Jak zadbać o siebie, gdy brakuje Ci czasu?

Strona głównaUrodaJak zadbać o siebie, gdy brakuje Ci czasu?

Szybki tryb życia, wiele godzin spędzanych każdego dnia w pracy i masa obowiązków często idą w parze ze stresem i niewielką ilością czasu przeznaczanego na odpoczynek. Tymczasem większość poradników dotyczących dbania o siebie mówi przede wszystkim o czasie wolnym. Tylko co robić, jeśli nie możesz pozwolić sobie na tydzień urlopu albo weekend spędzony w SPA? Jak dbać o siebie, nie mogąc przeznaczyć na to odpowiednio wiele czasu?

Nie zaniedbuj swojego zdrowia

Nawet najbardziej zapracowani nigdy nie powinni zaniedbywać własnego zdrowia, zwłaszcza jeśli różne objawy mogą świadczyć o tym, że wymaga ono uwagi. Zignorowane osłabienie, choroba czy inna dolegliwość szybko upomni się o swoje. W efekcie, chcąc uniknąć kilku dni spędzonych w domu, kończy się w cięższym stanie, pozostawiając obowiązki zawodowe na jeszcze dłuższy czas.

Jeśli źle się czujesz, nie zmuszaj się do pracy i nie zarażaj swoich współpracowników. Podejrzewając chorobę, najlepiej zostań w domu. Jeżeli krótki odpoczynek nie zadziała, umów się do lekarza, a w razie potrzeby nie wahaj się skorzystać ze zwolnienia lekarskiego.

Pamiętaj także o tym, by nie pomijać wizyt kontrolnych u różnych specjalistów. To właśnie na nich lekarze są w stanie zauważyć pierwsze zmiany chorobowe i zatrzymać ich rozwój we wczesnym stadium, zanim będą wymagały długiego, a w wielu przypadkach również bolesnego leczenia.

Raz w roku wybierz się na kontrolne badania krwi. Panie powinny pamiętać również o odwiedzeniu ginekologa. Niezależnie od płci zaleca się co najmniej dwie wizyty rocznie u stomatologa, który usunie z zębów osad, kamień i przebarwienia. Nie należy zwlekać także z odwiedzeniem ortodonty, gdy to wady zgryzu są problemem. Pod frazą clear aligner Poznań w wyszukiwarce znaleźć można placówkę, w której do korekcji wad zgryzu korzysta się z niewidocznych nakładek ortodontycznych.

uśmiech

Dbaj o swój wygląd

Nie musisz nosić najdroższych ubrań ani kilka razy w miesiącu odwiedzać fryzjera. Staraj się dbać o swój wygląd w taki sposób, żeby móc poczuć się dobrze we własnej skórze. Jeśli to oznacza codzienne nakładanie makijażu albo regularne malowanie paznokci – nie warto z tego rezygnować. Tak drobny dodatek może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i pewność siebie.

malowanie paznokci

Staraj się pracować nad własnymi kompleksami, żeby móc się ich z czasem pozbyć i w pełni zaakceptować własny wygląd. Co ważne, praca nad kompleksami nie zawsze wymaga poświęcenia czasu. Częstym problemem estetycznym są między innymi krzywo ustawione zęby. W nowoczesnych placówkach do rozpoczęcia leczenia niezbędna jest jedynie pierwsza wizyta osobista. Jeśli leczenie nie wymaga wykonywania dodatkowych zabiegów i przebiega zgodnie z założonym planem, nie trzeba wielokrotnie odwiedzać gabinetu. To duża oszczędność czasu – już na początku otrzymuje się niezbędne nakładki na zęby cena przewiduje wszystkie potrzebne wizyty, akcesoria i zabiegi, a z lekarzem można kontaktować się zdalnie.

Koniecznie znajdź czas na odpoczynek i rozrywkę

Życie nie powinno polegać na niekończącej się pracy, a zbyt duża liczba obowiązków, odpowiedzialności, stresu i zmęczenia z pewnością prędzej czy później obciąży zdrowie. Niezależnie od sytuacji, dla zdrowia fizycznego i psychicznego konieczne są:

  • od 7 do 9 godzin nieprzerwanego snu w nocy,
  • chociaż chwila na odpoczynek w ciągu dnia,
  • przynajmniej drobna rozrywka dla równowagi psychicznej.

Może być Ci trudno każdego dnia znaleźć czas na różnego rodzaju rozrywki, jednak pamiętaj, że z jednej strony są one konieczne dla dobrego samopoczucia, z drugiej natomiast wcale nie muszą być drogie, czasochłonne czy wymagające organizacji. Postaraj się codziennie przez przynajmniej chwilę robić to, co sprawia Ci przyjemność. Zależy wyłącznie od Ciebie, czy będzie to spacer, wizyta w kinie, pieczenie ciasta czy może czas spędzony przed ulubionym serialem.


Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Czy profesjonalne farby do włosów są lepsze niż drogeryjne?

Zastanawiasz się nad wyborem farby do koloryzacji włosów? Od lat używasz farb kupionych w drogerii i nigdy nie...

Jak zdjąć tipsy w domu? Poradnik krok po kroku

Szukasz sposobu na usunięcie tipsów akrylowych, żelowych czy plastikowych? Ten poradnik pokaże Ci, jak to zrobić bezpiecznie i...

Jak dbać o nawilżenie włosów?

Każda osoba, której zależy na właściwej pielęgnacji swoich włosów, powinna zwrócić uwagę na nawilżające kosmetyki do włosów. Wbrew...

Maseczka z glinki – 6 zastosowań i przepisów na maseczkę

Maseczki z glinki używane od wieków w celu poprawy zdrowia skóry i włosów. Główne zalety maseczek glinianych to...