Wyprawka dla noworodka – lista najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać

Strona głównaLifestyleWyprawka dla noworodka - lista najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać

Kompletowanie wyprawki do szpitala, w którym kobieta w ciąży będzie rodzić swoje dziecko, to odpowiedzialne zadanie. Szczególnie jeśli masz to robić po raz pierwszy i tak naprawdę łatwo zapomnieć lub nieświadomie przeoczyć pewne rzeczy, które powinny się w niej znajdować. Na szczęście jesteśmy po to, aby Wam w tym pomóc. W tym artykule dowiesz się, od czego zacząć kompletować wyprawkę, co koniecznie w niej powinno się znajdować, a także, dlaczego wyprawka to taka ważna sprawa.


Artykuł sponsorowany

Kompletowanie wyprawki od początku do końca

Wyprawka do szpitala dla kobiety w ciąży to zestaw przedmiotów, które przyszła mama powinna ze sobą zabrać, gdy przyjdzie czas na poród. W takiej wyprawce powinna znajdować się zapasowa odzież i bielizna dla przyszłej mamy, podkłady i inne środki higieniczne, a także cały asortyment akcesoriów dla mamy i jej dziecka, w tym również odzież dziecięca, pieluchy jednorazowe, środki czystości, środki ułatwiające karmienie piersią, w tyk wkładki laktacyjne, rzeczy do przewijania malucha i inne przydatne akcesoria. Tych przedmiotów jest tak wiele, że dla ułatwienia ich kompletowania opracowana została gotowa lista. Możesz ją odnaleźć w artykule https://noskinoski.pl/blogs/news/wyprawka-dla-noworodka-lista-niezbednych-produktow. Jeśli jest to twoja pierwsza wyprawka dla mamy i noworodka w życiu, możesz się zastanawiać, dlaczego jest ona taka ważna. Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz poniżej.

Dlaczego nie można zapominać o wyprawce dla mamy i noworodków?

Wyprawka do szpitala dla kobiety w ciąży jest ważna z kilku powodów.

  • Pierwszym z nich jest fizyczne i przygotowanie mamy na nadejście na świat jej dziecka. Wiedząc, że masz wszystko, czego potrzebujesz, możesz czuć się bardziej spokojna i pewna siebie. Poród to już wystarczająco stresujące wydarzenie, więc eliminacja dodatkowych stresorów, takich jak brak niezbędnych przedmiotów, jest kluczowa. Skompletowanie wyprawki również jest pewnego rodzaju przygotowaniem kobiety do pójścia do szpitala, co w pewien sposób może na nią działać uspokajająco.
  • Po drugie ważny jest komfort matki i dziecka. Chociaż wiele szpitali dostarcza podstawowe artykuły, takie jak podpaski poporodowe czy pieluszki dla noworodka, przywiezione przez Ciebie rzeczy mogą być bardziej komfortowe lub lepiej dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zabrana do szpitala wyprawka, którą przygotowałaś sama w swoim domu, daje pewne poczucie bezpieczeństwa i przypomina o bezpiecznej przystani, do której już niebawem wrócisz ze swoim dzieckiem.
  • Po trzecie ważna jest Twoja higiena i zdrowie. Przywiezione przez Ciebie produkty, (bielizna, kapcie, koszule nocne, pieluszki tetrowe, nożyczki do obcinania paznokci dziecku, koszule z długim rękawem czy ciepłe rożki, które otulą maluszka), zapewnią Ci czystość i higienę, dadzą również pewność, że Ty i dziecko będziecie mieć odpowiednią opiekę. Nie zapomnij również o tym, aby przed kompletowaniem wyprawki odwiedzić aptekę, w której kupisz takie rzeczy jak: delikatne środki do pielęgnacji noworodka, krem do brodawek sutkowych czy specjalne biustonosze do karmienia piersią. Wszystkie te rzeczy mogą pomóc w zapobieganiu podrażnieniom i problemom związanym z karmieniem i laktacją.
  • Po czwarte ważne są pierwsze chwile spędzone z dzieckiem. Przygotowanie odpowiedniej odzieży i innych niezbędnych rzeczy dla noworodka umożliwi Ci skupienie się na tych pierwszych, bezcennych momentach, zamiast martwić się o to, czy masz wszystko, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że dla dzieci urodzonych jesienią i zimą warto zadbać o dodatkowe ciepłe akcesoria, w tym również śpiwory i kombinezony do nosidełka. Kompletując wyprawkę, warto porozmawiać na ten temat z innymi mamami, które mogą podpowiedzieć coś ważnego.
  • Po piąte zmniejszenie zależności od innych. Nawet jeśli rodzina czy przyjaciele są w stanie dostarczyć Ci brakujące przedmioty, lepiej jest unikać takich sytuacji, zwłaszcza w ważnych i często nieprzewidywalnych okolicznościach, jakimi jest poród. Kompletna wyprawka daje Ci pełne podstawy do tego, aby być w szpitalu niezależną od innych, a tym samym zapewnić maluszkowi najlepszą opiekę.
  • Po szóste wyprawka dla noworodka przygotowuje Cię na różne scenariusze. Porody różnią się między sobą, a czas spędzony w szpitalu może być krótki lub dłuższy w zależności od różnych okoliczności. Wyprawka sprawia, że będziesz przygotowana na różne scenariusze, od szybkiego porodu po dłuższy pobyt w szpitalu z powodu ewentualnych powikłań, których niestety nigdy nie można wykluczyć.

Ile kosztuje wyprawka dla dzieci urodzonych w szpitalu?

Jak można zauważyć, lista rzeczy, które powinny znajdować się w wyprawce do szpitala, jest długa i niestety wiele z nich nie należy do tanich. Doskonałym tego przykładem są np. pieluszki jednorazowe czy mleko modyfikowane. Na szczęście wydatki związane z przygotowaniem wyprawki można rozłożyć w czasie, już kilka miesięcy przed pójściem do szpitala kupując pojedyncze rzeczy i sukcesywnie zapełniając listę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Jak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową?

Naprawa samochodu czy pralki nie może czekać, a nie zawsze mamy możliwość skorzystania z oszczędności. Z pomocą może...

Odtrucie alkoholowe Warszawa – dlaczego odtrucie jest tak ważne w leczeniu uzależnień

Alkoholizm, znany także jako zaburzenie używania alkoholu, to przewlekła choroba, która prowadzi do niezdrowego i szkodliwego spożycia alkoholu....

Jak w wyjątkowy sposób poprosić w imieniu dziecka o zostanie chrzestnym?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla rodziców, ale też ich bliskich – rodziców, dziadków i przyjaciół. Przychodzi też...

Odtrucie alkoholowe Kutno – jak pomaga w walce z uzależnieniem

Nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem społecznym i zdrowotnym, który dotyka milionów osób na całym świecie. Jest wiele sposobów...