eDarling – Opinie i informacje o portalu

Strona głównaRandkowanieeDarling - Opinie i informacje o portalu
Ocena użytkowników33 Votes
1.4
eDarling

Mało jest w tzw. „polskim internecie” serwisów, które na poważnie podchodzą do kwestii kojarzenia ze sobą potencjalnych par. eDarling to portal, który łamie ten stereotyp, choć – bądźmy szczerzy – nie jest to jedyne takie miejsce w sieci. Mimo to należy podkreślić, że jego dość oryginalny interfejs i innowacyjne metody psychoanalityczne sprawiają, że warto poświęcić mu więcej uwagi.

Czym jest eDarling?

Jest to serwis randkowy, który łączy ze sobą ludzi oczekujących czegoś więcej od związku, niż tylko zwykłej „przygody”. Cechą wyróżniającą ten portal jest zaawansowany system badań psychologicznych, dzięki którym – na podstawie modeli matematycznych – można (teoretycznie) znaleźć przyjaciół a nawet… partnera na całe życie. Dlaczego akurat „teoretycznie”? Ponieważ model ten nie jest doskonały, chociażby ze względu na próbę dopasowania osobowości tylko na podstawie określonych algorytmów. Oczywiście kwestia prawdomówności użytkowników to zupełnie inna sprawa. Według danych przedstawianych przez portal, eDarling posiada 13 milionów użytkowników z Europy. Dokładna ilość randkowiczów z Polski jest nieznana. Portal działa na polskim rynku randkowym nieprzerwanie od 2010 roku, co świadczy o dobrej jakości oferowanych usług.

Rejestracja – co warto wiedzieć?

Rejestracja w serwisie jest bardzo prosta i ogranicza się do założenia darmowego (!) konta. W trakcie rejestracji przyszły Użytkownik wypełnia specjalny formularz, w którym należy wprowadzić ogólne dane osobowe, wraz z – rzecz jasna – adresem mailowym, na którym będzie osadzone wybrane konto. Po przejściu wszystkich tych kroków i potwierdzeniu rejestracji poprzez skrzynkę mailową, rozpoczyna się tak zwany test osobowości. Szczerze mówiąc, jest to test bardzo profesjonalny, który wymaga starannego podejścia do tematu i… odrobiny czasu. Zwłaszcza, że jego wypełnienie trwa około 45 minut. Gdy zakończymy nasz test, zostajemy przekierowani na stronę startową serwisu. Przykładowe pytania:
 • ocena w skali od 1-7 jak ważny jest dla Ciebie wiek drugiej osoby,
 • Twój stan cywilny,
 • wykształcenie oraz jak ważne jest wykształcenie partnera/ki,
 • stosunek do alkoholu oraz palenia papierosów.
Poza pytaniami opisowymi, system poprosi nas o wybór spośród obrazków – który obraz się nam bardziej podoba, jakie danie najbardziej lubimy czy w którym miejscu chcielibyśmy zamieszkać.

Darmowe konto

W portalu eDarling funkcjonalność jest znacznie okrojona. Otrzymujemy dostęp do serwisu, możemy przeglądać profile dopasowanych osób, jednak ich zdjęcia są zamazane. Co więcej nie ma możliwości wysyłania wiadomości – nawet z zastosowaniem limitów, które wprowadzone są dla darmowy kont w innych portalach randkowych. Jedyne co możemy zrobić bez wykupionego premium to nieco rozejrzeć się po portalu i zadecydować czy warto został pełnopłatnym użytkownikiem.

Cena i korzyści konta premium

Strona startowa serwisu eDarling to nic innego, jak rozbudowany interfejs, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące profilu użytkownika. Należy zaznaczyć, że sama rejestracja jak i przeprowadzony test są całkowicie darmowe. Za darmo uzyskamy również pierwsze propozycje znajomości wybranych osób, do których – w ramach usługi free – możemy wysyłać w zasadzie tylko tak zwane „uśmiechy”. Możliwość podjęcia bardziej zaawansowanej konwersacji jest już dostępna wyłącznie w ramach usługi Premium. Zaletą eDarling jest możliwość określenia „z góry” okresu, w trakcie którego będziemy korzystać z pełnej funkcjonalności systemu. Użytkownik może wykupić pełny dostęp do serwisu na:
 • 3 miesiące – koszt 74,90 złotych miesięcznie,
 • 6 miesięcy – koszt 49,90 złotych miesięcznie,
 • 12 miesięcy – koszt 29,90 złotych miesięcznie,
Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ Użytkownicy Premium mogą rozmawiać ze sobą w nieograniczony sposób, przeglądać wszystkie przesłane zdjęcia a także obserwować osoby, które wcześniej przeglądały dany profil. Przy okazji należy pamiętać, że dostęp do poszczególnych funkcji serwisu jest też determinowany przez innych Użytkowników. Przykład? Istnieje co prawda możliwość przeglądania listy osób, które ostatnio odwiedziły nasz profil, ale funkcja ta może również zostać wyłączona przez konkretnego Użytkownika. Opłatę za konto premium w eDarling może wykonać praktycznie na wszelkie możliwe sposoby. Zarówno kartą płatniczą, przez PayPal jak i tradycyjny przelew za pomocą szybkich przelewów DotPay.

Jak usunąć konto

Jeśli chcemy zakończyć korzystanie z konta Premium, musimy taką informację przesłać do Biura Obsługi Klienta. Jeśli tego nie zrobimy, opłata za kolejny okres rozliczeniowy zostanie naliczona automatycznie, a my będziemy musieli ją uiścić.

Funkcje portalu eDarling

Warto zaznaczyć, że eDarling to coś więcej, niż zwykły portal ułatwiający kontakt przez Internet. Jego twórcy zaimplementowali w serwisie wiele ciekawych funkcji.

Partner dla Ciebie

Jedną z usług jest „Partner dla Ciebie” w ramach której serwis może samoistnie wybrać dla nas grupę Użytkowników, których wariant osobowości jest najbardziej zbliżony do naszego. Portal w skali punktowej ocena stopień dopasowania.

Zadecyduj sam

Poza dopasowanymi osobami przez system, możemy również sami przeglądać profile i zadecydować czy dana osoba nam się podoba. Na postawie zdjęcia, wieku, miejsca zamieszkania oraz szczegółowych informacji o danej osobie zadecyduj czy obdarzysz ją eDarlingowym uśmieszkiem.

Potwierdzenie odbioru wiadomości

W serwisie istnieje też możliwość podejrzenia, czy wysłana przez nas wiadomość została przeczytana przez adresata. Odczytana wiadomość przez drugą osobę bez wiadomości zwrotnej, może być dla nas informacją, że warto popracować nad atrakcyjnością profilu. Dodaj nowe zdjęcia oraz więcej szczegółowych informacji o sobie, aby zwiększyć skuteczność odpowiedzi od zainteresowanych Cię osób.

Aplikacja mobilna

Ciekawą opcją jest też możliwość korzystania z portalu za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która zachowuje wszystkie funkcjonalności „oryginalnej” strony WWW. Nie bez znaczenia jest też struktura interfejsu eDarling (zarówno WWW jak i w wersji mobilnej), która charakteryzuje się prostotą i przejrzystością. Na szczególną uwagę zasługuje uporządkowanie poszczególnych odnośników, responsywność strony i łatwość w korzystaniu z aplikacji mobilnej, która posiada wszystkie funkcje analogicznych narzędzi znanych z innych serwisów społecznościowych. Portal (podobnie jak i aplikacja mobilna) jest stale uaktualniany a proces logowania i wylogowywania trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Zalety serwisu – dlaczego warto z niego skorzystać?

 1. eDarling to serwis, który kojarzy osoby myślące poważniej o swojej przyszłości. Nie znajdziemy tu (raczej) osób szukających randki na jedną noc. Wręcz przeciwnie – Użytkownicy serwisu to inteligentni ludzie, którzy tak jak i my szukają drugiej połówki. Może warto im w tym pomóc?
 2. System dopasowywania Użytkowników jest bardzo przemyślany i obejmuje wiele różnych wątków. Dzięki temu szansa na to, że znajdziemy osobę pasującą do nas jest naprawdę duża. Oczywiście na marginesie warto podkreślić, że zawsze jest to dopasowanie matematyczne, które nigdy nie zastąpi spotkania „na żywo” i autentycznego poznania się.
 3. System eDarling jest tak skonstruowany, by umożliwiał on wykrycie i zablokowanie Użytkowników, którzy nie „pasują” do ogólnej polityki serwisu. Oczywiście nie chodzi tu o żadne wykluczenie. W ten sposób ogranicza się liczbę osób, które mogłyby korzystać z serwisu wyłącznie dla swoich niekoniecznie uczciwych zamiarów. Nawiasem mówiąc, w ten sposób ogranicza się też ilość rozczarowań po stronie tych Użytkowników, którzy korzystają z eDarling by znaleźć tu swoją miłość.
 4. Poradnik to kolejny, ważny atut tego dość niezwykłego serwisu. Można w nim znaleźć szereg informacji na temat sposobu poszukiwania Partnera lub Partnerki, bezpieczeństwa w Sieci i poza nią a także – nawiązywania relacji i utrzymania jej w ten sposób, by żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Poradniki te są redagowane na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu nawet osoby w związkach mogą się z nich sporo nauczyć.
 5. Pomoc ekspertów to jedna z największych zalet tego serwisu. Jego Użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia osób specjalizujących się w pomaganiu osobom, które nie potrafią znaleźć swojej „drugiej połówki”. W portalu zaimplementowano również Biuro Obsługi Klienta, które z przyjemnością odpowie na wszystkie Użytkowników.

Opinie Użytkowników – najbardziej wartościowa recenzja

Internet to miejsce, w którym ludzie poznają się coraz częściej. Zjawisko to widać również na przykładzie serwisu eDarling, którego liczba Użytkowników stale rośnie. Warto zatem sprawdzić, co oni mają na jego temat do powiedzenia. Zdecydowana większość Użytkowników jednoznacznie podkreśla, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zaimplementowanym w portalu, ich randki znacznie częściej kończyły się podtrzymaniem znajomości, niż w przypadku innych, alternatywnych serwisów. Poza tym wielu Użytkowników podkreśla, że serwis ten rzeczywiście kojarzy osoby o poważniejszym podejściu do życia. Przeszukując Internet można też znaleźć negatywne opinie na temat portalu. Zwykle jednak dotyczą one technicznych aspektów korzystania z serwisu i konieczności długiego oczekiwania na pomoc ze strony pracowników BOK.

Ogólna ocena portalu

Randki przez Internet zawsze obwarowane są większym ryzykiem rozczarowania. Niemniej twórców serwisu eDarling należy docenić za to, że próbują oni efektywnie walczyć z tym zjawiskiem. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, gdyż modele matematyczne nie oddają całokształt osobowości człowieka. Wbrew pozorom, zawiązanie szczęśliwego związku zależy w głównej mierze od wielu innych i często niepozornych kwestii, których nie da się przewidzieć matematycznie. Mimo to, eDarling jest pod tym względem jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych serwisów dostępnych w Internecie. Szczęśliwą miłość można znaleźć wszędzie. Czasami jest to uczucie od pierwszego spojrzenia a kiedy indziej wymaga ono pewnej pracy i – niejednokrotnie – wysiłku. Dzięki eDarling randki w Sieci przestają być wreszcie loterią, a stają się szansą na piękne, szczęśliwe i co najważniejsze wspólne życie.
eDarling
eDarling
Podsumowanie
Działalność eDarling rozpoczęła się w 2010 roku zdobywając wielu zadowolonych użytkowników, którym udało się znaleźć swoją drugą połówkę. Jedyne czego w tym portalu brakuje to krótkoterminowego okresu testowego premium, który by pozwolił na przetestowanie pełnej funkcjonalności portalu za drobną opłatę.
Ocena użytkowników33 Votes
Zalety
Portal z 10 letnią historią działalności w sieci
Dobre opinie
Wiele metod płatności
Wady
Stosunkowo drogie konto premium
1.4
eDarling

4 KOMENTARZE

 1. Jedne z lepszych portali z jakich korzystałem, przy zakupie premium na rok bardzo atrakcyjna cena, krótsze okresy niestety nieco słabiej wychodzą. Dla mnie osobiście bomba, realni użytkownicy, w innych często na stracie pisało do mnie kilka kobiet botów. Problemów z serwisem nie miałem, także nie wiem jak support u nich działa, co mnie najbardziej przekonało to renoma, znany portal który działa już od lat.

 2. Trzyma poziom, nic tu nie brakuje w porównaniu z innymi. Wygodna aplikacja na smartfona, a co najważniejsze dużo użytkowników, nawet po dość mocnym filtrowaniu jest sporo kobiet, z którymi można nawiązać kontakt.

 3. Dużo potencjalnych rozmówców i co dla mnie kobiet najważniejsze jakoś nie odczuwam chamstwa, z którym niestety miałam do czynienia na innych portalach randkowych.

 4. W przeciągu miesiąca umówiłem się na 2 randki, także całkiem nieźle. Polecam osobom, które szukają czegoś więcej, niż tylko przelotnej znajomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak ożywić długoletni związek?

Związki z długim stażem są pełne bliskości, akceptacji i wzajemnego wsparcia. Niestety, w miarę upływu lat, w relację...

ChrzescijanskieRandki – Opinie i Informacje

Gdy recenzent katolickiego portalu randkowego słyszy po raz pierwszy o witrynie ChrzescijanskieRandki, ma przed oczami typową stronę społecznościową,...

Kochlik – Opinie i Informacje

Recenzując portale randkowe, trudno nie dojść do wniosku, że praktycznie każdy z nich ma swoją "wersję Premium". Przystępując...

Smartpage – Opinie i Informacje

W Internecie można znaleźć wiele różnych portali randkowych. Niektóre z nich są naprawdę darmowe, a inne... no cóż,...