Rodzaje rzęs do przedłużania – które rzęsy wybrać?

Strona głównaUrodaRodzaje rzęs do przedłużania - które rzęsy wybrać?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. To stare porzekadło jest aktualne także w obecnych czasach. Choć wygląd zewnętrzny nie jest może sprawą najważniejszą, to jednak estetycznie wyglądający i zadbany człowiek budzi zdecydowanie większą sympatię otoczenia. Szczególnie dbają o to kobiety, które często bardzo krytycznie obserwują swoje twarze w lustrze i pragną mieć zawsze nienaganny makijaż. Ostatnio popularne stały się takie formy, które pozwalają oszczędzać cenny czas. Dlatego wykonuje się np. permanentny make-up lub sztuczne rzęsy. Jak wybrać te ostatnie, aby zabieg był satysfakcjonujący? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Agnieszką Nowakowską – redaktorką naczelną https://beautydelights.pl/.

Sztuczne rzęsy – jaki materiał wybrać?

Większość sztucznych rzęs wykonuje się z poliestru o różnej konsystencji i poddawanego zróżnicowanej obróbce. Wśród takich produktów można wymienić rzęsy kaszmirowe, które wyróżniają się lekkością i nietypowym spłaszczonym kształtem. Są one dobrym rozwiązaniem dla pań, które nie lubią wrażenia obciążenia oka. Do rzęs poliestrowych zaliczają się także rzęsy typu mink oraz rzęsy jedwabne. Te dwa rodzaje produktów tworzą półokrągłe szczoteczki o wyglądzie przypominającym prawdziwe włoski. Alternatywą dla sztucznych rzęs są np. rzęsy wykonywane z włosia norek, lecz nie jest to zbyt fortunna propozycja dla alergiczek. Jeżeli komuś zależy na uzyskaniu jak najbardziej autentycznego wyglądu rzęs, powinien zdecydować się na produkt jedwabny, rezygnując ze zbyt topornie prezentującego się plastiku. 

Długość sztucznych rzęs – jaką wybrać?

Skłonności do przesady z pewnością nie są dobrymi doradcami, jeśli chodzi o robienie sztucznych rzęs. Istotne jest przede wszystkim to, aby uniknąć efektu karykaturalnego. Prawidłowo dobrana długość rzęs determinuje swobodne otwieranie i zamykanie oczu, a także codzienne funkcjonowanie.  Przyjmuje się zasadę, iż rzęsy przedłużane są bezpiecznie maksymalnie o dwa rozmiary w stosunku do naturalnych włosków danej osoby. Jeśli ktoś ma stosunkowo krótkie swoje rzęsy, nie powinno się dorabiać niebotycznie długich rzęs, bo nie będzie to wyglądało efektownie, a rzęsy mogą się po prostu nie utrzymać. Najczęściej u kosmetyczki wykonywane są rzęsy o długości 8-12 mm. 

Grubość sztucznych rzęs – jaką wybrać?

Z grubością rzęs sprawa wygląda podobnie jak z ich długością. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są naturalne rzęsy konkretnej kobiety. Grubość rzęs mieści się w przedziale od 0,05 do 0,15 mm. Najbezpieczniejszym wariantem wydaje się coś pośrodku, lecz prawda jest taka, że zawsze należy brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania danej klientki i dobrać rzęsy, sugerując się także kształtem i wielkością jej oczu. W przypadku małych oczu zbyt grube rzęsy mogą powodować opadanie powiek, zaś w przypadku wyjątkowo wydatnych oczu rzadkie rzęsy wyglądają dość komicznie. 

Skręt sztucznych rzęs – jaki wybrać?

Skręt rzęs to nic innego jak ich kształt, czyli stopień nachylenia. Jest on obserwowalny z boku. Wybierając sztuczne rzęsy, trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały podwinięte i czy pasuje to do twarzy klientki. Wyznacznikiem znowu są tutaj wielkości i kształt oczu. Panie z dużymi oczami lepiej wyglądają w rzęsach o skręcie w kształcie litery C. Z kolei kobiety o mniejszych lub głęboko osadzonych oczach powinny raczej decydować się na skręt w kształcie litery D. Pięknie skręcone rzęsy to marzenie wielu pań, które kiedyś do osiągnięcia tego celu używały słynnej zalotki. 

Jakie rzęsy do przedłużania wybrać?

Choć nie każda przedstawicielka płci pięknej została hojnie obdarzona przez naturę pięknymi rzęsami, to jednak dziś już nie stanowi to problemu. Prawidłowo dobrane sztuczne rzęsy nie tylko dodają powabu, ale także potrafią maskować niektóre mankamenty urody, jak np. zbyt daleko osadzone oczy czy wąskie szparki oczne. Przedłużane rzęsy muszą każdorazowo być dopasowane do potrzeb i typu urody danej osoby, gdyż to, co sprawdzi się w przypadku jednej kobiety, niekoniecznie musi być najlepszym wyjściem w przypadku innej. Najlepsze rzęsy to takie, które pasują jak ulał do osoby, która je nosi. Doświadczona stylistka rzęs potrafi nie tylko perfekcyjnie wykonać swoją pracę, ale także doradzić każdej klientce, jakie rozwiązanie jest dla niej optymalne.


Artykuł partnera
  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Maseczka z kurkumy na pryszcze, zmarszczki i przebarwienia

Kurkuma to żółta przyprawa, który od wieków jest używana w celach leczniczych oraz do aromatyzowania potraw. W ostatnich...

Jak działają bańki do masażu twarzy?

Już kilkuminutowy masaż twarzy bańką może przynieść widoczne rezultaty w poprawie wyglądu i kondycji skóry.  Aby go wykonać,...

Czy kosmetyki naturalne to drogie przedsięwzięcie? Obalamy mity

Kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy i ciała dopiero od niedawna zaczęły zdobywać serca konsumentów. Dotychczas produkty określane tym...

Kosmetyki brązujące – sposób na piękną i bezpieczną opaleniznę

Szukasz bezpieczniejszej alternatywy dla opalania na słońcu lub wizyt w solarium? Kosmetyki brązujące mogą być dla Ciebie odpowiedzią....