Wszywka alkoholowa Esperal zwiększa skuteczność leczenia alkoholizmu

Strona głównaLifestyleWszywka alkoholowa Esperal zwiększa skuteczność leczenia alkoholizmu

Alkohol to używka, po którą często i chętnie sięga większość z nas. Niestety, etanol jest trucizną dla naszego organizmu, który spożywany w niekontrolowanych ilościach, doprowadza do uzależnienia od niego.

Alkoholizm jest chorobą, która musi być leczona. Pozostawienie osoby uzależnionej bez dostępu do leczenia, powoduje uszkodzenie praktycznie wszystkich narządów wewnętrznych, powoduje również zmiany w układzie nerwowym i mózgu. Alkohol niszczy zdrowie, relacje rodzinne, majątek oraz życie w społeczeństwie.

Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na psychoterapię, w trakcie której osoba uzależniona poznaje siebie oraz przyczyny powstania choroby. Nie jest to jednak jedyna metoda leczenia, należy również zastosować dostępne metody farmakologiczne, które wspierają walkę z alkoholizmem na poziomie organizmu. Jedną z bardzo popularnych sposobów pomocy w leczeniu choroby alkoholowej jest wszywka alkoholowa Esperal.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to metoda wspierająca leczenie choroby alkoholowej. Ma ona postać tabletek z substancją czynną, która zaburza prawidłowe działanie metabolizmu alkoholu etylowego w ciele człowieka. Wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod awersyjnych, czyli takich, które wywołują wstręt oraz niechęć do alkoholu u osoby uzależnionej. Tabletki wszywki umieszcza się podskórnie u osoby uzależnionej w taki sposób, by nie czuła ona tabletek w trakcie wykonywania codziennych czynności i nie mogła ich samodzielnie wyjąć z ciała.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu?

Leczenie choroby alkoholowej to skomplikowany proces, który wymaga wiele poświęcenia oraz samozaparcia. Osoba uzależniona musi być przygotowana na długie miesiące pracy z terapeutami, psychologami, psychiatrami oraz innymi osobami, które wspierać będą jej powrót do zdrowia. Kluczowym momentem w leczeniu alkoholizmu nie jest zgłoszenie się na terapię lub jej zakończenie, a przyznanie się, że istnieje problem i wykazanie chęci zmiany. Tylko wtedy alkoholik będzie miał możliwość wrócić do swojego dawnego życia i odbudować relacje z najbliższym otoczeniem. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia leczenia jest zachowanie trzeźwości, co w pojedynkę może być niemożliwe, biorąc pod uwagę ciągi alkoholowe, w które wpada alkoholik. Z pomocą przychodzą odtruwanie alkoholowe oraz wszywka alkoholowa Esperal. Obie metody są metodami farmakologicznymi, które pomagają w leczeniu alkoholizmu. Pierwsza z nich pozwala na wyjście z ciągu alkoholowego oraz odzyskanie trzeźwości, a także zmniejszenie głodu alkoholowego, druga wspiera zachowanie abstynencji. Dodatkowo duży nacisk kładzie się na psychoterapię, która jest bardzo ważna, gdyż alkoholizm to również choroba umysłu.

Jakie są skutki uboczne picia z zaszytym Esperalem?

Jeśli osoba uzależniona zachowa abstynencję, nie musi obawiać się żadnych konsekwencji swojego zachowania w przypadku terapii wszywką. Po spożyciu alkoholu etylowego, w ciele osoby uzależnionej zachodzą zmiany w procesach metabolizmu wątroby, a konkretnie w metabolizmie alkoholu etylowego. Osoba uzależniona już po kilkunastu minutach odczuwać będzie objawy, które porównuje się do ostrego zatrucia toksynami alkoholowymi. Do konsekwencji spożycia alkoholu zaliczać się będą między innymi:

 • silne bóle brzucha;
 • zawroty głowy;
 • nudności;
 • kołatanie serca;
 • skoki ciśnienia tętniczego;
 • pocenie się;
 • uderzenia gorąca;
 • duszności;
 • lęk;
 • niepokój;
 • spadek nastroju;
 • pogorszenie się kondycji fizycznej.

Zalecenia dla każdego pacjenta po wszyciu Esperalu

Podjęcie decyzji o wszywce alkoholowej to poważny krok w stronę zdrowia. Alkoholika obowiązywać będą zasady, których nie powinien łamać, w przeciwnym przypadku mierzyć będzie się musiał z nieprzyjemnymi konsekwencjami. I tak alkoholik ma nakaz zachowania bezwzględnej trzeźwości, a jeśli sięgnie po alkohol, wywoła objawy zatrucia alkoholowego. W trakcie trwania działania wszywki w ciele osoby uzależnionej, alkoholik nie powinien spożywać, ani korzystać z poniższych produktów:

 • alkohol wysokoprocentowy oraz niskoprocentowy;
 • piwo bezalkoholowe;
 • słodycze nasączane alkoholem;
 • syropy i tabletki na kaszel i bóle gardła;
 • płyny do higieny jamy ustnej;
 • perfumy i wody kolońskie;
 • ocet każdego rodzaju oraz produkty marynowane w occie.

Wszywka alkoholowa Esperal – gdzie wykonać zabieg w Warszawie?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to procedura, która wymaga przeprowadzenia jej przez chirurga. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić placówkę medyczną, która oferuje zaszycie alkoholowe. Jednym z miejsc, które proponuje bezpieczne wszycie wszywki alkoholowej jest nasz gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/. Działamy na terenie miasta Warszawy i pomogliśmy już wielu osobom w rozpoczęciu leczenia alkoholowego.

Implantacja wszywki alkoholowej – przeciwwskazania

W przypadku chęci wszycia wszywki alkoholowej, każdy z pacjentów musi przejść przez kontrolę lekarską. W jej trakcie lekarz zbierze informacje na temat stanu zdrowia pacjenta, jego uczuleń, przebytych operacji oraz etapie uzależnienia. Na podstawie tego wywiadu wykrywa również ewentualne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć z wszycia tabletek z Disulfriamem. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się uczulenie na Disulfiram, aktywne choroby nowotworowe, padaczkę, cukrzycę oraz choroby nerek i wątroby. W przypadku kobiet ciąża oraz laktacja będą przeciwwskazaniem do wszycia wszywki. Zawały serca w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, problemy z krążeniem oraz ciśnieniem tętniczym mogą spowodować, że lekarz nie wyda zgody na zabieg wszycia Esperalu.

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Ostateczna cena wszywki alkoholowej ustalana jest w trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu. Jeśli lekarz wyrazi zgodę, ustalana jest dokładna dawka leku, która będzie podana pacjentowi, a pacjent podejmuje decyzję jaki rodzaj szwów będzie miał założony (rozpuszczalne lub nierozpuszczalne) i czy chce zdecydować się na podanie dodatkowych antybiotyków po zabiegu. Od tych czynników zależeć będzie finalna cena za zabieg, która waha się w granicach kilkuset złotych.

Czy można przepić wszywkę alkoholową Esperal?

W sieci oraz wśród społeczeństwa krąży mit o tym, że możliwe jest przepicie wszywki alkoholowej, czyli działanie, które polega na wypiciu tak dużej ilości alkoholu etylowego, by zniszczyć tabletki wszywki. Jest to nieprawdziwa i bardzo niebezpieczna informacja, która może stworzyć poważne zagrożenie dla zdrowia oraz życia osoby uzależnionej. Wprowadzenie dużej ilości alkoholu etylowego do swojego ciała wywołuje poważniejsze objawy, a także doprowadza do uszkodzeń nerek i wątroby, może wywołać zawał serca, a w skrajnych przypadkach może również spowodować śmierć alkoholika.

Wszywka alkoholowa Esperal jedną z najlepszych metod walki z alkoholem

Wszywka alkoholowa to bardzo skuteczna metoda, która pomaga leczyć alkoholizm, nie może być jednak traktowana jako jedyna metoda stosowana w powrocie do zdrowia. Metoda ta połączona z innymi etapami leczenia, wykazuje bardzo dużą skuteczność. Szacuje się, że zastosowanie wszywki znacząco zwiększa szansę na ukończenie odwyku z sukcesem i pozostanie w trzeźwości przez kolejne lata. Wszywka działa w ciele osoby uzależnionej przez prawie rok, a więc wystarczająco długo, by wdrożyć kolejne metody leczenia.


Artykuł partnera
 • Tagi
 • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Tatuaż przedramię – jaki motyw wybrać?

Tatuaż przedramię - jaki motyw wybrać? Męski tatuaż to nie tylko konkretny motyw, ale również miejsc. Wielu mężczyzn wybiera...

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dzieci z autyzmem?

Przygotowaliśmy krótki poradnik dla rodziców dzieci z autyzmem szukających odpowiednich zabawek dla swoich pociech. Zapraszamy do lektury. Autyzm to...

Jak odżywiać się w sezonie zimowym, by nie przytyć?

Sezon zimowy sprzyja tyciu. W końcu jakoś wtedy apetyt bardziej dopisuje. Do tego jeszcze nosimy grube swetry, stąd...

Tort w zimowym wydaniu – jak go przygotować?

Zima w pełni, choć tylko kalendarzowa, bo obecna pogoda zasadniczo wskazuje raczej na jesień. Ale jednak jest względnie...