Dlaczego rower jest lepszy nić samochód? Poznajcie najważniejsze powody

Strona głównaLifestyleDlaczego rower jest lepszy nić samochód? Poznajcie najważniejsze powody

Jazda na rowerze jest przyjemna i trudno się z tym nie zgodzić. Swoją drogą jest bardzo modna, choć to akurat słaby powód. Ale jednak ma zdecydowanie więcej zalet. Dziś przedstawimy Wam powody, dlaczego właśnie jednoślad jest lepszy niż samochód.

Cena roweru jest dużo niższa niż samochodu

Zaczniemy może od truizmu, że cena roweru jest dużo niższa niż samochodu, bo to fakt. Rzecz jasna są jednoślady, które naprawdę sporo kosztują, ale trzeba jednak przyznać, że dobry rower można kupić już za 3 tysiące, a dobrego samochodu w tej cenie w żadnym wypadku nie kupicie. Są rowery, które kosztują nawet ponad 20 tysięcy i są to modele z najwyższej półki. A teraz pomyślcie tylko ile kosztuje samochód z najwyższej półki czy nawet średniej półki. Na rower większość osób stać, w przeciwieństwie do samochodu.

Koszty użytkowania

Wszystko kiedyś się psuje, ale nie wiadomo dlaczego jakoś samochody mają tendencję do psucia się w najmniej odpowiednim momencie. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że cena naprawy i to nawet małej naprawy w samochodzie często jest horrendalna. Tak właśnie się zastanawiamy, czy kiedykolwiek u mechanika zapłaciliśmy mało. Myślimy i myślimy i dochodzi to wniosku, że nie. Nawet mała usterka bywa kosztowna. Zatem, gdy coś się psuje w samochodzie człowiek jest przerażony. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy coś się psuje w rowerze. Wiadomo, że nawet wymiana łańcucha czy też hamulców nie będzie kosztowna. A to oznacza, że człowiek nie odczuwa tak permanentnego stresu. Ale to nadal nie wszystko, bo gdy rower psuje się w najmniej odpowiednim momencie, to wystarczy tylko wezwać mobilny serwis rowerowy w Warszawie wygodnyrower.pl i po problemie, a gdy psuje się samochód, to już wiecie, że dobrze nie będzie, bo laweta kosztuje sporo, naprawdę sporo. Zwróćcie też uwagę na same koszty użytkowania. Benzyna jest droga i to naprawdę horrendalnie droga, a rower wykorzystuje pracę mięśni, a za nią nie trzeba płacić. Nawet jeżeli wybierzecie rower elektryczny, to koszt ładowania kosztuje raptem kilka złotych.

O ekologi słów kilka, a raczej zdań parę

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że powietrze jest zanieczyszczone, a problem smogu duży. Lubimy za taki stan rzeczy obwiniać węgiel, ale prawda jest taka, że najwięcej zanieczyszczeń generują właśnie samochody, szczególnie te starsze, których pełno jest na naszych drogach. I choćby z powodu zanieczyszczenia środowiska, warto zrezygnować właśnie z samochodów i wybierać je tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Rowery nie generują zanieczyszczeń i rzeczywiście wpisują się w ekologiczny trend. Warto choćby na rowerze dojeżdżać do pracy. Tak naprawdę nie ma znaczenia pora roku, bo w deszczowe dni wystarczy tylko postawić na błotniki, zaś zimą wybrać mocniejsze i grubsze opony, które i tak są tanie, biorąc pod uwagę opony zimowe. Serwis roweru u klienta w Warszawie to świetna opcja na wypadek, gdy Wasz jednoślad ulegnie awarii, bądź też chcecie sprawdzić jego stan techniczny. A teraz pomyślcie, ile kosztuje Was sprawdzenie stanu technicznego samochodu.

Dla zdrowia i urody wybierz rower

Jazda na rowerze jest przyjemnością i sprawia, że można się odprężyć i odstresować. Jednocześnie wpisuje się w zdrowy i aktywny styl życia. Pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. Zmniejsza ryzyko chorób, choćby nadciśnienia, chorób serca, cukrzycy czy niektórych typów nowotworów. Duże znaczenie ma także fakt, że jazda na rowerze ujędrnia skórę i na dłużej można zachować młodość, ale bez problemu można też utrzymać prawidłową wagę. Osoby aktywne później się starzeją. Warto jeszcze wspomnieć, że taka aktywność poprawia humor i rzeczywiście jest przyjemna. Niewątpliwie jazda na rowerze nie ma takich zalet. Owszem są osoby, którym sprawia przyjemność, ale jednak sprzyja też nadwadze czy nawet otyłości, szczególnie, gdy wszędzie dojeżdża się samochodem.

Jak więc widzicie rower ma dużą przewagę nad samochodem. Owszem wymaga więcej zaangażowania i samozaparcia, ale jednak jeżdżąc na nim można zyskać tak wiele. Czas więc pomyśleć nad zmianą samochodu na jednoślad i wreszcie zrobić coś dobrego dla siebie i dla przyrody.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak stworzyć udany budżet dzięki 5 przydatnym wskazówkom

W ostatnim czasie polskie realia robią się coraz bardziej skomplikowane ze względu na fakt, że inflacja nieustannie rośnie...

Kiedy warto zastosować druk solwentowy?

Druk solwentowy to jedno z popularnych rozwiązań oferowanych przez przedsiębiorstwa poligraficzne. Ma on wiele zalet. Wyróżnia się m.in....

Kiedy przyda nam się wsparcie psychologa?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybawieniem z problemów może być wsparcie psychologa. Trudno jest rozpoznać...

Kto grał Batmana? Lista wszystkich aktorów

Rolę Batmana na przestrzeni lat grało wielu różnych aktorów. Każdy z nich wniósł większy lub mniejszy udział w...