Szybka gotówka na remont – wygodne rozwiązanie

Strona głównaLifestyleSzybka gotówka na remont - wygodne rozwiązanie

Czy warto brać pożyczkę na remont domu? Na to pytanie część udzieli odpowiedzi, że to łatwy sposób, aby wpaść w spiralę długów, część rozpatruje to w świetle inwestycji. Jak wiadomo, każda ze stron ma swoje racje. W artykule przedstawimy jakie korzyści może przynieść uzyskanie dodatkowej gotówki na remont oraz na co uważać.

Szybkie pożyczki w ofercie sklepów

Od dawna sklepy stacjonarne i internetowe współpracują z instytucjami finansowymi oferując zakup produktów na raty. Jednak wielu kupujących nadal waha się przed tego typu rozwiązaniem, obawiając się, że zostaną obciążeni wysokim oprocentowaniem. Warto więc nieco bliżej przyjrzeć się jak to działa w praktyce, jakie mogą być zalety oraz wady finansowania ratalnego.

Zakupy ratalne na przykładzie marketu budowlanego OBI

Market OBI należy do liderów w branży budowlanej. W asortymencie sklepu znajdziemy materiały niezbędne do budowy oraz wykończenia wnętrz. Jest więc świetnym przykładem na zobrazowanie procesu uzyskania gotówki na remont domu. Co więcej współpraca marketu z Citybankiem umożliwia klientom uzyskanie finansowania w wygodnych comiesięcznych ratach z RRSO na poziomie 0%. Jak więc wygląd to w praktyce?

  1. Przygotuj listę zakupów na kwotę w przedziale od 300 do 14 000 złotych.
  2. Udaj się do punktu obsługi klientka w sklepie OBI i zapoznaj z ofertą zakupu w modelu ratalnym. Otrzymasz numer zamówienia, który należy zachować na później.
  3. W punkcie kredytowym Citibank wypełnij formularz o wydanie karty kredytowej w ofercie „Pożyczka z kartą”.
  4. Po pozytywnej ocenie zdolności udaj się do kasy w sklepie OBI, aby odebrać swoje zamówienie.
  5. Posiadacze karty kredytowej Citibank pomijają kroki 2-4. W tym przypadku wystarczy wybrać produkty oraz zapłacić kartą.
  6. Po zakupie otrzymasz SMS od Citibanku z przekierowaniem, aby ustalić ilość rat.
  7. Teraz wystarczy zaakceptować warunki i gotowe.

Na podstawie opisanego przykładu, w określonych widełkach kwotowych można dokonać zakupów z RRSO 0% rozkładając płatność na maksymalnie 10 rat. Więcej o szczegółach oferty znajdziesz na https://www.obi.pl/lp/zakupy-z-ratami/, oferta jest aktualna do 1.08.2023 roku. 

Czy warto korzystać z szybkiej gotówki na remont domu?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na remont swojego domu. Inwestycja ta jest bardzo opłacalna, ponieważ pozwala zwiększyć wartość nieruchomości oraz poprawić jej funkcjonalność.

Wygodny proces i minimum formalności

Zakup materiałów do remontu domu w formie ratalnej to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazową zapłatę. Proces jest bardzo prosty, bez zbędnych formalności, a do tego nie wymaga wizyty w banku.

Ochrona przed inflacją

Niestety, materiały budowlane są bardzo drogie, a do tego nadal rosną. Choć nie sposób jednoznacznie stwierdzić jak ceny będą zachowywać się za 3, 6 czy 12 miesięcy to wiele osób decyduje się na zakup ratalny, żeby uniknąć ryzyka późniejszego kupowania materiałów po wyższych cenach.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala uchronić się przed inflacją materiałów budowlanych. Warto jednak pamiętać, że pożyczka taka musi być dobrze przemyślana i opłacalna. W przeciwnym razie można narazić się na problemy finansowe.

Niższe koszty użytkowania budynku

W niektórych przypadkach – kiedy remont włącza termomodernizację – poza „rezerwacją” aktualnej ceny, która może zmienić się na niekorzyść po uzbieraniu odpowiednej sumy, zyskujesz również comiesięczne oszczędności.

Przykładowo finansując remont z rozłożeniem na 10 rat, może się okazać, że udoskonalenia termoizolacyjne pozwoliły ograniczyć koszty ogrzewania o 10-20%. Realnie więc cały koszt tej inwestycji można zamortyzować o tę właśnie kwotę. Mniejsze korzyści uzyskuje się w przypadku pożyczek obarczonych wyższą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Należy więc dokładnie zapoznać się z daną ofertą oraz ocenić jej atrakcyjność.

Warto również dodać, że w przypadku termomodernizacji oferowane są programy dopłat. W połączeniu z atrakcyjnym finansowaniem ratalnym, cała inwestycja może być całkiem przystępna, a do tego oczywiście generować stałe oszczędności.

Podwyższenie standardu budynku

W przypadku osobistego korzystania z mieszkania raczej ciężko mówić o korzyściach finansowych płynących z remontu. Inaczej sprawa wygląda, kiedy remont dotyczy budynku na wynajem. Tutaj podwyższenie standardu może umożliwić zwiększenie zysków. Nawet niewielki remont polegający na odświeżeniu ścian, podłóg czy wymiany kilku elementów wystroju wnętrza może naprawdę sporo zmienić.

Na co uważać podczas zakupów ratalnych?

Zakupy ratalne to świetny sposób na wcześniejszy remont czy uzyskanie upragnionego produktu, ale musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby uniknąć problemów. Najważniejsze jest, aby sprawdzić opłaty i terminy, a także czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty. Niektóre sklepy mogą pobierać dodatkowe opłaty za zakupy ratalne, więc upewnij się, że wiesz, ile będzie cię to ostatecznie kosztować.

Ponadto, upewnij się, że możesz poradzić sobie ze spłatą rat – jeśli nie będziesz w stanie ich uregulować, możesz mieć poważne problemy finansowe. Pamiętaj także, że zakupy ratalne są często niemożliwe do anulowania lub zwrócenia, więc upewnij się, że jesteś na 100% pewien swojego zakupu. Trzymając się tych wskazówek, zakupy ratalne mogą być świetnym sposobem na sfinansowanie upragnionego remontu.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Raki na buty – bezpieczeństwo podczas zimowych wędrówek

Element wyposażenia turystycznego, jakim są raki na buty, to konieczność w przypadku osób, które zamierzają wspinać się po...

James Bond – wszystkie filmy agenta 007 po kolei

Od wydania pierwszego filmu o Jamesie Bondzie minęło już 60 lat. Przez ten czas agent 007 zebrał pokaźne...

Tabletka dzień po. Kiedy jest potrzebna i jak z niej bezpiecznie skorzystać?

Tabletka dzień po określana jest mianem antykoncepcji awaryjnej, tzw. postkoitalnej. Możliwość skorzystania z niej jest w sytuacji, gdy...

Nalewka z bursztynu – na co pomaga i jak zrobić?

Nalewka z bursztynu jest od wieków stosowana jako naturalny lek na wiele schorzeń. Sporządzanie własnej nalewki bursztynowej jest...