Etapy pielęgnacji twarzy – w jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Strona głównaUrodaEtapy pielęgnacji twarzy - w jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Stosowanie różnego rodzaju kosmetyków do twarzy stanowi nieodłączny element w codziennej pielęgnacji, której celem jest zachowanie jak najdłużej nieskazitelnej cery oraz zminimalizowanie już istniejących defektów na twarzy. Pozornie prawidłowo dobrane do indywidualnych potrzeb skóry kosmetyki nie przynoszą zamierzonych efektów? Winowajcą może być błędna kolejność nakładanych preparatów. Sprawdź, jak robić to odpowiednio.

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy? 

Po upewnieniu się, że wybrane kosmetyki dopasowane są do typu skóry, jej wymagań oraz posiadają odpowiedni skład, można przejść do ich stosowania. Domowa pielęgnacja twarzy składa się z 3 głównych kroków: oczyszczania, tonizowania oraz nałożenia kremu. Czynności te należy wykonywać regularnie, rano i wieczorem. 

Oczyszczanie to pierwszy, a jednocześnie kluczowy krok. Pielęgnacja jest bezużyteczna, gdy na twarzy znajdują się pozostałości makijażu, pot czy sebum. Prowadzi to do zapychania porów i powstawania niedoskonałości oraz utrudnia wchłanianie innych preparatów. Dlatego też płyn do demakijażu oraz pianka myjąca czy żel powinny być pierwszymi zastosowanymi kosmetykami. 

Użycie toniku w drugim etapie odpowiada za szybkie przywrócenie skórze odpowiedniego pH, które zostało zaburzone we wcześniejszym kroku. Dodatkowo nawilża i przygotowuje skórę do kolejnych etapów, zapewniając lepsze wchłanianie kosmetyków. 

Ostatnim etapem jest nałożenie kremu. W zależności od jego właściwości zapewnia skórze nawilżenie, odżywienie oraz przyczynia się do szybszej odbudowy naruszonego naskórka. Ponadto chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i pomaga w walce z niedoskonałościami skóry.

Kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy znajdziesz na: https://ziaja.com/

Pielęgnacja dodatkowa — w którym momencie stosować nadprogramowe kosmetyki?

Nierzadko pielęgnacja twarzy nie kończy się na trzech, podstawowych kosmetykach, a rozszerzona jest o dodatkowe. Powoduje to kolejną zagwozdkę, kiedy powinny zostać użyte, aby należycie spełniały swoją funkcję.  

Częstym wyborem jest serum do twarzy. Bez względu na to, czy ten płynny specyfik stosowany jest punktowo czy też na całą twarz, powinien zostać nałożony zaraz po etapie tonizowania twarzy, kiedy skóra jest jeszcze nieco wilgotna. Natomiast nałożenie w kolejnym kroku kremu do twarzy zapobiegnie odparowaniu składników nawilżających zawartych w serum i sprawi, że skuteczniej się ono wchłonie. Podobną zasadą warto kierować się w przypadku stosowania masek do twarzy. Nałożone na oczyszczoną i poddaną tonizowaniu skórę intensywniej pobierają składniki odżywcze zawarte w maseczce.

Czym grozi nieprawidłowa kolejność nakładanych produktów? 

Nieprzestrzeganie zalecanej kolejności kroków w pielęgnacji twarzy powoduje przede wszystkim osłabione lub nawet zerowe działanie poszczególnych kosmetyków, w wyniku wzajemnego ich blokowania. Może wywoływać to niechciane reakcje skórne oraz zwiększyć podatność skóry na występowanie wszelkich niedoskonałości, dając efekt odwrotny od zamierzonego. 

Nawet najlepsze, wysokiej jakości preparaty kosmetyczne nie zagwarantują działania oferowanego przez producentów, w momencie, gdy ich właściwości zostaną zaburzone przez nieprawidłową kolejność nakładania. W takiej sytuacji kosmetyki nie mają możliwości spełnienia założonych funkcji, co wiąże się zarówno ze zmarnowaniem produktu, jak i wydanych pieniędzy. 


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Olejek rycynowy jest jednym z chętniej wybieranych naturalnych środków do pielęgnacji włosów. Zakres działania jest naprawdę imponujący, zaczynając...

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o zabiegu?

Laser w kosmetologii znajduje coraz więcej zastosowań. Służy już nie tylko do usuwania blizn, czy rumienia, ale jest...

Jak działa zielona kawa?

Miłośnicy małej czarnej z pewnością stwierdzą, że jest to wynalazek, który kłóci się z ideą picia kawy. Z...

Jakie mydło do ciała dla mężczyzn sprawdzi się najlepiej?

Zastanawiasz się, czy skóra twarzy i ciała mężczyzn wymaga takiej samej dbałości i wyboru wysokiej jakości produktów pielęgnacyjnych?...