7 zasad optymalizacji SEO dla marki

Strona głównaBiznes7 zasad optymalizacji SEO dla marki

Jeszcze większa rozpoznawalność marki przekładająca się na lepsze wyniki sprzedaży i zyski to także efekty optymalizacji SEO. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma była konkurencyjna w branży, widoczna w sieci, musisz sporo uwagi poświęcić pozycjonowaniu jej strony internetowej. Oto, co warto zrobić, aby nie pozostawać w tyle i by potencjalni klienci mogli łatwiej dowiedzieć się o istnieniu Twojej marki.

1. Dokładny audyt SEO

Aby stworzyć skuteczną strategię SEO, należy zacząć od audytu. Jest to obszerny raport na temat samej strony internetowej, ale i samej marki.

Audyt SEO polega na zebraniu szczegółowych informacji o danej witrynie. Wskazuje się jej mocne i słabe strony i to, co należy poprawić, aby była przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i wysoko punktowana przez roboty Google. Analizuje się unikalność treści na witrynie, jej strukturę oraz to, jak w sieci wypadają konkurenci danej marki. Audyt SEO to złożona procedura, która wymaga specjalistycznej wiedzy – jeśli chcesz, aby został przeprowadzony i dla Twojej marki, zajrzyj np. na  https://fabrykamarketingu.pl/.

2. Stwórz bazę słów kluczowych

Zastanów się, jakie słowa najczęściej wpisują w wyszukiwarkę osoby, którzy szukają produktów znajdujących się na twojej stronie. Wybierz z nich te, które są najbardziej adekwatne do profilu prowadzonej przez ciebie działalności. Zweryfikuj, które słowa-klucze mają tendencję wzrostową, przeanalizuj ich sezonować. Sprawdź też, które z nich są wykorzystywane przez konkurencję podczas tworzenia treści.

3. Optymalizuj treści

Zastanów się, które z tekstów znajdujących się na Twojej stronie są niskiej jakości i dopracuj je tak, aby były wartościowe dla Twoich potencjalnych klientów. Twórz nowe, angażujące treści, a te, które już znajdują się na witrynie, nasyć słowami kluczowymi. Dodawaj wypowiedzi ekspertów, wyeliminuj literówki, błędy interpunkcyjne – tak, aby content na stronie był jak najwyższej jakości.

4. Zadbaj o grafikę

To, jaka grafika, zdjęcia, ilustracje znajdują się na stronie, wpływa na jej miejsce w rankingu Google. Dlatego umieszczaj na witrynie wysokiej jakości fotografie lub ciekawe diagramy, wykresy, infografiki. Możesz korzystać z grafiki stockowej lub z kreatorów obrazów.

5. Zatroszcz się o linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne to sposób na to, aby strona była lepiej punktowana przez roboty Google i by stała się przejrzysta, przyjazna dla użytkowników. Taki zabieg zapewnia, że Internauci więcej czasu spędzają, przeglądając daną witrynie, co przekłada się na jej lepszą widoczność w sieci.

6. Regularnie inwestuj w SEO

Jeżeli chcesz, aby Twoja marka była kojarzona przez Internautów, a sama strona znajdowała się na wysokiej pozycji w wyszukiwaniach Google, zaplanuj budżet na SEO. Nie jest to jednorazowa inwestycja – by być widocznym w sieci, nie można spoczywać na laurach, a ciągle optymalizować content i dodawać wartościowe treści.

7. Tych błędów unikaj

Nie przesycaj tekstów słowami kluczowymi, nie ukrywaj ich na stronie, unikaj zamieszczania treści niskiej jakości i nigdy ich nie duplikuj. Takie działania mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Daj się poznać jak największej liczbie użytkowników Internetu. Pomoże Ci w tym tak samo dobra reklama w mediach społecznościowych jak skuteczne SEO.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak rozbudować swój profil w social mediach?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Służą rozrywce, zdobywaniu wiedzy, pocieszeniu, pomagają utrzymać...

Przemysł czyli: jaka jest rola przemysłu?

Przemysł odgrywa ważną rolę w tworzeniu produktów i usług, z których ludzie korzystają w życiu codziennym. Przemysł jest...

Jak tworzyć reklamę w Google i nie tracić Klientów? Sprawdź nasz praktyczny poradnik!

Nawet niewielki błąd popełniony w trakcie planowania marketingu w wyszukiwarce Google lub też podczas realizacji reklamy może spowodować,...

Jak oszacować ryzyko dla funduszu ETF?

Choć fundusze ETF traktowane są przez inwestorów jako bezpieczna przystań, to musimy pamiętać, że podobnie jak wiele innych...