Biofeedbackowe kulki gejszy – czym są? Jak zacząć trening?

Strona głównaLifestyleBiofeedbackowe kulki gejszy - czym są? Jak zacząć trening?

Czym są biofeedbackowe kulki gejszy i jak ich użytkowanie wpływa na nasz organizm?

Kulki gejszy – co to takiego? Kulki gejszy to kulki dopochwowe wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego (najbezpieczniejsze są te wykonane w 100% z hipoalergicznego silikonu medycznego) połączone sznurkiem. W środku mogą znajdować się mniejsze kuleczki, o większej masie, które np. podczas chodzenia będą odbijać się od ścianki większej kulki, wprawiając całość w wibracje, przez co mięśnie gładkie i mięśnie Kegla w pochwie zaczną pracować. W efekcie poprawia się kondycja mięśni Kegla, a pochwa staje się bardziej elastyczna. Istnieją również kulki gejszy, które nie mają dodatkowych kulek w środku i są bardziej zalecane do celów seksualnych, niż terapeutycznych.

kulki gejszy

Rodzaje kul gejszy

  • Grawitacyjne zwane kulkami progresywnymi – mają postać okrągłych ciężarków. Zwykle składają się z kilku ciężarków o różnych masach. Można więc odpowiednio je dostosować i ulepszać swoje wysiłki zgodnie ze swoimi umiejętnościami. Polecane są również do celów seksualnych, jako element gry wstępnej.
  • Biofeedback – są lżejsze i mają bardziej zaawansowaną konstrukcję, niż grawitacyjne. Ich działanie polega na tym, że wewnątrz większej kuli znajdują się mniejsze kulki, które w trakcie ruchu zderzają się ze sobą, co powoduje wibracje, które z kolei powodują skurcze mięśni.
  • Wibrujące – polecane dla osób pragnących dodatkowych doznań seksualnych. Sterowane są za pomocą pilota, dzięki czemu mogą służyć nie tylko do ćwiczenia mięśni Kegla, ale również do stymulacji erogennych partii ciała.

Jak aplikować kulki gejszy?

Aplikacja kulki jest bardzo prosta i przypomina aplikację tamponu. Aplikację można wykonywać stojąc z jedną nogą podniesioną lub leżąc, co na początku jest zazwyczaj wygodniejszą opcją. Wszystko, co trzeba zrobić, to lekko unieść biodra i rozluźnić mięśnie pochwy. Warto w tym celu użyć lubrykantu na bazie wody, który ułatwi aplikację. Kulę układa się tak, aby jej dolna krawędź znajdowała się co najmniej 2 cm od wejścia do pochwy, czyli powyżej mięśni dna miednicy. Podczas wyciągania kul warto pamiętać o rozluźnieniu mięśni i pociągnięciu za linę. Nie należy się obawiać jej zerwania, ponieważ jest zrobiona z mocnego materiału. W razie konieczności warto ponownie sięgnąć po lubrykant.

Należy jednak pamiętać, że stosując lubrykanty, trzeba wybierać lubrykanty na bazie wody, a nie na bazie silikonu, ponieważ te drugie mogą uszkodzić powłokę kuli gejszy.

aplikacja kulek gejszy

Jak powinien wyglądać trening z kulkami gejszy?

Kulkę należy umieścić w pochwie, jedna z nich powinna być przymocowana do szyjki macicy, a druga powinna być wspierana przez mięśnie pochwy. To, jak głęboko kulka gejszy wchodzi do pochwy, jest sprawą osobistą – najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo. W celach terapeutycznych powinny być noszone w ciągu dnia oraz podczas codziennych czynności. Trzeba jednak pamiętać o ciągłym ruchu, ponieważ kulki działają tylko wtedy, gdy jest się w ruchu. Jeśli kobieta dodatkowo porusza miednicą do przodu, do tyłu i na boki, osiągnie lepsze wyniki w ćwiczeniu mięśni kegla. Długość czasu ćwiczeń powinien być dostosowany do możliwości i budowy ciała każdej kobiety, ale łączny czas ćwiczeń nie powinien przekraczać 3 godzin dziennie. Ważne jest za to, aby ćwiczyć systematycznie. Istotną kwestią jest również dobór odpowiednich kulek, warto więc przejrzeć kulki gejszy dla początkujących.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kulek gejszy?

Decydując się na zakup kulek gejszy, warto zastanowić się, do czego będą one służyć. Jeśli chcemy wykorzystać je do ćwiczeń Kegla, ze względu na swoją wagę i budowę warto sięgnąć po biofeedbackowe kulki gejszy. Jeśli z kolei rozważamy wykorzystanie ich w grach erotycznych, do wyboru mamy kulki silikonowe, kulki wibrujące lub kulki progresywne.


Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Dieta low FODMAP – kiedy się ją stosuje?

Różnorodność diet z których można skorzystać jest naprawdę szeroka. Chociaż słowo "dieta" często kojarzy się nam z odchudzaniem,...

Walentynki 2023? Wybierz SPA na Mazurach!

Miłość - najpiękniejsze uczucie, którym każda osoba powinna się cieszyć. Tylko dzięki temu będzie można cieszyć się prawdziwym...

Dlaczego warto kupić naturalne gryzaki dla psa?

Psy mają naturalną potrzebę żucia i gryzienia, co doskonale widać zarówno u szczeniaków, jak i u seniorów. Jeśli...

Marihuana medyczna – kiedy i jak ją stosować?

Terapia marihuaną medyczną budzi nadzieje, zarówno wśród osób cierpiących na różne schorzenia, jak i wśród lekarzy. Wciąż jednak...