Fellow – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieFellow - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników61 Votes
1.3
Fellow

W Internecie istnieje niewiele portali randkowych dla gejów, aczkolwiek – jeśli chodzi o ich popularność – to Fellow plasuje się najwyżej wśród nich. Serwis ten jest dość duży, gdyż ma charakter międzynarodowy. Co więcej, według przytaczanych przez administrację informacji, zarejestrowano się w nim około 140 tysięcy użytkowników.

Fellow – informacje o portalu

Fellow to portal randkowy dla gejów, który – biorąc pod uwagę analogiczne, damsko-męskie witryny – charakteryzuje się pewnym minimalizmem treści. Wchodząc na stronę główną portalu, trudno się domyślić, że jesteśmy na stronie randkowej dla gejów. Jest to niewątpliwą zaletą serwisu, który (na pierwszy rzut oka) wydaje się być na odpowiednim poziomie.

Żeby było ciekawiej, nie ma tu też wulgarnych, ani erotycznych zdjęć. No dobrze, trochę ich jest, ale dostęp do nich jest zabezpieczony. Oznacza to, że można uzyskać go tylko na określonych warunkach, co jest kolejnym atutem serwisu. Na koniec warto zaznaczyć, że moderacja sprawia tu wrażenie bardzo profesjonalnej. To dzięki niej witryna funkcjonuje na wysokim poziomie, a jej użytkownicy mogą cieszyć się profesjonalnym wsparciem.

Jak zarejestrować się w serwisie?

I tu pierwsza niespodzianka. Zgodnie z tym co pisaliśmy wcześniej, serwis ten ma charakter międzynarodowy. Użytkownicy spoza Polski szukają w nim przede wszystkim seksu i niezobowiązujących randek. Z kolei Polacy traktują tą witrynę przede wszystkim jako platformę do poszukiwania miłości, choć oczywiście miłośnicy „szybkich randek” również mogą korzystać z serwisu. Jednym słowem, jest to portal dla każdego a rejestracja w nim jest bardzo prosta.

Pierwszy etap rejestracji jest bardzo prosty. Ogranicza się on do podania loginu i hasła. Następnie na nasz adres mailowy przychodzi wiadomość z linkiem aktywacyjnym, w który klikamy, by uzyskać pełny dostęp do konta. To jednak nie wszystko! Po aktywacji profilu musimy wypełnić krótki formularz dotyczący naszego wyglądu, ale też preferowanego wyglądu i cech partnera. Dopiero po wypełnieniu wszystkich pól, możemy zacząć w pełni korzystać z potencjału naszego konta.

Pierwsze logowanie

Gdy już zakończymy wszystkie czynności związane z rejestracją nowego konta i aktywujemy nasz adres e-mail, konieczne będzie dokładne opisanie siebie, wraz z udostępnieniem stosownego zdjęcia profilowego. Jeśli chodzi o te ostatnie, to musi ono być typowym, dobrze oświetlonym zdjęciem, w którym należy unikać przedstawiania treści pornograficznych. W przeciwnym razie zostanie ono usunięte z serwisu przez moderację.

Dodawanie zdjęć o tematyce erotycznej jest możliwe, ale dopiero w przypadku udostępniania kolejnych materiałów w galerii. Co więcej – zdjęcia o takiej treści muszą być w odpowiedni sposób oznaczone. Dzięki temu serwis będzie mógł ostrzec innych użytkowników przed ich przeglądaniem.

Funkcjonalności serwisu – co warto o nich wiedzieć?

Osoby korzystające po raz pierwszy z serwisu, mogą być zaskoczone faktem, że większość dostępnych tu funkcji ma charakter darmowy. Portal dla gejów nie oferuje typowego dostępu do subskrypcji. Wręcz przeciwnie – możliwości konta standardowego są dość duże, ale dodatkowo można je rozszerzyć poprzez zakup dodatkowych usług.

 1. Profil na stronie głównej – to jedna z podstawowych a zarazem najskuteczniejszych usług Premium, dostępnych w ramach Fellow+. Usługa ta polega na tygodniowym udostępnienie swojego profilu na stronie głównej serwisu. Dzięki temu liczba odwiedzin znacznie się zwiększa, podobnie zresztą jak zainteresowanie naszym kontem użytkownika.
 2. Dodatkowy pakiet zdjęć – jest to usługa, która pozwala rozszerzyć swoją galerię o dodatkowe 35 zdjęć na okres 2 miesięcy. Dzięki temu nasz profil jest atrakcyjniejszy dla innych użytkowników, a my sami stajemy się bardziej wiarygodni. Poza tym powiększona galeria to wzrost szans na znalezienie partnera.
 3. Ulubione – dzięki tej funkcji, za którą zresztą można zapłacić, użytkownik będzie mógł sprawdzić, w czyich „ulubionych” znajduje się jego profil. W ten sposób łatwiej będzie nawiązać kontakt z osobą, która jest nieśmiała i nie chce otwarcie mówić o swoich uczuciach lub preferencjach.

To jednak nie wszystkie funkcje portalu. Użytkownik serwisu Fellow może również skorzystać z szeregu mniej rzucających się w oczy, ale za to równie funkcjonalnych narzędzi i funkcji. Oto najważniejsze z nich:

 1. wyszukiwarka – dzięki której za pomocą wielu różnych filtrów można wyszukiwać interesujące nas osoby,
 2. rekomendacja partnerów – dzięki tej funkcji użytkownicy mogą wyszukać (za pomocą systemowych algorytmów) odpowiednie dla siebie osoby i to w oparciu o własne cechy, preferencje czy też lokalizację,
 3. aplikacja mobilna – to istotny krok naprzód, jeśli chodzi o porównanie Fellow z innymi, niekoniecznie gejowskimi stronami randkowymi; dzięki niej można skorzystać z funkcjonalności serwisu również na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida lub iOS,
 4. komentarze – jak na typowy „męski” portal randkowy przystało, w Fellow nie ma buziek, słoneczek i innych oznaczeń; alternatywą dla nich są komentarze, które można zostawić pod wybranym profilem.

Usunięcie konta i rezygnacja z opłat

Usunięcie konta z Fellow jest bardzo proste i ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć. Wystarczy wejść w menu „Ustawienia”, następnie w zakładkę „Usuń profil”, a na koniec w „Zapisz”. Po potwierdzeniu chęci usunięcia konta, portal poinformuje nas o jego wykasowaniu z serwerów serwisu.

Wykasowanie portalu wiąże się rzecz jasna z utratą wszystkich danych znajdujących się na naszym koncie użytkownika. Dotyczy to zarówno przesłanych zdjęć, udostępnionych informacji na temat naszej osoby, jak i wykupionych przez nas usług. Niektóre z nich mają charakter tymczasowy, a w inne okresowy. Niezależnie od tego, dostęp do każdej z nich zostanie zablokowany przez fizyczne usunięcia konta.

Opinie użytkowników

Opisywany portal dla gejów zyskał mnóstwo opinii, które najczęściej mają charakter pozytywny. Nie oznacza to oczywiście, że jest to idealny portal randkowy dla gejów, dlatego wśród przytaczanych komentarzy pojawiały się również oceny negatywne.

Zalety:

 • duża liczba użytkowników, zapewniająca efektywniejsze poszukiwania wymarzonej osoby,
 • ukierunkowanie portalu na różne rodzaje relacji, choć w pewnym sensie nadal dominuje tu seks,
 • wysoki poziom portalu, brak wszechobecnej erotyki,
 • wyjątkowość witryny, uformowana przez jego „target”,
 • możliwość prowadzenia rozmów bez konieczności wykupienia dodatkowych usług,
 • przejrzysty interfejs programu.

Wady:

 • jest to typowy portal dla gejów, osoby hetero nie mają czego w nim szukać,
 • brak przejrzystego systemu płatności,
 • duża liczba pojawiających się reklam, które w pewnym momencie mogą się okazać uciążliwe.

 

Fellow - opinie
Fellow
Podsumowanie
Fellow to dość niszowy portal dla gejów, który jednak w pewnym sensie mocno zaskakuje. Takim zaskoczeniem jest duża liczba funkcjonalności dostępna z poziomu konta standardowego, brak natarczywej erotyki i wysoki poziom strony WWW. Na uwagę zasługuje również prosty interfejs systemu. Sprawia on wrażenie, że został stworzony przez mężczyzn dla mężczyzn. Jednym słowem - jest to portal, który warto polecić innym użytkownikom.
Ocena użytkowników61 Votes
Zalety
Darmowe prowadzenie rozmów
Duża baza użytkowników
Wady
Duża liczba reklam
1.3
Fellow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

OneNightFriend – Opinie i Recenzja

Trzeba przyznać, że portal randkowy OneNightFriend, to jedna z najbardziej tajemniczych stron randkowych. Nazwa tej strony jednoznacznie sugeruje,...

SexBadoo – Opinie i Informacje

Powiedzmy to sobie szczerze - portal randkowy SexBadoo nie jest przeznaczony dla "grzecznych" użytkowników i użytkowniczek. Jest to...

Portale randkowe dla seniorów

Życie seniora nie jest łatwe i to zarówno w kontekście zdrowia, pracy, ale i... uczuć. Osoby starsze kojarzone...

Pomysł na randkę: 60 kreatywnych propozycji

Jeśli chodzi o planowanie randki, możliwości są nieograniczone. Jednak ważne jest, aby wybrać aktywność, która spodoba się obojgu...