Singles50 – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaZwiązekSingles50 - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników37 Votes
3.6
Singles50

Zdecydowana większość portali randkowych jest przeznaczona wyłącznie dla osób młodych. Zjawisko to ma oczywiście swoje dobre i złe strony, choć nie da się ukryć, że z tzw. „portali dla młodych” korzystają również osoby w sile wieku. Na tym tle serwis Singles50 wygląda dosyć osobliwie. Jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony dla osób po pięćdziesiątym roku życia.

Informacje o Singles50

Co ciekawe – ten oryginalny portal randkowy należy do dobrze wszystkim znanej marki Be2, która jakiś czas temu postanowiła „wypuścić” na rynek swój nowy produkt, ukierunkowany na potrzeby osób w średnim i starszym wieku. Dlatego tematem poniższej recenzji nie będzie wyłącznie sam opis portalu, ale też wszystkich jego funkcjonalności, które powinny być dostosowane do potrzeb osób z tej grupy wiekowej.

Rejestracja w serwisie – krótki przewodnik

Singles50 to serwis randkowy, w którym proces rejestracji jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy wejść na stronę główną portalu, wprowadzić swój adres e-mail i hasło za pomocą których będziemy się logować i… to wszystko. Oczywiście po utworzeniu konta trzeba też będzie wypełnić krótki test osobowości, ale w gruncie rzeczy jest to standard w przypadku tego typu portali. W trakcie wypełniania profilu Użytkownik zostanie zapytanie o określone preferencje a zebrane w ten sposób dane posłużą do późniejszego porównania ze sobą poszczególnych profili. Nawiasem mówiąc taka metoda kojarzenia par jest bardzo skuteczna, chociażby ze względu na możliwość wejścia w głębszą i bardziej pozytywną relację już na samym starcie.

Atuty serwisu

Serwis randkowy Singles50 to propozycja dla osób, które:
  1. Szukają stałego i stabilnego związku – opartego na zaufaniu i wierności. W przeciwieństwie do większości analogicznych profili, strona ta nie kojarzy potencjalnych partnerów wyłącznie na podstawie lokalizacji, lecz również w oparciu o opisywany wcześniej test osobowości.
  2. Bezpieczeństwo – to kolejny argument, dla którego warto wybrać ten serwis. Dlaczego? Ponieważ skutecznie chroni on dane osobowe swoich Użytkowników, którzy w oczywisty sposób są najbardziej podatni na wszelakie próby wyłudzenia i oszustwa. Poza tym do informacji przedstawionych przez Użytkownika dostęp mają wyłącznie te osoby, które posiadają konto w serwisie.
  3. Gwarancja kontaktów – portal randkowy został tak zaprojektowany, by Użytkownicy kont Premium mieli możliwość utrzymywania kontaktów z jednocześnie 10 różnymi, potencjalnymi partnerami. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne z punktu widzenia Użytkowników, którzy jeśli nie mają możliwości znalezienia takiego kontaktu, mogą liczyć na darmowe przedłużenie okresu subskrypcji.

Darmowe konto

Portal randkowy Singles50 jest dostępny zarówno z poziomu konta darmowego, jak również konta Premium. Problem w tym, że funkcjonalność wersji bezpłatnej ogranicza się wyłącznie do częściowego przeglądania zawartości wybranego profilu i – rzecz jasna – możliwości założenia konta, wraz z wypełnieniem testu osobowości. Jedyną sensowną alternatywą pozostaje zatem konto Premium.

Funkcjonalność konta Premium

W ramach konta Premium możemy:
  • przeglądać zdjęcia Użytkowników w pełnej rozdzielczości. W przypadku korzystania z konta płatnego są one po prostu mało widoczne,
  • wysyłać i odbierać nieograniczoną liczbę wiadomości od innych Użytkowników, w tym też wiadomości zawierających nasze dane osobowe i kontaktowe,
  • przeglądać listę osób, które wcześniej odwiedzały nasz profil,
  • generować listę ulubionych kontaktów, z którymi w szczególny sposób lubimy rozmawiać.
Załadowanie zdjęcia Użytkownika jest możliwe zarówno w przypadku korzystania z konta darmowego jak i Premium.

Płatności i subskrypcje

Płatności w serwisie realizowane są wyłącznie za pomocą PayPala lub karty kredytowej. Wykupienie płatnej subskrypcji w ramach konta Premium nie jest trudne (trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund), ale też wymaga przestrzegania zasad związanych z automatycznym przedłużaniem ważności konta. Na kwestię tą należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż dostęp do konta Premium w serwisie nie jest tani.

Abonament miesięczny

Za miesięczny dostęp do serwisu zapłacimy w promocji 39.90 złotych. Jest to najbezpieczniejszy wariant płatności, gdyż subskrypcja wydłużana jest każdorazowo o kolejny miesiąc. Z drugiej strony koszt subskrypcji każdego kolejnego miesiąca jest już znacznie droższy i wynosi 199,50 złotych. Jeśli zdecydujemy się przetestować portal z promocyjnym dostępem, należy pilnować okresu wypowiedzenia umowy – czyli anulowania subskrypcji. W przypadku spełniania oczekiwań przez Singles50 korzystniej jest wykupić dostęp kwartalny bądź półroczny jeśli zamierzamy korzystać z portalu dłużej, niż tylko przez kolejny miesiąc.

Abonament kwartalny

Za kwartalny dostęp do serwisu zapłacimy już nieco więcej, bo aż 119.90 złotych na miesiąc. Nietrudno więc sobie wyobrazić, że przeoczenie terminu rezygnacji z konta będzie się wiązało z automatycznym pobraniem opłaty w wysokości około 360 złotych.

Abonament półroczny

Za półroczny dostęp do portalu trzeba zapłacić 79.90 złotych miesięcznie. Teoretycznie jest to mniej, ale mnożąc tą kwotę razy 6 otrzymujemy prawie 480 złotych. Kwotę tą serwis pobierze automatycznie w przypadku, gdy zapomnimy o wcześniejszym usunięciu konta i rezygnacji z umowy. Uwaga! Wypowiedzenie umowy (anulowanie płatnej subskrypcji) powinno nastąpić na 14 dni przed końcem okresu rozliczeniowego. W takim przypadki należy wysłać oświadczenie on-line bądź listownie na adres Singles50. Pamiętać też należy – o ile nie chcemy wykupić konta Premium na kolejny miesiąc – by usunąć funkcję automatycznego generowania płatności obciążających nasze konto. Płatności można dokonać wyłącznie przez PayPal oraz kartę płatniczą.

Usuwanie konta Użytkownika – porady praktyczne

Jak w każdym analogicznym serwisie randkowym, również i tutaj istnieje możliwość usunięcia i dezaktywacji konta. Należy jednak pamiętać, że przerwanie subskrypcji jest uzależnione tylko i wyłącznie od zaprzestania realizacji płatności cyklicznych. Jak zatem usunąć konto w serwisie Single50? Tutaj sprawa jest dosyć prosta. Wystarczy wejść w „Ustawienia konta” a następnie w znajdujący się na samym dole odnośnik „Dezaktywuj profil”. Po kliknięciu w niego nasze konto zostaje automatycznie zdezaktywowane. Należy jednak pamiętać, że na tym nasza „przygoda” z serwisem się nie kończy. Co zatem należy zrobić? W następnym oknie pojawi się odnośnik „Usunąć profil”. Po jego kliknięciu wchodzimy w „Dezaktywuj mój profil”. Po kliknięciu w odnośnik konto zostaje czasowo zawieszone a dane w nim udostępnione nie są już widoczne dla innych Użytkowników. Warto pamiętać, że późniejsze logowanie w oparciu o dane starego, „wykasowanego” już profilu, może doprowadzić do jego ponownego przywrócenia. Dlatego przed rozpoczęciem korzystania z serwisu należy dokładnie zaznajomić się z jego regulaminem, gdyż w przeciwnym razie mogą nam zostać naliczone dodatkowe koszty.

Opinie Użytkowników

Jak każdy portal randkowy, również i Singles50 jest bardzo często opiniowany przez swoich Użytkowników. Opinie te są zarówno pozytywne jak i negatywne, choć w zdecydowanej większości występują te pierwsze. Co zatem sądzą Użytkownicy portalu na temat dostępnych w nim funkcjonalności? Wśród zalet korzystania z serwisu wielu Użytkowników wymienia możliwość szybkiej i bezproblemowej rejestracji konta, a także – szybki zakup uczestnictwa Premium. Jest to z pewnością ważne dla tych osób, które są już po pięćdziesiątce i nie zawsze mogą pochwalić się umiejętnością zaawansowanej obsługi komputera. Zaletą jest też ukierunkowanie witryny na potrzeby konkretnych osób. Zakładać w niej konto mogą wyłącznie te osoby, które skończyły 50 lat. Poza tym obsługa serwisu nie generuje żadnych problemów, co zresztą jest zasługą odpowiednio zaprojektowanego interfejsu Użytkownika. Atutem jest tu też możliwość łatwego usunięcia konta. Niemniej serwis Singles50 ma również swoje wady. Największą z nich jest system płatności, który dla osób po pięćdziesiątce może być sporym wyzwaniem. Podczas korzystania z portalu należy też pamiętać o wspomnianym, automatycznym przedłużaniu opłat za płatną subskrypcję. Brak znajomości reguł obowiązujących na portalu może bowiem wygenerować spore koszty, na które Użytkownicy nie są przygotowani. Zresztą zgodnie podkreślają to osoby korzystające z konta Premium.
Singles50 - opinie
Singles50
Podsumowanie
Singles20 to serwis randkowy, który wypełnia swoistą niszę na "rynku" analogicznych portali internetowych. Ze względu na swoją grupę docelową, należy on również do grupy witryn, które zorientowane są na bardziej przewidywalny związek, pełen miłości, czułości, ale i poczucia stabilności i bezpieczeństwa.
Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Ocena użytkowników37 Votes
Zalety
Portal ukierunkowany pod konkretnych użytkowników
Intuicyjna obsługa
Wady
Dość drogie konto Premium
Automatyczna subskrypcja premium
3.6
Singles50

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!

Funkcjonalność
Aktywność użytkowników
Koszt premium
Final Score
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Co robić z dziewczyną? Lista ponad 40 kreatywnych pomysłów

Bez względu na to, jak długo jesteś ze swoją dziewczyną, znalezienie nowych i interesujących rzeczy do zrobienia razem...

Negatywne cechy charakteru, nad którymi warto pracować 

Każdy z nas ma pewne negatywne cechy, nad którymi powinien pracować. Uzmysłowienie sobie tego faktu jest pierwszym krokiem...

Pozytywne cechy charakteru: 20 dobrych cech przydatnych w życiu

Każdy człowiek inny zestaw cech charakteru, które czynią go wyjątkowym. Niektórzy ludzie są mili, inni są zdecydowani czy...

4 pomysły na świętowanie rocznicy związku

Każdy rok spędzony razem to dobra okazja do wspólnego świętowania czy nawet obdarowywania się upominkami. Rocznice, i to...