Po jaki krem na przebarwienia warto sięgnąć?

Strona głównaUrodaPo jaki krem na przebarwienia warto sięgnąć?

Zarówno w przypadku pielęgnacji, jak i rozjaśniania przebarwień bezcenne są dermokosmetyki. Działają one złuszczającą, regulują także procesy komórek pigmentacyjnych, łagodzą podrażnienia i koją stany zapalne. Oprócz tego chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, wiatr czy smog.


Artykuł partnera

Jak działają dermokosmetyczne kremy?

Bez względu na przyczynę powstawania przebarwień oraz ich wiek widoczność nieestetycznych zmian można zmniejszyć, stosując dermokosmetyczne produkty do pielęgnacji skóry. Specjalne kompozycje składników, zawierające m.in. nikotynamid, oktokrylen czy sole mineralne i witaminy, sprzyjają przywróceniu naturalnego koloru skóry i odzyskaniu przez nią pierwotnego blasku w sposób bezpieczny.

Dermokosmetyczny krem na przebarwienia na twarzy wpływa na aktywność komórek pigmentacyjnych, hamując ich wzrost, ale jednocześnie wspiera procesy regeneracyjne zachodzące w głębokich warstwach skóry. W ten sposób zatrzymuje procesy postępu zmiany kolorytu związane z nieregularnym gromadzeniem się melanocytów, komórek barwnikowych odpowiedzialnych za produkcję melaniny w skórze. Co więcej, dermokosmetyczny krem do twarzy przyczynia się do ograniczania rozwoju ognisk zapalnych i zaczerwienień z nimi związanych za sprawą zdolności regulacji pracy gruczołów łojowych oraz formuły, która nie zatyka porów. Kremy na przebarwienia działają też złuszczająco, dzięki czemu skóra – oprócz tego, że w trakcie kuracji staje się rozświetlona i nawilżona – jest gładka i miękka.

Kiedy pierwsze efekty?

Dermokosmetyczny krem na przebarwienia najlepiej stosować w codziennej pielęgnacji. Sprawdzi się bez względu na typ cery i jej potrzeby. Krem najlepiej aplikować po przeprowadzeniu wcześniej zabiegu oczyszczania i tonizacji.

Pierwsze efekty, czyli zmniejszenie widoczności przebarwień oraz poprawę kondycji naskórka, można zauważyć już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Proces hamowania aktywności barwnika skórnego oraz wygładzenie powierzchni naskórka poprzez spłycenie powstałych nierówności przebiega bowiem stopniowo, ale dzięki temu rezultaty utrzymują się przez długi czas.

Co ciekawe, dermokosmetyczny krem na przebarwienia nie tylko przynosi długoterminowe efekty. Już podczas nakładania produktu oraz tuż po zakończeniu tej czynności odczuwalna jest znaczna różnica w stanie zdrowia skóry. Staje się ona bardziej elastyczna i przyjemna w dotyku, a dzięki temu, że produkt nie pozostawia tłustego, lepkiego filmu po wchłonięciu, jest lekka i nieobciążona. Również makijaż nakładany po zabiegach pielęgnacyjnych lepiej się prezentuje i dłużej utrzymuje.

Na profilaktykę i podczas leczenia

Dermokosmetyczny krem na przebarwienia na twarzy można stosować w trakcie leczenia problemów skórnych związanych z przebarwieniami różnej etiologii. Stanowi on cenne wsparcie w procesach regeneracyjnych zarówno w głębokich, jak i płytkich warstwach naskórka. Ponadto warto aplikować go w ramach profilaktyki powstania plam czy rumieni, np. u osób nadmiernie ekspozycjonujących twarz na słońce, stosujących specjalne diety, zażywających niektóre leki czy obciążonych chorobami wywołującymi zmiany na powierzchni skóry twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Niechirurgiczne metody liftingu

Atrakcyjny wygląd twarzy to większa pewność siebie. Codzienna pielęgnacja, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna pozwalają na opóźnienie procesów...

Jak działają bańki do masażu twarzy?

Już kilkuminutowy masaż twarzy bańką może przynieść widoczne rezultaty w poprawie wyglądu i kondycji skóry.  Aby go wykonać,...

Jak zrobić maseczkę na twarz z aloesu? 6 domowych przepisów

Maseczka z aloesu jest idealna do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Dzięki zawartości naturalnych składników, wygładza i odżywia skórę,...

Maseczka z kurkumy na pryszcze, zmarszczki i przebarwienia

Kurkuma to żółta przyprawa, który od wieków jest używana w celach leczniczych oraz do aromatyzowania potraw. W ostatnich...