Jak rozciągnąć buty? 11 skutecznych sposobów

Strona głównaModaJak rozciągnąć buty? 11 skutecznych sposobów

Buty to często jedna z pierwszych rzeczy, które na kimś zauważamy. Ładne buty mogą stanowić strój, ale gdy są za ciasne, jest to zauważalne i niewygodne. Podobnie jak nasze stopy, buty potrzebują trochę przestrzeni do oddychania. Rozciąganie butów to prosty sposób, aby zapewnić im dłuższą trwałość i wygodę. Oto kilka sposobów na zrobienie tego bez uszkadzania ich.

Jak rozciągnąć buty?

Jeśli twoje buty są za ciasne, nie rozpaczaj! Istnieje kilka prostych sztuczek, dzięki którym możesz rozciągnąć buty i sprawić, by były wygodniejsze. Najpierw załóż parę grubych skarpet i noś buty w domu przez godzinę lub dwie. Pomoże to rozluźnić materiał i sprawi, że będą bardziej giętkie.

Możesz również spróbować użyć prawidłek do butów lub włożyć drewniane podkładki do czubka buta. Metody te pomogą w rozciągnięciu butów, dzięki czemu w końcu będziesz mógł je nosić wygodnie.

1. Prawidła do rozciągania butów

Prawidła do butów to ważne narzędzie do rozciągania butów. Zbyt ciasny but może powodować ból, a nawet uszkodzić stopę. Koronka pomaga w rozciągnięciu butów, dzięki czemu lepiej się dopasowują.

Proces jest prosty: najpierw włóż prawidło do buta. Następnie użyj prawidła, aby ucisnąć obszary, które są zbyt ciasne. W miarę wywierania nacisku but stopniowo się rozciąga i przybiera nowy kształt.

Na koniec zdejmij prawidło i przymierz but, aby sprawdzić, czy lepiej pasuje. Przy odrobinie cierpliwości i wysiłku prawidło może sprawić, że nawet najciaśniejsze buty będą wygodniejsze.

2. Spray do rozciągania obuwia

Spray do rozciągania to produkt, który służy do rozciągania zbyt ciasnych butów. Zwykle nakłada się go na wnętrze buta, a następnie użytkownik zakłada but i nosi go przez pewien czas.

Spray działa poprzez tymczasowe zmiękczenie materiału buta, dzięki czemu jest on bardziej giętki i mniej podatny na ucisk stopy. Może to być skuteczny sposób na rozciąganie butów, które są nieco za małe, dając ci trochę więcej miejsca na poruszanie palcami.

Należy jednak pamiętać, że spraye do rozciągania nie będą działać na wszystkie buty i nie powinny być używane jako zamiennik obuwia o odpowiednim rozmiarze. Ponadto nadmierne rozciąganie butów może je uszkodzić, dlatego ważne jest, aby uważnie postępować zgodnie ze wskazówkami na sprayu do rozciągania. Jednak stosowany oszczędnie, spray rozciągający może być skutecznym sposobem na zwiększenie komfortu butów.

3. Sposób z zamrażalką

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś rozciągnąć parę butów, które były za małe, wiesz, jakie to może być frustrujące. Buty są ciasne i niewygodne, i bez względu na to, jak bardzo je rozciągasz, po prostu wydają się nie poddawać. Na szczęście istnieje sposób na rozciąganie butów, który faktycznie działa. I nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to założyć buty i stanąć w drzwiach. Następnie chwyć prawą stopę i umieść ją przed lewą, tak aby pięta dotykała futryny. Następnie pochyl się do przodu, aż poczujesz napięcie mięśni łydek. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund przed powtórzeniem z drugą nogą.

Po rozciągnięciu obu nóg zdejmij buty i umieść je na noc w zamrażarce. Pomoże to rozluźnić materiał i ułatwi rozciąganie. Rano wyjmij buty z zamrażarki i załóż je z powrotem. Jeszcze raz stań w drzwiach i umieść prawą stopę przed lewą. Pochyl się do przodu, aż poczujesz napięcie mięśnia łydki i utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Powtórz z drugą nogą.

4. Mokre skarpetki

Rozciąganie butów mokrymi skarpetami to popularna metoda na zwiększenie komfortu butów. Jest często używany, gdy buty są zbyt ciasne lub gdy powstają pęcherze z źle dopasowanych butów. Ideą metody z mokrymi skarpetami jest to, że woda pomoże zmiękczyć materiał buta, ułatwiając rozciąganie.

Aby rozciągnąć buty, po prostu zmocz skarpetki i załóż je na buty. Następnie noś buty przez około godzinę, aż wyschną. Proces rozciągania można w razie potrzeby powtarzać, aż buty osiągną pożądany poziom komfortu. Chociaż rozciąganie butów z mokrymi skarpetami jest ogólnie uważane za bezpieczne, zawsze najlepiej skonsultować się z profesjonalistą przed podjęciem tej metody.

5. Wyłożenie gazetami

Rozciąganie butów gazetami to popularna metoda, którą ludzie używają do rozciągania butów. Podczas rozciągania ważne jest, aby najpierw założyć buty, a następnie włożyć zwiniętą gazetę w czubek buta. Powodem tego jest to, że rozciąganie butów, gdy są na stopach, pomaga zapobiegać utracie kształtu butów.

Gdy gazeta zostanie włożona do czubka buta, ważne jest, aby przez kilka minut spacerować w nich, aby ciepło ciała mogło pomóc w rozciągnięciu butów. Ta metoda jest szczególnie skuteczna, jeśli zamierzasz nosić buty przez dłuższy czas.

6. Rozciąganie butów parą wodną

Czy kiedykolwiek miałeś parę butów, które były trochę niewygodne Może są nowe i nie zostały jeszcze włamane, a może siedziały od jakiegoś czasu z tyłu twojej szafy i skurczyły się. W każdym przypadku istnieje prosty sposób na ich rozciągnięcie, aby były wygodniejsze w noszeniu.

Wystarczy garnek z wrzącą wodą i ręcznik. Najpierw zwilż ręcznik i owiń nim część buta, która jest zbyt ciasna. Następnie przytrzymaj but nad garnkiem z wrzącą wodą przez kilka minut, aby ciepło mogło rozluźnić tkaninę. Po kilku minutach przymierz but ponownie Powinieneś zauważyć, że teraz łatwiej jest włożyć stopę do buta. Powtarzaj ten proces w razie potrzeby, aż but zostanie rozciągnięty zgodnie z twoimi upodobaniami.

7. Usunięcie wkładek

Noszenie zbyt ciasnych butów może powodować różne problemy, od pęcherzy i haluksów po wrastające paznokcie. Zbyt małe buty mogą również prowadzić do rozciągania i deformowania butów, co może zrujnować ich kształt i wygląd. Metodą działająca doraźnie jest usunięcie wkładki z buta, zyskując więcej miejsca dla stopy.

8. Rozciąganie rozgrzewając suszarką

Jednym ze sposobów na rozciąganie butów, które są ciasne, jest rozgrzanie butów suszarką. Zwykle zakładaj się buty, włączają suszarkę na wysokie temperatury i kierują gorące powietrze w stronę butów przez około 30 sekund. Ciepło rozluźni materiał butów i uczynić je bardziej giętkimi, co ułatwia ich rozciąganie.

9. Kostki lodu

Kostki lodu wkładasz do zamykanej na zamek torebki (woreczek z suwakiem) i wkładasz do butów. Gdy lód się topi, rozszerzy twoje buty i pomoże je delikatnie rozciągnąć. Niezależnie od wybranej metody rozciągania, uważaj, aby nie uszkodzić przy tym butów.

10. Rozbij ciasne obuwie młotkiem

Rozciąganie butów przed ich założeniem pomoże je wyłamać i sprawić, że będą bardziej komfortowe. Aby to zrobić, po prostu połóż buty na twardej powierzchni i lekko uderz młotkiem w obszar palców. Pomoże to rozluźnić materiał i sprawi, że buty będą bardziej giętkie.

Możesz również użyć tej metody, aby rozciągnąć ciasne miejsca wokół pięty lub łuku. Po rozciągnięciu butów, chodź w nich przez kilka minut, aby upewnić się, że są wygodne, zanim założysz je przez dłuższy czas.

11. Zanieś ciasne buty do szewca

Zaniesienie butów do szewca to najskuteczniejszy sposób na ich rozciągnięcie. Szewc może naciągnąć buty, aby lepiej pasowały i były wygodniejsze w noszeniu. Może to być wielką ulgą, jeśli masz ciasne buty, które Ci przeszkadzają.

Może również zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, zapobiegając konieczności częstego kupowania nowych butów. Więc jeśli masz ciasne buty, nie cierp w milczeniu, zanieś je do szewca i rozciągnij je.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Refleksy na ciemnych włosach – jak kolor wybrać?

Refleksy na ciemnych włosach dodają objętości, odświeżają fryzurę a jednocześnie pozwalają zachować naturalny wygląd. Kobietom, które mają ciemnobrązowe...

Jakie spodenki męskie są modne w sezonie 2022?

Spodenki męskie to ubrania, o których warto pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego. Późna wiosna to moment, gdy...

Letnie sukienki, które będą modne tego lata

Sukienka to najbardziej kobiecy element garderoby. Tego lata panie będą w nich chodzić nader często i chętnie. Powód...

6 sposobów na uratowanie sfilcowanego swetra z wełny

Wysoka temperatura wody, wirowanie oraz suszenie to główne przyczyny kurczenia ubrań. Szczególnie podatne na odkształcenia w wyniku nieodpowiedniej...