Jak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Strona głównaLifestyleJak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, ale też ich bliskich – rodziców, dziadków i przyjaciół. Przychodzi też ten dzień, gdy trzeba się zastanowić, kto zostanie chrzestnym dziecka. W końcu to nie tylko funkcja symboliczna, a chrzestny powinien w jakimś stopniu brać czynny udział w życiu dziecka i być dla niego pomocą czy przykładem. Kiedy już wybierzecie odpowiednie osoby, to wypada poprosić je o to, by zgodziły się podjąć tej funkcji. Jak zrobić to w wyjątkowy sposób? Poznajcie nasze pomysły.

Puzzle „Czy zostaniesz moją chrzestną?”

Nie każdy może, ale też nie każdy chce zostać chrzestnym czy chrzestną. W końcu wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami. Jednak zwykle osoby najbliższe godzą się bez wahania. Można jednak zrobić im niespodziankę i zadać to pytanie w wyjątkowy sposób, choćby wręczając puzzle z tym ważnym pytaniem – czy zostaniesz moją chrzestną? Genialne pomysły na prezenty znajdziesz tutaj – https://antolove.pl/prosby-na-chrzest Jeśli dana osoba lubi w wolnych chwilach układać puzzle, to będzie to dla niej świetny prezent. Choć ułoży je w mgnieniu oka, to staną się one piękną pamiątką. Puzzle mogą być wykonane z drewna. Taki model będzie trwały i efektowny. Można też poprosić przyjaciela, brata czy innego mężczyznę, który ma zostać chrzestnym, by pobawił się chwilę z dzieckiem i wręczyć mu dziecięcą układankę z jednym elementem. Pod nim znajdzie się to jakże ważne pytanie: czy zostaniesz moim chrzestnym?

Prośba zamknięta w pudełku ze zdjęciem dziecka

Często osoby, które mogą zostać chrzestnymi domyślają się tego, że zostaną o to poproszone. Inną formą prośby o zostanie chrzestnym lub chrzestną może być wręczenie zdjęcia dziecka zamkniętego w drewnianym pudełku z wygrawerowanym laserowo napisem, a właściwie pytaniem do cioci czy też wujka dziecka o to, czy zechcą zostać chrzestnymi. Pytanie może być zadane w imieniu dziecka. Taka forma jest najlepsza, bo obdarowanym w takiej sytuacji trudno jest odmówić. Ponadto owa prośba o zostanie chrzestnym bądź chrzestną będzie świetną pamiątką. Można tam wkleić czy też włożyć zdjęcie dziecka z sesji noworodkowej czy niemowlęcej bądź inne wykonane samodzielnie.

Śpioszki dla dziecka z pytaniem do chrzestnej/chrzestnego

Sposób zapytania o to czy dana osoba zostanie chrzestnym bądź chrzestną może być też bardzo prosty. Nie trzeba nawet używać słów. Wystarczy zaopatrzyć się w śpioszki z napisem czy zostaniesz moją chrzestną/chrzestnym. Kiedy dana osoba przyjdzie po raz pierwszy odwiedzić rodziców i malucha może zobaczyć go właśnie w takich śpioszkach. Bez wątpienia będzie to dla wszystkich rozczulający moment. Przy okazji tę chwilę można uwiecznić wykonując zdjęcie chrzestnego lub chrzestnej z przyszłym chrześniakiem. Potem takie zdjęcie może trafić do albumu. Można też wręczyć przyszłej chrzestnej czy chrzestnemu pamiątkowy album ze zdjęciami dziecka, np. z sesji noworodkowej w ramach, której na jednym ze zdjęć dziecko będzie miało śpioszki z napisem: czy zostaniesz moim chrzestnym?

Wręczenie tortu z napisem „Czy zostaniesz moim chrzestnym?”

Pytanie o bycie chrzestnym lub chrzestną można zadać spontanicznie, wręczając danej osobie tort z odpowiednim napisem. Można go upiec samodzielnie bądź kupić gotowy. W końcu liczy się przede wszystkim gest. Po wręczeniu tortu i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia możecie wspólnie celebrować tę chwilę zajadając się nim i popijając kawę. Oczywiście warto taki tort podarować bez okazji, a nie np. przy okazji urodzin. Może być to bowiem pewnego rodzaju faux pas, gdyż wtedy odwracacie uwagę od czyjegoś święta i wtrącacie swoją prośbę. Oczywiście są osoby, które na taki prezent się uśmiechną, ale i takie, które może się nie obrażą, ale mogą poczuć się odrobinę urażone.

Sposoby na poproszenie o bycie chrzestnym mogą być naprawdę różne. Warto oprócz pytania mieć w zanadrzu właśnie taki drobny prezent, który stanie się pamiątką i będzie wyróżnieniem dla danej osoby. Elementy wykonane z drewna świetnie się sprawdzają, gdyż są ponadczasowe. Takie dekoracje nie tylko nigdy nie wychodzą z mody, ale przede wszystkim symbolizują trwałość owego zobowiązania. Każdy ze sposobów jest jednak dobry i na pewno głęboko zapadnie w pamięć chrzestnej czy chrzestnemu dziecka.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Mechelinki w styczniu 2023? Sprawdź dlaczego warto się tam wybrać!

Apartamenty w Mechelinkach największym zainteresowaniem cieszą się w sezonie wakacyjnym. Nie oznacza to jednak, że morze nie ma...

Jak stworzyć udany budżet dzięki 5 przydatnym wskazówkom

W ostatnim czasie polskie realia robią się coraz bardziej skomplikowane ze względu na fakt, że inflacja nieustannie rośnie...

Malowanie po numerach dla dzieci – na czym polega?

Malowanie po numerach dla dzieci jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. To pasja, która sprawi radość nie...

Podziękowania od serca, czyli wyjątkowe prezenty na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela to idealna okazja, aby wyrazić wdzięczność nauczycielom i docenić trud pracy pedagogów. Każda osoba, która pracuje...