Outsourcing usług – chwilowy trend czy przyszłościowe rozwiązanie?

Strona głównaBiznesOutsourcing usług – chwilowy trend czy przyszłościowe rozwiązanie?

Outsourcing usług zdobywa coraz większą popularność, nie tylko wśród dużych przedsiębiorstw, ale także małych i średnich firm. Czy jest to jedynie chwilowy trend, czy przyszłościowe rozwiązanie, które pozwoli na osiągnięcie sukcesu na rynku? W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom outsourcingu oraz sprawdzimy, jakie usługi warto powierzyć specjalistom.


Artykuł partnera

Zalety outsourcingu

Outsourcing to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Zamiast zatrudniać na etacie pracowników oddelegowujących różne zadania, można skorzystać z usług firm zewnętrznych, które wesprą doświadczeniem, jak i własną siecią kontaktów. Dzięki temu przedsiębiorstwo może skupić się na swojej głównej działalności, unikając także kosztów związanych z rekrutacją, szkoleniami czy dodatkowymi świadczeniami.

Wady outsourcingu

Mimo licznych zalet, outsourcing usług wiąże się również z pewnymi wadami. Podstawową jest brak kontroli nad zadaniami realizowanymi przez zewnętrznych wykonawców. Dlatego warto zawrzeć odpowiednie klauzule w umowach, które zagwarantują terminowość, jakość oraz poufność danych.

Jakie usługi warto outsource’ować?

 1. Księgowość
  Księgowość to jedna z najbardziej popularnych usług outsourcingowych. Zamiast zatrudniać na etat księgowego, można skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która zadba o prawidłowe prowadzenie rachunkowości oraz terminowe rozliczenia.
 2. Marketing
  Outsourcing działań marketingowych pozwala na skorzystanie z wiedzy i doświadczenia specjalistów z różnych dziedzin. Dzięki temu można wprowadzić na rynek skuteczne kampanie reklamowe, pozwalające na zwiększenie zasięgu oraz sprzedaży.
 3. IT
  Zakres usług IT jest bardzo szeroki, dlatego warto skorzystać z outsourcingu w celu uniknięcia kosztów związanych z zatrudnianiem na etat specjalistów z różnych dziedzin. Outsourcing usług IT może obejmować zarówno programowanie, jak i utrzymanie infrastruktury czy obsługę techniczną.

 Outsourcing usług to nie tylko chwilowy trend, ale przyszłościowe rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorcom na oszczędność czasu i pieniędzy. Warto jednak pamiętać o odpowiednim doborze usług do outsource’owania oraz wyborze sprawdzonych partnerów, takich jak https://www.crowe.com/, z którego pomocy korzystają firmy już w ponad stu krajach na całym świecie.

 • Tagi
 • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Naczepy niskopodwoziowe używane – wybierz idealną ofertę na Autoline

Autoline to wiodący portal ogłoszeniowy, który specjalizuje się w handlu pojazdami ciężarowymi, maszynami budowlanymi i innymi urządzeniami do...

Czym jest MVP i 5 przykładów gigantów, którzy od tego zaczynali

Założeniem modelu MVP jest wypuszczenie na rynek minimalnej wersji produktu bądź usługi, które będzie wystarczająco funkcjonalna, aby zwrócić...

Czy da się zostać fryzjerem bez szkoły?

Czy da się zostać fryzjerem bez szkoły? Oczywiście, że tak! Ale jakim…? Artykuł partnera Niewiele osób wie, że w Polsce...

Jak rozpoznać bursztyn naturalny? 7 metod

Bursztyn to skamieniała żywica używana od wieków w biżuterii i innych przedmiotach dekoracyjnych. Podczas gdy większość ludzi zna...