Jak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Strona głównaLifestyleJak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, ale też ich bliskich – rodziców, dziadków i przyjaciół. Przychodzi też ten dzień, gdy trzeba się zastanowić, kto zostanie chrzestnym dziecka. W końcu to nie tylko funkcja symboliczna, a chrzestny powinien w jakimś stopniu brać czynny udział w życiu dziecka i być dla niego pomocą czy przykładem. Kiedy już wybierzecie odpowiednie osoby, to wypada poprosić je o to, by zgodziły się podjąć tej funkcji. Jak zrobić to w wyjątkowy sposób? Poznajcie nasze pomysły.

Puzzle „Czy zostaniesz moją chrzestną?”

Nie każdy może, ale też nie każdy chce zostać chrzestnym czy chrzestną. W końcu wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami. Jednak zwykle osoby najbliższe godzą się bez wahania. Można jednak zrobić im niespodziankę i zadać to pytanie w wyjątkowy sposób, choćby wręczając puzzle z tym ważnym pytaniem – czy zostaniesz moją chrzestną? Genialne pomysły na prezenty znajdziesz tutaj – https://antolove.pl/prosby-na-chrzest Jeśli dana osoba lubi w wolnych chwilach układać puzzle, to będzie to dla niej świetny prezent. Choć ułoży je w mgnieniu oka, to staną się one piękną pamiątką. Puzzle mogą być wykonane z drewna. Taki model będzie trwały i efektowny. Można też poprosić przyjaciela, brata czy innego mężczyznę, który ma zostać chrzestnym, by pobawił się chwilę z dzieckiem i wręczyć mu dziecięcą układankę z jednym elementem. Pod nim znajdzie się to jakże ważne pytanie: czy zostaniesz moim chrzestnym?

Prośba zamknięta w pudełku ze zdjęciem dziecka

Często osoby, które mogą zostać chrzestnymi domyślają się tego, że zostaną o to poproszone. Inną formą prośby o zostanie chrzestnym lub chrzestną może być wręczenie zdjęcia dziecka zamkniętego w drewnianym pudełku z wygrawerowanym laserowo napisem, a właściwie pytaniem do cioci czy też wujka dziecka o to, czy zechcą zostać chrzestnymi. Pytanie może być zadane w imieniu dziecka. Taka forma jest najlepsza, bo obdarowanym w takiej sytuacji trudno jest odmówić. Ponadto owa prośba o zostanie chrzestnym bądź chrzestną będzie świetną pamiątką. Można tam wkleić czy też włożyć zdjęcie dziecka z sesji noworodkowej czy niemowlęcej bądź inne wykonane samodzielnie.

Śpioszki dla dziecka z pytaniem do chrzestnej/chrzestnego

Sposób zapytania o to czy dana osoba zostanie chrzestnym bądź chrzestną może być też bardzo prosty. Nie trzeba nawet używać słów. Wystarczy zaopatrzyć się w śpioszki z napisem czy zostaniesz moją chrzestną/chrzestnym. Kiedy dana osoba przyjdzie po raz pierwszy odwiedzić rodziców i malucha może zobaczyć go właśnie w takich śpioszkach. Bez wątpienia będzie to dla wszystkich rozczulający moment. Przy okazji tę chwilę można uwiecznić wykonując zdjęcie chrzestnego lub chrzestnej z przyszłym chrześniakiem. Potem takie zdjęcie może trafić do albumu. Można też wręczyć przyszłej chrzestnej czy chrzestnemu pamiątkowy album ze zdjęciami dziecka, np. z sesji noworodkowej w ramach, której na jednym ze zdjęć dziecko będzie miało śpioszki z napisem: czy zostaniesz moim chrzestnym?

Wręczenie tortu z napisem „Czy zostaniesz moim chrzestnym?”

Pytanie o bycie chrzestnym lub chrzestną można zadać spontanicznie, wręczając danej osobie tort z odpowiednim napisem. Można go upiec samodzielnie bądź kupić gotowy. W końcu liczy się przede wszystkim gest. Po wręczeniu tortu i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia możecie wspólnie celebrować tę chwilę zajadając się nim i popijając kawę. Oczywiście warto taki tort podarować bez okazji, a nie np. przy okazji urodzin. Może być to bowiem pewnego rodzaju faux pas, gdyż wtedy odwracacie uwagę od czyjegoś święta i wtrącacie swoją prośbę. Oczywiście są osoby, które na taki prezent się uśmiechną, ale i takie, które może się nie obrażą, ale mogą poczuć się odrobinę urażone.

Sposoby na poproszenie o bycie chrzestnym mogą być naprawdę różne. Warto oprócz pytania mieć w zanadrzu właśnie taki drobny prezent, który stanie się pamiątką i będzie wyróżnieniem dla danej osoby. Elementy wykonane z drewna świetnie się sprawdzają, gdyż są ponadczasowe. Takie dekoracje nie tylko nigdy nie wychodzą z mody, ale przede wszystkim symbolizują trwałość owego zobowiązania. Każdy ze sposobów jest jednak dobry i na pewno głęboko zapadnie w pamięć chrzestnej czy chrzestnemu dziecka.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Praca dla opiekunek za granicą – typy ofert

Oferty pracy związane z opieką nad seniorami w Niemczech są niezwykle różnorodne. Agencje pośrednictwa pracy oferują zarówno zatrudnienie...

Dieta low FODMAP – kiedy się ją stosuje?

Różnorodność diet z których można skorzystać jest naprawdę szeroka. Chociaż słowo "dieta" często kojarzy się nam z odchudzaniem,...

Wszystko co musisz wiedzieć o olejku CBDA

Z zyskującymi popularność olejkami CBDA można spotkać się już niemal wszędzie. Niemniej jednak nie każdy wie czym, tak...

Jak zdrowo żyć i pracować dużo? Tylko pewne rady

Biorąc pod uwagę ceny... wszystkiego, aby godnie żyć, trzeba naprawdę sporo pracować. Jednocześnie pracując dużo trudno jest znaleźć...