Wskazówki, dzięki którym nie przepłacisz za podróż samolotem

Strona głównaLifestyleWskazówki, dzięki którym nie przepłacisz za podróż samolotem

Podróże samolotem mogą kojarzyć się z wysokimi cenami, jednak odpowiednio zaplanowane wcale nie muszą być drogie. Jak nie przepłacać, wybierając ten środek transportu? Przede wszystkim pamiętaj, że koszty podróży nie kończą się na opłaceniu biletu lotniczego. Obciążeniem dla naszego budżetu mogą stać się także usługi dodatkowe czy sam transport na lotnisko.


Artykuł partnera

Jak unikać wysokich cen za parking na lotnisku?

Twoja podróż nie rozpoczyna się w momencie startu samolotu – najpierw musisz przecież dojechać na lotnisko. Najtańszą możliwością jest wybór komunikacji miejskiej, autobusu albo pociągu. Nie zawsze jednak jest to jednak wygodne rozwiązaniem, zwłaszcza podróżując z małymi dziećmi lub z dużym bagażem. W takich sytuacjach często za najrozsądniejszy wybór uznaje się dojazd własnym autem, zwłaszcza że nie generuje on dodatkowych kosztów takich jak bilety czy inne opłaty za przewóz.

Pamiętaj jednak, że dojeżdżając na lotnisko własnym samochodem, musisz zostawić go na opłaconym miejscu parkingowym aż do momentu powrotu. Ceny za miejsce na parkingu na terenie lotniska mogą być naprawdę wysokie, niejednokrotnie dorównując kosztom biletów lotniczych. Jak uniknąć wysokich opłat i przede wszystkim gdzie pozostawić samochód?

Kiedy chodzi o parking Berling Brandenburg, Eindhoven, czy nawet ten na warszawskim lotnisku Chopina to warto rozejrzeć się za innymi miejscami do parkowania niż te oferowane przez port lotniczy. Tuż przy lotnisku znajdziesz wiele parkingów komercyjnych, które oferują znacznie niższe ceny za postój, a nawet więcej usług dodatkowych takich jak kontrola stanu technicznego pojazdu czy jego czyszczenie. Nie przepłacaj – oferty parkingów przy lotniskach znajdziesz i porównasz w serwisie Parkos.

Zabierz ze sobą tylko to, co niezbędne

Kolejna ważna kwestia pod kątem oszczędnego latania to rozsądnie spakowany bagaż. Jeśli nie jest to konieczne, nie dopłacaj za bagaż rejestrowany. Postaraj się zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy w bagażu podręcznym, który zabierasz ze sobą na pokład samolotu i który jest już w cenie biletu. Każda osoba z opłaconym miejscem w samolocie może zabrać ze sobą niewielkich rozmiarów walizkę. Tyle wystarczy do spakowania podstawowych rzeczy jak ubrania i przybory higieniczne.

kobieta z walizką

Uważaj, żeby Twój bagaż podręczny nie przekroczył dopuszczalnych limitów rozmiaru ani wagi. Zależnie od wybranych linii lotniczych ograniczenia te mogą się nieco różnić, dlatego zawsze warto sprawdzić to przed wylotem. Jeśli Twój bagaż będzie zbyt duży lub za ciężki, będziesz zmuszony nadać go w formie bagażu rejestrowanego i ponieść dodatkową opłatę.

Podejdź elastycznie do planowania podróży

Ceny biletów na przelot mogą być różne w zależności od oferty, linii lotniczych, terminu lotu, czy miejsca docelowego. Jak znaleźć lot w najlepszej cenie? Najważniejsze, żeby poświęcić na to nieco czasu i przejrzeć oferty różnych linii. Pamiętaj jednak, że najtańsze loty rzadko pokrywają się z wcześniej założonymi planami. Jeśli elastycznie podejdziesz do planowania podróży, to zapewne uda Ci się znaleźć lepsze ceny lotów niż w przypadku sztywno określonych terminów.

Przykładowo, może zdarzyć się, że planowałeś wyjechać na początku weekendu, jednak bilety na loty w piątek czy sobotę są znacznie droższe od poniedziałkowych. Na zmianie planów możesz zatem sporo zaoszczędzić. Elastycznie podejdź także kwestii wyboru miejsca wylotu. Być może wylatując z innej miejscowości, zapłacisz znacznie mniej za przelot. Cena może się także różnić w zależności od lotniska docelowego. Może warto wylądować dalej od miejsca, w którym planujesz nocleg na rzecz większej oszczędności na bilecie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Tatuaż przedramię – jaki motyw wybrać?

Tatuaż przedramię - jaki motyw wybrać? Męski tatuaż to nie tylko konkretny motyw, ale również miejsc. Wielu mężczyzn wybiera...

Dlaczego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa?

Regularne wizyty są postawą kompleksowej opieki stomatologicznej. Profilaktyka i leczenie są nieodzowne dla zdrowia jamy ustnej. Profesjonalne oczyszczanie,...

Na co pomagają plastry rozgrzewające i kiedy je stosować?

Po plastry rozgrzewające sięgamy przede wszystkim przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. W wielu przypadkach mogą więc zastępować środki...

Długopis z grawerem w prezencie

Długopisu używamy codziennie. Odruchowo po niego sięgamy, by zapisać ważną myśl, zrobić listę zakupów lub notatki z wykładu....