przez siebie zawód oraz wykształcenie. W tej części zostaniesz również poproszony o określenie swojego wyznania (religii) oraz stosunku do alkoholu oraz palenia.
 6. Po wypełnieniu formularza Twoje konto zostanie utworzone, w profilu możesz dodać więcej informacji o sobie oraz zdjęcia.

Uzupełnienie profilu

Jeśli zależy Ci na umówieniu się z wyjątkową osobą, koniecznie uzupełnij swój profil. System podpowiada, że jedynie 3% użytkowników odpisuje osobom bez zdjęcia więc na pewno warto to zrobić. W profilu możesz uzupełnić informacje na temat swoich zainteresowań, które będą widoczne dla przeglądających Twój profil. Lubisz podróże, sport, dobre kino lub książkę? Te informacje mogą „zaplusować” u osób, które zajrzą na profil i będą chciały nawiązać kontakt. A do tego już na starcie będziecie mieli wspólne tematy! Możesz również dodać informacje o wymarzonym miejscu do życia. Spokojna wioska, góry a może życie w miejskim zgiełku? Im więcej informacji uzupełnisz tym większe szanse, że znajdziesz miłość swoje życia.

Korzystanie z portalu

Po ustawieniu kryteriów wyszukiwania system dopasuje do Ciebie odpowiednie osoby. Wystarczy przejść na profil interesującej Cię osoby i wysłać wiadomość. Ciekawą funkcją portalu jest wysyłanie zapisanego szablonu pytań, który pełni rolę Twojego osobistego testu. Możesz zapytać o to co Cię interesuje na temat drugiej osoby, przykładowo:
 • Jakie jest Twoje najmilsze wspomnienie z dzieciństwa?
 • Kto jest dla Ciebie inspiracją w życiu?
 • Trzy marzenia, które chciałabyś/chciałbyś żeby się spełniły?
Jeśli druga osoba zdecyduje się odpisać na pytania, na podstawie odpowiedzi upewnisz się czy jesteś na dobrej drodze do znalezienia swojej miłości. Twoje zdjęcie jest udostępniane tylko osobom, którym zdecydujesz się je pokazać. Nawiązał się miły kontakt? Pokaż się drugiej osobie i umówcie się na spotkanie.

Aplikacja

O ile nie zawsze jesteśmy przy komputerze czy laptopie to telefon z dostępem do internetu praktycznie większość z nas ma prawie zawsze przy sobie. Aplikacja to już w zasadzie standard portali randkowych. Ważna jest jednak nie tylko dostępność aplikacji, ale również jej przejrzystość oraz łatwość korzystania z oferowanych funkcji. Aplikacja od Academic Singles jest dostępna dla użytkowników systemu Android oraz iOS, zarówno posiadaczy członkostwa premium jak i darmowego konta. Zarówno wersja mobilna jak i przeglądarkowe są bardzo podobne. Zaletą aplikacji są powiadomienia push, które otrzymasz kiedy zostaną dopasowane do Ciebie nowe osoby lub otrzymasz wiadomość.

Koszt członkostwa premium

Academic Singles w podstawowej wersji jest darmowy, dając możliwość zapoznania się z systemem oraz wstępne sprawdzenie jak korzystanie z portalu randkowego wygląda w praktyce. Czytanie i wysłanie wiadomości do dopasowanych osób jest bezpłatne jedynie dla kobiet. Mężczyźni w wersji darmowej mogą wysłać tylko jedną wiadomość dziennie, a otrzymane odpowiedzi są zamazane. Academic Singles można więc zaliczyć do grona w połowie darmowych portali randkowych. Korzyści z członkostwa w wersji premium:
 • wyraźne zdjęcia – dla zwykłych użytkowników zdjęcia mogą być rozmazane, jeśli taką opcję zaznaczył właściciel/ka profilu,
 • wysyłanie i odbieranie wiadomości bez ograniczeń,
 • informacje o osobach przeglądających profil,
 • dodawanie kontaktów do listy ulubionych.
Academic Singles - koszt premium
Aktualnie na członkostwo premium obowiązuje promocja, w której dostęp kosztuje 39,90 złotych na okres jednego miesiąca. Jeśli portal Ci się spodoba możesz przedłużyć dostęp premium za 119.90 złotych miesięcznie na okres 3 miesięcy bądź za 79.90 złotych miesięcznie na okres 6 miesięcy. Płatności można dokonywać za pomocą karty płatniczej bądź PayPal. Jeśli zdecydujesz się na wstępne przetestowanie portalu w promocji pilnuj okresu zakończenia usługi. Płatność za kolejny miesiąc zostanie pobrana automatycznie na kwotę 199,50 złotych za kolejny miesiąc. Jeśli portal Ci się podoba i zamierzasz dłużej z niego korzystać ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie anulowanie subskrypcji i skorzystanie z pakietu 3 bądź 6 miesięcznego.

Usuwanie konta

Umowa z portalem Academic Singles jest zawierana tuż po rejestracji. Podstawowa funkcjonalność jest dostępna nie odpłatnie – umowa nie odpłatna. Przejście na umowę odpłatną następuje po zakupie członkostwa premium. Najważniejsze punkty z regulaminu odnośnie wypowiedzenia umowy:
 • odstąpienie od umowy musi nastąpić co najmniej 14 dni kalendarzowych przez zakończeniem okresu abonamentowego,
 • wypowiedzenie można złożyć w trybie on-line przez portal Academic Singles lub przesyłając pocztą na wskazany adres po czym możemy dezaktywować profil w ustawieniach konta,
 • umowa nie jest rozwiązywana przez usunięcie konta – konieczne jest złożenie stosownego wypowiedzenia (punkt wyżej),
 • podczas zakupu członkostwa premium klient jest informowany o okresie trwania umowy oraz dniu jej rozpoczęcia.
Dopiero po tych czynnościach możemy usunąć konto i spokojnie zakończyć przygodę z portalem. Z jednej strony dzięki automatycznemu odnowieniu mamy ciągłość dostępu do portalu, jednak z drugiej należy pamiętać, aby zawczasu zakończyć umowę w przypadku niezadowolenia czy po prostu znalezienia swojej drugiej połówki.

Opinia

W formularzu rejestracyjnym musimy odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej osobowości oraz oczekiwań wobec partnera – wykształcenie wydaje się być drugo, jeśli nie nawet trzeciorzędne. Sęk w tym, że portal w swoich założeniach miał skupiać osoby wykształcone – a poza wypełnieniem informacji o stopniu wykształcenia oraz pracy nie znajdujemy nic więcej. Mimo wszystko Academic Singles posiada wszystko co powinien posiadać portal randkowy. Dobre dopasowanie, możliwość szczegółowego dopasowania uzupełniając dodatkowe informacje w profilu, wygodna aplikacja i możliwość przetestowania podstawowych funkcji za darmo. Niska cena za pierwszy miesiąc testowy również jest atutem. W końcu każdy chce sprawdzić pełną funkcjonalność portalu nie wydając przy tym ogromnych sum. Niestety dużym minusem jest automatyczna subskrypcja. Tuż po zakończeniu okresu członkostwa następuje odnowienie – jednak tym razem na większą sumę niż w przypadku pierwszego promocyjnego miesiąca. Kończąc przygodę z portalem randkowym Academic Singles należy w odpowiednim czasie wypowiedzieć umowę.
Academic Singles
Academic Singles
Podsumowanie
Academic Singles to portal randkowy z dużym potencjałem. Szczegółowy formularz rejestracyjny pozwala na dokładne dopasowanie singli. Korzystając z konta premium należy zachować szczególną czujność. Brak wypowiedzenia umowy może nieoczekiwanie ścigąć co miesiąc pieniądze z naszego konta.
Ocena użytkowników91 Votes
Zalety
Rozbudowany system dopasowania
Wady
Płatność jedynie kartą płatniczą oraz PayPal
Automatyczne odnawianie subskrypcji premium
1.2
Academic Singles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!

Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Final Score
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Co robić z dziewczyną? Lista ponad 40 kreatywnych pomysłów

Bez względu na to, jak długo jesteś ze swoją dziewczyną, znalezienie nowych i interesujących rzeczy do zrobienia razem...

Negatywne cechy charakteru, nad którymi warto pracować 

Każdy z nas ma pewne negatywne cechy, nad którymi powinien pracować. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest pierwszym krokiem...

Pozytywne cechy charakteru: 20 dobrych cech przydatnych w życiu

Każdy człowiek inny zestaw cech charakteru, które czynią go wyjątkowym. Niektórzy ludzie są mili, inni są zdecydowani czy...

4 pomysły na świętowanie rocznicy związku

Każdy rok spędzony razem to dobra okazja do wspólnego świętowania czy nawet obdarowywania się upominkami. Rocznice, i to...