Jak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową?

Strona głównaLifestyleJak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową?

Naprawa samochodu czy pralki nie może czekać, a nie zawsze mamy możliwość skorzystania z oszczędności. Z pomocą może przyjść pożyczka gotówkowa. To jeden z najbardziej popularnych sposobów finansowania nagłych wydatków. Jednak zanim zdecydujesz się na złożenie wniosku o pożyczkę, zapoznaj się z niezbędnymi formalnościami. W artykule podpowiadamy, jakie kroki podjąć w celu złożenia kompletnego wniosku o pożyczkę gotówkową.


Artykuł sponsorowany

Pożyczka gotówkowa – kiedy warto się o nią starać?

Niepodważalną przewagą pożyczek gotówkowych jest szybkość ich otrzymania. Brak tu skomplikowanych procesów weryfikacyjnych, a formalności są ograniczone do minimum. Często nawet nie potrzeba zaświadczenia od pracodawcy, a pożyczkę można otrzymać przez złożenie oświadczenia o dochodach. To wszystko sprawia, że pożyczki są popularne wśród osób, które potrzebują gotówki na krótki okres. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się pożyczka przez internet – ze względu na komfort wzięcia jej bez wychodzenia z domu.

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową?

Jeszcze kilkanaście lat temu pożyczkę można było dostać tylko na miejscu – w placówce banku lub siedzibie instytucji pozabankowej. Rozwój technologii i większa konkurencyjność na rynku pożyczek i kredytów sprawiły, że obecnie jest wiele kanałów pozyskania dodatkowych środków. Pożyczkę można otrzymać:

  • przez internet,
  • osobiście – w placówce,
  • przez telefon,
  • podczas wideorozmowy.

Sposobów wnioskowania jest dużo – m.in. stąd wynika popularność pożyczek.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową?

Wniosek o pożyczkę gotówkową może złożyć każda spełniająca wymagania osoba. Korzystając z wizyty w placówce czy rozmowy z konsultantem można liczyć na profesjonalną pomoc pracownika w uzupełnieniu wniosku. Jednak nawet decydując się na pożyczkę przez internet, dopełnienie formalności nie powinno sprawić trudności. Warto się odpowiednio przygotować do tej czynności, przede wszystkim mieć pod ręką dowód osobisty, numer konta bankowego czy informację o wysokości zarobków.

Wymagania, czyli kto może złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową

W zależności od instytucji, która udziela pożyczki, wymagania mogą się nieznaczne różnić, szczególnie jeśli chodzi o wiek wnioskodawcy. Pożyczkobiorca powinien być osobą pełnoletnią, natomiast instytucje finansowe różnie ustalają górny limit wieku, w jakim można zaciągnąć zobowiązanie. Na przykład pożyczka w PKO Banku Polskim może zostać udzielona osobie od 18 roku życia, a górna granica nie jest określona.

Dodatkowo osoba starająca się o pożyczkę, poza pełną zdolnością do czynności prawnych powinna mieć aktywny adres mailowy i numer telefonu. Często warunkiem otrzymania pożyczki jest posiadanie konta w banku, w którym wnioskuje się o dodatkowe środki pieniężne. Pożyczka PKO Banku Polskim dostępna jest również dla osób, które nie mają konta w PKO.

Składanie wniosku o pożyczkę

We wniosku o pożyczkę należy wpisać dokładna kwotę, o jaką się staramy oraz zdecydować przez ile miesięcy chcesz spłacać zobowiązanie. Bardzo ważne jest, aby dopasować wysokość raty do Twoich możliwości finansowych. Następnie, aby prawidłowo wypełnić wniosek o pożyczkę gotówkową, należy starannie uzupełnić pola dotyczące danych osobowych oraz zaznaczyć wszystkie wymagane przez pożyczkodawcę zgody. Po złożeniu wniosku pozostaje czekać na decyzję i na przelew środków na podane we wniosku konto. 

Jeśli pożyczka zaciągana będzie po raz pierwszy w danej instytucji, konieczna będzie jeszcze weryfikacja nowego klienta, najczęściej poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Sprawdzanie możliwości udzielenia pożyczki odbywa się zazwyczaj bardzo szybko. Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe wypłacają pieniądze nawet w dniu złożenia wniosku, aby pożyczkobiorca mógł jak najszybciej skorzystać z dodatkowej gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Nalewka z bursztynu – na co pomaga i jak zrobić?

Nalewka z bursztynu jest od wieków stosowana jako naturalny lek na wiele schorzeń. Sporządzanie własnej nalewki bursztynowej jest...

Kto grał Batmana? Lista wszystkich aktorów

Rolę Batmana na przestrzeni lat grało wielu różnych aktorów. Każdy z nich wniósł większy lub mniejszy udział w...

Nadanie przesyłki przez brokera kurierskiego krok po kroku

Obecnie nadanie przesyłki jest niezwykle łatwe, można to zrobić z dowolnego miejsca - wystarczy mieć dostęp do internetu...

Drinki z Martini – z czym pić martini?

Martini to klasyczny drink alkoholowy, który często podaje się na przyjęciach i innych specjalnych wydarzeniach. Ale z czym...