Jak sobie poradzić z wypadaniem włosów po ciąży i karmieniu naturalnym

Strona głównaUrodaJak sobie poradzić z wypadaniem włosów po ciąży i karmieniu naturalnym

Problem wypadania włosów w okresie ciąży, połogu i ewentualnie późniejszego karmienia naturalnego, dotyczy co piątej mamy. Intensywność problemu zależy od wielu czynników i trudno jednoznacznie określić skalę problemu. Faktem jest natomiast, że cebulki włosa w tym, szczególnym okresie ulegają osłabieniu. Jak sobie zatem poradzić z problemem wypadania włosów? Ciekawym rozwiązaniem, obok właściwej diety i suplementacji mogą być również dobrej jakości włosy do przedłużania. Ich zakup umożliwia np. hurtownia włosów naturalnych, ale też salony fryzjerskie czy ogólnodostępne portale sprzedażowe jak np. Allegro. Niemniej źródło w jakim kupisz włosy do przedłużania ma niemałe znaczenie. Z tego artykułu dowiesz się jakie są sposoby na piękne i gęste włosy w trakcie i po ciąży oraz czym się kierować przy wyborze włosów do przedłużania. 

Wypadanie włosów, a macierzyństwo

Ciąża to wyjątkowy stan nie tylko w kwestii przygotowywania się na przyjęcie maluszka do grona rodziny, ale zwłaszcza dla organizmu. Zapotrzebowanie na witaminy znacząco wzrasta, zwłaszcza te z grupy B. Wśród nich znajduje się między innymi witamina B9, potocznie znana jako kwas foliowy, a także witamina B7 odpowiedzialna za podział komórek. 

Witamina B7, a w szczególności jej właściwy poziom jest podpowiedziany za cebulki włosa. Zapewnia nie tylko właściwy podział komórek włosa ale także zapobiega wypadaniu, rozdwajaniu się końcówek i ogólnemu osłabieniu kondycji włosa. W czasie ciąży i późniejszego karmienia naturalnego włosy są szczególnie narażone na szkodliwe skutki niedoborów witaminy B7.

Kolejnym „budulcem” włosów jest keratyna. Dotychczas uważano, że nie powinno się zalecać przyjmowania keratyny u ciężarnych. Najnowsze badania (przeprowadzane na gryzoniach) wykazały pozytywny wpływ keratyny w tym czasie. Naukowcy spekulują nad koniecznością podawania keratyny w ostatnich trymestrach ciąży razem z kwasem foliowym. Keratyna wpływa na kondycję włosów i uodparnia je na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

W okresie ciąży przyjmowane leki, suplementy czy witaminy powinny być konsultowane z lekarzem prowadzącym. 

Problem wypadania włosów w trakcie ciąży i karmienia naturalnego

Wypadanie włosów w trakcie ciąży i ewentualnego późniejszego karmienia naturalnego dotyczy niemal każdej mamy. Problem nasila się w kolejnych ciążach, zwłaszcza jeżeli nie podjęto żadnych kroków by uzupełnić niedobory witamin. 

Stereotypowe macierzyństwo polegało na całkowitym poświęceniu się dla dzieci. Kobiety w tym czasie często zapominają o sobie i swoje potrzeby spychają na dalszy plan, dlatego problem dotyczy tak wielu kobiet. Skłonienie się ku suplementacji odpowiednich witamin i minerałów w okresie ciąży i tuż po niej jest tym bardziej istotne, że każda mama zasługuje na to by czuć się piękna i wyjątkowa. Wypadające garściami włosy tego nie ułatwiają, dlatego warto poznać sposoby na ograniczenie tego problemu.

Sprawdzone sposoby na wypadanie włosów

Wśród wymienionych już sposobów na wypadanie włosów znalazły się suplementy, ale istotne (o ile nie najistotniejsze) znaczenie ma również dieta. Mówi się, że nie istnieje dieta matki karmiącej. Owszem istnieje, ale kontekst tej diety jest trochę inny niż ten utarty w opinii społecznej. 

Suplementy i dieta

Suplementacja witamin i minerałów jest ważna, ale trzeba bezwzględnie mieć na uwadze, że samowola w tym zakresie może być szkodliwa dla dziecka. Dlatego każdorazowo trzeba takie decyzje konsultować z lekarzem specjalistą.

Dieta to już inna sprawa. W okresie ciąży nie ma w zasadzie wskazań, że czegoś nie można jeść. Nie ulega wątpliwości, że posiłki powinny być regularne, zdrowe i zbilansowane. Zapotrzebowanie kaloryczne również wzrasta w tym czasie. 

Natychmiastowe rozwiązanie problemu

Wiadomym jest, że dieta czy witaminy są ważne, ale nie da się uzupełnić braków w jeden czy dwa dni. Konieczna jest tutaj systematyka i czas, by organizm mógł wchłonąć odpowiednią ilość i uzupełnić zapotrzebowanie. 

Alternatywą dla suplementów i diety, która daje natychmiastowy efekt jest przedłużanie. HairMe dostarcza materiał dobrej jakości i w stosunkowo krótkim czasie. W porównaniu do czasu, jaki musi upłynąć by suplementy i dieta dały zadowalający efekt, hurtownia włosów zrobi to zdecydowanie szybciej. 

Dodatkowym atutem jest to, że można w tym samym czasie, na spokojnie uzupełniać braki i cieszyć się efektem dającym natychmiastowe rozwiązanie problemu. Hurtownia włosów dysponuje każdą długością i pełną gamą kolorystyczną, naturalnych włosów dostępnych od ręki, na życzenie klienta.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Rodzaje rzęs do przedłużania – które rzęsy wybrać?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. To stare porzekadło jest aktualne także w obecnych czasach. Choć wygląd zewnętrzny...

Amol na porost włosów – skuteczność i stosowanie

Poza dobrze znanymi zastosowaniami amolu, preparat ten może być również dobrym środkiem na porost włosów. Znajduje się w...

Jak działają bańki do masażu twarzy?

Już kilkuminutowy masaż twarzy bańką może przynieść widoczne rezultaty w poprawie wyglądu i kondycji skóry.  Aby go wykonać,...

Kosmetyki brązujące – sposób na piękną i bezpieczną opaleniznę

Szukasz bezpieczniejszej alternatywy dla opalania na słońcu lub wizyt w solarium? Kosmetyki brązujące mogą być dla Ciebie odpowiedzią....