Catering dietetyczny w dobie kryzysu: czy warto skusić się na dietę pudełkową?

Strona głównaLifestyleCatering dietetyczny w dobie kryzysu: czy warto skusić się na dietę pudełkową?

Na dietę pudełkową decyduje się coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala skutecznie zaoszczędzić czas. Otrzymywane posiłki są w odpowiedni sposób zbilansowane i przygotowywane pod kątem konkretnych potrzeb żywieniowych. Przekonaj się, czy jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Catering dietetyczny w formie diety pudełkowej polega na codziennym otrzymywaniu posiłków, które mają określoną ilość kalorii i poszczególnych składników odżywczych. Dzięki temu dbanie o zdrowy styl życia jest zdecydowanie łatwiejsze. Poznaj zalety tego rozwiązania, które przemawiają za korzystaniem z cateringu dietetycznego.

Dieta dopasowana do stylu życia i indywidualnych potrzeb

Jest to z pewnością jedna z najważniejszych zalet diety pudełkowej. Jeśli stosujesz specjalistyczną dietę związaną np. z nietolerancją pokarmową, to musisz szczególnie dbać o jakość przyrządzanych posiłków, aby były one smaczne, a zarazem bezpieczne.

– Zamawiając catering dietetyczny, możesz mieć pewność, że każdy z posiłków zostanie opracowany według indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Każdego dnia możesz samodzielnie ułożyć swoje menu, wybierając dania z listy dostępnych na dany dzień potraw. Dzięki temu zyskujesz pewność, że posiłki będą nie tylko dopasowane do Twoich potrzeb żywieniowych, ale przede wszystkim będą Ci smakować. – wyjaśnia przedstawicielka firmy Nice To Fit You oferującej catering dietetyczny o restauracyjnej jakości.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zwłaszcza w obliczu podwyżek cen i szalejącej inflacji. Na koszt diety pudełkowej wpływa przede wszystkim:

  • cena użytych składników,
  • liczba posiłków,
  • kaloryczność dań,
  • czas trwania diety.

Warto mieć na uwadze to, że koszt jednego dania jest zbliżony do ceny potrawy, którą samodzielnie przygotowałbyś w domu z takiej samej jakości składników. Nie musisz jednak tracić czasu potrzebnego na dojazd do sklepu oraz zrobienie zakupów, a także na późniejsze gotowanie. A jeśli stołujesz się na co dzień w restauracjach, to z pewnością okaże się, że zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zamówienie cateringu dietetycznego.

Dieta pudełkowa a oszczędność – czy to możliwe?

Wybór diety pudełkowej jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na ogromną wygodę, jaką gwarantuje. Wybierając taką usługę, marnujesz zdecydowanie mniej żywności, niż gotując samodzielnie. Bardzo często bowiem zdarza się, że podczas wyjścia na zakupy w koszyku ląduje znacznie więcej produktów spożywczych, niż to było zaplanowane. Następnie ogromna część z nich trafia później do kosza ze względu np. na to, że upłynął termin przydatności do spożycia. Korzystając z diety pudełkowej, ograniczysz wyjścia do sklepu spożywczego do niezbędnego minimum, dzięki czemu nie będziesz kupować niepotrzebnych produktów. Otrzymywane posiłki będą pokrywały dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego decydując się na tę usługę, możesz zapomnieć o marnowaniu jedzenia, a tym samym pieniędzy.

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze i cenny czas, a także zadbać o zdrowie.


Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Praca dla opiekunek za granicą – typy ofert

Oferty pracy związane z opieką nad seniorami w Niemczech są niezwykle różnorodne. Agencje pośrednictwa pracy oferują zarówno zatrudnienie...

Jak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, ale też ich bliskich – rodziców, dziadków i przyjaciół. Przychodzi też...

Dieta low FODMAP – kiedy się ją stosuje?

Różnorodność diet z których można skorzystać jest naprawdę szeroka. Chociaż słowo "dieta" często kojarzy się nam z odchudzaniem,...

Wszystko co musisz wiedzieć o olejku CBDA

Z zyskującymi popularność olejkami CBDA można spotkać się już niemal wszędzie. Niemniej jednak nie każdy wie czym, tak...