Prawo przyciągania – jak zacząć przyciągać miłość, pieniądze i szczęście 

Strona głównaRozwój i relacjePrawo przyciągania - jak zacząć przyciągać miłość, pieniądze i szczęście 

Prawo przyciągania polega na odpowiednim nastawieniu do samego siebie oraz świata. Siła w nim tkwiąca pomaga przyciągać miłość, zdrowie, szczęście, pieniądze oraz wszystko na czym nam zależy. Samo myślenie o sukcesie w każdej z tych dziedzin jednak nie wystarczy. Sprawdź jak skutecznie rozpocząć praktykowanie prawa przyciągania.

Czym jest prawo przyciągania?

W uproszczeniu prawo przyciągania polega na przekuwaniu marzeń w rzeczywistość. Sceptycy oponują, że takie podejście nie działa, a lektury na ten temat może umieścić w sekcji sci-fiction. Oczywiście po części jest to prawdą, bowiem samo myślenie nie wystarczy, aby osiągnąć sukces.

Sens prawa przyciągania leży w wypracowaniu odpowiedniego nastawienia oraz zaprzężenia do pracy podświadomości. Osiągnięcie sukcesu wymaga podjęcia odpowiednich działań. Leżenie na kanapie i rozmyślanie o swoich marzeniach z pewnością nie przyniesie oczekiwanych owoców. Manifestowanie marzeń sprawia, że czujemy motywację do działania oraz dostrzegamy okazje prowadzące do ich spełnienia.

Jak zacząć praktykę prawa przyciągania?

Korzyści praktykowania są wręcz nieograniczone i tyczą się wszystkich aspektów życia – związku, zdrowia, kariery, pasji czy samorozwoju. Jak więc zacząć praktykę z prawa przyciągania?

1. Określ swoje cele

Musisz dokładnie wiedzieć czego od życia pragniesz i powinno to tyczyć się wszystkich wcześniej wymienionych aspektów życia. Spisz ogólnikowo swoje marzenia i cele, a następnie przejdź do szczegółów.

Przykładowo jeśli szukasz partnera to opisz jakie posiada cechy charakteru, wartości życiowe, wygląd. Tak samo możesz zrobić w przypadku swojej ścieżki zawodowej – co chcesz robić, wysokość zarobków itp. Cele oraz ich szczegółowy opis zapisuj, codziennie przeglądaj i aktualizuj.

2. Stwórz plan działania

Określenie celu i wizualizowanie to nadal zbyt mało. Aby go osiągnąć musisz posiadać solidny plan realizacji. Tutaj również powinien on być jak najbardziej szczegółowy. Podziel swój cel na małe kroki i staraj się codziennie poświęcać mu czas.

Przykładowo jeśli Twoim celem jest zarabianie większej ilości pieniędzy spisz co musisz zrobić, aby znaleźć lepszą posadę, awansować czy rozpocząć własny biznes. Być możesz musisz zdobyć konkretne kwalifikacje, odłożyć konkretną sumę pieniędzy, nauczyć się języka. Spisz jak najwięcej szczegółów i staraj się codziennie zrobić choćby jeden mały krok.

3. Wdzięczność

Większość marzeń i celów wymaga czasu. Przed snem pomyśl o minimum 10 rzeczach, za które jesteś wdzięczny – nie koniecznie muszą to być rzeczy związane z Twoimi spisanymi celami, choć dobrze by było podsumować dzień z poczucie bycia o krok bliżej swoich celów. Mogą to być na pozór błahe rzeczy jak sprawienie, że ktoś się uśmiechnął, poznanie nowej osoby, przeżycie dnia z bliskimi lub przyjaciółmi.

4. Pozbądź się ograniczających przekonań

Większość z nas zazwyczaj zbyt surowo się ocenia. Aby korzystać w pełni z prawa przyciągania należy wyzbyć się przekonań typu: nie jestem wystarczająco dobry, mam za mało pieniędzy, brakuje mi uroku. Utwierdzanie się w takich przekonaniach podświadomie blokuje nas w spełnianiu marzeń oraz wykorzystywaniu pojawiających się okazji.

Często powtarzanym powiedzeniem jest „pierwszy milion trzeba ukraść”, zapewne wiele osób tak się dorobiło jednak jest masa tych, którzy zarobili wiele więcej uczciwą pracą. Pamiętaj, że Twoje myśli kierują Twoimi czynami.

Kolejne znane powiedzenie to „pieniądze szczęścia nie dają”. Jest w nim sporo prawdy, jednak to dzięki pieniądzom możemy należycie zadbać o zdrowie, spełnić cześć marzeń czy po prostu mniej pracować, a więcej czasu poświęcić bliskim. Takich przykładów można by mnożyć na potęgę, pozbądź się takich błędnych przekonań jeśli chcesz prowadzić życie spełniając marzenia.

5. Energia

Według prawa przyciągania energię którą przekazujemy światu otrzymujemy z powrotem. Jeśli wysyłasz dobrą energię taką samą otrzymujesz. Dobrą energię pielęgnuje się poprzez życzenie szczęścia innym, wdzięczność, zrobienie czegoś miłego dla drugiej osoby, medytację, jogę, kontakt z naturą oraz spełnianie swoich marzeń.

Szukając miłości staraj się obdarzać otaczający Cię świat miłością, chcąc zarabiać więcej pracuj ponad minimalne wymagania przełożonego lub zdobądź dodatkowe kwalifikacje. Wszystko co dajemy od siebie, również do nas wraca. Krążącą energię można porównać do budowania własnego biznesu bądź inwestowania – najpierw musimy coś od siebie dać, aby po czasie otrzymać profity.

6. Wiara i elastyczność

Kroki które podejmiesz wymagają wiary i codziennego myślenia o swoich celach. Ważna jest również elastyczność, nic jednak nie stoi na przeszkodzie jeśli, uznasz że Twoje marzenie już nie jest aktualne – jednak nie rezygnuj z poczucia bezsilności, w takim przypadku pomyśl jak udoskonalić swój plan. Elastyczność dotyczy również regularnych aktualizacji swojego planu działania, który z pewnością się zmieni wraz ze zdobytym doświadczeniem.

Prawo przyciągania miłości

Prawo przyciągania znajduje zastosowanie w każdym aspekcie życia. Emanuj miłością do innych ludzi, życz im powodzenia oraz pomagaj jeśli masz taką możliwość. Pomyśl o swoich wadach, których możesz się wyzbyć – przykładowo zdobycie nawyku dbania o porządek, poświęcanie większej ilości czasu bliskiej osobie, zadbanie o siebie pod kątem psychicznym i fizycznym.

1 KOMENTARZ

  1. Potwierdzam, zamiast marudzenia i zamartwiania lepiej pobudzić się do działania dobrymi myślami. Czy prawo przyciągania działa czy nie, nic nie traci się myśląc pozytywnie, a można jedynie zyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Cytaty o miłości – 75 pięknych sentencji

Nikt nigdy nie powiedział, że miłość jest łatwa. W rzeczywistości niektóre z najsłynniejszych cytatów o miłości pełne są...

Cechy kobiecego charakteru: 8 najważniejszych cech

Kobiecy charakter jest niezwykle złożony i zróżnicowany, a jego cechy są różne w zależności od jednostki i kultury....

Jak komplementować kobietę? 30 komplementów dla dziewczyny

W komplementowaniu kobiety, pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl jest najczęściej wygląd - szczególnie kiedy jeszcze jej dobrze...

Charakter – czym tak właściwie jest?

Charakter jest jednym z najbardziej fascynujących i zarazem najbardziej nieuchwytnych aspektów ludzkiej egzystencji. Mówi się o nim w...