Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o zabiegu?

Strona głównaUrodaDepilacja laserowa - co warto wiedzieć o zabiegu?

Laser w kosmetologii znajduje coraz więcej zastosowań. Służy już nie tylko do usuwania blizn, czy rumienia, ale jest też skuteczną bronią w walce z nadmiernym owłosieniem. Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który jest bezpieczny i charakteryzuje się długotrwałym efektem. Na czym polega usuwanie owłosienia laserem? Czy jest to skuteczne działanie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Opis depilacji metodą laserową należy zacząć od wyjaśnienia, jak działa laser w takiej sytuacji. Traktowanie owłosionego fragmentu skóry wiązką laserową powoduje, że melanina w cebulce włosowej wchłania wiązkę promieniowania, co doprowadza do jej zasuszenia i zniszczenia. W efekcie nie powstają odrosty, a zanim powstanie następna cebulka włosowa upływa dłuższy czas. Dlatego depilacja laserowa jest tak skuteczna i ma długotrwały efekt.

Laserowy zabieg jest indywidualnie dostosowywany do pacjenta poprzez wybór urządzenia ze skalibrowaną odpowiednio długością fali. Różnice wynikają z koloru i grubości włosa oraz z zagęszczenia mieszków włosowych w skórze. Inaczej też będzie wyglądał zabieg usuwania nadmiernego owłosienia w okolicach bikini, a inaczej na nogach, czy pod pachami.

Zabieg laserowy usuwania owłosienia z okolic bikini – jak wygląda procedura?

Sama procedura usuwania owłosienia jest prosta, jeśli zabieg dotyczy łatwo dostępnych miejsc na ciele. Natomiast w przypadku okolic bikini, pośladków i miejsc intymnych poziom komplikacji i czas wykonania zabiegu wzrasta.

Główne typy laserowego usuwania włosów z okolic bikini to:

  • Klasyczna depilacja owłosienia z pachwin i wzgórka łonowego do linii bielizny standardowej;
  • Kalifornijska, czyli usuwanie owłosienia dopasowane do linii stringów;
  • Francuska depilacja górnej części wzgórka łonowego, przy czym istnieje możliwość pozostawienia dowolnej szerokości paska włosów. Jest to również ten rodzaj, w którym wydepilowane zostają intymne części ciała.

Coraz bardziej popularne stają się również dwa rodzaje depilacji laserowej, dzięki którym usunięte zostaje praktycznie całe owłosienie w okolicach intymnych. Jest to depilacja hollywoodzka, polegająca na usunięciu wszystkich włosków z okolic intymnych. Drugim wariantem jest depilacja brazylijska. W niej kluczowe jest dokładne usunięcie owłosienia ze wszystkich okolic intymnych, przy jednoczesnym zostawieniu cienkiego paska pośrodku wzgórka łonowego.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przygotowanie do depilacji laserowej należy zacząć już kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. Ze względu na to, że laserowa metoda polega na wykorzystaniu silnej wiązki światła, podczas przygotowań należy zadbać o zminimalizowanie działania skórę promieniowania słonecznego. Niewskazane też jest stosowanie samoopalających preparatów i kremów z retinolem. Warto też zadbać o dietę ze zmniejszoną ilością produktów bogatych w witaminę C.

Na tydzień przed zabiegiem nie należy usuwać owłosienia woskiem lub depilatorem mechanicznym. Kluczowe jest natomiast, by fragment do depilacji był w dniu zabiegu dokładnie umyty i ogolony zwykłą maszynką do golenia.

Laserowe usuwanie owłosienia

Efekt depilacji laserowej i postępowanie po zabiegu

Depilacja laserowa gwarantuje wyjątkowo dobry efekt w postaci gładkiej i miłej w dotyku skóry. Stan ten utrzymuje się dość długo, zanim w skórze powstaną nowe cebulki włosowe. Jednakże, by gładkość i ładny, naturalny wygląd wygolonego fragmentu skóry podtrzymać po zabiegu należy przestrzegać kilku zasad.

Higienę wygolonych miejsc należy wykonywać kosmetykami naturalnymi, hipoalergicznymi, przeznaczonymi do skóry wrażliwej. Nie należy również narażać skóry na promieniowanie słoneczne i nie wykonywać dodatkowych zabiegów depilacyjnych.

Metoda laserowego usuwania owłosienia jest skuteczna, ale jej długotrwałość uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Najlepsze efekty uzyskiwane są po wykonaniu kilku sesji zabiegu. Kluczowy wpływ na efekt końcowy zabiegu depilacji laserowej ma cykl wzrostu włosa. Aby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, zabieg powinien być powtórzony 3 – 4 razy. Należy przy tym pamiętać, że laser działa wyłącznie na włoski, które są w fazie wzrostu, dlatego też, na zabiegi umawiamy się w odstępach od 4-8 tyg. – czytamy na stronie krakowskiej placówki zajmującej się depilacja laserową, źródło: https://leaclinic.pl/depilacja-laserowa-krakow/


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Rodzaje rzęs do przedłużania – które rzęsy wybrać?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. To stare porzekadło jest aktualne także w obecnych czasach. Choć wygląd zewnętrzny...

Jak zrobić domowy peeling kawowy? Przepis i stosowanie

Poranna kawa to rytuał większości z nas. Zastosowanie kawy nie kończy się jednak na zapewnieniu solidnej dawki energii...

Jak wzmocnić zniszczone paznokcie po manicure hybrydowym?

Jeśli Twoje paznokcie są słabe lub zniszczone, manicure hybrydowy może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dobrą wiadomością jest...

Maseczka z jajka na włosy – 4 domowe przepisy

Jajka są pełne białka, kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Zazwyczaj korzysta się z nich do przygotowania odżywczych posiłków....