Malowanie po numerach dla dzieci – na czym polega?

Strona głównaLifestyleMalowanie po numerach dla dzieci – na czym polega?

Malowanie po numerach dla dzieci jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. To pasja, która sprawi radość nie tylko Twojemu dziecku, ale może też stać się świetną zabawą dla całej rodziny. Na czym dokładnie polega?

Dzieci lubią malować, dlatego warto wyposażyć je w niezbędne akcesoria, które to ułatwią. Dawniej mieliśmy do wyboru tylko kartkę i farbę lub kredki, obecnie wybór produktów do malowania jest dużo większy. Wspaniałym prezentem dla Twojego dziecka jest zestaw do malowania po numerach, które ćwiczy zdolności manualne i wspiera koordynację ruchową. Jest to więc doskonały sposób nie tylko na świetną zabawę, ale i rozwój. Taki zestaw sprawi też radość rodzicom, dając okazję do świetnej zabawy w rodzinnym gronie.

Czym jest malowanie po numerach?

Malowanie po numerach jest specjalną techniką malowania obrazów. W zestawie znajduje się płótno naciągnięte na ramy z ponumerowanymi polami, farby akrylowe i pędzle. Linie na płótnie są dobrze widoczne, aby malowanie było wygodne, natomiast po zakończeniu malowania nie są już widoczne. Również na farbach znajdują się oznaczenia liczbowe, dzięki czemu malowanie jest bardzo proste i poradzą sobie z tym zadaniem nawet osoby, które nie czuję się pewnie w tej czynności. Ilość farb wystarcza na pomalowanie całego obrazu, a ich barwy są bardzo nasycone. Efektem jest piękny obraz, który można powiesić w pokoju dziecka, czy w salonie.

Malowanie po numerach dla dzieci – dlaczego warto?

Malowanie po numerach dla dzieci to świetny sposób spędzania czasu zarówno dla dzieci, które lubią malować, jak i tych, które nie czują się dobrze w tej czynności. Dzięki dokładnym oznaczeniem pól nawet osoby, które nie mają dużych umiejętności plastycznych, mogą czerpać radość z malowania i rozwinąć swoje zdolności manualne. Namalowanie własnego obrazu na płótnie to duża frajda, która być może rozwinie w Twoim dziecku nową pasję. Malowanie jest aktywnością ważną w rozwoju dziecka. Rozbudza kreatywność i ciekawość świata, wspiera też koordynację ruchową i pomaga w skupieniu uwagi.

Sprawdź https://artimento.pl/malowanie-po-numerach-dla-dzieci 

Malowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu 

Malowanie po numerach to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Malując razem z dzieckiem, możemy zrelaksować się po ciężkim dniu, rozbudzić swoją kreatywność i sprawdzić umiejętności malarskie. Często brakuje nam pomysłów na to, jak wspólnie spędzać czas z dziećmi. Sprawia to, że zamiast robić coś wspólnie, każdy sam zajmuje się rozrywkami, które oferują nowoczesne technologie. Malowanie po numerach to świetny sposób na spędzanie wolnych chwil w gronie rodzinnym, ponieważ wymaga wspólnego działania, daje dużo radości i rozwija w dzieciach artystyczne talenty. Uczą się one w ten sposób, że osiągnięcie oczekiwanego rezultatu wymaga wytrwałości w dążeniu do celu i cierpliwości. Wybierając zestaw z obrazkiem, który budzi pozytywne emocje, możemy namalować obraz nawiązujący do zainteresowań lub wspólnych przygód. Słodki kotek, kolorowy pies, czy jednorożec – każdy znajdzie obraz który, budzi w nim pozytywne emocje i chciałbym go zawiesić na swoim łóżkiem.

Zestaw do samodzielnego malowania – jaki motyw wybrać?

Duży wybór motywów do malowania po numerach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można też wybrać poziom trudności, aby dostosować zestaw do wieku i umiejętności dziecka. Motyw możesz wybrać wspólnie ze swoim dzieckiem, dzięki czemu samo wybierze ono obraz, który chce namalować. Jeśli natomiast ma to być prezent, zastanów się, co lubi Twoje dziecko. Czy jest ono miłośnikiem konkretnych zwierząt, na przykład psów, kotów, królików, czy też ma swojego ulubionego bohatera z bajki lub jest fanem muzyki? Malowanie obrazu zgodnego z zainteresowaniami na pewno będzie dla dziecka wspaniale spędzonym czasem, a efekt dostarczy dużo radości i stanie się dekoracją w pokoju dziecka. Jeśli mały artysta będzie dumny ze swojej pracy, na pewno zachęci go to do kolejnych działań artystycznych.

Artimento oferuje zestawy do malowania po numerach dla dzieci o różnych poziomach trudności. Przy zakupie należy więc zwrócić uwagę nie tylko na motyw, ale też na poziom trudności, który będzie dostosowany do możliwości dziecka. Na początek warto wybrać zestaw o łatwym poziomie, aby dziecko nie zniechęciło się do malowania. Jeśli natomiast zamierzacie malować wspólnie lub jest to kolejny zestaw dla dziecka, możesz wybrać średni lub zaawansowany poziom trudności. W przypadku wspólnego malowania warto, aby rodzice wypełniali mniejsze pola, które mogą sprawiać dzieciom więcej trudności, natomiast dziecko może namalować większe elementy, które są łatwiejsze. Należy jednak pamiętać, że wspólne malowanie to przede wszystkim świetna zabawa i nawet gdy obraz nie jest dokładnym odwzorowaniem danego motywu, bo na przykład pomylimy kolor, nic się nie stanie, ponieważ otrzymamy wtedy obraz o indywidualnym charakterze.

  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Catering dietetyczny w dobie kryzysu: czy warto skusić się na dietę pudełkową?

Na dietę pudełkową decyduje się coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala skutecznie zaoszczędzić czas....

Saunarium, dlaczego warto, czyli o właściwościach zdrowotnych sauny!

Sauna to nie tylko miejsce relaksu i odprężenia, ale również źródło licznych korzyści prozdrowotnych. Regularne wizyty w saunarium...

Kreatywne prezenty na Walentynki

Walentynki są jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, szczególnie dla par, które starają się sprawić swojej drugiej...

Prezent na Święta dla mężczyzny. Idealny zestaw kosmetyków.

Święta to czas radości, ciepła i dzielenia się z najbliższymi. Jednym z największych wyzwań w tym okresie jest...