Laser diodowy – co warto o nim wiedzieć?

Strona głównaUrodaLaser diodowy - co warto o nim wiedzieć?

Trwałe usunięcie włosów jest dziś bardzo pożądanym zabiegiem pielęgnacyjnym. Efekt taki możemy uzyskać w sposób bezpieczny i zadowalający tylko w profesjonalnych gabinetach depilacji. Są one wyposażone w nowoczesny sprzęt do depilacji, który posiada odpowiednie certyfikaty.

Aktualnie mamy do wyboru dwie technologie wykonania tego zabiegu. Jedną jest laser diodowy, a drugą  urządzenie eliminujące IPL. Poniżej kilka ważnych informacji dotyczących tego tematu.

Czym jest laser diodowy?

Laser diodowy (https://medikapoland.pl/pl/18-lasery-diodowe) charakteryzuje się po pierwsze bezpieczeństwem użycia, a po drugie wysoką skutecznością usuwania owłosienia. Wyposażony jest w specjalne diody, które emitują skoncentrowane światło o długości od 810 do 940 mm. Laser tego typu jest w stanie osiągnąć głębokość penetracji skóry do 2 mm. Taka głębokość nie stanowi zagrożenia dla tkanek skóry. 

Mówiąc o bezpieczeństwie, należy zaznaczyć, że diody nie powodują mikro uszkodzeń i oparzeń skóry. Nie narażają skóry na niebezpieczeństwo przebarwień. U większości pacjentów nie wywołują one bólu. Najczęściej osoby o obniżonym progu bólu mówią o uczuciu dyskomfortu. Podobne uczucie może pojawić się kiedy depilacja odbywa się na bardzo delikatnych i wrażliwych obszarach ciała. 

Lasery diodowe są rodzajem laserów frakcyjnych nieablacyjnych, co oznacza, że nie powodują odparowania cząstek wody z tkanek. Lasery frakcyjne ablacyje, które odparowują wodę z tkanek, służą do intensywnego peelingu naskórka. Lasery diodowe powoują wzrost temperatury wewnątrz mieszka włosowego, uderzając promieniowaniem w cząsteczki barwnika zgromadzone w cebulce włosa. Gorąco uszkadza strukturę mieszka włosowego i powoduje jego obumarcie. 

Czym się różni laser diodowy od IPL?

Skrót IPL pochodzi od angielskiego Intense Pulsed Light, czyli intensywne światło pulsacyjne. IPL używa szerokiego spektrum światła o różnych długościach fal. Urządzenie generuje nieskoncentrowaną energię świetlną i tym odróżnia się od lasera diodowego. Ta nieskoncentrowana energia świetlna dociera do szerszego obszaru tkanek w tym do mieszków włosowych. Nie ma jednak zagrożenia poparzeniem, ponieważ energia emitowana przez urządzenie jest zbyt niska. Zabiegowi nie towarzyszy ból. W miejscach bardzo wrażliwych może być odczuwane delikatne szczypanie. 

Urządzenia wyposaża się w specjalne filtry, które determinują, do jakich struktur skórnych dociera generowane światło. Dzięki temu urządzenie może być stosowane nie tylko do depilacji, ale również do terapii niewielkich zmian skórnych. 

Zatem główną różnicą pomiędzy urządzeniami jest szerokość wiązki świetlnej, jaka jest emitowana. Laser używa skoncentrowanej o stałej długości fali, a IPL używa światła rozproszonego o znacznie mniejszej mocy. 

Druga główna różnica polega na tym, że urządzenia IPL są produkowane do użytku domowego, co czyni jest niezwykle funkcjonalnymi. Niestety urządzenia IPL są znacznie mniej skuteczne. Sesję depilacji należy przy ich wykorzystaniu wykonywać znacznie częściej. Efekt depilacji jest znacznie mniej skuteczny. Kolejnym minusem jest fakt, że korzystając samemu z urządzenia IPL nie jest się w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc.

Laser diodowy pozwala na pozbycie się owłosienia raz na zawsze, włosy już nie odrosną. Po wykonanej serii zabiegów może odrosnąć jedynie szczątkowa liczba włosów, które będą jasne, cienkie  i praktycznie niewidoczne.

Czy Laser diodowy jest skuteczny?

Tak, użycie lasera diodowego jest bardzo skuteczną metodą pozbycia się owłosienia. Szacuje się, że jej skuteczność sięga ponad 95%. Istnieje zatem bardzo duża szansa na to, że nigdy więcej nie odrośnie w miejscu depilowanym owłosienie. 

Ile zabiegów laserem diodowym?

Liczba zabiegów, jaka będzie konieczna do pozbycia się niepożądanego owłosienia, zależna jest od kilku czynników:

  • wieku;
  • płci;
  • gęstości włosów;
  • posiadanej karnacji skóry.

Najlepsze efekty osiągane są u osób posiadających jasną karnację skóry i ciemny kolor włosów. Zalecane jest wykonanie od 6 do 8 depilacji, a odstęp między zabiegami powinien wynosić około 8 tygodni. 

Czy każdy może poddać się zabiegowi usunięcia owłosienia laserem diodowym?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby skóry, cukrzyca, ciąża i okres karmienia piersią. Możliwości wykonania zabiegu pozbawione są również osoby z chorobą nowotworową. 

Podsumowanie

Depilacja przy pomocy lasera diodowego cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie trwale pozbyć się owłosienia z wybranej części ciała. Chociaż zabieg może wydawać się drogi, należy pamiętać, że jest nieporównywalnie tańszy od kosztów związanych z zakupem maszynek do golenia, depilatorów, pianek, przez całe nasze życie. Nie ma na rynku skuteczniejszej metody na pozbycie się owłosienia niż laser diodowy.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak pozbyć się przebarwień na skórze twarzy po trądziku?

Przebarwienia skóry to problem, z którym zmaga się wiele osób. Walka z przebarwieniami zaczyna się w okresie późnego...

Zobacz, jak można wykonać makijaż permanentny brwi

Zadbane i pomalowane brwi to dla wielu kobiet absolutny priorytet. W związku z tym coraz więcej pań decyduje...

Niechirurgiczne metody liftingu

Atrakcyjny wygląd twarzy to większa pewność siebie. Codzienna pielęgnacja, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna pozwalają na opóźnienie procesów...

Maseczka z cynamonu i miodu na twarz

Stosowanie cynamonu oraz miodu w celach leczniczych stosowane jest w medycynie naturalnej od wieków. Właściwości tych składników sprawiają,...