Siatka zgrzewana – gdzie stosować?

Strona głównaLifestyleSiatka zgrzewana - gdzie stosować?

Wysokiej jakości siatka zgrzewana znajduje dziś bardzo szerokie zastosowanie. Jest to materiał nie tylko wyjątkowo praktyczny, ale również i o walorach estetycznych. To, gdzie stosować siatkę zgrzewaną w dużej mierze zależy od wariantu produktu. Jakie rodzaje siatki zgrzewanej dostępne są na rynku i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Czym jest siatka zgrzewana? Zalety produktu. 

Siatka zgrzewana produkowana jest ze stalowych prętów, które układa się względem siebie pod kątem prostym w specjalnych maszynach, tak zwanych zgrzewarkach. W ten sposób powstają sztywne arkusze siatek w rozmaitych wariantach. Na tym etapie wyrób nie jest zabezpieczony przed korozją. Siatkę można jednak poddać procesowi cynkowania ogniowego, co zwiększy jej odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV, wilgoć czy mróz. Dzięki temu siatka zgrzewana uzyskuje powłokę antykorozyjną. Siatkę stalową, jak i ocynkowaną ogniowo można pomalować na dowolny kolor. Dostępne jest malowanie tradycyjne lub lakierowanie farbą proszkową.  

Podstawową zaletą produktu jest jego sztywność. Wpływ na tę cechę ma użyta, specjalistyczna technologia oraz zastosowanie nowoczesnych maszyn. W skutek tego powstają trwałe i precyzyjne połączenia krzyżujących się drutów. Siatka zgrzewana to produkt bardzo wytrzymały i nie odkształcający się. Arkusze są modułowe więc łatwo jest je ze sobą łączyć. Montuje się je bez problemów. Można je zespawać ze stalowymi ramami konstrukcyjnymi albo połączyć z konstrukcją drewnianą. Dzięki gładkiej fakturze na siatce nie osadza się kurz i łatwo jest ją utrzymać w czystości. Siatka zgrzewana zachwyca wizualną lekkością i sprawia, że wnętrza wydają się optycznie bardziej przestronne. Jest to minimalistyczny, nowoczesny produkt idealnie wpisujący się w aranżacje podążające za najnowszymi trendami.  

Wysokiej jakości siatka zgrzewana – jakie wersje są dostępne?  

Siatka zgrzewana dostępna jest w rozmaitych wariantach. Arkusze różnią się między sobą formatem. Różna może też być wielkość oczek oraz średnica drutu. Dzięki bogatej ofercie, którą znaleźć można na przykład w sklepie online kratosfera.pl, klienci łatwo dostosują odpowiedni produkt do konkretnej inwestycji.  

Dostępne rodzaje produktu to: siatka stalowa zamknięta lub otwarta, siatka ocynkowana zamknięta, a także małe formaty stalowe lub ocynkowane. Siatka stalowa zamknięta posiada drut po obwodzie. Takie arkusze łatwo jest ze sobą łączyć przy zastosowaniu spinek, spirali lub blaszek zaciskowych. Nietrudno również skomponować je z drewnem, czy też przyspawać do stalowej konstrukcji. Podobnie sprawa się ma, jeśli mowa o siatce zgrzewanej otwartej bez drutu brzegowego. Siatka zgrzewana ocynkowana ze względu na swoje właściwości antykorozyjne z powodzeniem nadaje się do stosowania na zewnątrz budynku. Jeśli żadna z opcji katalogowych nie spełnia oczekiwań klienta to jedynym słusznym rozwiązaniem może okazać się siatka zgrzewana na wymiar

Gdzie sprawdzi się siatka zgrzewana?  

Siatka zgrzewana stalowa bez osłony antykorozyjnej może być stosowana w pomieszczeniach, takich jak: hale przemysłowe i magazynowe, biura, punkty usługowo-handlowe, czy też mieszkania. Mowa jest tutaj zarówno o siatkach zamkniętych, jak i otwartych. Warunkiem jest również to, by pomieszczenia te nie były narażone na silne promieniowanie UV i by nie było w nich zbyt dużo wilgoci.  

Popularne są wszelkie wygrodzenia z siatki zgrzewanej oraz zabezpieczenia w halach produkcyjnych i magazynowych. Druciane kosze oraz skrzynio-palety okażą się doskonałym rozwiązaniem przy składowaniu oraz magazynowaniu produktów, a także podczas transportu ciężkich przedmiotów. Arkusze z siatki zgrzewanej wykorzystuje się do budowy regałów, przegród i stelaży w magazynach. Konstruuje się z nich osłony zabezpieczające maszyny i urządzenia na halach produkcyjnych. Mogą także służyć do obudowy klimatyzatorów, czy też do wypełnień balustrad. Coraz bardziej popularne stają się siatkowe korytka wykorzystywane przy montażu instalacji elektrycznych. Odpowiedzialne są one za bezpieczne zarządzanie kablami i przewodami elektrycznymi.  

Siatka zgrzewana w mieszkaniu? Tak, zgodnie z najnowocześniejszymi trendami, trwałe i efektowne siatki wykorzystywane są jako nowatorski element dekoracyjny w modnych wnętrzach. I to nie tylko tych urządzonych w surowym duchu industrialnym. Minimalistyczne, zgrzewane siatki odnajdą się doskonale w każdym nowoczesnym wnętrzu stworzonym z nutką fantazji. Element ścianki działowej? Designerski sufit podwieszany? Uzupełniony o pomysłowe haczyki, klipsy i spinacze organizer na ścianę? A może konstrukcja pod wertykalny ogród, czyli oryginalną ścianę żywej lub sztucznej zieleni? Tak powstają unikalne wnętrza botaniczne w stylu urban jungle! Przy aranżacjach mieszkań szczególnie przydatne okażą się siatki zgrzewane w małych formatach. Najmniejsze z nich mają użyteczne wymiary 100 x 100 cm.  

Ocynkowane siatki zgrzewane zamknięte można z powodzeniem stosować na zewnątrz budynków. Antykorozyjna powłoka skutecznie zabezpiecza produkt przed działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki temu nie będzie konieczne ponoszenie żadnych kosztów konserwacyjnych. Jak się okazuje, powszechne dziś już są nie tylko ogrodzenia z siatki zgrzewanej.  

Siatka zgrzewana uwielbiana jest przez amatorów ogrodnictwa. Szczególną popularnością cieszą się dekoracyjne gabiony z jej udziałem. Są to bardzo stylowe elementy małej architektury. Siatki gabionowe służą do tworzenia specjalnych koszy, które następnie wypełniane są kruszywem, otoczakami, korą drzewną, czy też szkłem z recyklingu. Mogą one przybierać rozmaite formy. Murki, dekoracje ogrodowe, schody, siedziska, kwietniki, donice, czy też różnego typu obrzeża. 

Zgrzewana siatka ocynkowana zda świetnie egzamin jako wygrodzenie tarasu albo werandy. Wszyscy wiemy doskonale o tym, jak ważna jest prywatna, przytulna przestrzeń i chociaż częściowe osłonięcie. Prześwity i lekka konstrukcja siatki nie będą przytłaczać i zapewnią dostęp świeżego powietrza i promieni słonecznych. Siatka zgrzewana to oczywiście również doskonała podpora pod rośliny. Ciekawą opcją jest zamontowanie siatki na fragmencie elewacji budynku. Tego typu panele elewacyjne idealnie posłużą za stelaż dla pnączy. Zielona elewacja z dzikiego wina czy bluszczu prezentuje się zjawiskowo! 

Solidna i wytrzymała, zgrzewana siatka hodowlana doskonale znana jest rolnikom oraz hodowcom ptaków. Chroni przed atakami drapieżników i tworzy bezpieczne miejsce dla zwierząt. Zgrzewaną siatkę poleca się na przestrzenne woliery dla ptaków egzotycznych, gołębi i przepiórek. Śmiało tworzyć z niej można klatki dla gryzoni, królików i domowego drobiu, a także kojce dla psów.  

Gdzie jeszcze zastosować można ocynkowane siatki zgrzewane? A mianowicie do budowy osłon czy altan oraz rozmaitych barier ochronnych. Do tworzenia ekranów dźwiękochłonnych. Popularne są również dodatkowe nadstawki w przyczepie samochodowej konstruowane z siatki zgrzewanej, czyli tak zwane burty. 


Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Podziękowania od serca, czyli wyjątkowe prezenty na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela to idealna okazja, aby wyrazić wdzięczność nauczycielom i docenić trud pracy pedagogów. Każda osoba, która pracuje...

Prezent na Święta dla mężczyzny. Idealny zestaw kosmetyków.

Święta to czas radości, ciepła i dzielenia się z najbliższymi. Jednym z największych wyzwań w tym okresie jest...

Esperal Szczecin – dowiedz się, jak ta innowacyjna metoda pomaga w odzyskaniu kontroli nad życiem

Leczenie alkoholizmu to poważne wyzwanie, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Wszywka alkoholowa z disulfiramem, znana również jako...

Miażdżyca – najważniejsze informacje

Jedną z częściej występujących chorób cywilizacyjnych jest z całą pewnością miażdżyca. Prawdopodobnie słyszał o niej każdy, lecz tak...