Airsoft Gun – podstawy i porady dla początkujących

Strona głównaLifestyleAirsoft Gun – podstawy i porady dla początkujących

ASG to zdobywająca coraz większą popularność rozgrywka w świecie rzeczywistym, pozwalająca w pełni oderwać się od codzienności i odstresować. Polega na drużynowych walkach, odbywających się przy użyciu replik karabinów strzelających plastikowymi kulkami. Każdego roku w okolicach wiosny i lata przybywa nowych adeptów, chcących sprawdzić się w tego typu walkach. Tak jak we wszystkim, część z nich zostaje na stałe, a inni odchodzą po miesiącu z myślą, że to nie dla nich. Aby lepiej przygotować początkujących do pierwszej rozgrywki, poniżej przedstawiony zostanie spis kilku porad dotyczących samego ASG.

Zasady panujące na polu walki

Wiemy już czym jest Airsoft Gun. Łatwo się więc domyślić, że rozgrywki nie będą odbywały się w szczelnie zamkniętych halach, ale w lasach. Z tego względu, kluczowe przed rozpoczęciem gry jest dokładne sprawdzenie całego pola walki pod kątem wystających prętów bądź innych niebezpiecznych przedmiotów. Warto zakopać lub wyrównać także wszystkie dziury, przez które ktoś mógłby uszkodzić sobie nogę. Pamiętajmy, że nie jest to walka na śmierć i życie, ale dobra zabawa.

Najważniejszą regułą podczas samej rozgrywki jest obowiązek noszenia okularów. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ich ściągać na polu bitwy nawet wtedy, gdy gra jest uznana za przerwaną. Nigdy nie wiemy, czy ktoś usłyszał o pauzie w grze i czy nie dostaniemy zaraz kulki w oko. Okulary oczywiście muszą być plastikowe i posiadać certyfikat wytrzymałości odnośnie przystosowania do ASG. Na rozgrywkę nie można wchodzić pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

Sprzęt i umundurowanie

Kiedy dopiero zaczynamy przygodę z airsoftem i nie mamy jeszcze składnej drużyny, żaden kamuflaż nie jest potrzebny. Ważne jest jednak, aby oznakować się w sposób, w który w miarę szybko rozróżnimy naszego sojusznika i przeciwnika. Mogą to być nawet zwykłe koszulki zakładane na grubą odzież wierzchnią. Warto ubrać się grubo nie w obawie przed zimnem, ale przed bólem od kulki. Dobrym rozwiązaniem są spodnie robocze tzw. ogrodniczki oraz podobna do nich materiałowo kurtka.

Odnośnie sprzętu, a konkretnie broni, warto wspomnieć o wypożyczalniach. Przez kilka pierwszych rozgrywek dobrze jest wypożyczać poszczególne odmiany broni aby sprawdzić, która z nich będzie dla nas odpowiednia. Dopiero w fazie, gdzie decydujemy się na pozostanie w ASG, możemy odwiedzić sklep z militariami i tam zakupić swoją pierwszą replikę.

Rodzaje rozgrywek

Najczęściej spotykaną rozgrywką jest oczywiście strzelanka. Zasady są ustalane praktycznie przed samym spotkaniem, a najczęstszym celem jest zdobycie bazy rywala bądź odbicie zakładnika. Zanim uda się to osiągnąć, następuje „wymiana ognia” między drużynami aż do ostatniego poległego.

Innym trybem gry jest LARP. Ekipy posługują się tutaj określonym scenariuszem i dobierają na jego podstawie określone stylizacje. Celem jest przedstawienie konkretnej fabuły i dobre odegranie roli, a niekoniecznie zwycięstwo.

Istnieje jeszcze odmiana CQB, co oznacza głównie walki na małych odległościach. Rozgrywka może więc odbywać się w różnego rodzaju korytarzach i opuszczonych budynkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Praca dla opiekunek za granicą – typy ofert

Oferty pracy związane z opieką nad seniorami w Niemczech są niezwykle różnorodne. Agencje pośrednictwa pracy oferują zarówno zatrudnienie...

Jak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, ale też ich bliskich – rodziców, dziadków i przyjaciół. Przychodzi też...

Dieta low FODMAP – kiedy się ją stosuje?

Różnorodność diet z których można skorzystać jest naprawdę szeroka. Chociaż słowo "dieta" często kojarzy się nam z odchudzaniem,...

Wszystko co musisz wiedzieć o olejku CBDA

Z zyskującymi popularność olejkami CBDA można spotkać się już niemal wszędzie. Niemniej jednak nie każdy wie czym, tak...