Czy profesjonalne farby do włosów są lepsze niż drogeryjne?

Strona głównaUrodaCzy profesjonalne farby do włosów są lepsze niż drogeryjne?

Zastanawiasz się nad wyborem farby do koloryzacji włosów? Od lat używasz farb kupionych w drogerii i nigdy nie jesteś do końca zadowolona z efektów koloryzacji? W tej chwili profesjonalne farby fryzjerskie są ogólnodostępne i możesz je przetestować w warunkach domowych. Tylko pytanie, czy samodzielne farbowanie profesjonalnym preparatem ma sens i jakiego efektu możesz się spodziewać?

Większy wybór kolorów

Farby profesjonalne dają większy wybór barw i ich odcieni. W przeciwieństwie do farb drogeryjnych kolory można ze sobą swobodnie łączyć. Farby profesjonalne świetnie się więc sprawdzą, jeśli chcesz uzyskać niestandardowy odcień np. brąz z domieszką fioletowego albo złotego. Farba profesjonalna działa bardzo precyzyjnie i pozwala na koloryzację w wielu barwach, tzn. w przypadku balejażu lub ombre. Jeśli jednak myślisz o wielobarwnej koloryzacji, lepiej wybierz się do salonu fryzjerskiego.

Kupując farbę w hurtowni lub w sklepie fryzjerskim masz dostęp do palety barw, dzięki czemu możesz dość dokładnie sprawdzić jaki kolor włosów uzyskasz. W drogeriach nie zobaczysz palety barw, a kolor ze zdjęcia na opakowaniu często będzie różnił się od tego, który uzyskasz. Zdjęcia na opakowaniach pokazują tzw. „uśrednioną” wersję. Barwa po koloryzacji gotowym preparatem z drogerii zależy od naturalnego koloru włosów, ich struktury, a także ilości siwych włosów do pokrycia.

Profesjonalne farby do włosów znajdziesz na: https://hair-shop.pl/pl/menu/farby-do-wlosow-173.html

Dokładna aplikacja

Wybierając profesjonalną farbę, musisz osobno zakupić krem koloryzujący i oksydant (woda utleniona). Bardzo ważne, żeby wymieszać składniki w dokładnych proporcjach opisanych na opakowaniu. Jeśli użyjesz np. za dużo oksydantu, możesz zniszczyć włosy. W przypadku farby profesjonalnej trzeba samodzielnie odmierzyć proporcje składników. Kupując farbę w drogerii, cały gotowy zestaw masz w jednym opakowaniu. Nie musisz się więc zastanawiać się, ile utleniacza dodać. Niestety farby drogeryjne na ogół zawierają w swoim składzie więcej wody utlenionej. Skraca to czas farbowania, ale bardziej niszczy włosy. 

Profesjonalne farby do włosów są droższe od drogeryjnych, jednak mają w swoim składzie więcej składników aktywnych i dzięki temu koloryzacja wystarcza na dłużej. Są więc dużo bardziej wydajne i pomagają zaoszczędzić czas. Trzeba jednak aplikować farbę dokładnie wg instrukcji. Profesjonalne preparaty są dużo bardziej skoncentrowane i użyte w nadmiarze, mogą bardzo zniszczyć włosy podczas jednego farbowania.

Profesjonalna farba z amoniakiem czy bez?

Zastanawiasz się, czy kupić preparat z dodatkiem amoniaku, czy bez? Zależy to od stanu Twoich włosów i skóry głowy. Farby bez amoniaku są delikatniejsze dla skóry głowy i nie powodują podrażnień. Mniej niszczą także włosy. Jeśli zatem masz cienkie włosy dodatkowo zniszczone częstym farbowaniem lub wrażliwą skórę głowy, wybierz farbę bez amoniaku.

Farby z dodatkiem amoniaku lepiej kryją włosy. Sprawdzą się, więc jeśli masz dużo siwych włosów albo chcesz radykalnie zmienić kolor włosów. Farbę z amoniakiem wybierz jednak tylko, jeśli Twoje włosy są zdrowe i nieuszkodzone.

Podsumowując- używając profesjonalnych farb, uzyskasz trwalszy efekt koloryzacji i mocniejszy efekt pielęgnacji włosów. Masz też większy wybór barw. Musisz jednak wiedzieć, jak w bezpieczny sposób aplikować farbę. Kupując preparat w sklepie fryzjerskim, zapytaj o to sprzedawcę, natomiast przed zakupem w sklepie internetowym, dokładnie przeczytaj instrukcję.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Czy pamiętasz o tonizacji skóry twarzy?

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to najlepszy sposób na to, by zachować promienną, zdrową cerę, która zawsze wygląda zdrowo...

Jak zrobić maseczkę na twarz z aloesu? 6 domowych przepisów

Maseczka z aloesu jest idealna do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Dzięki zawartości naturalnych składników, wygładza i odżywia skórę,...

A może przyczyną suchych włosów jest niewłaściwy szampon?

Suche lub przetłuszczające się włosy, to problem wielu z nas. Dzisiaj zajmiemy się tym pierwszym problemem. Bardzo ciężko...

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Olejek rycynowy jest jednym z chętniej wybieranych naturalnych środków do pielęgnacji włosów. Zakres działania jest naprawdę imponujący, zaczynając...